PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boğulma Sorunu

sevkettan
10 Ocak 2018, 18:13
Merhabalar, go kart buggy karışımı bir araç yapıyoruz.Elimizde 150 cc Kuba Atv motoru var fakat bir sorunumuz var bu yüzden sizden yardım istiyorum.Motoru ilk çalıştırdığımızda sorunsuz çalışıyor.Bir kaç kere aç kapadan sonra biraz ısındıktan sonra motor boğuluyor.Karbüratör boğazına 1 parmak yüksekliğinde benzin doluyor.Egzostan benzin atmaya başlıyor ve çalışmıyor.Depoyu söküyorum içindeki benzinle marş basıyorum fazla benzini attıktan sonra çalışıyor yine sorunsuz ama devamında depoyu takınca yine bir kaç marştan sonra aynı şeyi yapıyor.Bu arada çalışırkende çok zengin çalıştığını fark ettim.Karbüratörü sıfırıyla değiştim, buji değişti, benzin musluğu değişti sorun çözülmedi.Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir.Şimdiden teşekkür ederim.

ahmet.58
10 Ocak 2018, 18:36
Karburatör şamandirasinin ayarini dusurun kesinlikle ondan oluyor baska biyerde aramayin sorunu.Benzin karburatore dolunca şamandira yukari kalkar ve benzin kullanildikca acilip karburatoru doldurur sizin samandira ayari bozuk oldugindan karburator doluyor var sonrasinda taşıp pistona akiyor buda bogulmaya sebep oluyor daha sonra buji ıslanip atesleyemiyor.

sevkettan
10 Ocak 2018, 18:41
Karburatör şamandirasinin ayarini dusurun kesinlikle ondan oluyor baska biyerde aramayin sorunu.Benzin karburatore dolunca şamandira yukari kalkar ve benzin kullanildikca acilip karburatoru doldurur sizin samandira ayari bozuk oldugindan karburator doluyor var sonrasinda taşıp pistona akiyor buda bogulmaya sebep oluyor daha sonra buji ıslanip atesleyemiyor.

Karbüratörü sıfırıyla değiştim sorun yine devam ediyor.Karbüratör çözüm olmadı.

Ekarademir
10 Ocak 2018, 18:45
Karbüratör dik konumda mı? Başıma geldi benzer durum. Motoru yan ayağa kaldırınca karbüratör şamandırası kapatmıyordu.

Dediğin sorun karbüratör şamandırasından.

KinqEmpires4
11 Ocak 2018, 00:23
Kesinlikle katılıyorum sorun karbüratör şamandırasından.Arkadaşın motorda depoyu kapatıyorduk biraz ilerledikten sonra tekrar açıyorduk falan uğraştırdı bi süre[COLOR="Silver"]