PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ehliyetsiz yakalandım çekicinin depoyu doldurttular

Sayfa : [1] 2

ozan1991
10 Ocak 2018, 16:05
motoru yeni aldım ehliyet sınavımda haftaya filan olucak biraz pratik yapmak için erken aldım motoru genelde gündüz çıkıyordum fazla çevirme olmuyor diye dün şeytan dürttü saat akşam 23:00 de çıkıyım dedim saat 01:00 gibi çevirmeye girdim çek sağa dedi polis kontağı kapatıp anahtarı aldı adam abi dedim kaçıcakmıyım lastikler kilitlendi nasıl çekecem kenara filan neyse ehliyet ruhsat dedi ruhsatı verdim ehliyet diyince kaldım bi an öyle abi dedim yeni aldım motoru haftaya sınava giricem filan yalvardım birazda tamam ceza kesmiycem altından kalkamazsın yoksa dedi aa dedim ne kadar iyi adam çekiciyle gidin otoparkta halledin dedi bu arada çekicinin şöförüde polisin yanından ayrılmıyodu anlaşmalılar belliki gittim neyse adam dedi çekicinin mazotu bitmiş devlete para lazım doldurda git kaça doluyo dedim 200 dedi bi yandan 2000 ceza yemedim diye sevinirken 200tl de baya koydu bana güzelde bir ders oldu en azından geceleri çıkmıycam artık yalnız 200tl de çok değilmi ben 2000 den kurtuldum diye orada sesimide çıkaramadım depoyu doldurduktan sonra motorumu alıp doğru yerine bıraktım dün başımdan geçen olayı sizede anlatıyım dedim:)

'-'
10 Ocak 2018, 16:09
geçmiş olsun

Samet Ağır
10 Ocak 2018, 16:15
Doldursaydın iki katına bile çıkamazdın daha fazla tutardı emin ol. Yarım depo bile olmamış...

sey_47
10 Ocak 2018, 16:18
İyi olmuş, kurtulmuşsun demek isterdim ama. Polis niye böyle birşey yapıyor ki. Yakaladıysan kes cezasını. Sende binme birader ehliyetini almadan.
200 tl ye iyi az dolmuş. Bizim fındık depo accent 200 e doluyor. Az sokmuşlar sana dua et.

_chaotic_
10 Ocak 2018, 16:20
çok ucuz kurtarmışsın

Birkan07
10 Ocak 2018, 16:21
Parayı pulu geçti allah göstermesin birine çarparsın, altından o zaman kalkamasın işte

Jemand
10 Ocak 2018, 16:23
memleket niye bu halde:
-devlete para lazım depoyu doldur
-oh 2000 liradan yırttım

alan memnun veren memnun.

sdt
10 Ocak 2018, 16:26
Ulan 5 defa sildim yazdıklarımı. Ne desem ne yazsam sonunda sildirmeyi başardılar.
Yazıklar olsun hakikaten. Emniyet teşkilatına bak. Mantığa bak!

YERUÇAĞI
10 Ocak 2018, 16:27
200 lira paramı:mrgreen:
ehliyetsiz yakalanmanın cezasını bilmiyosun galba ,,2000 sana 2000 de sana kullanmana izin veren motorun sahibine kitleyip bide motoru bağlıyolar,500tl de ıvırı zıvırı öyle masraf gider 4500 e malolur sana

200 liraya depoyu doldurup kurtulduysa üstüne gidip polisin elini öpmen lazımdı,,ehliyetsiz yakalandığın için bide mahkmeye çıkmanda cabası

ozan1991
10 Ocak 2018, 16:27
fulletmedeliler zaten 38 litre geldi 200 en az 150 litre alıyordur onun depoda motoru bırakıp dönücektim öyle bi yere çektiler ki takside 30-40 tutardı baktım otoparkta ufak motorları tepeleme yığmışlar orda bıraksaydım motoru gözümede uyku girmezdi benim polis ceza kesmiycem dedi bana ama nerden bakıyordum ceza yiyip yemediğime bide ceza yazdıysa kalp krizi geçiririm:)

berk_cglr
10 Ocak 2018, 16:28
keşke motoru bağlasaymış sana gerçek anlamda ders olurdu o zaman böyle işini sallayan polisler yüzünden çalınan motosikletler bulunmuyor ya da bulunsa dahi haber verilmiyor öylece çürümeye bırakılıyor

Stock Sever
10 Ocak 2018, 16:34
Bedavaya yırtmışsın. Ceza yesen sağlam olurdu. O çekici enaz 600-700 liradan aşağı dolmaz.

ozan1991
10 Ocak 2018, 16:35
keşke motoru bağlasaymış sana gerçek anlamda ders olurdu o zaman böyle işini sallayan polisler yüzünden çalınan motosikletler bulunmuyor ya da bulunsa dahi haber verilmiyor öylece çürümeye bırakılıyor

hocam motor benim adıma zaten ruhsata baktı iyi sigortan filan tam ruhsatta eksik bişey yok dedi ehliyeti isteyince durumu anlattım tamam ceza kesmiycem yardımcı olucaz sana dedi atla çekiciye orada halledin dedi yazıcağı cezayıda cidden ödeyemezdim 4000 lerden bahsetmiş arkadaş benim motordan bi tanede 2. el alırım o paraya

Alonedark93
10 Ocak 2018, 16:42
Rüşvetin Alamancası.

Birkan07
10 Ocak 2018, 16:50
fulletmedeliler zaten 38 litre geldi 200 en az 150 litre alıyordur onun depoda motoru bırakıp dönücektim öyle bi yere çektiler ki takside 30-40 tutardı baktım otoparkta ufak motorları tepeleme yığmışlar orda bıraksaydım motoru gözümede uyku girmezdi benim polis ceza kesmiycem dedi bana ama nerden bakıyordum ceza yiyip yemediğime bide ceza yazdıysa kalp krizi geçiririm:)

Bilgilerini aldımı? Evrak doldurdumu? İmzaladın mı? Rüşvet almış cesaret edemez :)

SavageGarden
10 Ocak 2018, 16:56
noktalama işaretleri nedir, ne için kullanılır?
paragraf nedir, ne için kullanılır?

XccXccX
10 Ocak 2018, 17:04
Bugün seninle pazarlık yapan yarın motor hırsızları ile pazarlık yapar devlete para lazım ayakları da boş laflar madem o kadar devletini düşünen polis çıkarsın kendi cebinden versin

artemis99
10 Ocak 2018, 17:06
Yakalanıp yırtmışsın işte, cümle aleme göğsünü gere gere ilan etmeye ne gerek var. Azıcık sessiz olacan bu işlerde, kimseye söylemeyeceksin.

Öz_Musti
10 Ocak 2018, 17:08
Yarın öbür gün senin o motor çalınınca burada konu açıp "polis işini yapmıyor ne biçim bu teşkilat" diyeceksin. İşini yapmadığı için sevinirken iyi tabi.

Hem sana orada ehliyetsiz kullanmaktan 2.500-3.000 cezayı dayayacak, hem de motorun çalınınca bulacak.

Sen de 3 bin lira ceza yediğinde hayıflanmayacaksın ama motorun çalınınca da "hayırdır kardeş neden bulunamadın bu motoru" diyeceksin.

Her önüne gelen kuralsız binip, "depoyu doldururuz ya" ya güvenirse adam da "depoyu dolduran düdüğü çalar" der.

ve yine aşağıda ki imzam.

berk_cglr
10 Ocak 2018, 17:19
umarım bir gün polis işini salladığı için önünden geçen plakasız kasksız elemanı durdurmak yerine her şeyi tam olduğu için uğraştırmayacak birini durdurunca o giden motor senin çalınan motorun olmaz 3 tane motorum farklı yerlerde çalındı o yüzden eksiğin varsa kusura bakma kardeş beklseydin 1 hafta daha öyle binseydin motora

ozan1991
10 Ocak 2018, 17:22
yahu ben itiraz etmiyorum zaten her türlü haksızım herkes bana yüklenmiş vay arkadaş

Memory42
10 Ocak 2018, 17:33
Polis yardım etmiş. Demek ki iyi gördü seni, ayrıca çekici geldiği için seni kurtarmak adına işlem yapmamış onlarda doğal olarak ücret mukabilinde geliyor. Burda rüşvet yok. İki tarafında yararına yapılan bir işlem söz konusu.. Daha dikkatli olun en azından pazar alanlarında çalışın.

emremm
10 Ocak 2018, 18:29
Adam polise rüşvet vermiş, elini öpmen lazımdı diyen mi ararsın. Ucuz kurtulmuşsun diyen mi...
Allah akıl fikir versin.:farao:

Ekarademir
10 Ocak 2018, 18:52
Doldursaydın iki katına bile çıkamazdın daha fazla tutardı emin ol. Yarım depo bile olmamış...

Depodan depoya fark var. Çekiciler genelde IVECO ISUZU gibi ufak kamyonlardan olur. Onlardada orjinalde çok büyük depo olmaz.

Aynı marka model 2 kamyonum var. Biri aldığımda 80 litre orjinal depo takılıydı. Diğerinde ise 150 litre. Depolar eskidiğinde değiştirmeye servise gittiğimde ise 50 litrelik bile vardı orjinal depo. Ben 100lük taktırdım.

Aynı kamyondan eniştemde var ve onun deposuda 300 litre. (Orjinal değil)

Dayımın farklı marka kamyonu var ve ondaki depoda 2000 litre.

ozan1991 Eskiden çorba parası istenirdi. Şimdi devir değişmiş mazot parası olmuş. Gerçi bi nevi çekici parasını öyle tahsil etmişde diyebiliriz.

BLUERAY
10 Ocak 2018, 19:54
Davranış ta doğru değil uygulama da... Bu kısmı tamam. Hadi diyelim senden sonra iyi niyetli bir kardeşimiz daha yakalandı... Ona ne yapacaklar merak ettim.

Seyyar satıcıların bağırmasını yasaklayan padişahın hikayesine dönecek diye korkuyorum :cherry:

Bilmeyenler için: zerzavatçı, zabitan tarafınca bağırırken yakalanır, uygulama(!) yapılır ama herif kıkır kıkır gülmektedir... Bre yezid ne gülersin derler... Abi der arkadan karpuzcu geliyor ona gülerim...

nicksizbro
10 Ocak 2018, 19:56
O çekici şahısa ait çekicidir polis cebine para almıştır böyle durumda telefonunuz ses kaydetmesini açın ve kaydedin iş bittikten sonra ya paramı geri ver yada savcılığa giderim diye tehdit edin benzinlik kamera kaydında var.

bursagsli
10 Ocak 2018, 20:04
Normalde ehliyetsiz araç kullanmanın ruhsat sana aitse 1700 TL, ruhsat sana ait değilse 1700 sana 1700 TL de ruhsat sahibine ceza yazılır. 1700 TL girmektense 200 TL girmesi iyi olmuş. Bir üstteki arkadaş doğru yazmış. En azından ses kayıtları yok ama benzinlikte kamera kayıtları var. Benzinlik sahibinden rica edip kayıtları al. Gerekli yere şikayet et

BLUERAY
10 Ocak 2018, 20:32
Ulu Dandelyus der ki; gübertilmiş himininin davası olmaz. Boşver iyi böyle.... Ne demiş büyüklerimiz beterin beteri var. Kazığa da oturtabilrlerdi.:wiinkk:

efemontana
10 Ocak 2018, 20:41
Neden mevzuyu anlamamakta ısrar ediyorsunuz?
Çekici oraya gelip motoru otoparka götürdüğü zaman yaklaşık 100 liralık makbuz keser ve bu parayı motosiklet sahibinden tahsil eder. Bu paranın bir kısmı devlete bir kısmı çekiciye kalır veya tamamını devlet alıp çekiciyi maaş usulü çalıştırır.
Çekici makbuz kesmek yerine mazot aldırmış, buradaki 200 lira olduğu gibi çekicinin cebine girmiş. Muhtemelen yarın öbür gün polis memuruna bir yemek ve sigara ısmarlar ya da 100 lira ateşler. Mevzu kapanır.
Bu arkadaş açısından bakarsak gayet makul bir ceza ama diğer taraftan ortada üstü kapalı bir şekilde haksız kazanç olduğu aşikar.
Polis 2000 lira ceza kesse eline para geçmez, çekici makbuz kesip motoru otoparka çekse eline azıcık bir rakam geçerdi. Bunlar mis gibi kılıf uydurmuşlar olaya.

MUSTAFA KIR
10 Ocak 2018, 20:41
Polis anlayışlı davranmış. Motoru yeni almışsın ve ehliyet için başvurmuşsun. Yoksa sana kesin ceza yazardı. Bir daha yakalanırsan kesin yazar

ozan1991
10 Ocak 2018, 20:45
Çekici oraya gelip motoru otoparka götürdüğü zaman yaklaşık 100 liralık makbuz keser ve bu parayı motosiklet sahibinden tahsil eder. Bu paranın bir kısmı devlete bir kısmı çekiciye kalır veya tamamını devlet alıp çekiciyi maaş usulü çalıştırır.
Çekici makbuz kesmek yerine mazot aldırmış, buradaki 200 lira olduğu gibi çekicinin cebine girmiş. Muhtemelen yarın öbür gün polis memuruna bir yemek ve sigara ısmarlar ya da 100 lira ateşler. Mevzu kapanır.
Bu arkadaş açısından bakarsak gayet makul bir ceza ama diğer taraftan ortada üstü kapalı bir şekilde haksız kazanç olduğu aşikar.
Polis 2000 lira ceza kesse eline para geçmez, çekici makbuz kesip motoru otoparka çekse eline azıcık bir rakam geçerdi. Bunlar mis gibi kılıf uydurmuşlar olaya.

Şikayet et demişlerde nasıl şikayet edicem ben ehliyetsiz geziyordum suçluyum sonuçta ben öyle bir şikayette bulunsam kesmedikleri cezayı keserler bu sefer

BLUERAY
10 Ocak 2018, 20:47

Sen bir dahisin... son noktayı koydun...:thumleft:

emiliosantos
10 Ocak 2018, 21:06
Polis anlayışlı davranmış. Motoru yeni almışsın ve ehliyet için başvurmuşsun. Yoksa sana kesin ceza yazardı. Bir daha yakalanırsan kesin yazar

abi allah askına nasıl anlayışlı davranmış. böyle şeyleri normalize etmeyin. gidin otoparka halledin ne demek böyle bir kanun işleyişi olabilir mi? bu sadece arkadaşın başına gelen ve buraya yazdığı için haberimiz olan bir örnek. bunun gibi yüzlercesi oluyor demek. çekicisi, memuru, kabahat işleyeni bir şekilde kanunları sessizce delip yolunu buluyor. muz cumhuriyeti mi burası? bu çevirme güvenlik için mi yapılıyor depolar dolsun karınlar doysun diye mi? hayır bi de devlete para lazım da tam şu an türkiye'nin konjokturune uygun bir laf. milli, yerli, devlet, vatan diye diye her şey kılıfına uyduruluyor. muazzam.

MrPopo
10 Ocak 2018, 21:19
Arkadasim haksizsin fakat sunu unutma. Beni,ailemi buradaki insanlari ve diger vatandaslari tehlikeye atiyorsun. Empati kurarsan sen gibi arkadaslarin trafige cikip tecrubesiz ehliyetsiz aile bireyinden birine carpsa,hissedeceklerinin aynisini bizde hissedecegiz. Bu isin sakasi yok..

BLUERAY
10 Ocak 2018, 21:28
Hayaller Gs1200 gerçekler cg150... Birde öyle bakmak ve unutmamak lazım, ayağını yerden kesen gs1200 değil. Ne kadar çok şey istiyorsunuz yahu.. Hadi senin başına geldi sayın okuyucu... hadi.. hadi git şikayet et... Bana ceza kesmediler ehe hee mazot doldurttular çekiciye de... Hadi bakalım yapacakmısın...

Eh işte biz yıllardır lanet olsun kapitalizm diye buna bağrıyorduk. Bu da kapitalizmin sonuçlarından biridir. Rüşvet, zimmet, adam kayırma, yanlı adalet..

Bunlar güzel günler gençler, tadını çıkarın. Kapitalizmin vahşiliği henüz damarlarınıza işlemedi...İşlediği zaman buradaki sosyalleşme de sona erecek, yardımlaşma da...

Sj's
10 Ocak 2018, 21:30
Forumun kullanici kitlesi cok acayip seviyelerde su an. Boyle basliklara bilgilendirici seyler yazmak yerine trollemek geliyor icimden ama sonra uyari aliyorum.

Ne boktan bir kisir dongu bu arkadas.

ozan1991
10 Ocak 2018, 21:51
Arkadasim haksizsin fakat sunu unutma. Beni,ailemi buradaki insanlari ve diger vatandaslari tehlikeye atiyorsun. Empati kurarsan sen gibi arkadaslarin trafige cikip tecrubesiz ehliyetsiz aile bireyinden birine carpsa,hissedeceklerinin aynisini bizde hissedecegiz. Bu isin sakasi yok..

Hocam sürat yapmıyorum haklısın motor zaten rödajda ehliyeti alıcak düzeydeyim 200km oldu kullanıyorum bu kaza yapmıycağım anlamına gelmiyor tabiki ancak ehliyeti aldığımdada aynı seviyede olacağım kursun motorunuda yaklaşık 4 saat kullandım ehliyeti aldıktan sonrada kaza yapabilirim yada çok tecrübeli biride kaza yapabiliyor ben bilinçli şekilde ne kendimi nede motoru zorluyorum çevirmeye girdiğimdede boş yolda 30 la filan gidiyordum

BLUERAY
10 Ocak 2018, 22:27
Forumun kullanici kitlesi cok acayip seviyelerde su an. Boyle basliklara bilgilendirici seyler yazmak yerine trollemek geliyor icimden ama sonra uyari aliyorum.

Ne boktan bir kisir dongu bu arkadas.

Öyle bir konu ki, inan ne yazarsan yaz trolleme faaliyeti kapamına girmez, rahat ol yahu, ayrıca bu konuda nasıl bir bilgilndirme yapılabilir ki? Kamu spotu mu yapalım ne edelim... yok merak ediyorum bunu yapan it evlatları hangi hissiyat ile torunlarını kucağına, karşısına alıp mesleki maceralarını anlatacaklar... Ne anlatacaklar...... ehe hee bak nasılda halettik olayımızı mı diycekler, yaptıkları onursuzluklarımı anlatacaklar......Ha bide bunlar yarın biz emekli polisiz diye özel güvenlik mecrasında nice yetişmiş insanların yolunu kesicekler, o da ayrı muamma...

nicksizbro
10 Ocak 2018, 22:36
Kâr ettim sanma o para devlete açık olarak gidiyor vergi olarak geliyor.

F54
10 Ocak 2018, 22:46
it ürür kervan yürür....

Boldpilot
10 Ocak 2018, 23:03
Kardeşim benim garajımda mt07 var , ehliyetimi a2 almıştım yaşım tutmasına rağmen , a2 kurtarmıyor diye gezilere artçı olarak gidiyorum. Sen gece vakti ehliyetsiz yola çıkıyosun valla iyi cesaret...Öğrenmek için biniyorsan pazar sabahı 6 -8 arası çalışabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

O çekici şahısa ait çekicidir polis cebine para almıştır böyle durumda telefonunuz ses kaydetmesini açın ve kaydedin iş bittikten sonra ya paramı geri ver yada savcılığa giderim diye tehdit edin benzinlik kamera kaydında var.
Savcılığa gitdende bişey iddaa edemezsin , gizli kayıt delil olarak kullanılamaz.

bektanist
10 Ocak 2018, 23:13
Yazılanları okudum toplum mühendisliğinin geldiği seviye belli oldu haşmet inanmasa'da komplo teorilerini komik bulsa'da gayet başarılı bir noktaya geldikleri ortada. Hırsızlık yapan yada rüşvet alan artık resmi kıyafetliler bu zaten biliniyormuydu ? bilinmesine biliniyor ama artık normal görülmeye başlandığıda görülüyor. Tıpkı yarınlarda 9 yaşındaki çocuğun evlenebilmesini normal karşılayacak sapık bir ideolojiyi destekleneceği gibi yada normal görülmesi gibi. Bu tip mühendislikler birden ve hızlı şekilde olmaz bir geçmişi olur ve bu geçmişle desteklenerek planlar yapılır.

https://www.youtube.com/watch?v=dOmR1-6MG5g

extagon
10 Ocak 2018, 23:19
sen buradakileri takma. seni kıskanmışlar ceza yemediğin için. geçmişte ceza yiyen elemanlar bunlar. haset kanında var milletimizin.

patpop
10 Ocak 2018, 23:20
Yaşadığın yer neresi. O cezayı kesmeyen memur yada çevirme nerde oldu? Memur tek miydi yani polis tek miydi?
Sen depoyu doldurdun mu gerçekten?
Eğer doldurmadıysan para verdiyseniz resmen rüşvet. Gerçi depoyu doldurduysanda rüşvet vermişsin.

ozan1991
10 Ocak 2018, 23:31
Yaşadığın yer neresi. O cezayı kesmeyen memur yada çevirme nerde oldu? Memur tek miydi yani polis tek miydi?
Sen depoyu doldurdun mu gerçekten?
Eğer doldurmadıysan para verdiyseniz resmen rüşvet. Gerçi depoyu doldurduysanda rüşvet vermişsin.

Tek değildi iki kişilerdide polis bana ne olucağını söylemedi sen o çekiciyle git orada sana yardımcı olucaklar ceza kesmiycem dedi 200tl lik yakıt aldım fişide adama verdim cebine attı he ilk olarak oraya gider gitmez motorumu teslim aldım yaz şuraya dediler kayda geçildimi ne oldu bilmiyorum ilk defa başıma geldiği için yazdım öyle bi yedirdiler ki teşekkür edicektim nerdeyse hani adamda biliyor sesimi çıkaramıycağımı ceza yazsa gerçekten yüksek adama yalvarınca demiştir bundan bişeyler koparırız memnun bi şekilde gider şimdi ben nasıl şikayet ederim ki 2000-3000 bin ödemek var bide 200 ödemek var tamam saçma bir sistem ama başınıza gelince hiçbiriniz ben öyle yapmam bana ceza kes demezsiniz eminim

patpop
10 Ocak 2018, 23:48
Tek değildi iki kişilerdide polis bana ne olucağını söylemedi sen o çekiciyle git orada sana yardımcı olucaklar ceza kesmiycem dedi 200tl lik yakıt aldım fişide adama verdim cebine attı he ilk olarak oraya gider gitmez motorumu teslim aldım yaz şuraya dediler kayda geçildimi ne oldu bilmiyorum ilk defa başıma geldiği için yazdım öyle bi yedirdiler ki teşekkür edicektim nerdeyse hani adamda biliyor sesimi çıkaramıycağımı ceza yazsa gerçekten yüksek adama yalvarınca demiştir bundan bişeyler koparırız memnun bi şekilde gider şimdi ben nasıl şikayet ederim ki 2000-3000 bin ödemek var bide 200 ödemek var tamam saçma bir sistem ama başınıza gelince hiçbiriniz ben öyle yapmam bana ceza kes demezsiniz eminim
2 polis ve birde çekici şoförü toplam 3 kişi mi vardı? Yoksa sadece polis ve çekici şoförü mü?
Sadece polis ve şoför varsa sıkıntılı bir durum polis aracı vs varmıydı çevirme noktasında? Saçma gelebilir ama bunlar rüşvetten geçinen bir çete mi yoksa sahtecilik yapan insanlar mı? Polis senle gelmediği için bişi yapamazsın.
Bu olay sana ders olsun. Bundan sonra ceza yemek istemiyorsan mutlaka evrakların tam çık yola.
Süleyman abiye denk gelseydin bi dünya ceza yerdin. Bu abimiz kendi akrabalarını bile affetmiyor.

kefkes
10 Ocak 2018, 23:50
"gemisini yürüten kaptan":jocolor:

Kilit soru; aynı ana gelsen şimdi, o depoyu doldurur muydun? Kaçımız ne yaparız?

patpop
11 Ocak 2018, 00:14
"gemisini yürüten kaptan":jocolor:

Kilit soru; aynı ana gelsen şimdi, o depoyu doldurur muydun? Kaçımız ne yaparız?

Depoyu doldurmazdım. Benzinliğe gider çekicinin orda motoru indirmesini isterdim. İndirmezse 155i arayıp motorun çalınmaya çalışıldığını söylerdim.
Çekici ve diğer polisler ceza vs ile ilgili konuştuklarında ise ispat etmeleri gerektiği için motoru sürdüğümü ispatlayamaayacaklarından ceza yemeden motoru alırdım.
İspatlasa bile( kamera vs. İle ) Ceza yazmama sebebinin ne olduğunu savcıya sorardım.
Ceza yazmak için kimlik bilgilerim lazım olduğu için kimliğimi 2 seferde sadece savcının yanında verirdim.

ozan1991
11 Ocak 2018, 00:25
Depoyu doldurmazdım. Benzinliğe gider çekicinin orda motoru indirmesini isterdim. İndirmezse 155i arayıp motorun çalınmaya çalışıldığını söylerdim.
Çekici ve diğer polisler ceza vs ile ilgili konuştuklarında ise ispat etmeleri gerektiği için motoru sürdüğümü ispatlayamaayacaklarından ceza yemeden motoru alırdım.
İspatlasa bile( kamera vs. İle ) Ceza yazmama sebebinin ne olduğunu savcıya sorardım.
Ceza yazmak için kimlik bilgilerim lazım olduğu için kimliğimi 2 seferde sadece savcının yanında verirdim.

Motor otoparka çekildikten sonra oldu bunlar 2 polis 1 çekici şöförüde şahit çekici parasını tahsis ettik vb. Derlerdi polise belki ceza yazmadığı için hesap sorarlardı ayrıyetten sen ne diye başvurucaksın bana ceza yazmadılar şikayetçiyimmi diyceksin ben olsam yazarız dert etme derdim he ortada kesilmiş bi makbuz filan yok biz şu parayı tahsis ettik diye

yaşlıveacemi
11 Ocak 2018, 01:51
Sucu önlemenin bir yolu ceza miktarı düşükse daha sıkı denetlemek diğer yolu da ceza miktarını yüksek tutarak milleti korkutursun ya yakalanırsam ocağım söner diye.

1. yolu seçersen memurlar daha çok çalışmak zorunda kalır. Sokağa çıkan bilir ki her an her yerde denetleme var. ceza az da olsa can sıkıcıdır bilirsin ki yakalanacaksın.

2. yolu seçersen memurlar daha az çalışır arada sırada çıkalım bir denetleme yapalım ayıp olmasın hem bir iki kişi yakalarsak ibret olur millet korkar bize de fazla iş kalmaz derler. Örneğin fenerbahçe maçında stadın etrafı yer gök trafik polisi olur ama normal zamanda etrafta bir tane bile trafik polisi göremezsin.

Hiç Anadolu yakasında akşam trafik sıkıştığında yolu açmak için uğraşan trafik polisi gören var mı yalan olmasın ben elli senedir bir sefer geçenlerde koşuyolu ışıklarda motosikletli polisleri gördüm yolu açan nereden akıllarına estiyse. Yani trafik polisimizin işlerinden biri değil mi akşam iş çıkış saatinde belli başlı yerlerde sıkışan trafiği açmak?