PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bakımdan Sonra Performans'ta Düşüş

bj200ns
10 Ocak 2018, 10:38
Arkadaşlar Motosıkletım pulsar 200ns
15.Bin bakımda yağ,yağ,filtresi ve zincir dişli değişti.
Bakımdan çıktıntan sonra performansta ciddi kayıp hissediyorum.
histen öte yanyana kalkıp farklarla geçtigim diğer pulsarlara yetişemiyorum ki kilo avantajım olmasına rağmen.
sizce neden kaynaklabilir ?
zincir dişli orjinal bu arada büyütme küçültme yok

ryangt
10 Ocak 2018, 10:54
20/50 araba yağını tenekeden bastıkları için olabilir

bj200ns
10 Ocak 2018, 10:58
castrol yağ kullanıldı. yağın fazla olması performansı dusururmu oylemı oldu acaba ?

Enes ŞENTÜRK
10 Ocak 2018, 10:59
emme manifoldun da arıza olabilir.. Performansı baya etkiler..

'-'
10 Ocak 2018, 11:02
castrol yağ kullanıldı. yağın fazla olması performansı dusururmu oylemı oldu acaba ?

fazlasını atar. katalizör zarar görür
viskozite önemli

bj200ns
10 Ocak 2018, 11:03
fazlasını atar. katalizör zarar görür
viskozite önemli

Benim anlamadığım bakımdan çıkar çıkmaz böyle olması motorda hernagi arıza söz konusu değil ustaya soruyorum sana öyle geliyor diyor şaka gibi :D

mfBulut
10 Ocak 2018, 11:07
Zincir gerginliği geldi aklıma. Gevşek ayarlandığında güç kaybı oluyor çünkü.

bj200ns
10 Ocak 2018, 11:08

Bir tık gerdirip bakacağım

'-'
10 Ocak 2018, 11:09
Benim anlamadığım bakımdan çıkar çıkmaz böyle olması motorda hernagi arıza söz konusu değil ustaya soruyorum sana öyle geliyor diyor şaka gibi :D

yakıt önemli. ne koyduğun, ne kadar yaktığı ipucu verir. gerekirse eksozu ölçtür
az yakma konusunda iddialı, performans değil

bj200ns
10 Ocak 2018, 11:17
yakıt önemli. ne koyduğun, ne kadar yaktığı ipucu verir. gerekirse eksozu ölçtür
az yakma konusunda iddialı, performans değil

Hocam performans beklemıyorum zaten ama olan performansın düşmeside can sıkıyor

'-'
10 Ocak 2018, 11:30
yağ ve subap ayarlarını performans amaçlı seçip, yüksek devirde kullanmalısın
önermem
yakıt bi sorun var demiyosa
keyfini sür

ryangt
10 Ocak 2018, 11:31
Castrol 0/30 da var (pahalı)
Castrol 20/50 de var (teneke)
Ki zaten castrol tr üretimi vasat bit yağ.

Fazlada koymuş olabilirler tabi, yan sanayi ucuz yağ filtresinden dolayı da yapabilir. Zira hava filtresi ile ilgili bir bağlantı problemi de olabilir

bj200ns
10 Ocak 2018, 11:32

Fazlada koymuş olabilirler tabi, yan sanayi ucuz yağ filtresinden dolayı da yapabilir. Zira hava filtresi ile ilgili bir bağlantı problemi de olabilir

tesekkurler

uzay gemisi
10 Ocak 2018, 11:51
Castrolun vasat bir yağ olduğunu sanırım laboratuvar testlerine dayanarak söylüyorsunuz. yoksa tartışarak hangi yağın daha iyi olduğuna karar veremeyeceğimizin farkında olmanız gerekiyor

PiedPiper
10 Ocak 2018, 11:51

Bu bilginin dogrulugundan emin misiniz?

Seko
10 Ocak 2018, 12:44
Aksine çok gerginse motoru zorlar.

zekeriyaimam
10 Ocak 2018, 12:55
Havadan varsayımlarla dolu bir konu, dur bende bişey sallıyım
Memleket hasreti çekiyor makine depoya köri tozu dök

Mertcan39
10 Ocak 2018, 13:11

Bu konuya nereden vardınız vasat kime göre ?

YERUÇAĞI
10 Ocak 2018, 13:13
yağ farkı ile öyle yazdığın gibi performans kaybı olmaz,hatta hiç kayıp olmaz, kalitesiz yağ motoru çabuk bitirir okadar,oda hemen olmaz uzun vadede çıkar ortaya

performans kaybı,,hava filtresinin tıkalı olmasından,egzosun veya katalitik konvertörün tıkanmış olmasından,avans ayarından,bozuk bujiden,sibop ayarından,,eğer karbüratörlü ise karbüratörden yoksa enjektörlerden,bujiye giden elektrik sistemindeki bir arızadan,yada segmanların kırık olup yeterli kompresyon yapamamasından kaynaklanır
bunlara bak vey bşka bir tamirciye götür baktır

matrax33
10 Ocak 2018, 13:26
yapılan işlemlere bakınca performans kaybı psikolojik görünüyor.

54RR
10 Ocak 2018, 13:38
Psikolojikdir o :mrgreen:

BatuhanK
10 Ocak 2018, 15:56
Yağ fazla olursa performansta kayıp olabiliyor. Tabi bu fazlalık, 100-200 ml ile olmaz. Yarım litre canına okur mesela

sdt
10 Ocak 2018, 16:15
histen öte yanyana kalkıp farklarla geçtigim diğer pulsarlara yetişemiyorum ki kilo avantajım olmasına rağmen.

Ben sadece yazdıklarınıza dayanarak metalin metale alışma süresi ile alakalı olduğunu düşünüyorum.
Bir süre sonra geçecektir diye de eklemekte fayda görüyorum.

osiosborn
10 Ocak 2018, 16:52

Castrol Türkiye'de üretilmez. Kocaeli'de ambalajlama yapılır. İngiliz malıdır. Yıllardır kalitesini bozmayan nadir yağ firmalarındandır. Ucuz olmasının sebebi yıllardır Türkiye'de olmasının verdiği distribütör ağı ve burada paketlenmesidir.

serconline
10 Ocak 2018, 18:02
Hangi servise götürdüğünü sorabilirmiyim ?

Nikkfurie
10 Ocak 2018, 19:22
bakımda hava filtresi değiştirildi mi ? orjinal harici filtreler performansı düşürebilir, filtreye basınçlı hava tutmakda görüntü olarak temizlenmiş gibi gelsede aslında gözenekli yapısını bozmaktadır, buda performansa negatif etki yapar..

ayrıca yanlış ısı kodlu buji takılmış veya tırnak aralığı yanlış ayarlanmış olabilir, bu sebeplerden bakım sonrası uzun süredir kullandığınız motorun çekişini farklı hissetmeniz doğaldır, bir başkası o farkı anlayamaz..

levend84
10 Ocak 2018, 19:31

Kardeşim,sen debriyaj baski ayarlarina baktir,debriyaj balatasi vs.

Yağin sentetik veya yari sentetik olmasi vizkozitesi vb.durumlar baski balata grubunda kaçirmaya sebep olabilir.

Motor bağiriyor(devirleniyor)ama ivmelenmiyor ise,serviste durumu anlat.

BLUERAY
10 Ocak 2018, 19:45

https://i.hizliresim.com/Lbd5lV.jpg (https://hizliresim.com/Lbd5lV)

kalidor
10 Ocak 2018, 20:10
ağzına kadar yağ doldurduysa götürdüğün arkadaş, problem olur. Motor yolda çalkalandıkça yağ taşabilir ve randımanlı çalışmasını engeller. Bir de bu bakım süresi içerisinde mutlaka hava filtresini de değiştirin. Yağ dolum oranı, yağ markası ve hava filtresi motosikletin performansını çok etkiler.

ogzcngdk
10 Ocak 2018, 20:46
Performans kaybına neden olabilecek durumlar;
- hava filtresi tıkalı
- karterde fazla yağ bulunuyor.
- ateşleme sisteminde sorun var.
- zincir çok gergin veya gevşek

asuvara
10 Ocak 2018, 21:30
İyi akşamlar bu motorlarda castrol tam sentetik yağ 1050 debriyaj kaçırmasına ve performans düşüklüğüne neden oluyor.Yağ bu ise olabilir.
Bununla birlikte tam sentetik yağlar ıslak debriyajlı motorların tümünde zamanla debriyaj kaçırmasına neden olabiliyor.
Evvelce kullandığınız yağ farklı bir yağ ise buda büyük bir etkendir.Farklı yağ markası farklı bileşenler kullanabildiğinden böyle bir değişim çok önerilmez böyle bir derece veya evsaf marka değişimi yapılacaksa önceden basit bir yağ ile motorun bu evvelki yağdan arındırılması gerekir.Bu söylediklerim küçük hacimli motorlarda daha çok hissedilebilinir.

ayetlervaray
10 Ocak 2018, 21:42
bitanede ben bırakayım şuraya. senin motorun parçalarıyla yüksek kilometreli bir ns nin parçalarını değiştirmiş olabilirler. olur mu olur valla.

levend84
10 Ocak 2018, 23:08
İyi akşamlar bu motorlarda castrol tam sentetik yağ 1050 debriyaj kaçırmasına ve performans düşüklüğüne neden oluyor.Yağ bu ise olabilir.
Bununla birlikte tam sentetik yağlar ıslak debriyajlı motorların tümünde zamanla debriyaj kaçırmasına neden olabiliyor.
Evvelce kullandığınız yağ farklı bir yağ ise buda büyük bir etkendir.Farklı yağ markası farklı bileşenler kullanabildiğinden böyle bir değişim çok önerilmez böyle bir derece veya evsaf marka değişimi yapılacaksa önceden basit bir yağ ile motorun bu evvelki yağdan arındırılması gerekir.Bu söylediklerim küçük hacimli motorlarda daha çok hissedilebilinir.

Ustad,neredeyse bu tarz tüm konularda anlattim bu durumu..sağ kulaktan girip,sol kulaktan çikiyor.

Bakin,ust postta tekrari var.