PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 0 motorumdan gacır gucur sesler geliyor

ozan1991
09 Ocak 2018, 19:57
arkadaşlar bugün itibariyle 150km ye ulaştı 0 motorum lakin gacır gucur bir ses var eski kanepelerde yaylanırken bir ses çıkar ya aynı o misal sesin nereden geldiğinide çözemiyorum giderken o ses çıktığı için amortisörlerden değil sanırım daha çok selenin alt kısımlarından bir yerlerden geliyor orta kısımlardan rödajda parçalar filanmı gevşedi acaba daha ilk bakımınada gitmedi merak ettim

Ekarademir
09 Ocak 2018, 20:06
Video atarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

Motor durduğu yerde çalışırken geliyor mu?

ozan1991
09 Ocak 2018, 21:40
Video atarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

Motor durduğu yerde çalışırken geliyor mu?

video yokta hocam durduğu yerde gelmiyor kırmızı ışıktada biraz zıpladım motorun üstünde yine gelmiyor sadece 20 ile filan giderken duyuyorum bu sesi hani sadece ben değil yanımdan geçenler bile duyuyordur baya bi ses var ve genelde yokuş aşağı gaz vermediğim zaman filan baya baskın oluyor bu ses

Ekarademir
09 Ocak 2018, 21:49
Motoru ayaklığa kaldırıp dene bide. Motorun teker dönsün yani. Elini filan sokma araya dikkat et. Nerden geliyor daha dikkatli dinleyebilirsin sesi.

shoeisever
09 Ocak 2018, 21:51
0 aldığım R25'de de aynı durum vardı. Sanırım balatalardan geliyor. Yüksek hızlarda duyulmuyor 10-20km arası hızlarda tiz bir şekilde duyuluyordu. 1500-2000km arasında kesildi.

levend84
09 Ocak 2018, 21:59
0 aldığım R25'de de aynı durum vardı. Sanırım balatalardan geliyor. Yüksek hızlarda duyulmuyor 10-20km arası hızlarda tiz bir şekilde duyuluyordu. 1500-2000km arasında kesildi.

Yeni disk flanşi,balata yüzeyine yataklama yapiyor,tersi durum ise balata disk yuzeyinden toz paso aliyor,normal bir durum.

Yeni balata takilan motorda ve soguk havalarda kisa sureli ayni durum mevcut.isininca sesi keser.

ozan1991
09 Ocak 2018, 22:00
Motoru ayaklığa kaldırıp dene bide. Motorun teker dönsün yani. Elini filan sokma araya dikkat et. Nerden geliyor daha dikkatli dinleyebilirsin sesi.

hocam ben çalıştırken zaten sehpada oluyor jigle çekip ısınmasını beklediğim için yani o esnada bu ses yok sadece ben üstünde giderken duyuyorum şimdi bi arkadaşla konuştum garantisi var servise çek baksınlar dedi artık öyle yapıcam ciddi bişey olmasında gerisi önemli değil

Ekarademir
09 Ocak 2018, 22:14
hocam ben çalıştırken zaten sehpada oluyor jigle çekip ısınmasını beklediğim için yani o esnada bu ses yok sadece ben üstünde giderken duyuyorum şimdi bi arkadaşla konuştum garantisi var servise çek baksınlar dedi artık öyle yapıcam ciddi bişey olmasında gerisi önemli değil
İşte o durumda viteste çalışıp hafif gaz vermeni söylüyordum teker dönsün diyerek.

Onada gerek kalmadı bence. Arkadaşlar yazmış sorunun kaynağını.