PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İmam odasında motosiklet var..

hachiko
08 Ocak 2018, 15:37
KAHRAMANMARAŞ'ta imam, Mehmet Aslantürk (52), odasını kendisiyle aynı yaşta olan motosikletle paylaşıyor. Aslantürk, geçirdiği rahatsızlığı nedeniyle doktorlar tarafından binmesi yasaklanan motosiklete gözü gibi bakıyor.

http://www.milligazete.com.tr/sites/71/uploads/2018/01/08/c0b1c2dbb2138d40f0db1c0c86d6cd5d-1515411154.jpg

Kahramanmaraş Ticaret Borsasımescidinde görevli Mehmet Aslantürk, motosiklet tutkusunun çocukluğundan geldiğini söyledi. Özellikle eski model motosikletlere büyük ilgi duyduğunu ifade eden Aslantürk, motosiklet sürmenin aşk olduğunu söyledi.Odasını paylaştığı ve her gün tozunu alıp gözü gibi baktığı 1966 model motosikleti hurda vaziyette aldığını belirten imam Mehmet Aslantürk, şöyle dedi:

"Bu modellerde birçok motora bindim. Doğum tarihimle beraber olması, aynı yaşdaş olmamız biraz daha irdeledi ve saklıyorum bunu. Alalı 3-5 sene oldu, hurda vaziyetteydi. Toparlayabildiğimiz şekilde toparladık. Biraz daha aksesuar yapmayı da düşünüyoruz. Odamda saklıyorum. Birkaç yıl önce bir felç hastalığı geçirdim. Bu nedenle motora binmem yasaklandı. Binemeyince de aşkımı, sevdamı yanı başımda olmasıyla tatmin diyorum. Her gün siliyorum, temizliyorum."

http://www.milligazete.com.tr/sites/71/uploads/2018/01/08/28b97eee433e37e1ff9dce45144fd7bc-1515411154.jpg

Lukocan
08 Ocak 2018, 15:43
Adam yüz felci geçirmiş. Yüz felci geçirenlerin yüzde 90 inda öncesinde rüzgara yada soğuğa maruziyet öyküsü var arkadaşlar. Özellikle mevsim geçişlerinde kask ve buff olmadan motor sürmeyelim lütfen. Kışın sürmek zorunda kalanlar windstopper ve balaklava kullansınlar.
Not: doktorum

The Dude
08 Ocak 2018, 16:09
imam denilen meslek camiasının,
doğası itibari ile mal ve mülk kavramlarına değer vermemesi beklenir.
ciddi bir tezat var ortada.

yoksa değil mi ?

not: hiç bir şey değilim.

MSMorkan
08 Ocak 2018, 16:21

yoksa değil mi ?

Bu sabah okumuştum. Manidar oldu:

Hoca Nasreddin, oğluyla birlikte köyüne gidiyormuş. Oğlunu eşeğe bindirmiş, kendisi yürümüş. Karşıdan gelenler, oğlunu göstererek:

—“ Ak sakallı adam yürürken bacak kadar velet eşekte gidiyor. Zamane çocuğu işte.” , demişler.

Hoca oğlunu indirip kendisi binmiş. Az sonra birkaç kişiyle daha karşılaşmışlar. Bunlar ise:

— “Koca adama bak! Bu sıcakta minnacık çocuğu yaya yürütüyor. Hiç insafı yok.” demişler.

Hoca, eşeğe oğlunu da bindirmiş. Çok geçmeden yine üç beş kişiye rastlamışlar. Adamlar:

— “Zavallı hayvan! Düşüp ölecek! Hiç acımadan iki kişi birden binmişler üstüne!” demişler.

Hoca inmiş, oğlunu da indirmiş. Eşek önde, onlar arkada ilerlemişler. Biraz sonra, yol kıyısında duranlar:

— “Amma aptal adammış bu hoca, Eşek bomboş gidiyor, kendisi oğlu ile kan ter için de arkasından koşuyor!” diye konuşmaya başlamışlar.

Hoca dayanamamış. Oğluna dönüp:

— “Gördün mü, her kafadan bir ses çıkıyor. Şu dünyada kimseyi hoşnut edemiyor, kimsenin dilinden bir türlü kurtulamıyorsun! iyisi mi, kimseye kulak asmayacaksın ve kendi bildiğinden şaşmayacaksın.” demiş

hokahey
08 Ocak 2018, 16:42

yoksa değil mi ?

bir şeyi de beğen, bir şeyi de taktir et be adam!

frankestayn1
08 Ocak 2018, 17:39
Katılıyorum.

Ahmet Turan Peker
08 Ocak 2018, 17:40

yoksa değil mi ?

Yazmayım dedim dayanamadım bu nasıl bir bilgi dağarcığı.. Nerde öğretiyorlar bunları. Cahillik okulumu var türkiye de mezunları mı bu bilgileri öğretiyor insanlara ...

sadraf
08 Ocak 2018, 17:43

yoksa değil mi ?

çok enteresan bir bakış açın var

Lukocan
08 Ocak 2018, 17:48
İmamla konuştum. Mal mülk olduğu icin değil babannesinin kendisine 21. Yas gününde aldığı icin odasında saklayıp değer verdiğini söyledi. Kesin bilgi.

Jemand
08 Ocak 2018, 17:51
sarık muazzam bi aksesuar olmuş orada.

The Dude
08 Ocak 2018, 18:36

yoksa değil mi ?

hocam yukarıda lukocan yazmış,
manevi değeri yüksek olduğu için saklıyormuş.

(bunun akabinde üstteki mesajdan tekrar alıntı ile)
ne bileyim hocam bir yerinde motorun "relic" sınıfında olduğu yazmıyor.
yoğsa motosiklet aşkı olan kişinin motosikleti var iken kullanamamasının acısını az çok bilirim.
zaten mesajın sonundaki "değil mi ?" sorusu eldeki veriler ile yazdığım mesajın yeni veriler ile anlamsızlaşma ihtimalinin olduğuna dair şüphemi içermektedir. (bkz septisizm)

hoka
teessüf ederim. (bunu açıklamak oldukça zor, derin, çok derin)

sadraf
teşekkür ederim

lukocan
araştırmacı doktorluğuna ayrıca teşekkür ederim,

MSMorkan
inan fıkra ile konunun bağlantısını anlamadım,

atladığım kimse kalmış mı ?
kalmamış,
umarım iletişebilmişizdir.

Ekarademir
08 Ocak 2018, 18:55
İmamla konuştum. Mal mülk olduğu icin değil babannesinin kendisine 21. Yas gününde aldığı icin odasında saklayıp değer verdiğini söyledi. Kesin bilgi.

O zaman haberde yanlışlık mı var? Ordada 3-5 sene önce hurdadan aldığını söylemiş.

oluroyle
11 Ocak 2018, 01:22
Sarığı kötü emellere alet etmeyelim lütfen. Sarık mühim .

coozz4242
11 Ocak 2018, 03:57

yoksa değil mi ?

Adam hiç birşey olmadığını kendi söylüyor zaten ..

RedCBR125
11 Ocak 2018, 09:34

yoksa değil mi ?

Problem çocuk 5.
Millet bu kafaya ulaşmak için çok para harcıyor reis sen şanslısın gerçekten.

zekeriyaimam
11 Ocak 2018, 10:32
sarık muazzam bi aksesuar olmuş orada.

Puig markaymış :P

^adm^
11 Ocak 2018, 13:27
Adam imam, keşiş değil

The Dude
11 Ocak 2018, 14:07
fırsat bu fırsat ayağına sıraya giren arkadaşlara,
sıralarına riayet ederek cevap yazabilirim.

lakin sonrasında sorun problem yaşamayın,
(yazdıklarımın ve yazacaklarımın habere konu olan kişi hedef alınarak yazılmamıştır ve yazılmayacaktır)
(bir de kendilerini ve fikirlerini sıradan bulduğum için tartışmanın ya da yazışmanın vakit kaydı olduğunu düşündüğüm kişileri de ayrı tutacağım)

COQ
11 Ocak 2018, 14:21

Yazmışsın ama verilen cevaplara bakılirsa kimsenin böyle bir beklentisi yok.
Aksine senin de gördüğün gibi toplumun geneli imamların mal mülk düşkünü, paragöz oldugunu düşünüyor.
Yani beklenti seninkinin aksi yönünde.