PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask bunu yapar mi?

EldekiDebryj
05 Ocak 2018, 17:25
Merhabalar. Boynum, daha doğrusu çenemin alt kısmı, kaskın ipini bagladigimizda denk gelen yer. Aylardir kabuk kabuk durumda ve sertleşmiş. Vaseline suruyorum ama surekli kabuklaniyor ve ve sert.

Kaskı daha çok buff ile birlikte kullaniyorum yani kaskin ipi ciplak tenime cok fazla temas etmez. Ama tam baglama noktasinda boyle sertlesme, kabuk oldugu icin acaba kasktan mi diyorum.
Basina gelen var mi hiç? Kask sebebli boyle birsey yasayan oldu mu?

istanbu_gezg
05 Ocak 2018, 17:39
İlk mesajı yazmanın gururu ile

Acaba kaskı biraz fazlamı sıkıyorsunuz ? kask yenimi eskimi eski bir kask ise tüylenmiş ve deriye sürte sürete zarar verebilir

ben yeni kask aldım bir sorunum yok ayrıca kullanılan malzeme tahriş veya alerji ye sebep olabilir

dogan70
05 Ocak 2018, 19:20
Merhabalar. Boynum, daha doğrusu çenemin alt kısmı, kaskın ipini bagladigimizda denk gelen yer. Aylardir kabuk kabuk durumda ve sertleşmiş. Vaseline suruyorum ama surekli kabuklaniyor ve ve sert.

Kaskı daha çok buff ile birlikte kullaniyorum yani kaskin ipi ciplak tenime cok fazla temas etmez. Ama tam baglama noktasinda boyle sertlesme, kabuk oldugu icin acaba kasktan mi diyorum.
Basina gelen var mi hiç? Kask sebebli boyle birsey yasayan oldu mu?

Bağlama esnasında bir parmak sığacak kadar boşluk olması normal olarak kabul ediliyor diye biliyorum. Eğer sorun hala devam ediyorsa aklıma bir tek cilt problemi geliyor. Alerjiniz olabilir buff'u bir değiştirmenizde yarar var yada buff'u bir kez yıkayıp öyle kullanın.

EldekiDebryj
05 Ocak 2018, 19:39
Kaskı sıkıyorum evet hatta bazen abarti sıkıyorum rahatsiz ediyor hafif gevsetiyorum ama normalin ustu bir sıkılıkta kullaniyorumdur yinede.

Bufflarim cok bi sefer kullandigimi yikamaya atiyorum zaten temiz oluyorlar.
Kaskimda eski degil ama yenide degil, tüylenme olmadı ipinde.

sailor33
05 Ocak 2018, 19:57
Cildiniz hassas olduğu için, kaskın bağlantı kayışı tahriş ediyor büyük olasılık ile. Küçük sünger gibi birşey ile üzerini kaplayın bence ve kayışı fazla sıkmayın

HAZZILHAR
05 Ocak 2018, 21:24
Egzama da olabilir. Cildiyeciye görünmekte fayda var.

gogozh
05 Ocak 2018, 22:05
Bağlantı demiri de yapıyor olabilir , bazı ciltler metale karşı alerji yapabiliyor . Mesela ben gümüş yada alyans taksam parmağım hemen kızarıp kuruyor .

Sıradan bı metal taksam birşey yok , bunyem fakirmis bak şimdi öğrenmiş oldum :(

EldekiDebryj
05 Ocak 2018, 23:46
Egzama ya da alerji degil bence. Alerji olsa ilk kask kullanmaya basladigimda yada metal takilarda yasardim bu durumu.
Egzama olsaa, aylardir bu durumda ama herhangi bir dağılma, cogalma, kaşıntı yok. Aynı bölge sadece kabuk yapıyor, sert hafif.

Bu yuzden kask yapiyor bu işi gibi geldi buyuk ihtimal oyle. Arkadaslarin dedigi gibi biraz gevşek baglamayi deneyecegim bakalim zamanla iyileşme olacak mi.
Hastaneleri sevmem :)
Tesekkurler

fatih.met
05 Ocak 2018, 23:55
kask kafamı kavrıyor bu yüzden kilidi kapatmasam bile kask kafamda sabit duruyor ve bu yüzden kilidi çeneme bastırmayacak şekilde sıkıyorum.

bendeki kaskta kilit "d tipi" (https://www.motorcular.com/assets/js/lib/kcfinder/upload/images/n-104%20microlock%281%29.jpg)

niye sıkıp yutak borumu acıtayım ki? bir kere yaptım o hatayı ve yolda giderken hemen sağa çektim motoru ve kilidi gevşeltip devam ettim.

tahminimce kask kafanızda sürekli oynama yapıyor ve kemer derinizi aşındırıyor ve deri yüzeyinde hücreler ölüp sert ölü deri oluyor yani nasır diyorlar buna.

kask büyük geliyor olabilir.

ayzek
05 Ocak 2018, 23:55
Büyük ihtimal nasır olmuştur genelde sürekli aynı yere temas eden yada citte bir baskı olursa ilk başlarda hafif ağrılı o bölgede hassaslaşma olur sonrasında nasır oluşumu olur ve ağrımaz sertleşince örnek verecek olursak gitar çalanların tellere bastığı parmaklarda nasır oluşur,keman çalan kişilerde yine tellere basan parmakları ve boyun,çene bölgesindede nasır oluşumu olur muhtemel sizdede durum buna benzer oradaki baskıyı yok edip nemlendiriciler yardımıyla bir kaç haftaya kaybolur

EldekiDebryj
05 Ocak 2018, 23:58
kask kafamı kavrıyor bu yüzden kilidi kapatmasam bile kask kafamda sabit duruyor ve bu yüzden kilidi çeneme bastırmayacak şekilde sıkıyorum.

bendeki kaskta kilit "d tipi" (https://www.motorcular.com/assets/js/lib/kcfinder/upload/images/n-104%20microlock%281%29.jpg)

niye sıkıp yutak borumu acıtayım ki? bir kere yaptım o hatayı ve yolda giderken hemen sağa çektim motoru ve kilidi gevşeltip devam ettim.

Kask benimde kafami kavriyor ve double d ring benimkide. Ben çok sikiyorum, senin durumunuda cok kez yasadim o kadar sıkmisim ki zor yutkunuyordum kac kez duzelttim ama yinede olmasi gerekenden sıkı bagliyorum galiba.

fatih.met
06 Ocak 2018, 00:56
Kask benimde kafami kavriyor ve double d ring benimkide. Ben çok sikiyorum, senin durumunuda cok kez yasadim o kadar sıkmisim ki zor yutkunuyordum kac kez duzelttim ama yinede olmasi gerekenden sıkı bagliyorum galiba.

sıkmayınca da "tehlikeli bir şey olduğunda ya kafamdan çıkıp giderse" düşüncesi yüzünden sıkıyorsunuz sanırım. bence fazla sıkmaya gerek yok, yani kas kafada yer değiştirmeden önce ilk darbe alma olasılığı yüksek olan çecen bölgesini ilk çarpma anında korur diye düşünüyorum ve bu yüzden ben fazla sıkmıyorum.

benide kışlık eldivenler rahatsız ediyor, elcikten kayıyorlar hep. elciği sıka sıka bilek kası yaptım :)

LynXMaSTeR
06 Ocak 2018, 01:38
çok fazla sıkmayın, alerji yapmayan bir buff kullanın.
mümkünse bir de alerji testi yaptırın, çok enteresan şeylere alerjiniz çıkabilir.
ev akarı dedikleri toza, piknik yerlerindeki ota ve hamamböceğine alerjim varmış benim mesela
29 yaşıma geldim, yeni öğreniyorum.

artemis99
06 Ocak 2018, 07:54
Çok sıktığın için olmuştur, kask yaptı diyemeyiz. Problem büyük ise bir cildiyeye gitmekte fayda var.

istanbu_gezg
06 Ocak 2018, 10:54
Egzama ya da alerji degil bence. Alerji olsa ilk kask kullanmaya basladigimda yada metal takilarda yasardim bu durumu.
Egzama olsaa, aylardir bu durumda ama herhangi bir dağılma, cogalma, kaşıntı yok. Aynı bölge sadece kabuk yapıyor, sert hafif.

Bu yuzden kask yapiyor bu işi gibi geldi buyuk ihtimal oyle. Arkadaslarin dedigi gibi biraz gevşek baglamayi deneyecegim bakalim zamanla iyileşme olacak mi.
Hastaneleri sevmem :)
Tesekkurler

benim arkadaşımda var askerliğini geri hizmet yaptı nikel alerjisi ababa kaskın bağlantı kılıpsi metal mi ? yada plastikmi bütün kayış kısmındamı oluyor sadece bu kısımdamı

egzama kaşıntı yapar oradan anlaşılır

MSMorkan
06 Ocak 2018, 11:34
double-d ister istemez insanda sonuna kadar sıkma isteği uyandırıyor :) baş parmağı çeneden destek alacak şekilde kayışın üstüne koyup sonuna kadar sıkıp parmağı aradan çekerseniz yeterli miktar boşluk kalır.
Buff üzerinden alerji olma ihtimali çok düşük. Nasır olabilir.

aquarist4
06 Ocak 2018, 11:50

3 kaskımdan 2'si Double D Ring çene kayışlı. Ağırlıklı olarak DD Ringli Shuberth S1 Pro'yu kullanıyor ve çene kayışını bende sıkı kullanıyorum fakat sizdeki gibi bir rahatsızlık yaşamıyorum, orta derecede yağlı bir cilde sahibim, yani cildim pek kurumaz. Sizin rahatsızlığınız tahriş ya da alerjiden kaynaklanıyor olsa gerek.

MahmutBiner
06 Ocak 2018, 11:56
Çok sıktığınızı belirtmişsiniz. Çok sıkmaktan kastınız ne bilmiyorum ama boğaazınızı yara yapacak derecede sıkıyor olsanız nefes almakta ve hareket etmekte zorluk yaşarsınız. Yara en son aşama olur. Genellikle iyi markaların kayışları dermotolojik testlerle üretiliyor. 35 Senedir motosiklet kullanıyorum boğazı yara olan ilk defa duydum.Bunun ideal sıkılık ayarı kayışı kapattıktan sonra cildiniz ve kayış arasına işaret parmağınızın girecek şekilde olması. Eğer çok gevşek bırakırsanız yada çok sıkı olursa ciddi bir olası kaza durumunda kayış boynunuza ciddi derecede zarar verebilir. En sağlıklısı siz bunu bulunduğunuz bölgede bilgili bir motosiklet aksesuar satıcısına gidip sorun danışın. Buradan net bir cevap vermek çok zor.

EldekiDebryj
06 Ocak 2018, 14:11
Çok sıktığınızı belirtmişsiniz. Çok sıkmaktan kastınız ne bilmiyorum ama boğaazınızı yara yapacak derecede sıkıyor olsanız nefes almakta ve hareket etmekte zorluk yaşarsınız. Yara en son aşama olur. Genellikle iyi markaların kayışları dermotolojik testlerle üretiliyor. 35 Senedir motosiklet kullanıyorum boğazı yara olan ilk defa duydum.Bunun ideal sıkılık ayarı kayışı kapattıktan sonra cildiniz ve kayış arasına işaret parmağınızın girecek şekilde olması. Eğer çok gevşek bırakırsanız yada çok sıkı olursa ciddi bir olası kaza durumunda kayış boynunuza ciddi derecede zarar verebilir. En sağlıklısı siz bunu bulunduğunuz bölgede bilgili bir motosiklet aksesuar satıcısına gidip sorun danışın. Buradan net bir cevap vermek çok zor.

Düşündüğünüz gibi kötü bir yara degil. Kabuk derken pul pul kabuk olması. Ve hafif sertlik. Kaskım arai chaser v.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:07 ----------

double-d ister istemez insanda sonuna kadar sıkma isteği uyandırıyor :) baş parmağı çeneden destek alacak şekilde kayışın üstüne koyup sonuna kadar sıkıp parmağı aradan çekerseniz yeterli miktar boşluk kalır.
Buff üzerinden alerji olma ihtimali çok düşük. Nasır olabilir.

Aynen sonuna kadar sıkma istegi oluyor hatta bazen baya bir sıkıyirum nefes alinmiyor ve rahatsiz ediyor hemen duzeltiyorum ama hic araya parmak sokmamuyordum artik parmakla boşluk birakayim. Surekli dayiyorum dibine. Tabi saga sola bakarken sürtünme oluyordur devamli.
Başka sebeb bulamadim. Durduk yere boyle olmasi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

benim arkadaşımda var askerliğini geri hizmet yaptı nikel alerjisi ababa kaskın bağlantı kılıpsi metal mi ? yada plastikmi bütün kayış kısmındamı oluyor sadece bu kısımdamı

egzama kaşıntı yapar oradan anlaşılır

D tipi baglantim var. O kisim metal ama uzun zamandir kullaniyorum alerji olsa simdiye cikmaliydi boyle bir sorun. Sanirim bu olay kasktan degilde arkadaslarin dedigi gibi benden kaynakli. Sıkı bagliyorum.

HAZZILHAR
06 Ocak 2018, 14:45
İyileşmesini istiyorsanız vazelin sürmeyin. Dermovate veya Fucidin gibi onarıcı merhemlerden sürün 3 güne izi bile kalmaz.