PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sabah sabah Polis aracından trafikte taciz ve tehtid

a.payza
04 Ocak 2018, 09:48
Sabah sabah Polis aracından trafikte taciz ve tehtid

Herkese Günaydın,
Sabah sabah moralimi bozdular sağ şeritte giderken üstelik viraj döndüğümüz esnada arkamda beliren gri ford connect sürekli çakar lamba yapıp dat daat korna çalıyor
Bende sivil polis aracına yol vereyim diye sol şeride geçmek istedim ki manevra yapacağım sırada sol aynamda beliren süraatle üzerime gelen beyaz skoda aracı farkettim ve sağ şeritte kaldım şerit değiştirmedim
Arkamdaki ahlaksız halen devam etmekte dat daaat diye kornaya basıp da motosikletin arka tekerinin dibine yanaşarak taciz etmeye

1. ben emniyet şeridinde değilim sağ şeritte gidiyorum
2. virajdayız düz yol da değil
3. Ona yol vereceğim diye canımı tehlikeye atamam bakmakla yükümlü olduğum bir ailem var

Ben ona el işaretiyle solumdan hızla geçen skodayı gösterdim ve gri ford connect aracada dönüp yavaş gel işareti yaptım ve görmüyormusun adam ne kadar süraatle üzerime geliyor demek istedimse de o anlamazlıktan geldi ve skodanın peşi sıra ben sol şerite daha tam geçmemiştim ki adam üzerime doğru gazladı yanımdan geçti bende elimle yavaş yavaş manasında bir hareket yaptım o geçerken

O an ki sinirle arkasından da elimi havaya kaldırım "Allahım çattık ya" diye söylendim kendi içimde

Gri ford connect araçtan bir megafon sesi geldi
Tam olarak ne saçmaladığını anlayamasam da sanırım "Sağ tarafa geç ve bekle" "Ehliyetini alırım" "Duydun mu beni motorlu" gibi şeyler saçmaladı sanırım...

Şimdi bu adam sipariş usulü yalan beyanatla bana ceza kestirebilir mi? Memlekette bunun gibi kendini bilmez adamların akıl sağlığı kontrolü yapılmadan yetki ve makam/rütbe verilmesi yanlış kanaatindeyim

Ben keyfi olarak yol vermemezlik etmedim sonuçta sol şeritten hızla gelen beyaz skoda aracın önüne atamazdım kendimi
Kaldı ki ambulans ve itfaye dışındaki araçlara yol verme mecburiyetimiz var mı?

Göreve dahi gidiyor olsa ki esenler otogar istikametinde sebze meyve hali üzerindeki yola saptığına göre trafiğe girmeyi umursamıyor arkadaş
Toplamda 10sn. gecikme için bukadar atar neden yani (!)

https://i.hizliresim.com/m2jP91.jpg

Benden bu kadar arkadaşlar yorumları size bırakıyorum

sadraf
04 Ocak 2018, 09:53
Polis olmama ihtimalide var. Istanbulda cakarli polis arabasindan cok cakarli polis susu verilmis arabalar daha fazla.

a.payza
04 Ocak 2018, 09:58
İşe giderken o viraj sonrası yol ayrımından O3 Avrupa otoyolu istikametine devam ediyorum ve o güzergahta çok sayıda ford connect sivil polis aracı oluyor ama polis olmayabilir de tabi ben bilemem

mgora
04 Ocak 2018, 09:58
İstanbul trafiğinde maalesef polis terörü var.
Çözüm ne derseniz İçişleri bakanının bacak kırın sonra yalan ifade verin suçu bana atın dediği bir ortamda çözüm yok hatta daha bunlar iyi günlerimiz.

Birkan07
04 Ocak 2018, 09:59
Sadece başlığı okudum. O kadar uyuzum ki şu üniforma giyince ego yapan sivilde suratına tükürülmeyenlere. Okursam çok sinirlenirim diye okumadım.

_chaotic_
04 Ocak 2018, 10:07
Geçmiş olsun, resmen badire atlatmışsınız.

scorpions_59
04 Ocak 2018, 10:11
Geçmiş olsun.
Bazı polisler daha insan olamadan polis olmuşlar, yazik. tabi polis iseler.
Daha akşam haberlerde vardı, bir sivil polis iki akrabası bir adamı ortada birşey yokken dövüyor, burnu ve bacağı kırılıyor, adam şikayetçi olmuş sonuç hepsi serbest.
Aklım almıyor. Arkadaşın dediği gibi, bunlar daha iyi günlerimiz.

zabuzaretta
04 Ocak 2018, 10:20
26 yıldır ne asayiş ne trafik... Daha henüz iyi niyetlisine denk gelmedim. ACAB

serconline
04 Ocak 2018, 10:23
Bir tane polis abim var çok severim :)

bana dediği tek laf'' kanka ben yapmam kolay kolay ama bazı arkadaşlar millete şekil yapıyor yapmıyor değil ama işin aslı aslında o şekli onlar değil cüzdandaki kimlik yapıyor :) yoksa o şekilleri şekle sokar bu millet demişti :D bende ona Adamsın demiştim :D

Enes ŞENTÜRK
04 Ocak 2018, 10:30
Maalesef ki cebinde kimliği olan herkes kendini kral ilan ediyor bu ülke de o yüzden bu tarz şeyler normal.. Geçmiş olsun abi

TestaSt.11
04 Ocak 2018, 10:44
merhaba

Öncelikle geçmiş olsun dostum , 10 yıldan fazladır istanbul trafiğindeyim ,maalesef benzer durumlarla karşılaşıyoruz.
ailemiz var ipin ucunda olan biziz o yüzden sakin olmakta fayda var.

Böyle bir durumda sizde o aracım plakasını alın , polis olması trafik kuralına uymamasını gerektirmez.

Gerçi en güzeli sürekli kamera ile dolaşmak , biraz pahallı ama haklı oldugunuzda en azından sizinde karşı savunma yapma durumunuz olur.

burakrak
04 Ocak 2018, 10:54
İnsanın canı sıkılıyor böyle şeylere bir de İstanbul'da motosiklet kullanmak gerçekten sabır işi Allah kolaylık versin.

mavellen
04 Ocak 2018, 11:05
Trafiği ön göremeyen mallar yüzünden oluşmaktadır,trafik kazalarının büyük bir bölümü.O mal bu yorumu okusada ne yazdığımı anlayamazdı.Çünki o bir mal.ALLAH akıl fikir versin.Trafikte insanları sıkıştırıp ölümüne neden olan malların sayısı adam gibi araç kullananları ona çarpar.Motorun büyük olsaydı o mal sana o tacizi yapamazdı.

MahmutBiner
04 Ocak 2018, 11:08
Sabah sabah Polis aracından trafikte taciz ve tehtid

Herkese Günaydın,
Sabah sabah moralimi bozdular sağ şeritte giderken üstelik viraj döndüğümüz esnada arkamda beliren gri ford connect sürekli çakar lamba yapıp dat daat korna çalıyor
Bende sivil polis aracına yol vereyim diye sol şeride geçmek istedim ki manevra yapacağım sırada sol aynamda beliren süraatle üzerime gelen beyaz skoda aracı farkettim ve sağ şeritte kaldım şerit değiştirmedim
Arkamdaki ahlaksız halen devam etmekte dat daaat diye kornaya basıp da motosikletin arka tekerinin dibine yanaşarak taciz etmeye

1. ben emniyet şeridinde değilim sağ şeritte gidiyorum
2. virajdayız düz yol da değil
3. Ona yol vereceğim diye canımı tehlikeye atamam bakmakla yükümlü olduğum bir ailem var

Ben ona el işaretiyle solumdan hızla geçen skodayı gösterdim ve gri ford connect aracada dönüp yavaş gel işareti yaptım ve görmüyormusun adam ne kadar süraatle üzerime geliyor demek istedimse de o anlamazlıktan geldi ve skodanın peşi sıra ben sol şerite daha tam geçmemiştim ki adam üzerime doğru gazladı yanımdan geçti bende elimle yavaş yavaş manasında bir hareket yaptım o geçerken

O an ki sinirle arkasından da elimi havaya kaldırım "Allahım çattık ya" diye söylendim kendi içimde

Gri ford connect araçtan bir megafon sesi geldi
Tam olarak ne saçmaladığını anlayamasam da sanırım "Sağ tarafa geç ve bekle" "Ehliyetini alırım" "Duydun mu beni motorlu" gibi şeyler saçmaladı sanırım...

Şimdi bu adam sipariş usulü yalan beyanatla bana ceza kestirebilir mi? Memlekette bunun gibi kendini bilmez adamların akıl sağlığı kontrolü yapılmadan yetki ve makam/rütbe verilmesi yanlış kanaatindeyim

Ben keyfi olarak yol vermemezlik etmedim sonuçta sol şeritten hızla gelen beyaz skoda aracın önüne atamazdım kendimi
Kaldı ki ambulans ve itfaye dışındaki araçlara yol verme mecburiyetimiz var mı?

Göreve dahi gidiyor olsa ki esenler otogar istikametinde sebze meyve hali üzerindeki yola saptığına göre trafiğe girmeyi umursamıyor arkadaş
Toplamda 10sn. gecikme için bukadar atar neden yani (!)

https://i.hizliresim.com/m2jP91.jpg

Benden bu kadar arkadaşlar yorumları size bırakıyorum

durdurup sorsaydınız ya ehliyeti nasıl alıyor ? böyle bir hakkı nasıl bulabilir. yersen hesabı yapmışlar.

ZümeR
04 Ocak 2018, 11:17
Ben neden her şartta arkamdan gelene yol verebiliyorum
Kimsenin önünde uyuz uyuz giderek hızını kesmiyorum
Neden kimse beni taciz etmiyor
Neden hep sizleri buluyor
Neden ben hiç taciz konusu açmadım yazmadım yaşamadım
Tacize uğrayanlar neden hep haklı görüyor kendini acaba
Ve hiç bir zaman hiç suçunuz yok..

O adamın hızını kesip önünde sineklenmesen işi gücü yokta sana mı bulaşacak ? Basar gider adam..
Trafiği okuyamıyorsunuz, her 5 sn. ayna kontrolünüz yok ve nerede pozisyon alacağınızı bilmediğiniz için bunlar oluyor

Aman hep haklı olun ve yerde olun.. Nede olsa araçsınız değil mi yol vemeyin arkanızdan gelene, kuralları en iyi siz bilirsiniz,
zabıtacılık kuralcılık oynamakta üzerinize yok..

yaşlıveacemi
04 Ocak 2018, 11:21
İki gün önce bağdat caddesinden köy yolu sokağa saptım. Karşıdan ekip arabası tersten geliyor kafa kafaya geldik. İndim araçtan yanına gittim memur bey ben şimdi geri geri çıkarken kaza yapsan ne olacak dedim. Silahlı takipteyiz dedi direk yüzüne bağırdım yalan söylüyorsun. İndi araçtan arkamdakileri geri geri bağdat caddesine çıkardı bana bir şey demedi. Arabayı kaldırıma çıkardı tersten devam edip caddeye çıkıp gitti.
Şimdi sorarım ben polislerin rütbe ve makamından pek anlamam ama bu memurlar her halde alt rütbede bunlar üst rütbeye geçince ne olacağını tahmin edin.

Amir olacak memur araba sürmesinden bellidir.

serconline
04 Ocak 2018, 11:22

O adamın hızını kesip önünde sineklenmesen işi gücü yokta sana mı bulaşacak ? Basar gider adam..
Trafiği okuyamıyorsunuz, her 5 sn. ayna kontrolünüz yok ve nerede pozisyon alacağınızı bilmediğiniz için bunlar oluyor

Aman hep haklı olun ve yerde olun.. Nede olsa araçsınız değil mi yol vemeyin arkanızdan gelene, kuralları en iyi siz bilirsiniz,

Takıcaksın bol çakarlı göz alan bir çakar üstünede ara gazı verdimmi insanın kalbini sızlatan bir egzoz ondan sonra yolların hepsi senin :)
Ama yasak işte

Dağcı
04 Ocak 2018, 11:25
Gecen aynisi bana arabayla giderken sabah 7 sularinda oldu. Sol seritteyim sagim dolu onum ise normal takip mesafesi hizimda 80 civari e5 teyim. Beyaz connect cakarli makarli selektor yapiyor ha bire. En son sagimdan az bi bosluk bulup sag tamponuma neredeyse surtme mesafesinde gecti. Az ileride yakaldim. Sen napiosun dedigimde polisim yol versene dedi. Kimligini goster dedim gosterdi. Ama boyle beni tehdit eder gibi konusuyor sinirli triplerine vs giriyor saga ceksene sen bi dedim. Ya git benim basima is acma dedi sinir krizine girmis gibi rol keserek. Donecegim sapagada geldigim icin döndüm gittim. Bu ulkede ne yazik ki sansa yasiyoruz bizi korumakla mukellef insanlar bizi tehlikeye atiyor. Ulkemizde en korkulacak sey yetki verilmis cahil insanlar...

YERUÇAĞI
04 Ocak 2018, 12:09
dalaşa gerek yok işmi arıyorsunuz,,çekin kenara geçmek isteyen geçsin gitsin

army
04 Ocak 2018, 12:23
Hiç bir bok yiyemez merak etme.

Fr.Sante
04 Ocak 2018, 13:26
Abicim hiç moralin bozulmasın niye bozuyosun moralini? Seni virajda tehlikeye atan, trafik bilgisinden yoksun şerefsiz utansın boşver. Cezalık bi durum yok ama diyelim oldu itiraz edersin.

Kızıl pars
04 Ocak 2018, 16:23
Plakaya yazılan cezalar (eğer gerçekten polisse ve yazdırırsa) 15 gün içinde tebliğ edilmesi gerekiyor ki bu pek olmuyor.
Geç tebliğ edilen cezaya itiraz edebiliyorsunuz.

Eğer durdurup ceza yazmak isterse zaten trafik ekibi olmalı, yoksa yazamaz.
Eğer gerçekten cezalık bir durum varsa trafik ekibi çağırmalı, beklemeli, şikayetçi olmalı vs ama bu hareketi yapan adamlar zaten 10 sn bile beklemez.

Özetle işi artislik yapmaktı, yaptı.

oznkrçm
04 Ocak 2018, 17:05

İlginç bir bakış açınız varmış.

"Sağ şeritte giderken arkadan gelen aracın hızını kesip sineklenmek"

Peki bu arkadaşlar bizden bu şekilde yol isterken ne yapalım? Sağ şeridin en sağına yaklaşıp bizim şeridimize girmesine izin mi verelim? Ya da emniyet şeridine kaçıp yol mu verelim? Sağ şeritten sol şeride geçip sağdan geçmesine mi imkan verelim?

Takip eden araç bizden hızlı gitmek istiyor ise sol şeridi kontrol edip uygun bir anda geçip gitsin. Çok mu zor?

Sağdaki araç sırf arkadan gelenden yavaş gidiyor diye uzaya mı çıksın yol vermek için?

Riptalon
04 Ocak 2018, 17:11

Ne yazık ki sizin gibi motosiklet sürücüleri de var. Zorbalığın savunulduğunu da gördük.

egesl200
04 Ocak 2018, 18:45
Eli sopalı, beli silahlı trafik magandalarına bi tarafları yemez, kavga görseler durmadan devam ederler, anca motora diyafondan bağırırlar...

MUSTAFA KIR
04 Ocak 2018, 20:11
Hiç bişey yapamaz. Kamera onlarda varsa senin haklılığını ortaya koyar.
Belki polis bile değildir. Olsa bile bişey değişmez çünkü biz hangi sivil araçta polis var bilemeyiz.

patpop
05 Ocak 2018, 02:10
Ne yazık ki sizin gibi motosiklet sürücüleri de var. Zorbalığın savunulduğunu da gördük.
Katılıyorum size. Motorum 80- 90 km geçmiyor. O yüzden arkadan gelen bi polis dahi olsa acelesi varsa soldan geçip gitmeli. 90 km geçmeyen motorla 120 yapıp uzayamıyCama göre o beni geçip gitmeli. Diycensinki büyük cc al uza onada para yetmiyo maalesef.

Sj's
05 Ocak 2018, 02:18
Basligi dun acmissiniz. Son 1 aydir yonetmelik gercekten goreve gitmeyen araclarin cakar sahibi olmasina izin vermiyor merak etmeyin. Eger dun bir cakarli aractan anons aldiysaniz bos degildir o.

Ha sikko bir goreve gidiyordur, punduna uydurmustur farketmez, cakar ve otomobil sakat istir. Bugun atarin tutarsa yarin tutmaz. Gerek yok.

AKP var basimizda. Ne ara hangimize ne olacagi belli olmaz. Anadin.

The Dude
05 Ocak 2018, 09:24
öyle demeyin,
beterin beteri var.

https://www.youtube.com/watch?v=rX0C3rVJYZw&feature=youtu.be

not: OHAL nedir ? KHK nedir ? OHAL durumunda kolluk kuvvetlerinin yetkileri nelerdir ?

BONUS TRACK :

https://www.youtube.com/watch?v=GSgCcoo9Rws

bu da HIDDEN TRACK :

https://www.youtube.com/watch?v=DCsFMQ1lSYw

umarım doğru videoları doğru şekilde eklemişimdir.

BLUERAY
05 Ocak 2018, 11:52
Plakaya yazılan cezalar (eğer gerçekten polisse ve yazdırırsa) 15 gün içinde tebliğ edilmesi gerekiyor ki bu pek olmuyor.
Geç tebliğ edilen cezaya itiraz edebiliyorsunuz.

Eğer durdurup ceza yazmak isterse zaten trafik ekibi olmalı, yoksa yazamaz.
Eğer gerçekten cezalık bir durum varsa trafik ekibi çağırmalı, beklemeli, şikayetçi olmalı vs ama bu hareketi yapan adamlar zaten 10 sn bile beklemez.

Özetle işi artislik yapmaktı, yaptı.

Yanlış yönlendirme yapmayalım,

Öncelikle Trafik Cezası bir idari yaptırımdır.

Karayolları Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunda belirtilen ve idari para cezasını gerektiren fiilin işlendiği tarihi takip eden takvim yılının son günü bitimine kadar idari para cezası verilerek tebliğ edilmediği takdirde idari yaptırım kararı verilemez, verilmiş olanlar düşer"

Bu yasal düzenlemeye göre, bir trafik cezasının, takvim yılu sonuna kadar tebliğ edilmesi halinde ödenmesi gerekmektedir.

'-'
05 Ocak 2018, 12:12
"fiilin işlendiği tarihi takip eden takvim yılının son günü bitimine kadar"
1.1.2017 de olmuş sa 1.1.2019 a kadar

BatuhanK
05 Ocak 2018, 12:21
Güzeli görmek için kanadaya gitmeye gerek yok.
https://youtu.be/66kzsx2Ne5Q
https://youtu.be/_Ck-Ds_4Sno

Örneği sonsuz, bizim milletimiz vicdanlıdır. Süleyman soylu bacaklarını kırın dedi ya, artık torbacılara muamele böyle olacakmış; https://youtu.be/tEgl4-J8TGo nerede adalet, merede insan hakları, nerede ameriga

The Dude
05 Ocak 2018, 14:01
batucan
bu gavurların her bir şeyi reklam zaten,
ben de inanmamıştım.

BatuhanK
05 Ocak 2018, 14:25
Ben inandım canım. Hem de daha sempatik oldukları aşikar, yabancılar bi kere :)