PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İLK MOTORUMU ALIYORUM YARDIM

frankestayn1
03 Ocak 2018, 13:13
Merhaba arkadaşlar Allah izin verirse bu hafta içinde ikinci el motosiklet alıyorum çok mutluyum :) Motorun kazası var adam zaten açıkladı çok büyük bir kaza değil zaten bilen birine göstereceğim o tamam derse alacağım.

Neyse biliyorum çok fazla konu açıldı ama ben yine de güncel olsun istiyorum.

Şimdi motoru alırken nelere dikkat etmeliyim? Yani şasisi düzgün mü motorun da arıza var mı yok mu? O bilen abiye de göstereceğim ama eğer o fark etmezse ben fark edeyim.

Teşekkür ederim şimdiden.

zekeriyaimam
03 Ocak 2018, 13:27
Makul bi hızda ellerini bırakıp titreme ya da sağa sola çekme varmı diye bak.

frankestayn1
03 Ocak 2018, 13:47
150 cc motor hocam pek denge de durmaz diye düşünüyorum

Birkan07
03 Ocak 2018, 14:07
150 cc motor hocam pek denge de durmaz diye düşünüyorum

:D istemsiz gülümsetti. Durur durur, bunun cc ile hiç bi alakası yok. Aldığın motoruda yazarsan daha iyi fikir veren olur.

Mesela örnek vereyim. Bi gilera runner 180sp alıcam desen, alt motor iyiyse grenajına hiç bakma derim yada bi today 50 alıcam dersen kozmetiği iyiyse alt motora çok takılma derim :)

Ercument
03 Ocak 2018, 14:31
Makul bi hızda ellerini bırakıp titreme ya da sağa sola çekme varmı diye bak.

İlk motorunu alacakmış
Son motoru olmasına sebep olma:)

Enes ŞENTÜRK
03 Ocak 2018, 14:38
kazasız yan yatmasız motor piyasa da zaten yok denecek kadar az kardeşim :) o yüzden motorunun yürürüne titremesine dikkat et gerisine bakma :)

frankestayn1
03 Ocak 2018, 19:30
yardımmmmmmmmmmmmmmmmmm

Boldpilot
03 Ocak 2018, 19:37
Alacağın motor ne ?

frankestayn1
03 Ocak 2018, 19:42
bajaj boxer

Boldpilot
03 Ocak 2018, 19:47
bajaj boxer
Bajaj boxer basit motor sen anlamazsın ama çevrende iyi bi usta varsa sesinden anlar motorunda bi sıkıntı olup olmadığını. Senin ilk etapta bakacağın motor tek marşta alıyor mu almıyor mu. Grenajlarında , deposunda , egzozunda , manetlerde ezilme , çizilme , kırılma var mı yok mu..
Kullanmayı biliyorsan bin biraz turla ön freni biraz sert sık ( düşecek şekilde değil tabi) takırtı tukurtu varmı frende . Eğer hoşuna giderde en son ustaya götür usta baksın. Bunlar basit motorlar bi arıza olsa bile ucuza halledersin çokta şeyapma.

levend84
03 Ocak 2018, 22:48
bajaj boxer

Kardeşim boxer´in ölüsü bile gider,katana gibi motor,bakma arkana.100bini deviren kuryeler var.

Al hayrini gör.

erdo gün
04 Ocak 2018, 04:44
bin çeşit motor var önce hangi model alacaksan onu yaz hedefini belirleki yardımımız olsun

K121L
04 Ocak 2018, 08:44
Bajaj boxer takometre ölçümünü ön tekerden yapıyor bir vida ile çıkartılabilir.o yüzden km ye dikkat edin.

MahmutBiner
04 Ocak 2018, 09:07
Merhaba arkadaşlar Allah izin verirse bu hafta içinde ikinci el motosiklet alıyorum çok mutluyum :) Motorun kazası var adam zaten açıkladı çok büyük bir kaza değil zaten bilen birine göstereceğim o tamam derse alacağım.

Neyse biliyorum çok fazla konu açıldı ama ben yine de güncel olsun istiyorum.

Şimdi motoru alırken nelere dikkat etmeliyim? Yani şasisi düzgün mü motorun da arıza var mı yok mu? O bilen abiye de göstereceğim ama eğer o fark etmezse ben fark edeyim.

Teşekkür ederim şimdiden.

Yapılan onca zamdan ve uçmuş fiyatlardan sonra yardımı burda aramak çok doğru değil :) Allah motor alacak herkesin yardımcısı olsun.

frankestayn1
05 Ocak 2018, 11:28
Sahibinden de çok gördüm öyleleri cidden güzel motormuş ben yanlış hatırlamıyorsam 120 binde görmüştüm letgo da

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

Bajaj boxer hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

Güncel.................