PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R25 lastik

Huseyin9595
01 Ocak 2018, 23:28
Selam arkadaşlar R25 için lastik bakıyorum aldığım kişi sıfır demişti gerçektende bakıldığında öyle ama çok kayıyor nedense hiç güven vermiyor değiştirmeye karar verdim fakat beğendiğim lastiğin ebatı 150-60-17 bu arka lastik için ölçülere uymuyor ama bu lastiğin daha küçük olanıda yok başka serisinde var 140 yerine 150 taksam sıkıntı olur mu? Alsaydınız bu lastiklerden hangisini alırdınız.?

http://www.lastikdeposu.com.tr/mitas-takim-110-70zr17-150-60zr17-sport-force-on-arka-2017-pmu6974

http://www.lastikdeposu.com.tr/anlas-takim-110-70r17-140-70r17-yeni-tournee-radial-motosiklet-lastigi-pmu6936

http://www.lastikdeposu.com.tr/mitas-takim-110-70-17-140-70-17-mc50-m-racer-motosiklet-lastigi-2017-pmu6667

virajlara güvenle girmek istiyorum ve ıslak koşullarıda göz önünde bulundurursanız sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

http://www.lastikdeposu.com.tr/mitas-mc50-soft-110-70-17-140-70-17-takim-kampanyasi-motosiklet-lastigi-pmu6858?gclid=EAIaIQobChMI1tfE2su32AIVR5EbCh17-gckEAQYASABEgJ8gPD_BwE

benim paylaştığım mc 50 racer lastiğinden daha pahalı farkı nedir acaba?

mfBulut
02 Ocak 2018, 00:14
MC 50 soft yumuşak hamurlu ve daha kaliteli bir lastik. Tabi yola daha fazla tutunmanın gereği daha çabuk bitecektir.

Bence asıl boyutlardan şaşmayın ve Rosso 2 ile MC 50 soft ikilisinden birini seçip devam edin. Ben Rosso 2 taktım ve fark gerçekten tatmin etti beni.

ayzek
02 Ocak 2018, 02:08
Mc 50 soft kullanıyorum arkadaşımın r25 indede vardı benden bir hafta kadar önce almıştı yazın memnun kaldık ısınması tutuşu virajı güzel ıslaktada başarılıydı kısın soğuklarda ne olur deneyip göreceğiz şuanlık sıkıntısı yok

Huseyin9595
02 Ocak 2018, 09:23
Bitmesi çok önemli değil benim için zaten iki sene binicem toplasan 10k anca yaparım. Orjinal ebatlarda takıcaktım fakat aklımda sport force vardı onunda arkası 150/60/17 en küçüğü o yüzden diğerlerine yöneldim. MC50 SOFT takıcam galiba.

LynXMaSTeR
02 Ocak 2018, 09:26
sıkıntı olur.
daha önce anlas kullandım, memnun kalmadım.
tabi sürüşünüze göre durum değişir, ben biraz limitlerimi zorluyordum.

Huseyin9595
02 Ocak 2018, 09:39
Teşekkür ederim. Devamlı değil fakat arada bende zorlarım anlas ı eliyorum o zaman.

mfBulut
02 Ocak 2018, 09:43
Şu an sanırım Rosso 2 nin indirimi halen bitmedi. MC 50 Soft ile aralarında 40₺ vardı. Ben o farkı verip Rosso almıştım.

zekeriyaimam
02 Ocak 2018, 10:45
http://www.lastikdeposu.com.tr/pirelli-takim-110-70r17-140-70r17-diablo-rosso-ii-motosiklet-lastigi-2017-pmu6476?gclid=Cj0KCQiA1afSBRD2ARIsAEvBsNmMlMTGGV-AUswjUbjxkodMBkcTWAgwLf21w8rIc4CLY0SpkqqcIVEaAkUgE ALw_wcB

Huseyin9595
02 Ocak 2018, 10:57
İndirimli dediğiniz rossolar nerede ve almanya üretimi mi acaba ?

Attığınız linkteki rossolar brezilya malı daha önce almıştım hiç memnun kalmamıştım naylon gibiydiler.

mfBulut
02 Ocak 2018, 11:10
Brezilya üretimi benim aldıklarım. Fakat daha bir naylonluğunu görmedim :) Çok memnunum ben. Ayrıca aynı markalama altında üretim kalitesinde fark belli bir miktarın üstüne çıkamaz. Pirelli gibi bir marka bunu riske edemez diye düşünüyorum. Çok çok hafif farklar oluyordur. Tabi benimki tahmin. Almanya üretimi olanı da kullanıp kıyaslamadan bir şey diyemem.

Huseyin9595
02 Ocak 2018, 12:52
Benim kullandıklarım çakmamıydı acaba :D gerçekten çok kötüydü hafif yatıyorum arka lastik hemen bırakıyor kendini bende öyle düşünerek almıştım sonuçta kalitesi belli ne kadar fark olabilir diye ama gerçekten hiç beğenmedim.

LynXMaSTeR
02 Ocak 2018, 14:10
ülkelere göre lastikte farklılık olabilir.
brezilyanın o sıcağı ile almanyanın buz gibi havası bir değil, o sebeple de brezilya için daha sert hamurlu, daha yavaş eriyen bir lastik üretip, almanlar için ise daha yumuşak hamurlu, yola daha iyi tutunabilecek lastik üretiliyor olabilir.

BatuhanK
02 Ocak 2018, 15:17
Brezilya üretimi benim aldıklarım. Fakat daha bir naylonluğunu görmedim :) Çok memnunum ben. Ayrıca aynı markalama altında üretim kalitesinde fark belli bir miktarın üstüne çıkamaz. Pirelli gibi bir marka bunu riske edemez diye düşünüyorum. Çok çok hafif farklar oluyordur. Tabi benimki tahmin. Almanya üretimi olanı da kullanıp kıyaslamadan bir şey diyemem.

Brezilya üretimi rossolarda lastik profili ve hamuru farklı oluyordu bir değişiklik yapmadılarsa. Bu açıdan bakınca aslında farklı lastikler.

mfBulut
02 Ocak 2018, 15:31
Brezilya üretimi rossolarda lastik profili ve hamuru farklı oluyordu bir değişiklik yapmadılarsa. Bu açıdan bakınca aslında farklı lastikler.

Benzer bir durum okumuştum. Fakat ayrı bir adı vardı diye hatırlıyorum onun. Turinge daha yatkın bir lastikti galiba spordan çok. Ama ben de emin değilim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

Benim kullandıklarım çakmamıydı acaba :D gerçekten çok kötüydü hafif yatıyorum arka lastik hemen bırakıyor kendini bende öyle düşünerek almıştım sonuçta kalitesi belli ne kadar fark olabilir diye ama gerçekten hiç beğenmedim.

Çakma ihtimali de düşük sanki yav :)

zekeriyaimam
02 Ocak 2018, 16:10
Siz alman alın brezilyalılar bana kalsın ucuza alayım :)

Huseyin9595
02 Ocak 2018, 17:03
Değişik olduğu çok açık ya hafif yattığımda bile kayıyordu hemen onca ısıtmama rağmen mc50soft tercihim olacak büyük ihtimalle ama kimse yorum yapmamış. :(

valeros46
02 Ocak 2018, 17:11
Orijinal ebatında lastik mi yok hocam daha kalın ve yanak ölçüsü farklı lastiğe bakıyosun? Orijinal ebatından rosso 2 alman al kafan rahat bin gez. Diz dirsek mi yapıyosun, kırda bayırda geziyo musun sana kalmış. Farklı kalınlık ve yanak genişliğindeki lastikler senin virajını etkiler.

Huseyin9595
02 Ocak 2018, 17:28
daha önceden duke 250 motorum vardı o zaman 150/60/17 bakıyordum mitas sportforce lastikler hoşuma gitmişti fakat satıp r25 aldım beğendiğim sportforce lastik için 140/70/17 ebatında yoktu fakat fark çok olmadığı için acaba çok sıkıntı yapar mı dedim. Kendi ebatında tabiki var fakat çok kullanıcı yorumu yok dediğiniz rosso 2 ler 1200 küsürlerde o kadar çıkmak istemiyorum. Sanırım mc50soft alıcam.

ayzek
02 Ocak 2018, 18:16
Değişik olduğu çok açık ya hafif yattığımda bile kayıyordu hemen onca ısıtmama rağmen mc50soft tercihim olacak büyük ihtimalle ama kimse yorum yapmamış. :(

https://www.youtube.com/watch?v=vMhFWE3bU54

https://www.youtube.com/watch?v=LSlsYF3GLnQ

https://www.youtube.com/watch?v=wBvy4u2YCfs

daha fazlası youtube da :)

Huseyin9595
02 Ocak 2018, 19:10
Dostum iki tane var birisi 595 tl birisi 750tl ikisi arasındaki fark nedir videolardaki hangi versiyonu bilmiyorum.

ayzek
02 Ocak 2018, 20:37
Dostum iki tane var birisi 595 tl birisi 750tl ikisi arasındaki fark nedir videolardaki hangi versiyonu bilmiyorum.

Mc50 normal kullanım için üretilmiş ömrü soft olana göre birazdaha uzun performansı biraz daha az ama kötü değildir virajda yatırayım sınırları zorlayım diyecekseniz soft olanı alacaksınız soft olanı yumuşak hamırlu daha cabuk ısınan virajda iyi olan bir lastiktir ve ciddi anlamda fren mesafenizi kısaltıyor arafaki fark çok fazla değil soft olanı almanızda fayda var ve bana göre 10.000 km den fazla gider gibi görünüyor ama mıcır arazi lastiği çok deforme edebilir.Bunun yanı sıra lastiğin v şeklindeki yapısı virajda kolaylık sağlıyor ilk başlarda ahanda kaydı ahanda düşüyorum hissini kapılabilirsiniz �� yada motor kendi yatıyor virajdada diyebilirsiniz üzecek bir lastik değil bence

BatuhanK
02 Ocak 2018, 20:58
Mc 50 nin ucuz olanını yani soft olmayanı kullanmıştım ben. Yolun izin verdiği kadar kullanmayı severim, ve lastiklerden hiç bir şikayetim olmamıştı. (cbr 250)Soft olanları muhtemelen daha yumuşak hamurludur, kullanmadım.
Bakınca 500-600 lira olan mc50 bana yeterli performansı ve güveni veriyorken softa ne zaman ihtiyacım olurdu?
Daha güçlü motora ve daha güçlü frenlere sahip olsaydım lastiğin soft olmasının avantajını daha iyi kullanabilirdim.
Asfaltın iyi olmadığı yerlerde hızlı gidip manyaklık yapıyor olsaydım soft alırdım.
Fiyat farkı gözüme batmıyorsa soft alırdım. Umarım az çok anlatabilmişimdir

SlimeDont
02 Ocak 2018, 21:26
Vallahi kışın kullanmasam mc50 soft alırdım. Viraj yapmayı çok seviyorum fakat michelin pilot street bunun için pek uygun değil. Geç ısınıyor ve sınırlara yaklaşınca elinin altından gidicekmiş gibi oluyor. O yüzden eğer çamurda felan kullanmıyorsanız benim gibi mc50 soft size uygun.

Huseyin9595
02 Ocak 2018, 23:36
Vallahi kışın kullanmasam mc50 soft alırdım. Viraj yapmayı çok seviyorum fakat michelin pilot street bunun için pek uygun değil. Geç ısınıyor ve sınırlara yaklaşınca elinin altından gidicekmiş gibi oluyor. O yüzden eğer çamurda felan kullanmıyorsanız benim gibi mc50 soft size uygun.

Bende kışın kullanıyorum karda değil fakat soğuk havalarda ve yağmurun çiğselediği zamanlarda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Mc 50 nin ucuz olanını yani soft olmayanı kullanmıştım ben. Yolun izin verdiği kadar kullanmayı severim, ve lastiklerden hiç bir şikayetim olmamıştı. (cbr 250)Soft olanları muhtemelen daha yumuşak hamurludur, kullanmadım.
Bakınca 500-600 lira olan mc50 bana yeterli performansı ve güveni veriyorken softa ne zaman ihtiyacım olurdu?
Daha güçlü motora ve daha güçlü frenlere sahip olsaydım lastiğin soft olmasının avantajını daha iyi kullanabilirdim.
Asfaltın iyi olmadığı yerlerde hızlı gidip manyaklık yapıyor olsaydım soft alırdım.
Fiyat farkı gözüme batmıyorsa soft alırdım. Umarım az çok anlatabilmişimdir

Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için çok iyi anlattınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Mc50 normal kullanım için üretilmiş ömrü soft olana göre birazdaha uzun performansı biraz daha az ama kötü değildir virajda yatırayım sınırları zorlayım diyecekseniz soft olanı alacaksınız soft olanı yumuşak hamırlu daha cabuk ısınan virajda iyi olan bir lastiktir ve ciddi anlamda fren mesafenizi kısaltıyor arafaki fark çok fazla değil soft olanı almanızda fayda var ve bana göre 10.000 km den fazla gider gibi görünüyor ama mıcır arazi lastiği çok deforme edebilir.Bunun yanı sıra lastiğin v şeklindeki yapısı virajda kolaylık sağlıyor ilk başlarda ahanda kaydı ahanda düşüyorum hissini kapılabilirsiniz �� yada motor kendi yatıyor virajdada diyebilirsiniz üzecek bir lastik değil bence

Teşekkür ederim tavsiyeniz için sanırım soft alıcam.

Jameican1912
02 Ocak 2018, 23:54
Arkayı 150’lik aldım rosso 2 memnunum brezilya üretimi. Yakıt tüketimim 0,05 arttı