PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sınavla ilgili açıklama

50ccderrodaj
30 Aralık 2017, 19:20
https://www.youtube.com/watch?v=hQeoxcFuKcY
Motosiklet Direksiyon Sınavı 2017 Milli Eğitim Bakanlığı
Yamaha ve sürücü kursları işverenler sendikası ile ortaklaşa hazırlanmıştır.Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Daire Başkanlığı'nın yayınladığı bu video, değişen yeni yönetmeliğe göre motosiklet direksiyon sınavlarının nasıl uygulanacağı konusunda sınav yapıcı komisyon üyelerinin eğitimi amacı ile hazırlanmıştır. Tamamen profesyonel yapım firmasına hazırlatılmış bu video, sınav başlamadan önce yapılan toplantıda sınav yapıcılara seyrettirilmektedir.Ehliyet alacak adaylara sınavın nasıl yapıldığı ile ilgili bilgilendirmedir ve eğitim içinde önemlidir. İyi seyirler...

nicksizbro
30 Aralık 2017, 19:41
Çok sert utanmasa hata yaparsan ölürsünüz diyeydiler girecek arkadaşlar komisyonlar böyle her şeyi sizden tam beklemiyorlar.

mustafa_325
30 Aralık 2017, 20:31
Ekstra olarak engelden kaçma manevrası eklemişler. Geri kalanı aynı. Bir tık daha zorlaşmış anlaşılan.

SlimeDont
30 Aralık 2017, 20:33
Sınava girip geçmiş biri olarak tavsiyelerim şöyle olur ; size verilecek motoru en az yarım saat çalışın. 8 harici diğer hiç birşey zor değil. Üstelik proffesyönel gibi her şeyi hızlı yapmak zorundada değilsiniz. O yüzden bol bol vaktiniz var kullanın.

qqferit
30 Aralık 2017, 20:45
Sınava girip geçmiş biri olarak tavsiyelerim şöyle olur ; size verilecek motoru en az yarım saat çalışın. 8 harici diğer hiç birşey zor değil. Üstelik proffesyönel gibi her şeyi hızlı yapmak zorundada değilsiniz. O yüzden bol bol vaktiniz var kullanın.

benim hiç motor kullanma bilgim yok yaş 30 ve A sınıfı ehliyet e yazıldım.tavsiyeleriniz nelerdir acaba

SlimeDont
30 Aralık 2017, 23:27
benim hiç motor kullanma bilgim yok yaş 30 ve A sınıfı ehliyet e yazıldım.tavsiyeleriniz nelerdir acaba

Hocam kursun verdiği motorla bütün parkura çalışın. Yani çoğu kişi gibi gitmemezlik yapıp sınavdan kalmayın. Gidonu geniş bir motor verirlerse daha rahat edebilirsiniz. Fakat sizin motorlar muhtemelen büyük olur o yüzden bi eğitim alın derim. Yüksek ccli motorlarla küçük ccli motorların gidon ağırlığı ve gaz kolu tepkimesi aynı olmaz. O yüzden biraz daha dikkatli olmanız gerekir.

qqferit
30 Aralık 2017, 23:35
Hocam kursun verdiği motorla bütün parkura çalışın. Yani çoğu kişi gibi gitmemezlik yapıp sınavdan kalmayın. Gidonu geniş bir motor verirlerse daha rahat edebilirsiniz. Fakat sizin motorlar muhtemelen büyük olur o yüzden bi eğitim alın derim. Yüksek ccli motorlarla küçük ccli motorların gidon ağırlığı ve gaz kolu tepkimesi aynı olmaz. O yüzden biraz daha dikkatli olmanız gerekir.

BMW F650GS , BMW 1200 GS (ama bu da 600 yada 650 likti) yamaha mt-07 vardı bide

akpinar1
31 Aralık 2017, 12:52
Motosiklet ehliyeti almayı düşünen veya kursa yazılmış sınavın nasıl yapılacağını merak edenler için güzel eğitici video olmuş, motosiklet eğitmeni olarak sınava girecek arkadaşlara tavsiyem, bütün derslere katılmaları özellikle sınavın yapılacağı alanda ve sınava girecekleri motorla çalışmaları
motosiklet kullanmayı hiç bilmeyen veya parkurda sıkıntı yaşayan kişilere eğitim vererek yardımcı olunur ahmetakpinar1@gmail.com

50ccderrodaj
31 Aralık 2017, 12:59
akpınar hocam bu site üzerinden mesaj tmaya calıscam sitenin acemisiyim ileri bir zamanda görüşebiliriz bu ülkede araç kullanılma korkusunu bir gün yenebilirsem

SlimeDont
31 Aralık 2017, 14:47
BMW F650GS , BMW 1200 GS (ama bu da 600 yada 650 likti) yamaha mt-07 vardı bide

Hocam bunlar benim tecrübemi de aşar açıkçası. Hiç bilmiyorsanız gidip bi eğitim alın derim. 200lük motorda bile hiç birşey bilmeden başlanınca zorlanıyor insan.

Boldpilot
31 Aralık 2017, 15:36
Bende yaşım tutmasına rağmen A sınıfı yerine A2 ye yazılmıştım. Direk A sınıfına yazılan 2 kişi geçemedi ben ve 2 tane A1 ci eleman geçtik. Ama bizim kursun A sınıfı motoru eski model ağır bişeydi. Her tarafı dökük olduğundan modeli hakkında bilgim yok.

Madem A sınıfına yazıldınız en az 10-15 saat motorla vakit geçirin yoksa 8 çizmeniz imkânsız.