PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 50 cc de rodaj depresyonu

50ccderrodaj
29 Aralık 2017, 19:12
Beyler 50 cc de rodajı tamamlamak için en fazla ne kadar hız yapılır o rodajı tamamlamak seneler sürer siz ne diyorsunuz
iki ilçe arası mesafe hesapladım netten 8-9 km diyor bunun bir miktarı e-5 olacak cevizlibağdan mertere e-5 den gidicem 50 cc yi bilirsiniz sigorta vergi yok sitesinde http://www.kubamotor.com.tr/model/trendy-50/ 100 km de 1.5 litre benzin harcar diyor burdan yola çıkarak

ben günde 2 kere tramway kullanıyorum haftada 5 gün yada bir haftada 26 lira eder ayda 104 eder tramwaya mı devam edeyim yoksa motor daha mı ekonomik çözüm olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

http://www.kubamotor.com.tr/model/trendy-50/

'-'
29 Aralık 2017, 19:14
hoş geldin
biraz daha ipucu verirmisin

50ccderrodaj
29 Aralık 2017, 19:38
bundan daha açık ne yazabilirim ki ne yazmamı istiyorsun

'-'
29 Aralık 2017, 19:45
rodaj alışmak demek
günümüzde en pahalı şey güvenlik
ekonomik olsun diye motosiklete binme

wing41
29 Aralık 2017, 19:46
50 cc istanbul için tehlikeli bence. Heleki E-5 aman aman.

matrax33
29 Aralık 2017, 19:49
Bas yürü gitsin boşver rodaj falan uğraşılır mı 50 lik motor için. Ben ilk 0 motor aldığımda ilk 500km 30u geçme yazıyodu. 30 dk 30la süremedim.

mkolia
29 Aralık 2017, 21:38
istanbul gibi yerde sigortasız bu alete binmek tehlikeli. zaten 50 yi geçmiyor diye biliyorum rodajı çok önemli olmasa gerek fincan kadar psitonu var zaten ayrıca 4 bin de çok değil mi nostaljilere bakın

Se-ZeR
29 Aralık 2017, 22:41
Merhaba, Mecidiyeköy-Beşiktaş arası 50 cc motor ile 6 ay gidip geldim. Gayet de yeterli oldu. Ancak siz e5'ten bahsediyorsunuz, birkaç kere çıkma mecburiyetinde kaldım, diyebileceğim tek şey "50 cc ile e5'e çıkma sağlam Güven, Özveri, Tecrübe ister". e5 çok seri akan bir trafiğe sahip, araç yoğunluğunun fazlalığı sebebiyle sürekli rüzgarla mücadele halindesiniz, bassanız da 80 km'yi geçmeyen bir alet elinizin altında, dolayısıyla emniyet şeridi bile tehlikeli, çünkü arkadan gelen Supersportu görmezde önüne kırarsanız kendinizi yerde bulursunuz.

Rodaja gayet dikkat ettim, Mondial Revival 50 cc sahibiyim, rodajı 1 haftada hepsi şehir içinde olacak şekilde tamamladım, tabii akşam iş çıkışından (18:00)'dan gece yarısına kadar 1 hafta tepesinden inmeyerek bunu yaptım, çünkü motosiklet konusunda çok hevesliydim. Size tavsiyem e5'e girmek için maxi scooter'lara yönelmeniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

Ekstra olarak 100 km / 1,5 litre hesabını unutun, sürekli üst limite yakın süreceğiniz için 100 km 2,5-3 litre arası düşünün, o hesaplar genelde ideal ortalama hız olan 30 km/sa üzerinden hesaplandığından öyle çıkıyor. 5000 km yol yaptım, 2,5 litrenin altına düşemedim, ne rodajda ne normal kullanımda. Ayrıca motorun ön frende kampana, bu büyük dezavantaj..

tmp
29 Aralık 2017, 23:59
Beyler 50 cc de rodajı tamamlamak için en fazla ne kadar hız yapılır o rodajı tamamlamak seneler sürer siz ne diyorsunuz
iki ilçe arası mesafe hesapladım netten 8-9 km diyor bunun bir miktarı e-5 olacak cevizlibağdan mertere e-5 den gidicem 50 cc yi bilirsiniz sigorta vergi yok sitesinde http://www.kubamotor.com.tr/model/trendy-50/ 100 km de 1.5 litre benzin harcar diyor burdan yola çıkarak

ben günde 2 kere tramway kullanıyorum haftada 5 gün yada bir haftada 26 lira eder ayda 104 eder tramwaya mı devam edeyim yoksa motor daha mı ekonomik çözüm olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

http://www.kubamotor.com.tr/model/trendy-50/

Tabiki ekonomik olacaktır. Sigorta ve mtv yok ama motosiklet ucuz hız yapmıyor diye de ekipman almaktan kaçmayacaksın.

artemis99
30 Aralık 2017, 00:16
İki ilçe dediğiniz cevizlibağ-merter arası mı yani. Metrobüsle 1 durak mesafe. 8-9 km hiç bir şey değil ancak e5 e çıkmanı tavsiye etmem hele ki acemisin.

yaşlıveacemi
30 Aralık 2017, 01:12
Cevizlibağ merter arası kilometre olarak çok uzak bir mesafe değil fakat emniyet şeridi olmadığı ve bu arada trafik çok hızlı aktığı için ufak cc li motosikletler için uygun bir güzergah değil. yakıt tüketimini de minimum 2.5 litre olarak düşün. Rodaj bence çok önemli bir konu yaklaşık 500 kilometre kadar 20 km/h ile 40 km/h arasında sür sabit hızda ve aynı viteste gitme. Gaza aşırı yüklenmeden hızlan ve yavaşla yaklaşık 20 saat sürer fazla gözünde büyütme. Kazasız belasız.

Birkan07
30 Aralık 2017, 02:39
Aboo 50 cc ile e5.

Ben hiç e5'i gördüm mü bilmiyorum bi kaç kere istanbula gittim geldim fakat o yolun büyüklüğünü haber bültenlerinden görüyoruz. Abi çok sıkıntı. Motosikletle çok hızlı gitmek neyse çok yavaş gitmekte odur. Tehlikeli iş. Bende de var bi 50 cc sokak arası ve şehir içi trafiğinde çok güzel ama onunla uzun yoğun bi yola çıkmam.
He alcam bincem dersende havanın güzel olduğu bi günde vur köy yollarına, manzaralı yerlerin bol olduğu. Sıkıldığında çay kahve içip dinlenebileceğin mekanların olduğu yollar olursa birde o rodaj çok kısa sürer. Yavaş gidince zor olacağına eminim.

Arabayla rodaj yapacağımda zamanlarda ben sabahtan çıkıp eski şehire sürüyorum akşam orda vakit geçirip geri geliyorum antalyadan :)

peugeotcu103
30 Aralık 2017, 13:34
peugeot ve mobylette'lerde rodaj 500 km ve 35 km/h hızı geçilmemesini önerir, fakat sizin motorunuz 4 zamanlı o yüzden bir bilgim yok.

50ccderrodaj
30 Aralık 2017, 15:36
beyler bu sınav illeti okul bahçesinde dimi değişmedi trafikte gözetmenle sokakta tur atılıyor mu hem acemiyim hem de artçım var hem sınavdayım

motorcumater
30 Aralık 2017, 15:50
Herkes karsi cikmis nedense anlamadim. 60 70 km hiz istanbul trafiginde gayet ideal bir hiz bence zaten genellikle trafigi yavas akan bi sehir. Sizde ozellikle is saatlerinde kullanacaksiniz yani trafigin en kilit oldu saatlerde. Kesinlikle sorun yasayacaginizi sanmiyorum hatta cikabileceginiz stabil hixlara bile cikamazsiniz trafikten dolayi. Bu arada yaklasik 1 bucuk senedir peugeot kisbee 50 ile her gun duzenli olarak sile otobanini kullaniyorum zaman zaman yavas kalsamda genel olarak fazla sikinti cekmiyorum ki sile otobani e5 e nazaran daha tehlikelidir trafigi daha hizli akar. Hatta ben bu motorla zaman zaman umraniye-cevizlobag arasi yol yapiyorum koprudende geciyorum bi ruh hastasi benmiyim anlamadim :))

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

Ayrica 50 likle rodaj olayi zor abi hic ugrasilmaz bas 50 ile git. 1500 km lere geldiginde hiz kisitlayicinida kaldirtirsin

Seko
30 Aralık 2017, 17:00
Saatte 30 km hızla gitsen 10 km yol 20 dakikada biter, bu kadar düşünecek bir şey yok. Hızlı trafik sıkıntı olacaksa o zaman başka yoldan git. Zaten o motorun yapılış amacı dar sokaklar ve sıkışık trafikte sürmek. Rodajı yapmayıp basarsan ve de mühendislerin koyduğu hız sınırlayıcıyı onlardan daha iyi bildiğini sanan ustalara kaldırtırsan Çin motorunu eline alırsın.

tommygun
30 Aralık 2017, 18:01
Almayı düşündüğün motor cidden sevimli birşeymiş

50ccderrodaj
30 Aralık 2017, 18:53
yutubda ehliyet sınavı videolarına baktım gözüm yemedi 50 cc yamaha honda vs gelirse seçenek onlar olacaktır mecbur

SuleymanE
30 Aralık 2017, 19:43
50cc ile istanbulda hele de E-5 de ve temde gitmek büyük macera aramak olur. O motorun amacı ve kapasitesi belli, mahalle arası tın tın bakkala markete gitmek için bisiklete alternatif bir araç. Ara yollarda, mahalle içi ulaşımda çok iyi bir alternatif olabilir.

Ancak anayollarda seyahat için hiç güvenli değil. Tercih sizin elbette.

50ccderrodaj
30 Aralık 2017, 19:48
hocam bu 50 cc 70-80 yapıyormuş e-5 işe gidiş geliş saatimde adım adım yürüyor trafik

mkolia
30 Aralık 2017, 20:24
çare metrobüs :queen:

50ccderrodaj
30 Aralık 2017, 20:32
metrobüs çapa hasekiye d:flower:önmüyor

Angrypower
30 Aralık 2017, 21:45
E5'e çıkma! ne kendini ne de diğer motorcuları yada arabacıları tehlikeye sokma! Bu 50km/sa hızı geçemeyecen yada geçmekten korkan tayfanın nasıl oluyorda E5'e çıkmağa cesaret edebiliyorlar aklım almıyor. Gerçekten çok ilginç...

asinank
30 Aralık 2017, 23:53
motorun max hızı 70-80 olsa bile sen birçok yerde bu hızlara çıkamayacaksın. Motorun yokuşlarda bayılacak ve arabaların tacizlerine uğrayacaksın. Benim eski 150cc'lik motorum bile bazen e5'te yokuşlarda balıyılıyordu ve otomobiller seni sıkıştırmaya başlıyor. Kendine alternatif bir güzergah bul. e5'e hiç bulaşma.

50ccderrodaj
01 Ocak 2018, 00:57
e-5 çıkmaya korkmam cevizlibağ merter arasıydı bi bakalım düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:57 ----------

Saatte 30 km hızla gitsen 10 km yol 20 dakikada biter, bu kadar düşünecek bir şey yok. Hızlı trafik sıkıntı olacaksa o zaman başka yoldan git. Zaten o motorun yapılış amacı dar sokaklar ve sıkışık trafikte sürmek. Rodajı yapmayıp basarsan ve de mühendislerin koyduğu hız sınırlayıcıyı onlardan daha iyi bildiğini sanan ustalara kaldırtırsan Çin motorunu eline alırsın.

20 dakikada gideyim razıyım tramwayda 45 dakka çekiyo tramwayda ayakta gitmesi bi dert kalabalığı bi dert kavga çıkıyo bi dert birisine değsen hapisi bi dert bi de elin ayağın değince sapık gibi bakmaları yok mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

50 deb fazla gitme korkum yok motor azami o hızı yapıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

işin güzel yanı ne biliyormusun güzergahda yokuş yok hayal edin merter ve aksaray vs.yokuş yok ha bi iki yokuş var oda ara sokak arabanın çok uğramadığı ölü sokak diyelim