PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Sürücüsüne Yol Vermeyen Araç Sosyal Medyada Tepki Topladı..

hachiko
28 Aralık 2017, 17:24
Motosikler sürücüsünün sosyal medyada yayınladığı görüntülere büyük tepki geldi. Kendisini geçmek isteyen motosiklete yol vermeyen araç sürücüsü bir fırsatını bulup geçen motosiklete arabayla çarpıyor.

Kaynak: Yenisafak.com

https://www.youtube.com/watch?v=zxZg5QK31h0

hokahey
28 Aralık 2017, 17:26
pes doğrusu. Türkiye mi burası?

hachiko
28 Aralık 2017, 17:28
pes doğrusu. Türkiye mi burası?

Pek benzetemedim hacı..

levend84
28 Aralık 2017, 17:58
Müdür nereden buluyorsun bu haberleri.

Hayatin aksiyon :)

fatih.met
28 Aralık 2017, 19:06
sinirlerimi aşırı yoran durumlar bunlar. arabadaki hayvanın amacı ne olabilir acaba? bence eceline susamış da belasını arıyor! peki sizce?

acemi60
28 Aralık 2017, 19:23
Kask kamerası burada işe yaramış.

mustafa_325
28 Aralık 2017, 19:23
Yolda 1 tane bile çukur yok. Yani orası Türkiye değil:)

mfBulut
28 Aralık 2017, 19:51
7 milyarın kaç tanesi insan acaba..

54RR
28 Aralık 2017, 21:23
Şiddete karşıyım ama bu tahta kafalı arabacının güzel bir dayak yemesi lazım.

DKN
28 Aralık 2017, 21:35
sürüşünden dolayı yapabilmiş yoksa yapamazdı.. cesurun bakışı korkağın kılıcından keskindir :cherry:

Mamba09
28 Aralık 2017, 21:45
kardeşim mağaradan yeni mi çıktın yahu, kaç sene önceki olay. :)

MotorKafa
05 Ocak 2018, 00:44
Oha lan hala mağara esprisi gelmemiş buraya

hokahey
05 Ocak 2018, 01:01
cepte emanet olacak, lastikleri delik deşik edeceksin mk! ondan sonra uğraşsın dursun.

Birkan07
05 Ocak 2018, 01:40
Suratının üstünde lastik yakacaksın bunların.

hokahey
05 Ocak 2018, 02:04
kış günü soğuk duş aldırıp direkt taşa oturtacaksın bunları. ondan sonra çok afedersiniz kıçından işeyecek.

Sj's
05 Ocak 2018, 02:10
otomobil surene kufur edenlerin hayatinda hic otomobil surmedigini iddia ediyorum, surdulerse 20 binden fazla km tecrubeleri yoktur.

Hele ki motosiklet surenler varsa ve bu olayi gomuyorlarsa yine 50 bin kmden fazla trafik tecrubeleri olmadigini iddia ediyorum.

Cunku bu olay 4-5 seneliktir. Olay soyle gerceklesmistir: Motosiklet surucusu araci sollamak istemistir. Ancak o anki sartlar (karsi serit) elvermedigi icin basaramamistir. Videonun yarisinin cogunda otomobil surucusunun yolun en sagina gecerek motosikletlinin yol almasini bekledigini gorebiliyoruz.

Simdi en azindan 600cc bir motorun buradan kolaylikla zilyon defa siyrilabilecegini biliyoruz. Bu videoda bir provokasyon yasaniyor karsilikli.

Ve sonucunda motosikletli arkadas daha kucuk oldugu icin zarar goruyor. Mevzu budur. Yoksa ben gunde 80 km TEM yapiyorum bu videodakini asagi yukari her gun yasiyorum yillardir. Motorlarim hep arabalardan gucluydu, ve sagolsunlar yol verdiler cogunlukla, boyle seyler olmadan uzadim gittim.

Olay cikartmak istersen canindan da olursun, hayattaysan da olay olursun. Ama asla kahraman olmazsin.

0km
05 Ocak 2018, 03:07
otomobil surene kufur edenlerin hayatinda hic otomobil surmedigini iddia ediyorum, surdulerse 20 binden fazla km tecrubeleri yoktur.

Hele ki motosiklet surenler varsa ve bu olayi gomuyorlarsa yine 50 bin kmden fazla trafik tecrubeleri olmadigini iddia ediyorum.

Cunku bu olay 4-5 seneliktir. Olay soyle gerceklesmistir: Motosiklet surucusu araci sollamak istemistir. Ancak o anki sartlar (karsi serit) elvermedigi icin basaramamistir. Videonun yarisinin cogunda otomobil surucusunun yolun en sagina gecerek motosikletlinin yol almasini bekledigini gorebiliyoruz.

Simdi en azindan 600cc bir motorun buradan kolaylikla zilyon defa siyrilabilecegini biliyoruz. Bu videoda bir provokasyon yasaniyor karsilikli.

Ve sonucunda motosikletli arkadas daha kucuk oldugu icin zarar goruyor. Mevzu budur. Yoksa ben gunde 80 km TEM yapiyorum bu videodakini asagi yukari her gun yasiyorum yillardir. Motorlarim hep arabalardan gucluydu, ve sagolsunlar yol verdiler cogunlukla, boyle seyler olmadan uzadim gittim.

Olay cikartmak istersen canindan da olursun, hayattaysan da olay olursun. Ama asla kahraman olmazsin.

Hocam siz doğru videoyu izlediğinize emin misiniz? Ya da ben yaptığınız mecazı yakalayamadım. Adamı öldürecekti az kalsın, nasıl önüne kırıyor açıkça belli değil mi? Hadi diyelim dediğiniz gibi oldu, son anda çarpmasının sebebi nedir? Önden gelen kimse yok... Bizim göremediğimiz bir engelden mi kurtardı adamcağızı? Elimden geldiğince tarafsız değerlendirerek izliyorum, yine de kasıtlı vurduğu kanaatindeyim.

mustafa_325
05 Ocak 2018, 03:08

Galiba farklı bir video izledin? Ben videoda kendisini sollayan motosiklete kasten çarpan bir otomobil sürücüsü görüyorum.

Sj's
05 Ocak 2018, 03:48
Benim ozetim sudur, otomobilin arkasindaki bir cbf 150 degildi, defalarca gecip giderdi o otomobili, ki videoda da acikca otomobilin de yine uzun bir sure onun manevrasi icin kenara cekildigi goruluyor.

O motorla gecerken adami bicmek istese bile motorcu 7 kere kacar oradan. Tekrar ediyorum, karsilikli provokasyon var orada. Sonunda gerzek motorcu da karsiligini aliyor. Araba degil o. ama arabaymis gibi hareket ediyor.

https://i.hizliresim.com/4a29LL.png (https://hizliresim.com/4a29LL)

Ben burada 200 kere gecip gitmistim o motorla. Pozisyon ve motorun devrine bakin, 2000lerde devir. kesinlikle sollama niyeti yok.

mustafa_325
05 Ocak 2018, 04:11
Benim ozetim sudur, otomobilin arkasindaki bir cbf 150 degildi, defalarca gecip giderdi o otomobili, ki videoda da acikca otomobilin de yine uzun bir sure onun manevrasi icin kenara cekildigi goruluyor.

O motorla gecerken adami bicmek istese bile motorcu 7 kere kacar oradan. Tekrar ediyorum, karsilikli provokasyon var orada. Sonunda gerzek motorcu da karsiligini aliyor. Araba degil o. ama arabaymis gibi hareket ediyor.

https://i.hizliresim.com/4a29LL.png (https://hizliresim.com/4a29LL)

Ben burada 200 kere gecip gitmistim o motorla. Pozisyon ve motorun devrine bakin, 2000lerde devir. kesinlikle sollama niyeti yok.

Bu ne saçma mantık. 200 yapabiliyor diye 200 yapmak zorunda mı? 200 ile değilde 120 ile solladı diye niye solladığı araç önünü kessin? Normal bir şekilde sollama yapmanın nesi provokasyon?

Şimdi sen yolda kendi halinde giderken birisi tabancayı çekip seni vursa kaçmadığın için suçlu mu olacaksın? "Ayakların var koşarak kaçabilirdin ama yürümüşşün o halde suçlusun." diyebilir miyiz?

Sj's
05 Ocak 2018, 04:13
Bu ne saçma mantık. 200 yapabiliyor diye 200 yapmak zorunda mı? 200 ile değilde 120 ile solladı diye niye solladığı araç önünü kessin? Normal bir şekilde sollama yapmanın nesi provokasyon?

Şimdi sen yolda kendi halinde giderken birisi tabancayı çekip seni vursa kaçmadığın için suçlu mu olacaksın? "Ayakların var koşarak kaçabilirdin ama yürümüşşün o halde suçlusun." diyebilir miyiz?

Bahsettigim seye karsilik olarak anlattigin metafor saka gibi oldugu icin eglenmeye devam ediyorum. Siz de boyle yapin hep. Arabalar suclu.

Hep arabalar suclu, o arada motorcu ölsün, motorcunun sucu yok ama öldü. Ama haklı. Fak yu arabalar.

MSMorkan
05 Ocak 2018, 09:04
Bahsettigim seye karsilik olarak anlattigin metafor saka gibi oldugu icin eglenmeye devam ediyorum. Siz de boyle yapin hep. Arabalar suclu.

Hep arabalar suclu, o arada motorcu ölsün, motorcunun sucu yok ama öldü. Ama haklı. Fak yu arabalar.

Ne alakası var abartmışsınız. Adam kenara çekilip pusuya yatıyor bildiğin. Ne yol vermesi. Motor da bir kere önüne kıran adamın yanından temkinli sollamaya çalışıyor. Burada motorluyu eleştirecek bir konu yok.
Provakasyon meselesine girmiyorum bile. Arabayla da motorla da tecrübem oldu. Hayatımda hiç bir zaman beni sollamaya çalışanın önüne kırmadım. Hele de bir motorlunun önüne! Hele de gidiş geliş tek şerit yolda yok artık..

mfBulut
05 Ocak 2018, 10:58
Altımdaki motor birkaç saniyede 300 bile yapıyor olsa ilk kez geçmeye çalıştığımda böyle saçma bir tepki aldığım aracı geçmekte tereddüt ederim. Benim videoda gördüğüm de bu. Objektif bakacam derken biraz abartmışsınız sanırım.

MUSTAFA KIR
05 Ocak 2018, 11:35
Motosiklet te bir roket olsaydı rahatca sollardı. Araba sücüsü haklı, motosiklet sürücüsü haksız.
Çünkü motosiklet kullanıcıları kendine yol açmak gibi yetenekleri vardır. 😁