PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RS 200 Gundeme gelmeyen sorunlar

Sayfa : [1] 2

Tvs01
24 Aralık 2017, 08:45
Selam arkadaslar 3 ay once rs 200 almistim ve forumdan takip ettigim kadari ile her zamanki gibi malesef sorunlari kinse dogru duzgun yazmamis ve alinca gormus oldum yine.

+
Motosiklet seri ve atik kalkislari.
Abs avantaj
Oturus pozisyonu egimli degil normal ve yuksek, yuksek olmasi ileri mesafeleri gormek icin avantaj
F/p urunu

- lastikler dandik
- 2-3 arkadasta motor kitleme sorunu yasanmis ve en onemiside bu bence, forumda boyle konu gormedim hatta foruma yazin dedim arkadaslara yazmadilar sanirim.
- stop etme sorunu rs de yok diyenler yalan soyluyor hala devam ediyor fakat her motorda degil
- soguk havalarda calistirinca ekran komple gidip geliyor
- suspansiyon cok kotu takoz gibi
- malzeme kalitesi ciddi anlamda cok kotu, oldugu yerde motoru devirseniz ya grenajlar kirilir yada yamulur o derece
- aynalar cok kotu
- farlar gidondan bagimsiz bu bana dezavantaj geldi kisiye gore deisebilir
- aku kötü
- surus esnasinda ufak bi bosluk olusuyor arada bi yapiyor bunu vitesi atarsinizda gecmez sonra tak diye gecer gibi bisey olusuyor, bir cok kiside olmus bu henuz cozemedim
- artci tutacagi berbar grenaji delip tutacak yapmislar malzemeden calmak icin fakat artci icin cok kotu olmus.
Her motosiklet almadan once konulari takip ederim nedense bu yazdiklarimin yarisini goremedim, insan alinca anliyor.. Simdilik aklima gelenler bunlar :)

YasinC
24 Aralık 2017, 09:30
Öncelikle bajaj sahibi değilim uzun süredir onu bir söyleyim :)

Lastiklerin kötü olduğu biliniyor.
Motor kitleme her markada olabilir. Kitlenen motorların neden kitlendiğini, ne olduğunu bilmek gerek. R25'in de ganimet gibi yatak sarma kitleme durumu oldu.
Soğuk havada ekra gidip geliyorsa üzerindeki dandik akü sebebi. Gerçekten berbat bir akü.
Racing motorların hepsinde far kısmı sabittir.
Süspansiyon halbu ki pulsarların biraz yumuşaktır. Bu konuda diğer pulsarlar ile karşılaştırmanı öneririm. Kontrol için.
Malzeme kalitesi vs çok süper değil ancak vasatta değil. Parasının motoru kısaca.

Macit250
24 Aralık 2017, 09:45
10 liraya racer motosiklet alınınca fazla birşey beklememek lazım.Fp ürünü olması onu 1 numara yapmaz.
Pulsar kullandım. Dağa bayıra ovaya eşek gibi bindim. Akü sorunu var.Değiştirdim yola devam. Harici kalite istiyorsanız iki katı malzeme parası vereceksiniz.
50000 km gören pulsar var yakın arkadaşımda, o kadar çok düştü kalktı ağlattı üzdü. Ama yolda kalmadı.
Pulsar ucuz olmasından ötürü hala uzun yıllar binilebilecek bir motosiklet.

Tvs01
24 Aralık 2017, 10:58
10 lira degil hocam 14250 tl. Yeni yilda 16000 civari olacak fiyati ve daha 1 yil oncesine kadar 14-15 arasi cbr alabiliyorduk, onlardanda kalite beklemeyelim o zaman :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Öncelikle bajaj sahibi değilim uzun süredir onu bir söyleyim :)

Lastiklerin kötü olduğu biliniyor.
Motor kitleme her markada olabilir. Kitlenen motorların neden kitlendiğini, ne olduğunu bilmek gerek. R25'in de ganimet gibi yatak sarma kitleme durumu oldu.
Soğuk havada ekra gidip geliyorsa üzerindeki dandik akü sebebi. Gerçekten berbat bir akü.
Racing motorların hepsinde far kısmı sabittir.
Süspansiyon halbu ki pulsarların biraz yumuşaktır. Bu konuda diğer pulsarlar ile karşılaştırmanı öneririm. Kontrol için.
Malzeme kalitesi vs çok süper değil ancak vasatta değil. Parasının motoru kısaca.

Kalite konusuna katilmiyorum ben motoru dusecegim sirada yere dogru biraktim yavasca vites pedali yamuldu, adam seevise gelmis motor oldugu yerde dusmus ayakligi camura gelmis ve gidon maneti alimunyum oldugu icin yamulmus grenaj kirilmis ve arka grenajda cizik vs biseyler vardi :)

enescanatar
24 Aralık 2017, 11:34
Ne bekliyorsunuz bilmiyorum. Mt25 i olduğu yerde elimden düşürdüm tamamen de bırakmadım tutmaya çalıştım yavaş vurdu yere ve ayak pegi kırıldı. 150 tl girdi. Koruma takozu denen şeyi biz grenaja zarar gelmesin diye takıyoruz. Yani bazen gerçektem sırf yorumda bulunmak için yazmayın. Gündeme gelmeyen sorunlar başlığı nedir allah için. Direk art niyet çağrıştırıyor. Daha güzel başlık seçilebilir. Ekran, lastik, akü, bunlar çokça konuşulan konular. 2-3 arkadaşta varMIŞ, kim bu arkadaşlar nasıl kullanmış önemli olan bu. R25 lerin bu konuda ünlü olması kullanıcılara bağlı bi durum.
Manet hangi motorda çelik acaba :)

MD.Murat
24 Aralık 2017, 12:01
10 lira degil hocam 14250 tl. Yeni yilda 16000 civari olacak fiyati ve daha 1 yil oncesine kadar 14-15 arasi cbr alabiliyorduk, onlardanda kalite beklemeyelim o zaman :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Kalite konusuna katilmiyorum ben motoru dusecegim sirada yere dogru biraktim yavasca vites pedali yamuldu, adam seevise gelmis motor oldugu yerde dusmus ayakligi camura gelmis ve gidon maneti alimunyum oldugu icin yamulmus grenaj kirilmis ve arka grenajda cizik vs biseyler vardi :)

15yıl öncesine kadar da opel astra alıyorduk 10 milyara. dimi ama :D

Keoma
24 Aralık 2017, 12:20
Farlar gidondan bağımsız derken? Hayatınızda ilk defa süpersport sürüyorsunuz sanırım.SS’lerde bağımsız olur zaten.Hangi ss motoru düşürürseniz grenaj yamulur.Ama bir parça grenajı 150 tl.Kawasaki gibi 800 tl değil o yüzden f/p ürünü.

Gundiliğin dibi sizinki...Zevk almaya bakın

akindir
24 Aralık 2017, 12:37
benim sinirimi bozan tek şey bazen sol grenajdan zırıltı geliyor, sadece bende mi var bilmiyorum. Bunun dışında bir sıkıntı yaşamadım süspansiyonları dediğiniz gibi kötü değil. Lastikler Honda da dandik. Artçı için doğru düzgün tutacak yer yok evet ama parasına göre bir motor, paran varsa honda al kimse hondadan iyi olduğunu iddia edemez. Benim tercih edişim de hondaya nazaran daha ucuz ve abs oluşu oldu.

Seko
24 Aralık 2017, 13:12
Motor kitleme yapan arkadaşlara bir sorun bakalım vitesi ne zaman değiştiyorlarmış. Vites yükseltme uyarısına uymuyorlarsa motor kitleyebilir. Türkiye'de SS kasa ile satılan her motorun kaderidir bu. Hyosung'un adını çıkarmış milletiz biz.

istanbu_gezg
24 Aralık 2017, 13:34
Motor kitleme yapan arkadaşlara bir sorun bakalım vitesi ne zaman değiştiyorlarmış. Vites yükseltme uyarısına uymuyorlarsa motor kitleyebilir. Türkiye'de SS kasa ile satılan her motorun kaderidir bu. Hyosung'un adını çıkarmış milletiz biz.

yalan yok bende cbr 125 vardı red line yapıyordum ne akla hizmetse artık

acemi60
24 Aralık 2017, 13:47
Hakkını vermek lazım. İyi gidiyor bu motor. Bir keresinde İzmir yolunda 5-6 araçlık bir RS200 grubuna denk geldim. Peşlerinden gideyim dedim. Baktım ki 120 sabit bile yetmiyor. Bıraktım peşlerini. Daha sonra bir kaç kere arkamda bitip tekrar beni geçtiler. En son arkamda gördüğümde artık beni geçmediler. Anladım ki motor hızlı. Fakat konfor kötü olduğu için sık mola veriyorlar. Beni geçip gittikten sonra bu nedenle tekrar arkaya düşüyorlar :)

mustafa_325
24 Aralık 2017, 13:50
Yazdıklarınızın çoğu bütün spor motosikletlerde olan şeyler. Sadece birkaç tanesi gerçek sorun.

- lastikler dandik
Bütün motosikletler fabrikadan dandik lastikle çıkar. Pulsara özel bir durum değil.

- 2-3 arkadasta motor kitleme sorunu yasanmis ve en onemiside bu bence, forumda boyle konu gormedim hatta foruma yazin dedim arkadaslara yazmadilar sanirim.
Motor kitleme sorunu diye bir sorun olamaz. Motor bir kere kitlendi mi binlerce liralık masraf çıkar. Çinli motorlarda bile böyle bir sorun yok. O birkaç arkadaş motoru yağsız çalıştırmışlar galiba.

- stop etme sorunu rs de yok diyenler yalan soyluyor hala devam ediyor fakat her motorda degil
Benim motosiklette stop etme sorunu yok. Galiba bazı motorlarda var bilmiyorum. Hiç bundan şikayet edene denk gelmedim.

Evet bu sorun bütün pulsarlarda var. Saat sıfırlanıyor.

Spor motosikletlerin doğası gereği süspansiyonlar biraz sert olur. Bu sayede virajlarda daha dengeli olursun.

- malzeme kalitesi ciddi anlamda cok kotu, oldugu yerde motoru devirseniz ya grenajlar kirilir yada yamulur o derece
İlk defa karenajlı motor kullandın galiba. Devrildiği zaman bütün motosikletler hasar alır. Koruma takozu bu yüzden takılıyor. Plastik kalitesi japonlar gibi değil yinede. Titreyip zırıltı yapıyor bazı parçalar.

- aynalar cok kotu
Evet kötü. Buna katılıyorum.

Kafa karenajı olan bütün motosikletlerde farlar böyle. Bir sorun değil ki bu.

- aku kötü
Anlamadım marş mı basmıyor motorunuz? Akü nasıl kötü olabilir?

- surus esnasinda ufak bi bosluk olusuyor arada bi yapiyor bunu vitesi atarsinizda gecmez sonra tak diye gecer gibi bisey olusuyor, bir cok kiside olmus bu henuz cozemedim
Motosikletiniz biraz hor kullanılmış galiba. Şanzımanında boşluk oluşmuş. Ben 21000 kilometredeyim şanzımanda arıza çıkmadı.

- artci tutacagi berbar grenaji delip tutacak yapmislar malzemeden calmak icin fakat artci icin cok kotu olmus.
Evet artçı tutacağı yok motorda. Spor motosikletlerde zaten artçı konforu azdır.

Seko
24 Aralık 2017, 13:54
Son maddeyi görmemişim, gerçekten komikmiş. Evet emin ol malzemeden çalmak için yapmışlardır.

zekeriyaimam
24 Aralık 2017, 14:14
Bir daha gel gel hindistandan
Sarı saçlım mavi gözlüm
https://static0.cbrimages.com/wp-content/uploads/2017/06/Transformers-Bumblebee.jpg

MD.Murat
24 Aralık 2017, 14:23
Bir daha gel gel hindistandan
Sarı saçlım mavi gözlüm
https://static0.cbrimages.com/wp-content/uploads/2017/06/Transformers-Bumblebee.jpg

hiç güleceğim yoktu valla aynısı :mrgreen:

Tvs01
24 Aralık 2017, 14:39
benim sinirimi bozan tek şey bazen sol grenajdan zırıltı geliyor, sadece bende mi var bilmiyorum. Bunun dışında bir sıkıntı yaşamadım süspansiyonları dediğiniz gibi kötü değil. Lastikler Honda da dandik. Artçı için doğru düzgün tutacak yer yok evet ama parasına göre bir motor, paran varsa honda al kimse hondadan iyi olduğunu iddia edemez. Benim tercih edişim de hondaya nazaran daha ucuz ve abs oluşu oldu.

Hayirdir bilader birden savunmaya gecip ataga kalkmissin lastikler alt segment her motorda kotu bunu biliyoruz zatende, yazayim dedim ben honda ile felan kiyaslamadim motoru. F/P urunu oldugynuda ayrica belirttim konuyu acmamdaki asil amacimda daha once kimsenin dile getirmedigi veya benim goremedigim sorunlari insanlarin bilmesi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:38 ----------

15 yil ile 1 yil arasinda cok fark var dimi ama..

matrax33
24 Aralık 2017, 14:45
Adam kendi çapında motorun artı eksilerini söylemiş. Fanboylarda adamı taşlıyor. Sen cebinden para harcayıp o motoru alınca dünyanın en iyi motosikleti olmuyor o. Kargaya yavrusu kuzgun gözükse de arada birileri çıkıp eleştiri yapabilir. Neden zorunuza gidiyor motorunuzun eleştirilmesi ?

Madem bu adam haksız yere motoru yeriyor, kaç taneniz çıkıp ta eleştiri odaklı inceleme yapıp buraya aktardı ?

mustafa_325
24 Aralık 2017, 14:52
Adam kendi çapında motorun artı eksilerini söylemiş. Fanboylarda adamı taşlıyor. Sen cebinden para harcayıp o motoru alınca dünyanın en iyi motosikleti olmuyor o. Kargaya yavrusu kuzgun gözükse de arada birileri çıkıp eleştiri yapabilir. Neden zorunuza gidiyor motorunuzun eleştirilmesi ?

Madem bu adam haksız yere motoru yeriyor, kaç taneniz çıkıp ta eleştiri odaklı inceleme yapıp buraya aktardı ?

Adam mantıklı bir eleştiri yapmamış ki. Scootera binip "Debriyajı nerede bunun?" demek gibi.

Tvs01
24 Aralık 2017, 14:55
Yazdıklarınızın çoğu bütün spor motosikletlerde olan şeyler. Sadece birkaç tanesi gerçek sorun.

- lastikler dandik
Bütün motosikletler fabrikadan dandik lastikle çıkar. Pulsara özel bir durum değil.

Motor kitleme sorunu diye bir sorun olamaz. Motor bir kere kitlendi mi binlerce liralık masraf çıkar. Çinli motorlarda bile böyle bir sorun yok. O birkaç arkadaş motoru yağsız çalıştırmışlar galiba.

Benim motosiklette stop etme sorunu yok. Galiba bazı motorlarda var bilmiyorum. Hiç bundan şikayet edene denk gelmedim.

Evet bu sorun bütün pulsarlarda var. Saat sıfırlanıyor.

Spor motosikletlerin doğası gereği süspansiyonlar biraz sert olur. Bu sayede virajlarda daha dengeli olursun.

İlk defa karenajlı motor kullandın galiba. Devrildiği zaman bütün motosikletler hasar alır. Koruma takozu bu yüzden takılıyor. Plastik kalitesi japonlar gibi değil yinede. Titreyip zırıltı yapıyor bazı parçalar.

- aynalar cok kotu
Evet kötü. Buna katılıyorum.

Kafa karenajı olan bütün motosikletlerde farlar böyle. Bir sorun değil ki bu.

- aku kötü
Anlamadım marş mı basmıyor motorunuz? Akü nasıl kötü olabilir?

Motosikletiniz biraz hor kullanılmış galiba. Şanzımanında boşluk oluşmuş. Ben 21000 kilometredeyim şanzımanda arıza çıkmadı.

Evet artçı tutacağı yok motorda. Spor motosikletlerde zaten artçı konforu azdır.

Akusu kotu hatta motoru sifir alirken servisten degisenler bile var. Serviste kabul ediyor bunu ve ekran kapanmasinin sebeplerinden biride akudur ve bircok servis akuyu degistiriyor. Her pulsarda ekran kapanmiyor ornegin benim motorda kapanmadi. Motorum aksine cok sakin kullanildi ve 1600 km de su anda. Butun motorlar fabrikadan dandik lastik ile cikmaz yaniliyorsunuz örnegin ktm vardi ama modeli unuttum. Plastik kalitesi harici alimunyum olan bolgelerde dandik her aliminyum o kadar kolay yamulmaz ayrica plastik kalitesi olarak, arkadasin birisi yazmis ilk defa grenajli motora biniyorsun diye, hayir ilk defa binmiyorum en basiti 2 tane apache ile 35 bin km yaptim ve iki uc kez kaza yapmisimdir hafif kazalarin hic birisinde ne grenaj kirildi nede ayak pedi vs yamuldu.. on koruma demiri var ama yinede yere deyen parcalar olmustu ve malzeme kalitesi cok acik sekilde belli ediyor kendisini..

https://i.hizliresim.com/V342nB.png (https://hizliresim.com/V342nB)

matrax33
24 Aralık 2017, 14:57
Adam mantıklı bir eleştiri yapmamış ki. Scootera binip "Debriyajı nerede bunun?" demek gibi.

Kime göre mantıklı ? Sen aç bi konu, eleştiri yap o zaman kendi mantığınla.

Hep bir ağızdan hurraa adam taşlıyosunuz. Tam fanboy refleksleri.

Tvs01
24 Aralık 2017, 15:00

Tebrik ederim abi beni bi sen anladin, sanki ayni motoru ben kullanmiyorumda, bajaji karaliyorum gibi savunmaya gectiler. Herhangi bir motor ile kiyaslama yapmadim konuyu acarken sadece yeni alacak olan arkadaslar motorun iyi ve kotu yonlerini bilsin istedim cunku ben alirken bu sorunlari dile getireni gormemistim..

akindir
24 Aralık 2017, 15:47
Hayirdir bilader birden savunmaya gecip ataga kalkmissin lastikler alt segment her motorda kotu bunu biliyoruz zatende, yazayim dedim ben honda ile felan kiyaslamadim motoru. F/P urunu oldugynuda ayrica belirttim konuyu acmamdaki asil amacimda daha once kimsenin dile getirmedigi veya benim goremedigim sorunlari insanlarin bilmesi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:38 ----------

15 yil ile 1 yil arasinda cok fark var dimi ama..

Hayırdır felan esas sana hayırdır? Ben de kendi fikrimi belirttim burda kendi gördüğüm +/- yönünü aktardım. - Olarak belirttiğin bazı maddeler ise güldürdü.

Sorun diye tanımladığın bazı şeyler sorun felan değil. - olarak belirttiğin bazı yerleri sanki sadece rs 200 e özelmiş gibi belirtmişsin
Farlar sabit ne demek? RC de, CBR da hareketli mi acaba ben mi yanlış biliyorum. Motor kitleme sorunu vallahi o 2-3 arkadaş motosikleti motosiklet olarak değil de eşşek gibi kullandıysalar kitlemiş olabilir çünkü kullanıcı başlığında böyle birşey görmedim.

Tvs01
24 Aralık 2017, 15:53
Gulduren ney soylede bizde gulelim. Kullanici basliginda goremezsin cunku yazmadiklarini zaten belirttim iyi okuyun yaziyi, rs istanbul whatsap grubumuz var orada belirtmisti arkadaslar motor kitleme olayini kulaktan dolma bilgi degildir. Far konusuna gelince cbr ve rc kullanmadim ve far konusunu belirtirken şahsi fikrim oldugunu soyledim kisiye gore deisebilir dedim.

akindir
24 Aralık 2017, 16:13
Gulduren ney soylede bizde gulelim. Kullanici basliginda goremezsin cunku yazmadiklarini zaten belirttim iyi okuyun yaziyi, rs istanbul whatsap grubumuz var orada belirtmisti arkadaslar motor kitleme olayini kulaktan dolma bilgi degildir. Far konusuna gelince cbr ve rc kullanmadim ve far konusunu belirtirken şahsi fikrim oldugunu soyledim kisiye gore deisebilir dedim.

Valla benim de tanıdığım var 200ns kitlemiş, sahibini az çok tanıyınca niye kitlediğini de tahmin edebiliyorum. Bu tarz motorlarda hemen hemen tüm markalarda aynı olan dezavantajları sanki pulsara has bir durummuş gibi belirtmen beni savunmaya itti. Artçı tutacağı doğru düzgün kavranmıyor evet ama acaba r25 in artçı tutamacağı var mı diye de bir sormak lazım. Yani bunlar bu tarz motosiklerde normal olan şeyler. Bu tip motorlara binilecekse öyle ahım şahım konfor aranmamalı (benim fikrim).

Tvs01
24 Aralık 2017, 16:28
Valla benim de tanıdığım var 200ns kitlemiş, sahibini az çok tanıyınca niye kitlediğini de tahmin edebiliyorum. Bu tarz motorlarda hemen hemen tüm markalarda aynı olan dezavantajları sanki pulsara has bir durummuş gibi belirtmen beni savunmaya itti. Artçı tutacağı doğru düzgün kavranmıyor evet ama acaba r25 in artçı tutamacağı var mı diye de bir sormak lazım. Yani bunlar bu tarz motosiklerde normal olan şeyler. Bu tip motorlara binilecekse öyle ahım şahım konfor aranmamalı (benim fikrim).

Ben kullandigim rs 200 motorun eksi ve artilarini yazmak istedim ve yeni alacak olan arkadaslar bilgilensin istedim. Forumda kitlenen pulsar diye konu gormedim, artci tutacagini dezavantaj olarak yazani gormedim baska motorlar ile kiyaslamak icin yazmadim bem bunlari kendimde yasadigim sorunlar ve wtsp grubumuzda konusulan sorunlari dile getirdim. Kullamima bagli olarakta olabilir fakat bence kalite ile alakali bi durum gibi geliyor, cunku en basiti kullandigim apache dan ornek vereyim bir tane kitleyen motorunu ne duydym nede gordum, kurye bi arkadas vardi motora iskence ediyordu yinede bisey olamisti. Pulsarcilik yapmaya gerek yok gercekler ne ise onu yazalim. R25 e binmedim binsem onuda yazarim..

Keoma
24 Aralık 2017, 17:02
Ben kullandigim rs 200 motorun eksi ve artilarini yazmak istedim ve yeni alacak olan arkadaslar bilgilensin istedim. Forumda kitlenen pulsar diye konu gormedim, artci tutacagini dezavantaj olarak yazani gormedim baska motorlar ile kiyaslamak icin yazmadim bem bunlari kendimde yasadigim sorunlar ve wtsp grubumuzda konusulan sorunlari dile getirdim. Kullamima bagli olarakta olabilir fakat bence kalite ile alakali bi durum gibi geliyor, cunku en basiti kullandigim apache dan ornek vereyim bir tane kitleyen motorunu ne duydym nede gordum, kurye bi arkadas vardi motora iskence ediyordu yinede bisey olamisti. Pulsarcilik yapmaya gerek yok gercekler ne ise onu yazalim. R25 e binmedim binsem onuda yazarim..

İlk defa ss biniyorum deseydin daha anlaşılır olurdu.Çünkü bahsettiğin eksiler hemen hemen orta segment tüm ss’lerde geçerli eksiler.Ama sen direk yerer gibi konuştuğun için millet tepki gösterdi.

Haklılarda...Ne demek farlar gidona bağlı değil,bu bir eksi diyebiliyorsun :)

boora
24 Aralık 2017, 17:10
2016 ns 200 aldım bende iki hafta oldu sanırım. Motorun grenajları o kadar kötü değil ama bazı yerlerde boya akması var. Amortisörler sert değil o kadar kaliteli lastik takarsan farkı anlarsın benim ns te takır takır ama sıkıntı lastikten.gösterge bendede gelmiyor. 9 amper akü taktım yine gelmiyor sorun aküden değil. Motorun gidişi olsun yedek parça fiyatları olsun çekişi olsun insana diğer her şeyi unutturuyor. Ön fren balatası orjinali 36 lira mesela. Yağ filtresi 17 kusur lira vs vs gibi

Tvs01
24 Aralık 2017, 17:26
2016 ns 200 aldım bende iki hafta oldu sanırım. Motorun grenajları o kadar kötü değil ama bazı yerlerde boya akması var. Amortisörler sert değil o kadar kaliteli lastik takarsan farkı anlarsın benim ns te takır takır ama sıkıntı lastikten.gösterge bendede gelmiyor. 9 amper akü taktım yine gelmiyor sorun aküden değil. Motorun gidişi olsun yedek parça fiyatları olsun çekişi olsun insana diğer her şeyi unutturuyor. Ön fren balatası orjinali 36 lira mesela. Yağ filtresi 17 kusur lira vs vs gibi

Parca konusuna bisey diyemem fakat bakim konusunda yaniliyorsunuz ilk bakimi 700 km de yaptirdim 120 lira verdim hondaya sordum 105 tl dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

İlk defa ss biniyorum deseydin daha anlaşılır olurdu.Çünkü bahsettiğin eksiler hemen hemen orta segment tüm ss’lerde geçerli eksiler.Ama sen direk yerer gibi konuştuğun için millet tepki gösterdi.

Haklılarda...Ne demek farlar gidona bağlı değil,bu bir eksi diyebiliyorsun :)

Kusura bakma ama kimse hakli deil cunku motorda ne gorduysem onu yazdim, atip tuttugum bisey varsa hakli olabilirsiniz. Soylediklerim iyi veya kotu motorda varmi var. Daha oncede apache ile ilgili konu acmistim yine fanboylar dolmustu simdide pulsarcilar doldu. Benim haksiz olabilmem icin bana diyinki, şu yazdigin yalan oyle bisey yok diyin anlarim..

boora
24 Aralık 2017, 17:31
Parca konusuna bisey diyemem fakat bakim konusunda yaniliyorsunuz ilk bakimi 700 km de yaptirdim 120 lira verdim hondaya sordum 105 tl dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

Kusura bakma ama kimse hakli deil cunku motorda ne gorduysem onu yazdim, atip tuttugum bisey varsa hakli olabilirsiniz. Soylediklerim iyi veya kotu motorda varmi var. Daha oncede apache ile ilgili konu acmistim yine fanboylar dolmustu simdide pulsarcilar doldu. Benim haksiz olabilmem icin bana diyinki, şu yazdigin yalan oyle bisey yok diyin anlarim..

Ben kendim yapıyorum bakımı. Servise gitmedim o yüzden bir şey diyemem.

Keoma
24 Aralık 2017, 17:39

Farlar gidona bağlı olmaz ss’lerde o yüzden bu söylediğin saçma

Diablo rosso 2 ile gelen orta segment düşük cc uygun motor var mı? Bu da saçma

Motor düşerse grenaj kırılır ya da yamulur demişsin.Düşünce kırılmayan grenaj varsa bilelim.Bu da hem komik hem saçma olmuş.

Yok bilmem kimde motor kitlemiş?? Kim?

Eleştirecekseniz biraz mantıklı şeylerle yapın.Neyse yine anlamayacan ya boşver

Tvs01
24 Aralık 2017, 18:00
Farlar gidona bağlı olmaz ss’lerde o yüzden bu söylediğin saçma

Diablo rosso 2 ile gelen orta segment düşük cc uygun motor var mı? Bu da saçma

Motor düşerse grenaj kırılır ya da yamulur demişsin.Düşünce kırılmayan grenaj varsa bilelim.Bu da hem komik hem saçma olmuş.

Yok bilmem kimde motor kitlemiş?? Kim?

Eleştirecekseniz biraz mantıklı şeylerle yapın.Neyse yine anlamayacan ya boşver

Bos konusmayin lastikler kotumu kotu, segment kiyaslamasi yapmadim sadece kotu oldugunu belirttim.

Grenajin kalitesi her motorda farklidir ornek telefondan veriyim bir markali telefon ayni sekilde yere duser kirilir diger markalinin kalitesi farklidir bisey olmaz.

Far olayi sadece sahsi fikrimi belirttim

Motor kitleyen arkadaslari bulurum eger adam gibi ozur diliyeceksen

enescanatar
24 Aralık 2017, 18:21
Arkadaşlar boşuna yazıyorsunuz. Tvs01 kendine aksi yönde bişey diyene sert bi dille cevap veriyor. Ne uğraşıyorsunuz tamam deyin geçin. Ben de başta yazmıştım ama şu saldırganlığı görünce ilave hiçbir şey yazmadım. Yazacağım son şey de budur. Adam komik şekilde saldırıyor yaa :D hayırdır bilader falan. Birader ayrıca o :D

Tvs01
24 Aralık 2017, 18:29
Arkadaşlar boşuna yazıyorsunuz. Tvs01 kendine aksi yönde bişey diyene sert bi dille cevap veriyor. Ne uğraşıyorsunuz tamam deyin geçin. Ben de başta yazmıştım ama şu saldırganlığı görünce ilave hiçbir şey yazmadım. Yazacağım son şey de budur. Adam komik şekilde saldırıyor yaa :D hayırdır bilader falan. Birader ayrıca o :D
Fanboylugu birakipta adam gini yorum yapana kimsenin biset dedigi yok ayrica tdk senden ogrenecek değilim. Lastik kotu oldugu icin kotu yazdim adam orta segment hicbir lastik iyi degil, diablo rosso 2 ile gelen lastikmi varmis vs diyor ne dememi bekliyorsun ? Kotu olan lastige iyimi demem gerekiyordu.

akindir
24 Aralık 2017, 18:34
Senin yaptığın eleştiri şey gibi, motor çalışırken benzin tüketiyor. Lastiğe çivi girince lastik patlıyor gibi gibi.

Tvs01
24 Aralık 2017, 19:31
Senin yaptığın eleştiri şey gibi, motor çalışırken benzin tüketiyor. Lastiğe çivi girince lastik patlıyor gibi gibi.

Tamam nasil elestirmek gerekiyormus soyleyin bende ogreneyim ? Lastik iyimi ?
artci tutacagi rahatmi ? Yalanmi soyluyorum ben simdi. Iyi yonlerini yazinca kimseden ses cikmiyor elestirincemi kabahatli oluyoruz yani, neyse onu yazdim aksini iddia eden var ise gelsin ispatlasin. Motor kitleme olayina gelince grupta 3 kisi yazmisti ve telefonumu sifirladigim icin gecmisi goremiyorum fakat yinede yazdim motoru kitleyen arkadaslar kimlerdi diye, geri donus olursa bende buraya yazacagim. Hatta arkadasin birisi ekrem ata ile isi cozebilmisti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

Buyrun bu ankara yolunda 125 ile giderken motoru kitlemis rs lerden birisi, lastik izleri ve motosiklet, gruptan yazdilar.

https://i.hizliresim.com/NOM45P.jpg (https://hizliresim.com/NOM45P)

https://i.hizliresim.com/o6BZgk.jpg (https://hizliresim.com/o6BZgk)

Sercan_07
24 Aralık 2017, 19:34
Neeee dostum delimisin ???? Bu forumda bacaca lafmı ettin ? Ya hint mafyasının gazabını bilmiyorsun ya da lanet olası bir federalsin.

Tvs01
24 Aralık 2017, 19:39
Neeee dostum delimisin ???? Bu forumda bacaca lafmı ettin ? Ya hint mafyasının gazabını bilmiyorsun ya da lanet olası bir federalsin.

Vallahi abi konuyu acmaz olaydim o kadar bos konusan var ki sıkıldım. Sadece motorun arti ve eksilerini insanlar bilsin diye kendimce yorumladim adamlar utanmasa yalanci cikaracaklar beni.

enescanatar
24 Aralık 2017, 20:32
Vallahi abi konuyu acmaz olaydim o kadar bos konusan var ki sıkıldım. Sadece motorun arti ve eksilerini insanlar bilsin diye kendimce yorumladim adamlar utanmasa yalanci cikaracaklar beni.

Konunun başlığı nedir? "RS200 gündeme gelmeyen sorunlar". Yok kendimce artı eksilerini yazdım bilmem ne deme bence. Kendinle çelişiyorsun. Yazmayacaktım ama insan dayanamıyor böyle dengesiz konuşanı görünce

Angrypower
24 Aralık 2017, 20:34
Benim gördüğüm 2tane hatalı eleştirin olmuş.

1- Racing modellerin kafaları sabittir ki oradan sürekli laf söylemişler fütursuzca.
2- Artçı tutacağı bence güzel olmuş RS200 lerde lakin racing motorlarda zaten artçı tutacağı pek önemli değildir. Zira oturmasını bilmiyorsa bana göre artçı binmesin racing motorun arkasına :pl:

zekeriyaimam
24 Aralık 2017, 20:44
Yok abi anlık tüketime bakıp R25 10 litre yakıyor diyen tayfaya objektiflik nedir anlatamazsın.En iyi onların malı.

RedCBR125
24 Aralık 2017, 21:18
Yorumlar tam komedi dostum motosikleti incelemeyi kahveci dayı yapmış gibi. Yanlış yorumlar, ayna ile ilgili olan hariç.

Tvs01
24 Aralık 2017, 21:32
Benim gördüğüm 2tane hatalı eleştirin olmuş.

1- Racing modellerin kafaları sabittir ki oradan sürekli laf söylemişler fütursuzca.
2- Artçı tutacağı bence güzel olmuş RS200 lerde lakin racing motorlarda zaten artçı tutacağı pek önemli değildir. Zira oturmasını bilmiyorsa bana göre artçı binmesin racing motorun arkasına :pl:

Diger modelleri bilemem baskan ama artci tutacagi gercekten cok kotu, tutunmak icin geriye dogru yaslaniyorsun sanki, geriye dusecek gibi oturuyorsun. Basta banada guzel gorunmustu ama artci olarak binince surucuye tutunmadan gidemiyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

Konunun başlığı nedir? "RS200 gündeme gelmeyen sorunlar". Yok kendimce artı eksilerini yazdım bilmem ne deme bence. Kendinle çelişiyorsun. Yazmayacaktım ama insan dayanamıyor böyle dengesiz konuşanı görünce

Bi dengeli sen kaldin zaten dunyada, gir bak rs konularina suspansiyon, artci tutacagi ve motor kitleme olaylari gundeme gelmismi sonra konus

mavellen
24 Aralık 2017, 21:41
Bu formda konu açmak cesaret ister bir anda linçe uğruyorsun.İster fanboylar olsun istersen diğer taraf.Darbenin nerden geldiğini bilemiyorsun.Rs 200 oldum olası sevemedim.Çakma ss havası var herhalinde.Kalıba bak gazı açınca verdiği tepkiye.Motoru ilk gören esaslı sanıyor taki binip görenekadar.Şimdi 200cc ne bekliyorsun diyenler olacak.250 cc olup uzayanlarda var.Neyse bu yüzden ns almıştım.Naked candır gerisi heyecan.Ayrıca rs200 aynaları evlere şenlik.Bajajın en iyi motorları ns 200 ve dominar 400.

SlimeDont
24 Aralık 2017, 21:45
Bu formda konu açmak cesaret ister bir anda linçe uğruyorsun.İster fanboylar olsun istersen diğer taraf.Darbenin nerden geldiğini bilemiyorsun.Rs 200 oldum olası sevemedim.Çakma ss havası var herhalinde.Kalıba bak gazı açınca verdiği tepkiye.Motoru ilk gören esaslı sanıyor taki binip görenekadar.Şimdi 200cc ne bekliyorsun diyenler olacak.250 cc olup uzayanlarda var.Neyse bu yüzden ns almıştım.Naked candır gerisi heyecan.Ayrıca rs200 aynaları evlere şenlik.Bajajın en iyi motorları ns 200 ve dominar 400.

Hocam yanlış anlamayın benim de ns 200üm var. Aynalar yolda giderken "abe bana para ver" dercesine sallanıyo. Işıklarda durdukça tekrar düzeltiyorum :(

RedCBR125
24 Aralık 2017, 22:02
4 tane honda motosikletim oldu. 2 tane yamaha. 1 mondial, 1 kanuni. 1.000 km den fazla da rs200 kullandım.

Hondacıyım. Marka olarak Honda sever bir vatandaşım. Değerlendirirken bajajsever veya antibajajcılar gibi değerlendirmiyorum bilginiz olsun.

RS200 ü kullanış açısından ve fiyat/performans açısından çok beğeniyorum.Bu forumda Bajaj fanboylarından daha çok bajaj düşmanı vatandaşlar var.

Küçümsemek istemiyorum ama yorumlar tam komedi, millet linç etmemiş hatta az bile yazmışlar yani insaflı olmuşlar cidden :)
RS200 candır, abs var motosiklette abs, aydınlatması çok iyi, spor sayılabilecek bir motosiklette zaten farların sabit olması çok normal spor motosikleti geçtim cbf te dahi far sabit, lastikleri hondadaki yamahadaki ırc den daha iyi, görsel olarak da dolu duruyor iri bir motosiklet, sele yüksekliği yüksek ve direksiyonu biraz dik olduğu için trafik okurken daha ileriyi çok daha rahat görebiliyorsun, parçaları da dediğin gibi vasat değil gayet iş görür sağlam denebilcek kalitede, düşük hızda yan yatıpta granajı kırılmayan çok rs200 var, egzoz sesi güzel sayılır ses var trafikteki görünürlüğü arttırıyor yani honda yamaha gibi çok sessiz değil CC ye göre iyi, çekişi torku güzel, oturuş pozisyonu yorucu değil, aynalar cırt, göğüsten ve bacaklardan rüzgar geliyor dizayn olarak biraz bu sıkıntıyı yaşatıyor.

enescanatar
24 Aralık 2017, 22:05
Bi dengeli sen kaldin zaten dunyada, gir bak rs konularina suspansiyon, artci tutacagi ve motor kitleme olaylari gundeme gelmismi sonra konus

Bu saldırganlık ne kardeşim :) sakin biraz. Korkma kimse sana bişey yapmayacak :) bu nedir yahu her şeye vıt vıt cevap hem de asabi asabi. Gündeme gelmeyen SORUNLAR deyip sonra ben artı eksilerini söylüyorum diye u dönüşü yapıyorsun, motor düştü grenaj çizildi diyorsun, farı gidondan bağımsız diyorsun vs. Bunları SORUN olarak addediyorsun sonra ben artı eksilerini söylüyorum diyorsun. bu dengesizlik. Biliyorum şimdi yine asabice cevap yazacaksın hatta RedCBR125 nickli arkadaşa da saldırıya geçeceksin ama bi kabullen kendini ya. Kötü bişey değil kimse de sana küfür etmedi

Tvs01
25 Aralık 2017, 00:19
Bu saldırganlık ne kardeşim :) sakin biraz. Korkma kimse sana bişey yapmayacak :) bu nedir yahu her şeye vıt vıt cevap hem de asabi asabi. Gündeme gelmeyen SORUNLAR deyip sonra ben artı eksilerini söylüyorum diye u dönüşü yapıyorsun, motor düştü grenaj çizildi diyorsun, farı gidondan bağımsız diyorsun vs. Bunları SORUN olarak addediyorsun sonra ben artı eksilerini söylüyorum diyorsun. bu dengesizlik. Biliyorum şimdi yine asabice cevap yazacaksın hatta RedCBR125 nickli arkadaşa da saldırıya geçeceksin ama bi kabullen kendini ya. Kötü bişey değil kimse de sana küfür etmedi

Evet arti ve eksilerini yazdim allahtan ki yazmisim yoksa direk sorunlari yazsaydim savas cikardi heralde. Grenaj kitildi cizildi olayini yorumlarda yazdim iyi oku, redcbr bey cevap versin madem oyle yada baska birisi, lastik iyimi ? Stop etme varmi yokmu ? Grenajlar kalitesiz ustune basa basa soyluyorum kiyaslamak gerekirsede 6 bin liralik bi apache ile kiyasliyorum bi japonla degil. Suspansiyon sert. Motor kitleme olaylari yasaniyor varmi aksini iddaa eden. Hala neyin fanboylugunu yapiyorsunuz bu yazdiklarim sorun degilmi ?

enescanatar
25 Aralık 2017, 00:31
Evet arti ve eksilerini yazdim allahtan ki yazmisim yoksa direk sorunlari yazsaydim savas cikardi heralde. Grenaj kitildi cizildi olayini yorumlarda yazdim iyi oku, redcbr bey cevap versin madem oyle yada baska birisi, lastik iyimi ? Stop etme varmi yokmu ? Grenajlar kalitesiz ustune basa basa soyluyorum kiyaslamak gerekirsede 6 bin liralik bi apache ile kiyasliyorum bi japonla degil. Suspansiyon sert. Motor kitleme olaylari yasaniyor varmi aksini iddaa eden. Hala neyin fanboylugunu yapiyorsunuz bu yazdiklarim sorun degilmi ?

Birisi fanboy diye bi kelime kullandı her yorumunda bunu kullanmaya başladın. Ne fanboyluğundan bahsediyorsun. Mt25 kullanıp bajaj fanboyluğu yapıyorum evet :)

VECİHİ
25 Aralık 2017, 02:18
Nasıl bir akıl tutulması yaşıyorsunuz anlamıyorum, motorun sahibinin motoru hakkındaki görüşlerini dile getirmesi niye bazılarının zoruna gidiyor?
İster ayılın ister bayılın Bajaj'ın kalite durumu ortada. Siz yeminler etsenizde motorların hiç bir sorunu yok diye kendinizi de yırtsanız alan ya da kullanan biliyor bajaj'ın belli başlı sorunlarını.

Yalandan yere diğer markalarda da şu var bu var diyerek salvo yapmayın, bu paraya bu kadar kalite oluyor, bajaj adına yapılabilecek tek savunma budur.
Ama size serbest, benim motorumda stop sorunu yok ya da stop sorunu giderildi diye ittirmeye devam edebilirsiniz motorlarınızı birilerine.

Tvs01
25 Aralık 2017, 08:29
Bos konusacagina soruma cevap verebilirdin ama senden mantikli bi cevap beklemek normal olmazdi zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:21 ----------

Yok abicim bajaj hakkinda bisey yazmayacaksin konu acmayacaksin bunu anladim ben. Sanki ben japona binipte bajaja laf soyluyorum gibi geliyor insanlara, zaten rs kullanicisiyim ve motorun f/p urunu oldugunuda belirttim. Aku kotu diyorum adam marsmi basmiyonuz nesi kotu diyor, sadece lastiklerin kotu oldugunu belirtiyorum diablo rosso iki mi bekliyosun diyorlar, grenajlar kalitesiz diyorum hangi grenaj kirilmaz diyor adam çìkip evet her grenaj kirilabilir ama bi malzeme kalitesi vardir, motor kitleyen arkadaslar var diyorum adam essek gibi binersen kitler tabi diyor benim bildigim surucu hatasi olsa servis garantiye sokmaz ama her kitlenen motoru garantiden halletmisler, lakin bizim arkadaslar daha iyi bildigi icin tum motor kitlenmeleri kullanici hatasiymis. Ben bajaja kotu bi motor alinmaz vs bisey demedim sadece bilgi amacli konu actim ve kendimce yorumladim, bu beyinlere ne desem bos...