PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yıl sonu 0 km motorsiklet almak

puchacz_06
08 Aralık 2017, 01:06
beyler öncelikle iyi akşamlar; olay şöyle babamla 4 senedir süren kavganın sonuna geldim ekipman toplayıp, gizlice işe girip çıkmamdan usandı ve almayı kabul etti.Cf moto 150 nk arzuladığım bir motorsiklet şuan fabrika fiyatı 8900 tl ama bayi fiyatında indirim yapan yerler var 8500 tl.Ama kafada bir sürü soru 1- Şuan aralık ayındayız 1 ocaktan sonra fiyatlar nasıl olur? pahalı olacağını düşünüyorum. 2- bayide ki satıcı elinde ki malı hemen çıkartmak istermi yani fiyatı daha da düşürebilirmiyim? :pr::pr::pr: Başka önerisi olanda varsa dinlemek isterim.

blue39
08 Aralık 2017, 02:59
Sıfır motosiklet durumun müsaitse 2. elden daha mantıklı. Arızası cartı curtu daha nadir olur. Zaten acemisin bi de motor seni uğraştırmasın. Cf moto 150 yi de çinli olmasına rağmen övüyolar, tasarım desen harika. Bence gayet mantıklı bi tercih.

Bayinin fiyatı düşürme konusunda; bayiler sattıkları ürüne göre yüzde alıyolar diye biliyorum. Bi bayi sahibiyle sohbet ederken söylemişti. Ben de onun yalancısıyım yani. Fiyatı düşürmek açısından bu söylediğin çok mantıklı değil açıkçası. Adam giderini, yapması gereken karı düşünür. İyi pazarlık yaparsan inebileceği kadar iner.

1 Ocaktan sonraki fiyatlar konusunda gelirsek... İki ucu koblu değnek diyebilirz :) Gündemi takip eden biri değilsen bile neler olduğunu biliyosun, siyaset yapmamak için hiç değinmiycem. Ocak ayından sonra piyasada motosiklet bulamama ihtimalin bile var. Motosiklet, araba, cep telefonu veya bilgisayar almak istiyosan en uygun zaman bugün, yarın daha güzel olmayacak çünkü. Şimdiden hayırlı olsun diyeyim sana :)

Seko
08 Aralık 2017, 07:15
Aynen şöyle olacak, piyasada şu anda yaprak kımıldamıyor. Yeni modeller Mart ayında piyasaya sürülecekler ve Euro 4 + ABS mevzusundan dolayı fiyatlar uçacak. Bayiler ellerinde son kalan Euro 3 motorları satıyorlar. Eğer nakit hazırsa şu aralar çok güzel fiyattan motor alınabilir. Bu motorlar bittiğinde herkese geçmiş olsun. 125 cc en ucuz Çin motoru 6 - 7 bin'den başlayacak. Temiz ikinci el alırsan da olur, sıfır da alsan olur. 2018'de o motor 10 bin TL'yi geçecek. Çoğunluk şu saatten sonra alacağı motoru en az üç sene değiştirmeyecektir. Olan bugüne kadar devletin vergileri için hiçbir itirazda bulunmamış distribütörlere olacak. Bir çok bayi satış yapamadığı için kapanacak.

Mamba09
08 Aralık 2017, 09:31
Aynen şöyle olacak, piyasada şu anda yaprak kımıldamıyor. Yeni modeller Mart ayında piyasaya sürülecekler ve Euro 4 + ABS mevzusundan dolayı fiyatlar uçacak. Bayiler ellerinde son kalan Euro 3 motorları satıyorlar. Eğer nakit hazırsa şu aralar çok güzel fiyattan motor alınabilir. Bu motorlar bittiğinde herkese geçmiş olsun. 125 cc en ucuz Çin motoru 6 - 7 bin'den başlayacak. Temiz ikinci el alırsan da olur, sıfır da alsan olur. 2018'de o motor 10 bin TL'yi geçecek. Çoğunluk şu saatten sonra alacağı motoru en az üç sene değiştirmeyecektir. Olan bugüne kadar devletin vergileri için hiçbir itirazda bulunmamış distribütörlere olacak. Bir çok bayi satış yapamadığı için kapanacak.

Altına bi imza da ben atarım. Aynen budur.

puchacz_06
13 Aralık 2017, 12:31
fikirleriniz için teşekkür ederim.

akindir
13 Aralık 2017, 18:39
bence o parayı o motora dökme sıfır ayarında 2.el bir pulsar 200 ns felan alman daha mantıklı.

puchacz_06
13 Aralık 2017, 18:57
O konuda biraz pinpirikliyim rodaj yada hasar.Türkiyenin 2.el pazarıda belli çoğu ne geçiririm derdinde.üniversite den vakit bulup diğer şehirler de ki motorlara bakacak vaktim yok ama önerin için sağol.

Lazasker
13 Aralık 2017, 22:41
Benim de başlangıç motosikletim 150NK. Halen kullanmaktayım ve satıyorum. Garantili ve servis bakımlı, 4000 km'de, 6800 TL istediğim fiyat. İlgilenirsen yazabilirsin dostum.

Konumuza dönecek olursak, kendi motorum diye demiyorum bu fiyat aralığındaki en iyi başlangıç motorunu seçmişsin. Ben sıfır aldım ve aldığımda şu anki piyasa fiyatından daha ucuzdu. O zaman da artacağı söyleniyordu ve arttı da. Şu piyasada düşeceğini hiç sanmıyorum. Dua edelim de artmasın... Onun dışında sıfır düşünüyorsan plakası, ruhsatı, sigortası derken 1000-2000 lira daha fazla masraf çıkacak sana bunu da göz önüne al. Ben ekipman dahil yaklaşık 12.000 TL'ye mal etmiştim her şeyi.

puchacz_06
13 Aralık 2017, 23:37
Tabi ki de numaranızı verin konuşalım.konu olarak 2600 ekipmana verdim bile😂

Gassal
14 Aralık 2017, 00:03
Bence fuarda baya bi kampanya olur motor fiyatlarında .Ancak fuardan sonra fiyatlar uçar

puchacz_06
14 Aralık 2017, 00:19
Ama şuan ki fiyatlardan ucuz olcağını düşünmüyorum

burak burk
14 Aralık 2017, 00:49
aldın aldın sağlam zam gelicek bunlar daha birşey değil.fuar da kampanya olmasıda muhtemelen ama 2018 modelleri tanıtma amacı olduğu için 2017 modeller olucağını sanmıyorum.yani fuardan da ekmek çıkmaz.şu an paran varsa her türlü nazın geçer bayi bayi ara fiyat al.

CanAydın
14 Aralık 2017, 15:31
R25 artık 30.000 Tl olur 1 ocaktan sonra .D

carter17
14 Aralık 2017, 16:16
Benim de başlangıç motosikletim 150NK. Halen kullanmaktayım ve satıyorum. Garantili ve servis bakımlı, 4000 km'de, 6800 TL istediğim fiyat. İlgilenirsen yazabilirsin dostum.

Konumuza dönecek olursak, kendi motorum diye demiyorum bu fiyat aralığındaki en iyi başlangıç motorunu seçmişsin. Ben sıfır aldım ve aldığımda şu anki piyasa fiyatından daha ucuzdu. O zaman da artacağı söyleniyordu ve arttı da. Şu piyasada düşeceğini hiç sanmıyorum. Dua edelim de artmasın... Onun dışında sıfır düşünüyorsan plakası, ruhsatı, sigortası derken 1000-2000 lira daha fazla masraf çıkacak sana bunu da göz önüne al. Ben ekipman dahil yaklaşık 12.000 TL'ye mal etmiştim her şeyi.

Umarım profil fotoğrafınızdaki motosiklet satmaya çalıştığınız 150 nk değildir :)

Lazasker
14 Aralık 2017, 16:46
Umarım profil fotoğrafınızdaki motosiklet satmaya çalıştığınız 150 nk değildir :)

Evet, ta kendisi. Bir teker yaptık diye stunt'cı mı sandın. :) İlk teker deneyişimin görüntüsü o. Sonrasında da bir elin parmağını geçmez zaten teker deneyişim... Yemediği mok kalmayıp "garaj motoru" muhabbeti kasan sahtekarlardan değiliz çok şükür, ne ise o. :) Her türlü kefilim motosikletime. Bir sıkıntısı olsa ben binmem zaten.

Keoma
14 Aralık 2017, 17:08
Evet, ta kendisi. Bir teker yaptık diye stunt'cı mı sandın. :) İlk teker deneyişimin görüntüsü o. Sonrasında da bir elin parmağını geçmez zaten teker deneyişim... Yemediği mok kalmayıp "garaj motoru" muhabbeti kasan sahtekarlardan değiliz çok şükür, ne ise o. :) Her türlü kefilim motosikletime. Bir sıkıntısı olsa ben binmem zaten.

Çok iyi muhabbet ya. Adam pimpirikliyim diyor sen tekerde resim atıyon :) Yalnız takdir ettim yalan söylemedin.Bak bu adamın motoru alınır.6 bine tokalaşın haydi 😁

Lazasker
14 Aralık 2017, 22:37
Çok iyi muhabbet ya. Adam pimpirikliyim diyor sen tekerde resim atıyon :) Yalnız takdir ettim yalan söylemedin.Bak bu adamın motoru alınır.6 bine tokalaşın haydi ��

Eheheh. Ben de pimpirikliyim ama motosikleti olup da teker denemeyen kimse yoktur herhalde. Denemek ayrı zırt pırt yapmak ayrı. "Yok kardeş ben hiç denemedim zarar veriyor" falan diyene de inanasım gelmez açıkçası. He korkarsın falan başka... Yoksa ben de biliyordum gıcır gıcır profil fotoğrafı koymasını. :) Arkadaşla görüştüm, kendimden bile beklemediğim kadar indirim yaptım. Grenajı çatlak, sağı soluk kırık ya da 10.000+ km motosikletler 6500'den başlıyor piyasada ben onun da altında verdim hatta yanında hediye de verdim. Önce tamam dedi ama bakalım artık top kendisinde. :)

Sj's
14 Aralık 2017, 22:42
Onumuzdeki sene euro4 hic bir motosiklet alinmasi akla fikre sigacak fiyatlarda olmayacak. O yuzden bu 2 ay icinde indirim saglayan bayilerden sifir ya da ikinci el bir motosiklet alabiliyorsaniz mutlaka alin.

gibigibi1985
14 Aralık 2017, 22:56

Euro 4 mevzu bir yıl daha ertelenir.Burasi Turkiye,kalanların satışı vs derken bakın görün 2020 ye kadar cgye devam

carter17
17 Aralık 2017, 14:36
Eheheh. Ben de pimpirikliyim ama motosikleti olup da teker denemeyen kimse yoktur herhalde. Denemek ayrı zırt pırt yapmak ayrı. "Yok kardeş ben hiç denemedim zarar veriyor" falan diyene de inanasım gelmez açıkçası. He korkarsın falan başka... Yoksa ben de biliyordum gıcır gıcır profil fotoğrafı koymasını. :) Arkadaşla görüştüm, kendimden bile beklemediğim kadar indirim yaptım. Grenajı çatlak, sağı soluk kırık ya da 10.000+ km motosikletler 6500'den başlıyor piyasada ben onun da altında verdim hatta yanında hediye de verdim. Önce tamam dedi ama bakalım artık top kendisinde. :)

Asla teker denemedim, denemeyi de asla düşünmem, korktuğumdan da değil, gereksiz bir olay olduğu için. Motosikletin üretim amacı ulaşım aracıdır, bu benim içinde tüm motosikletçiler içinde böyle olmalıdır, çok adrenalin istiyorsam, gider bungeejumping yaparım, yamaç paraşütü yaparım, rafting yaparım ya da başka adrenalin sporlarını yaparım. Çünkü bu sporlarda sadece kendi canımı riske atıyorum, başkalarının değil. Ha gider tek tekeri profildeki gibi yolda değilde, trafiğe kapalı pistte yaparsın sorun yok, gerçi orası da eminim trafiğe kapalıdır ama; spor amaçlı yapılacak yerlerde istediğiniz kadar yapabilirsiniz. Trafiğe kapalı diye, yaya'ya da kapalı değildir herhalde.

Lütfen şu; "herkes teker yapıyor", "hocam arkadaşta konuşuyor, ona bir şey demiyorsunuz", "ama önce o yaptı", "onu görmüyorsunuz beni görüyorsunuz" kafasından çıkalım artık.

Hayırlı günler, hayırlı satışlar.

Lazasker
17 Aralık 2017, 21:09
Asla teker denemedim, denemeyi de asla düşünmem, korktuğumdan da değil, gereksiz bir olay olduğu için. Motosikletin üretim amacı ulaşım aracıdır, bu benim içinde tüm motosikletçiler içinde böyle olmalıdır, çok adrenalin istiyorsam, gider bungeejumping yaparım, yamaç paraşütü yaparım, rafting yaparım ya da başka adrenalin sporlarını yaparım. Çünkü bu sporlarda sadece kendi canımı riske atıyorum, başkalarının değil. Ha gider tek tekeri profildeki gibi yolda değilde, trafiğe kapalı pistte yaparsın sorun yok, gerçi orası da eminim trafiğe kapalıdır ama; spor amaçlı yapılacak yerlerde istediğiniz kadar yapabilirsiniz. Trafiğe kapalı diye, yaya'ya da kapalı değildir herhalde.

Lütfen şu; "herkes teker yapıyor", "hocam arkadaşta konuşuyor, ona bir şey demiyorsunuz", "ama önce o yaptı", "onu görmüyorsunuz beni görüyorsunuz" kafasından çıkalım artık.

Hayırlı günler, hayırlı satışlar.

Fotoğraftaki yer trafiğe kapalı bir alan ve ben oradayken bir Allah'ın kulu yoktu. Duyar kasacağım diye iftira boyutuna varan konuşmalar yapma.

Motosiklet sana göre bir ulaşım aracıdır, cross'cuya göre adrenalin aracıdır, kenan sofuoğlu'na göre spordur, sarı çizmeli mehmet ağaya göre ekmek parasıdır. Sen yalnızca ulaşım aracı olarak kullanıyorsun diye başkasının motosiklet ile uygun şartlarda adrenalin aramasını gereksiz bulman gereksiz... Rafting de yapıyorum ama virajdaki adrenalini raftingden almıyorum?..

Neyse, söylemek istediğime geri dönecek olursam, orada ifade etmek istediğimi piyasayı biraz gezen, biraz satıcılar ile muhattap olanlar anladı bence... Yoksa motosikleti sadece ulaşım aracı olarak kullananları tenzih ettiğimi yazmaya gerek bile duymadım. Kaldı ki yukarıda da yazdığım gibi ben bilmiyor muydum "pimpirikliyim" diyen adama cillop gibi fotoğraf göstermesini de sen oradan "umarım o motor bu motor değildir" diyerek atladın... Ya da alacak adam görmedi mi bunu, bir sen mi akıllı çıktın da konuştun? :)

Neyse... Daha fazla tartışmayacağım.