PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyaji geç birakinca gelen ses

thedarkfire
29 Kasım 2017, 15:06
Debriyaji gec birakip yeterli gazi vermeyince alt taraftan tak tak tak diye bi ses geliyordu, normal sekilde kaldırınca bu ses yok normalde. Sonradan boyle bi sorun basladi, motorda gidiş esnasinda bi ileri atip geri cekiyor kendini motor. Acaba nedendir bu? Motor mc 125

Ek olarak bu sorun sadece kalkis yaptigim viteslerde oluyor

Stock Sever
29 Kasım 2017, 15:42
Bende de aynısı oluyor. Tak tak sesi zincirden geliyor. Giderken ileri geri yapmasının nedeni de zincirde bakla sıkışması ve o baklanın dişliye o anda denk gelmesi. Benimkinin nedeni bu. Aynı şeyden mi bahsediyoruz bilemem.

MSMorkan
29 Kasım 2017, 17:42
Sanki debriyaj balatası tam kavramıyor mu ne? İleri geri olayı bende de var henüz çözemedim. Bi zincir dişli değişeyim ondansa söylerim.

thedarkfire
29 Kasım 2017, 17:51
Sanki debriyaj balatası tam kavramıyor mu ne? İleri geri olayı bende de var henüz çözemedim. Bi zincir dişli değişeyim ondansa söylerim.

Tamam teşekkürler, umarım ondandır ya içten bişiy değildir en azından.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

Bende de aynısı oluyor. Tak tak sesi zincirden geliyor. Giderken ileri geri yapmasının nedeni de zincirde bakla sıkışması ve o baklanın dişliye o anda denk gelmesi. Benimkinin nedeni bu. Aynı şeyden mi bahsediyoruz bilemem.

Kontrol ettim herhangi bişiy yok.

MTAvcı
29 Kasım 2017, 17:57
Debriyaj'a tam hakimmisin? Artçı olarak bindiğim motosiklete kullanıcısı hakim değildi o tür ses geliyordu.Birşey olacağını zannetmem,yakında servis varsa baktırabilirsin,bu konu hakkında bilgili olan arkadaşlar daha net bilir konuyu.

thedarkfire
29 Kasım 2017, 18:21
Debriyaj'a tam hakimmisin? Artçı olarak bindiğim motosiklete kullanıcısı hakim değildi o tür ses geliyordu.Birşey olacağını zannetmem,yakında servis varsa baktırabilirsin,bu konu hakkında bilgili olan arkadaşlar daha net bilir konuyu.

Ya normalde yapmıyorum ama kafam dolu olduğu zamanlarda ayarlayamıyorum tam.