PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HGS Araç tipi sorunu

senbaris
28 Kasım 2017, 16:32
Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 2 hafta önce inazuma mı satıp, piaggio x10 500 aldım. Her zamanki gibi hgs kartımı bankamın online işlemler bölümünden güncellemek istediğimde, "Bu aracın sınıfı farklı.." gibi bir uyarı aldım.
Ruhsatı kontrol ettim sorun yok. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu ?

Kasım38
28 Kasım 2017, 18:56
Bankada genelde 1. sınıf araçlar için HGS veriliyor. PTT den gidip alırsanız 6. sınıf için alabiliyorsunuz. Kredi kartı gibi bir şey veriliyor. Yarı fiyatına geçebiliyorsunuz.

senbaris
28 Kasım 2017, 20:23
Bende zaten 6.sınıf kart var. Bankanın önleme işlemler menüsünden yeni motorun üzerine alamıyorum sorun bu..

nuwanda324
28 Kasım 2017, 20:31
Bende de aynı sorun olmuştu. O plakanın üstüne başka sınıf hgs varsa motosiklet sınıfı hgs alamıyorsun. Diğer hgsleri kapattırman lazım. 0 motosikletimin plakasının üstüne 1 araba, 1 kamyonet hgssi çıkmıştı.

senbaris
28 Kasım 2017, 23:01
Ben kapattırabiliyor muyum ? Bir de nereden yapmam gerekiyor bu işlemi ?

artemis99
28 Kasım 2017, 23:24
Eski hgs etiketi kimin adına kayıtlı ise o kapatabilir. Bankadan alındıysa banka, pttden alındıysa ptt kapatır.

senbaris
01 Aralık 2017, 09:58
Konuyu nasıl çözdüğümü de yazayım belki başka birinin de başına gelir..
Ruhsatınız ve kimliğinizla birlikte PTT'ye gidip "Plaka Sıfırlama" işlemi yaptırıyorsunuz.
Plaka üzerindeki bütün hgs/ogs ne varsa sıfırlanıyor. Sonrasında kendi HGS kartınızı plakanız üzerine alabiliyorsunuz.