PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tek Teker Arif Kaza Anı.

hachiko
20 Kasım 2017, 16:23
Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde geçtiğimiz perşembe günü meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Avrupa Motosiklet Şampiyonu Toprak Razgatlıoğlu'nun babası, motosiklet akrobatı Tek Teker Arif olarak bilinen Arif Razgatlıoğlu ve beraberindeki kız arkadaşı Ülkü Özcan'ın kazadan önceki son görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı. Uğur Mumcu Caddesinde tek teker üzerine kalkmış bir halde ilerleyen Tek Teker Arif'in kamerada 100 kilometrenin üzerinde bir hız yaptığı görülüyor.

hokahey
20 Kasım 2017, 16:31
gerçekten üzüntü verici.

meskûn mahalde yavaş ve dikkatli olalım arkadaşlar..

avmert
20 Kasım 2017, 16:34
Üzücü ne denilebilir ki...

Salurbey
20 Kasım 2017, 17:11
Tekrar allah rahmet eylesin. Kaza sonucu motorun o hale gelmesi,hızın, kuvvetle muhtemel yüksek olduğunu gösteriyor.

Eğer ncap guvenlik testlerini izlerseniz,saatte 60-65 km hızla carpmalar sonucu araçların kaportalarinin ne hale geldiğini görebilirsiniz.

Et ve kemik ne kadar dayanabilir ki ....

chopperrider
20 Kasım 2017, 17:50
Dikkatli de izledim ama motorun geçişini ben mi kaçırdım da göremedim

avmert
20 Kasım 2017, 17:53

masadaki adam motor gelirken sesi geldiğinden o tarafa bakıyorlar zaten motor geçtiğindede kafalarını çeviriyor hatta gittiği yöne doğru. motor net gözüküyor dikkatli izleyin. yalnız baya hızlı.

54RR
20 Kasım 2017, 17:54

Kamera açısı yüzünden sadece tekerler görünüyor, masada oturan adamın baktığı yeri takip edin ekranın sol üst köşesine doğru palmiye ağacından sonra görünüyor.

MahmutBiner
20 Kasım 2017, 18:19
Çok çok hızlı olduğu aşikar. Masadaki adam resmen tahmin etmiş hızı ve sesinden ötürü gözü takılı kalmış. Tekrar allah rahmet eylesin.

artemis99
20 Kasım 2017, 18:27
Görüntüde hiç bir şey belli olmuyor? sadece kafede oturanların tepkisinden anlıyorsunuz. Ölüme böyle gitti deyince kaza anı görüntüsü sanıyorsunuz?

sey_47
20 Kasım 2017, 18:35
masadaki adam motor gelirken sesi geldiğinden o tarafa bakıyorlar zaten motor geçtiğindede kafalarını çeviriyor hatta gittiği yöne doğru. motor net gözüküyor dikkatli izleyin. yalnız baya hızlı.

Yanılmıyorsam tek teker gidiyor galiba. (yanılıyor muyum, sen nasıl görüyorsun.)
Kamera açısından sadece tekerler görünecek şekilde geçiyor. Onda da tekerin sadece biri görünüyor gibi.
Baya hızlı gibi ki, adam sesi uzaktan duyunca bile dikkat kesiliyor.

hokahey
20 Kasım 2017, 19:23
şimdi on kalkık olduğu için far açık olsa da görünmez. işin içinde sür'at da olunca kamyonet şoförü görmemiş olabilir.

mavellen
20 Kasım 2017, 20:04
Araç şöförüne alkollü diyorlardı ama bugün birinden duydum alkolü değilmiş hatta serbest bırakmışlar.Demekki kamyonette kusur bulmamışlar yoksa bırakmazlardı.

SlimShady1
20 Kasım 2017, 20:14
Görüntüde hiç bir şey belli olmuyor? sadece kafede oturanların tepkisinden anlıyorsunuz. Ölüme böyle gitti deyince kaza anı görüntüsü sanıyorsunuz?

sol üst tarafta gözüküyor tek teker gittiği ama sadece tekerlek gözüküyor. Kaza yerine ulaştıklarında ki sansürlü görüntünün sansürsüz halini gördüm, çok feci olmuş.

Jemand
20 Kasım 2017, 20:28
videoda pek belli olmuyor tek teker gittiği. fakat kafedeki adamın uzun uzadıya bu kadar dikkatini çekmesi sanki tek teker gittiğinin izlenimini veriyor.

acemi60
20 Kasım 2017, 20:35
Bir çok olayda suçlu olarak görülen insanlar aslında kurbandır. "Büyüksün abi!", "Bir numarasın!" diyen şak şakçılar hiç suçluluk hissetmiyorlardır eminim...

matrax33
20 Kasım 2017, 20:56
Bir çok olayda suçlu olarak görülen insanlar aslında kurbandır. "Büyüksün abi!", "Bir numarasın!" diyen şak şakçılar hiç suçluluk hissetmiyorlardır eminim...

adam 60 yaşında. Ergen değil ki milletin dediğine kulak assın. Bu adam bu işi seviyodu. O yüzden tek teker lakabı. Sevdiği işi yaparken öldü. Keşke arkasında kimse olmadan olsaydı.

speed_dream
20 Kasım 2017, 21:53
Araç şöförüne alkollü diyorlardı ama bugün birinden duydum alkolü değilmiş hatta serbest bırakmışlar.Demekki kamyonette kusur bulmamışlar yoksa bırakmazlardı.

aynen öyle.alkol muhabbeti motosikletçi dayanışması adı altında motorcuyu haklı göstermek amaçlı uydurulmuş birşey sadece işin aslını astarını bilmeden.
aslolan mahalle arasında 200 km ile gitmemek gerektiği çünkü bu şekilde sonuçlanması muhtemel

j700
20 Kasım 2017, 21:55

adamın ne suçu olsun ya alanyada yaşıyorum tek teker arifin hiç kask taktiğini görmedim hep tehlikeli kullanıyordu

Siyahi
20 Kasım 2017, 21:59
Konu başlığını değiştirebilirmisin.
Ü.Ö cinayete böyle kurban gitti.

matrax33
20 Kasım 2017, 22:04
Konu başlığını değiştirebilirmisin.
Ü.Ö cinayete böyle kurban gitti.

ötenazi olmasın o ?

Siyahi
20 Kasım 2017, 22:15
Sende haklısın. Zorla bindirmedi motora.

istanbu_gezg
20 Kasım 2017, 22:19
Değerli arkadaşlar arif abimizin kazada kaybetmemiz üzücü arkasındaki hanfendi için mahkeme adam öldürmeye teşebbüsten dava açıcak ?

Elle tutulur bir yanı yok kask takılıolsa belkide böyle olmayacaktı ne gerek vardı? zaten kendini kanıtlamış birisin Önce barkın abi şimdi sen kaç tane motorcu abimiz kaldı ? kim bize doğruyu yanlışı anlatacak

emremm
20 Kasım 2017, 22:28
Sizce kask taksalar kurtulurlar mıydı? Hiç sanmıyorum. Foto. içler acısıydı.

UNdocab
20 Kasım 2017, 22:33
Kask mı? Kask ölüm geçirmez bir koruma kalkanı değil.
Fizik kuralları diye bir şey var.

Remzidemir41
20 Kasım 2017, 22:58
80Km/h ve üzeri kazalarda direkt kafaya alınan darbelerde kask da kurtaramayabiliyor ...

matrax33
20 Kasım 2017, 23:07
Değerli arkadaşlar arif abimizin kazada kaybetmemiz üzücü arkasındaki hanfendi için mahkeme adam öldürmeye teşebbüsten dava açıcak ?

Elle tutulur bir yanı yok kask takılıolsa belkide böyle olmayacaktı ne gerek vardı? zaten kendini kanıtlamış birisin Önce barkın abi şimdi sen kaç tane motorcu abimiz kaldı ? kim bize doğruyu yanlışı anlatacak

Kardeşim kim neyi kime kanıtlamış ? Adamın kanıtladığı bişey varsa oda riskli motor kullandığı. Kaskı kafasına taktı diyelim, bağırsaklarına ne kaskı takıcaktı ? beli bir yöne bakıyor ayakları başka yöne. iç organ dış organ hiç bişey kalmamış meftalarda.

Bu adam kime nerde doğruyu anlatmış ? Yaptığı tek hayırlı iş oğlunu profesyonel spora yönlendirmesi. Yoksa o çocukta caddelerde zebil olur giderdi.

Kızın ailesi ne davası açsa haklıdır. 20 sene evlat yetiştir büyüt bi tane bıyıklarını siyaha boyamış 60 yaşında adam gelip evladını koparsın senden.

-Black-
21 Kasım 2017, 01:59
Var hachikonun öyle sansasyonel başlık huyları. :)

..YaNKee..
21 Kasım 2017, 10:21
allah rahmet eylesin diyelim.. ölmüş gitmiş adam zaten burdan konuşmaya gerek yok artık.. görüntülerde ön teker havada değil bu ara. bazı arkadaşlar tek teker gördüğünü söylemiş.. ama hızlı geçiyor pek belli olmuyor..

Kızıl pars
21 Kasım 2017, 10:50
Bu şekilde bir kazada ne olsa kurtulamazlardı
ama belki beden bütünlüğü bozulmayabilirdi.
Cenazeleri düzgün olurdu, iç acıtan görüntü olmazdı.

Sansürsüz halini görenler ne demek istediğimi anlayacaktır,
Düşmanımın bile öyle ölmesini istemem, ölümün bile güzeli var.

serconline
21 Kasım 2017, 12:40
Yani ne denilebilir bilemiyorum ama şehir içinde bu tür yollarda bu tarz hareketler yapmak bana her zaman mantıksız geliyor tamam ölüm geldiyse kaçış yok ama ne demişler sen önlemini al gerisi olacaksa olur yani ne diyim ki Allah rahmet eylesin denecek pek birşey yok

pikatel34
21 Kasım 2017, 13:06
Yav arkadas hala su forumlarda gruplarda "arif abimiz yok oyle yok boyle" .adam kendinden 40 yas küçük kızın hayatını mahvetti,kizin ailesini tehdit etmis.Ne abisinden ne ustadindan bahsediyorsunuz.Ayrica kask da mucize bir alet degil videoda mozaiklemis de olsalar vaziyet ortada.Bu işin şakası yok

velizrsln
21 Kasım 2017, 13:07
vayy ** adamlara bak biri sırf tek teker seviyor diye 3000km öteden önüne bakan bizi her gün ölüme risk atan tiplerden birini el üstünde tutuyorlar bilmem ne yapıyim sizin gibi motorcuları adi herifler

bursagsli
21 Kasım 2017, 15:32
Şu motor kazalarından sonra şunu öğrendim. Genelde racing tarzı yüksek cc makinalar satılmasın. Peki neden? Şu makinaların üstüne kim binerse binsin ya 299 görme peşinde yada tek teker yaparak yüksek süratte sürme peşinde. Hele o egzozdan çıkan ses insanı tahrik ediyor. İnsanın bastıkça basası geliyor. Ne diyeyim Allah rahmet eylesin. Görgü tanıkları çok hızlı oldukları ve teker yaptıklarını söylüyor ama ne kadar doğru bilemem

frankestayn1
21 Kasım 2017, 16:44
O yüzden racing makineleri bugüne kadar hiç sevemedim. Sadece hız ve ses ne konfor var ne bişey köpek gibi benzin içiyorlar

Al bi klasik bi motosiklet yada naked ne bileyim çapır vs miss gibi gez Türkiye de ben harley davidson da ölümlü kaza yok diye biliyorum veya o tür motorları sürenlerden kaç tanesi öldü? Niye adamlar apaçilik yapmıyor.

khaledome
21 Kasım 2017, 17:10
Kardeşim kim neyi kime kanıtlamış ? Adamın kanıtladığı bişey varsa oda riskli motor kullandığı. Kaskı kafasına taktı diyelim, bağırsaklarına ne kaskı takıcaktı ? beli bir yöne bakıyor ayakları başka yöne. iç organ dış organ hiç bişey kalmamış meftalarda.

Bu adam kime nerde doğruyu anlatmış ? Yaptığı tek hayırlı iş oğlunu profesyonel spora yönlendirmesi. Yoksa o çocukta caddelerde zebil olur giderdi.

Kızın ailesi ne davası açsa haklıdır. 20 sene evlat yetiştir büyüt bi tane bıyıklarını siyaha boyamış 60 yaşında adam gelip evladını koparsın senden.

sonunda birisi g.te g.t demiş ya rahatladım

Graywolf
21 Kasım 2017, 17:23
Kask olayina hic girmeyin, kafalar saglam kalsa bile, vucudun icinde kalan organ kalmamisti ikisinin de. Hicbir sey kurtaramazmış o süratte.

voljjn
21 Kasım 2017, 18:17
Adamın adı var diye burada apaçiliği savunacak kadar düşüyor bazı insanlar. 3 sene alanyada yaşadım bu adamdan motorda kiraladım ve 1 kere bile kask taktığını görmedim. Arkadaki kızda bunun sevgilisiydi bana göre çünkü daha öncede küçük yaşta sevgilileri olmuştu, nette araştırın görürsünüz. Kask olsa sanki kurtulacaklardı diyen birsuru insan var burada, siz iyimisiniz ya?

Geç gelmiş bir doğal seleksiyon bu yaşına kadar yaşaması bile mucizeydi bu adamın, litrelik makinalara elektrikli motora biner gibi gezer piyasa yapardı. Bari o genç kızın kanına girmeseydi.

nayken81
21 Kasım 2017, 18:22
Olan kıza oldu,herif kaç yaşına gelmiş akıllanmamış kendisiyle beraber kız arkadaşını da öldürmüş.ben böylesini rahmetle anmam,ancak yazıklar olsun derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

barkınla bu adamı nasıl aynı kefeye koyuyorsunuz?

frankestayn1
21 Kasım 2017, 18:53
200 km hızla kaza yapıp kurtulanlar var kurtarırdı rahat ol o zaman ekipman takmasın mı millet?

chopperrider
21 Kasım 2017, 19:25
200 km hızla kaza yapıp kurtulanlar var kurtarırdı rahat ol o zaman ekipman takmasın mı millet?
Lowside olup sürüklendiğin zaman kask ve koruyucu ekipman elbette işe yarar ama duran bir araca, duvara, ağaca bodoslama çarptığın esnada Allah korusun vücudun sahip olduğu kinetik enerji anında 0 a indiği için kalp durur iç tüm organlar iç kanama geçirip çoklu organ yetmezliğinden anında ölüm gerçekleşir.

Jemand
21 Kasım 2017, 21:27

https://media.giphy.com/media/am1aWyzOOvgS4/giphy.gif

fatih.met
21 Kasım 2017, 22:05
allah rahmet eylesin, tek teker gitti adam.

ramazan_06
21 Kasım 2017, 22:51
Allah rahmet eylesin boyle bir kazada ekipman kurtarmasa bile en azindan beden butunlugunu korurdu diye dusunuyorum sansursuz hali insanin icini yakiyor.

127
22 Kasım 2017, 04:27
Kask takmıyormuş diye duydum doğru mu? Kask ın yerde sapasağlam olması bu lafı kanıtlıyor gibi. Yani dünya yarışlarına katılan bir oğlun var ve sen kask takmadan motora biniyorsun üstüne hız yapıyorsun.

peruwasa12
22 Kasım 2017, 05:25
O yüzden racing makineleri bugüne kadar hiç sevemedim. Sadece hız ve ses ne konfor var ne bişey köpek gibi benzin içiyorlar

Al bi klasik bi motosiklet yada naked ne bileyim çapır vs miss gibi gez Türkiye de ben harley davidson da ölümlü kaza yok diye biliyorum veya o tür motorları sürenlerden kaç tanesi öldü? Niye adamlar apaçilik yapmıyor.

Bende racing makinaları hiç bi türlü sevemedim, şekli ve sesi var, konfor yok, kim alsa hep bi basma derdinde o yüzden uzağım. Bu arada harley davidson ile önceden kaza geçirip ölen var mı bilmiyorum ama bu sene tanıdığımız bi arkadaş harley davidson ile kaza yapıp vefat etti. Tabi diğerinin yanında 1000'de 1

hercul3367
22 Kasım 2017, 20:31
Kıza ve ailesine yazık olmuş.arifle ilgili, ölmüşün arkasından konuşmak istemiyorum.bölgede pek sevilmedi,ticari ahlakından dolayı.kaza yapılan yolu biliyorum, meskun mahal 1.5 km civarı sahile inen bir yol.kask kolda takılı 200 km sürat.allah taksiratını affetsin.