PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emniyetten Örnek Çalışma Ceza Kesmek Yerine Kask Dağıttı..

hachiko
14 Kasım 2017, 15:37
https://d.gercekgundem.com/news/217636.jpg

Denizli'de polis ekipleri, kask takmayan motosiklet sürücülerine ceza kesmek yerine kask dağıttı.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA) - Para cezası almayı beklerken, kendilerine ücretsiz olarak kask verilen sürücüler, şaşkınlık yaşadı.Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Kenan Han, Trafik Denetleme Şube Müdürü Mithat Tüzüner ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Saffet Özdemir, 'Kaskını Tak Hayatta Kal' projesi kapsamında Akhan Mahallesi'nde kontrol yaptı.Sponsorlar tarafından temin edilen kasklar, motosikleti kasksız kullanan sürücülere dağıtıldı. Motosiklet sürücüleri, kendilerine para cezası kesilmesi yerine ücretsiz olarak kask verilmesi üzerine şaşkınlık yaşadı. Kaynak: Emniyetten örnek çalışma! Ceza kesmek yerine...

Denizli Emniyet Müdürü Demir, amaçlarının ceza yazmak değil; hayat kurtarmak olduğunu belirterek, "'Kask' deyip, geçmemek lazım. Motor sürücülerinin olmazsa olmazı, kasktır. Otomobilde emniyet kemeri neyse motosiklette de kask odur. Bu projeyi organize eden arkadaşlarımıza ve sponsor olan kişilere teşekkür ediyorum. Bu projeyi zaman zaman devam ettireceğiz" dedi. Kask dağıtımına sponsor olan Ali Coşkun ise proje kapsamında 150 kask dağıtıldığını dile getirerek, şunları söyledi:"Biz de motosiklet kazalarını en aza indirmek, ölümleri durdurmak için bu tür projelere destek veriyoruz. Kendimiz de motosiklet kullanıcılarına yönelik 10'ar kişilik gruplar halinde eğitimler, vereceğiz. Kapalı eğitimler kapsamında ani fren, panik freni, tehlikeyi hissetmek ve motosiklet kullanmaya hakim olmak gibi eğitimler vereceğiz. Eğitimlerle kaza oranlarını en aza indirmek istiyoruz. Ben 20 yıldır motosiklet kullanıyorum. Otomobille çok sayıda kaza yaptım; ancak motosikletle hiç kazam yok. Motosiklet uygarlıktır ve daha güvenlidir." Kaynak: Emniyetten örnek çalışma! Ceza kesmek yerine...

pandion
14 Kasım 2017, 15:46
Bizde şans yokki bizde gülelim :) böyle bir çalışma olsa burada kesin ben oraya vardığımda kask biter ceza yazarlar .

rEnE
14 Kasım 2017, 15:53
Denizli zaten motorcu sayısına göre kask konusunda oldukça duyarlı bir şehir, her anlamda eleştirdiğim memleketim bu konuda beni şaşırtmıştı itiraf edeyim. Ayrıca sırf motorcu için hususi çevirmelerin sık olduğu bir yer, zaten o yüzden kask kullanımı yüksek.

cemtover
14 Kasım 2017, 15:54
Devamında kask verilen şahsın kimliğinin veritabanına işlenmesi ve kasksız yakalanmasının tekrarında ehliyetine el konulması ile pekiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

kygsz
14 Kasım 2017, 16:12
Güzel uygulama dağıtılan kaskın markası nedir acaba :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Devamında kask verilen şahsın kimliğinin veritabanına işlenmesi ve kasksız yakalanmasının tekrarında ehliyetine el konulması ile pekiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Biraz vicdansizca olmamış mı kask mutlaka gereklidir fakat onun öncesinde ehliyetsiz suriyeli ve bizim ülkemizin keko tayfasının ehliyetlerine el konulması gereklidir ..

serconline
14 Kasım 2017, 16:18
:d valla bizim burdakiler kask takmasalarda ceza yazsak diye bkeliyolar

artemis99
14 Kasım 2017, 16:48
Büyük şehirlerde özellikle İstanbulda kask takan sürücü oranı fena değil, Anadoludaki şehirlerde ve ilçelerde çok az. Böyle çalışmalar faydalı

mrt20
14 Kasım 2017, 17:06
Nerdeymiş bunlar ya. Kaskı çaldırdık gündüz gözüyle gidip alsaydık bi tane :mrgreen:

zabuzaretta
14 Kasım 2017, 18:25

Kesinlikle katılıyorum. Bizim gibi eğitim seviyesi düşük ülkelerde bu tarz şeyler genelde suistimal edilir. Bu yapılan güzelliğin bir karşılığı olmalı ve bir sonraki çevirmede kasksız yakalanırsa ehliyetine el koyulmalı. O gün içerisinde 50-100 liraya satan olmadıysa ben bu ülke hakkında hiçbir şey bilmiyorum.

MUSTAFA KIR
14 Kasım 2017, 18:39
Güzel uygulama fakat sponsor olan kimmiş ben onu merak ettim

cemtover
15 Kasım 2017, 13:22
Güzel uygulama dağıtılan kaskın markası nedir acaba :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Biraz vicdansizca olmamış mı kask mutlaka gereklidir fakat onun öncesinde ehliyetsiz suriyeli ve bizim ülkemizin keko tayfasının ehliyetlerine el konulması gereklidir ..

Hocam haklısınız ama suçun azı çoğu yok. Gönül ister ki kanunlara uymayan herkes yakalansın cezası kesilsin ama öyle 1 gecede olacak şey değil. Taksınlar diye verilen o kasklar eminim 1 gün sonrasında satılacak ve adamlar yine kasksız gezecek. 1 kereliğe mahsus affediyor ve kaskı da bedava veriyorsan yeterince iyi niyet kullanmış oluyorsun. Tekrarında el konulmalı ehliyete. Yoksa türkiyenin her yerine ulaşır bu kasklar.

sadraf
15 Kasım 2017, 14:33
Sadece iyi niyetle cozulecek bir konu degil bu. Kaski dagitip masraf ettinizde ne oldu? Yarin yine kasksiz cikacak. Su kareye bakinca hakikaten birdaha kask kullanacagina inaniyor musunuz vatandasin? Kask vermeyin ceza kesin ama oyle boyle degil her gun gerekirse 2 gunde bir kasksiz gezenlerin eline makbuzu verin eninde sonunda ya motoru birakacak ya da kask takacak. Cezai yaptirimi olan bir kararin boyle esnetilmesi dogru degil. Sen devletin temsilcisisin imtiyaz yok acimak yok ver makbuzu.

Bizim kask kullanmayan vatandaslarin kask kullanacagini sanmadigim icin agir konusmus gibi gorunebilirim ancak emin olun yarin yine kasksiz dolasacaklar yok en kotu 4 5 bine motor alipta 200 300 kaska veremeyecek durumda olduklarini hic sanmiyorum. Bunlarinki ayri bir kafa