PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeniköy motosiklet kazası. Yeni evli çift bu kazada ağır yaralandı

EmirŞengezer
13 Kasım 2017, 10:18
İstanbul Sarıyer'de park halinde olduğu yerden “U” dönüşü yapan hafif ticari araca, süratli seyir halinde olan motosikletli 6 aylık yeni evli çift çarparak takla attı. 2'si ağır 3 kişinin yaralandığı kazada, motosikletin üzerindeki kadının yere savrulması ve motosiklet sürücünün aracın altında yaklaşık 15 metre sürüklendiği o dehşet anları güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Kaza, önceki gün saat 12.20 sıralarında Sarıyer Yeniköy 'de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İsmail Bülent Acun 34 ET 556 plakalı hafif ticari araçla, cadde üzerindeki bir restorana midye getirdi. Yaklaşık 4 dakika sonra geri dönerek aracına binen sürücü Acun, çalıştırarak bulunduğu yerden “U” dönüşü yapmak istedi. O esnada Tarabya’dan İstinye istikametinde eşi Saadet İrem Altaca Bozok ile süratli seyir halinde olan 34 DB 1366 plakalı motosikletin sürücüsü Hasan Bozok, sert bir şekilde araca çarparak takla attı.

Çarpma sonrası motosikletin üzerindeki kadın yere savrulurken, sürücü Bozok ise halen dönmeye devam eden aracın altında yaklaşık 15 metre sürüklendi. Kaldırımdaki valelerin kendisini uyarması üzerine sürücü, sürüklenen adamı fark ederek durdu. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine İstinye itfaiye istasyonuna bağlı ekip sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekibi, aracın altında sıkışan motosiklet sürücüsü Bozok'u kurtararak sağlık ekiplerine teslim etti.

Kaynak: Hürriyet

http://imageshack.com/a/img924/6959/O0lOM8.jpg

http://imageshack.com/a/img922/5411/DQOkCO.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=l7umNrgtKgM

chopperrider
13 Kasım 2017, 10:25
Allah yardımcıları olsun inşallah kurtulurlar ve sağlıklarına da kavuşurlar.

Koca yol, bomboş, aşırı bir süratleri yok.
Kendini yolların fatihi sanan yine bir hafif ticari araç sürücüsünün ihmali.
Görünür olmak önemli.
Şu an karar verdim.
Motorumda beyaz çakarlar var, benden önceki sahibi taktırmış. kimsenin gözünü almayayım diye kullanmıyordum sadece düz şekilde yakıyordum, bundan sonra çakar modda süreceğim şehir içinde.
Varsın göz alsın, görmedim diyip benim canımı alacaklarına onların gözü bir kaç saniye rahatsız olsun.
Polis ceza yazarsa da öder yine yakmaya devam ederim.
Maalesef başka formulü yok bu işin onu anladım.

daia
13 Kasım 2017, 10:29
araba gelirken bekleyen araba sürücüleri ,nedense motosiklet gelirken aynı hassasiyeti göstermiyor, her sabah ve akşam bu tip olayları en az 3 kere yaşıyorum, önüme çıkan arabalar, belediye otobüsleri, ayna kullanmak veya arkayı kontrol etmemekle alakası yok, tamamen motosikleti önemsemiyorlar o yüzden.

Kızıl pars
13 Kasım 2017, 12:12
İnşallah can kaybı olmaz, çok kötü olmuş.

Bazen sisli - yağmurlu havalarda çakarları açıyorum ama tedirginim.
Acaba birileri rahatsız olur mu diye falan.
Zaten kalabalıkta riskli kullanmam ama yine de üstüme çıkmaya çalışanlar çıkıyor.

Arkadaş görünür olabilmek için daha ne yapalım?
Şimşek mi çaktıralım nedir?

sandıkçı
13 Kasım 2017, 12:23
Bu a.q. Doblolarını İst da adam akıllı kullanana niye rastlamıyorum?Son 2 aydır full trafikteyim hepsi sorunlu.Dikkat edin özellikle arka camında tuğra bulunanlar ayrı gezegende yaşıyorlar..

kurubuz
13 Kasım 2017, 12:25
Dilerim yaşarlar ve kalıcı sakatlıkları olmaz. Korkunç bir kaza. Motor biraz hızlı, ama bu elbette u dönüşü yapan öküzü affettirmiyor. Şehir içinde yapabileceğiniz en iyi şey dikkatli olmak ve hızlı gitmemek. Daha yavaş olsa yine çarpacaktı belki ama bu kadar ağır bir kaza olmazdı.

Invoker
13 Kasım 2017, 12:40
Adam kaçmaya mı çalışıyor, niye altında motor sürücüsü varken hala arabayı sürüyor!!!! İnanılmaz!

Akias
13 Kasım 2017, 12:47
Adam kaçmaya mı çalışıyor, niye altında motor sürücüsü varken hala arabayı sürüyor!!!! İnanılmaz!

"Ağır yaralanan araç sürücüsü B.A ise yine ambulansla Ulus’ta özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı." olarak geçilmiş sitede, dönmeye başladığında sinyallerin çalışmadığı gibi döndükten sonra da kameraya doğru sileceklerin çalıştığı gözüküyor ve çarpmadan sonra direksiyon hareket etmeden bir daire çiziyor neredeyse araç, darbe etkisi ile kemeri takılı değilse kişinin içeride hareket etmiş ve yaralanmış/aracının hakimiyetini kaybetmiş olabilir. ha işin tuhaf yanı yine sitede " Kaldırımdaki valelerin kendisini uyarması üzerine sürücü, sürüklenen adamı fark ederek durdu. " olarak geçilmiş tuhaf cidden.

çakar için mercekli ise ve odak noktası yukarı bakmıyorsa fazla rahatsızlık verir mi ki ?

velizrsln
13 Kasım 2017, 12:57
böyle sığır milletinizin... sağa sola baktığını hiç sanmıyorum karşı tarafdan gelen arabayıda görmüyor

kurubuz
13 Kasım 2017, 13:28

Adam ağır yaralı ve kendinde değil.

Kızıl pars
13 Kasım 2017, 13:38
çakar için mercekli ise ve odak noktası yukarı bakmıyorsa fazla rahatsızlık verir mi ki ?

Ben merak edip arabanın içinden baktım, düzgün ayarlanmış ise bir rahatsızlık vermiyor.
Ama virajlarda, rampalarda, yoldaki kasislerde vs karşı taraftaki sürücünün gözüne gelebiliyor.

jackonbir
13 Kasım 2017, 13:42
Motorun yolun durumuna göre sürati fazla :( Haklı olmak işe yaramıyor.

sadraf
13 Kasım 2017, 14:03
Daha yeni evlilermis. Allah sifa versin izlerken icim parcalandi umarim yakin zamanda iyilesirler.

Doblo suruculeri psikoteknikten faydalanmalidir 3u 5i degil %99 tum doblocular katil gibi kullaniyor arabayi. Allahin barzolari altinizdaki tenekeye mi guveniyorsunuz motosiklet bile pestilini cikarmis surucunun

hokahey
13 Kasım 2017, 14:37
keşke o motorsikletin yerine orada bir tır olsaydı.. keşke..

Akias
13 Kasım 2017, 14:43
Merak edenler için olay yeri (https://www.google.com.tr/maps/@41.1242716,29.0710057,3a,83.1y,270.68h,73.53t/data=!3m9!1e1!3m7!1scjDdDzyZDL_aB9hcx9OXRQ!2e0!7i1 3312!8i6656!9m2!1b1!2i17) 2015 çekimleri mevcut

chopperrider
13 Kasım 2017, 15:47
keşke o motorsikletin yerine orada bir tır olsaydı.. keşke..

öyle olsa o araç o dönüşü yapmazdı sorun da o.
Adam aynaya bir göz atıyor, beyninin refleks olarak görmeye programlandığı bir çift far yoksa şeritte basıyor gaza çıkıyor yola.
Eğitimsiz ve dikkatsiz bir göz şeridin ortasında seyreden tek farlı eni arabaya göre az olan nesneyi yok sayıyor.
Sürücüye sorduklarında arkama baktım boştu manevraya başladım şimşek gibi geldi bana çarptı diyecektir kesinlikle.

sey_47
13 Kasım 2017, 16:07
Kaza fotoğrafları paylaşılmış.
İnşallah iyileşirler iyi olurlar.

https://www.facebook.com/tmsia07/posts/1743651858987703

Kaza haberi ; Dün sabah bir arkadaşımız ve eşi sabah kahvaltıya giderken çok büyük bir kaza geçirdi. Doblo hatalı ve 75 yaşında refleksi kalmamış bir amca, dönülmemesi gereken yerden dönüyor, Şuan karı koca acıbadem maslak hastanesinde yatıyorlar, Allah yardım etsin, dualarınızı eksik etmeyin lütfen.
Fotoğraflar.
https://i.hizliresim.com/1GZznA.jpg
https://i.hizliresim.com/XE3OD7.jpg
https://i.hizliresim.com/Gy4Lp2.jpg
https://i.hizliresim.com/mJNvrR.jpg

EmirŞengezer
13 Kasım 2017, 16:39
Her kaza videosunda "bu kazadan kaçınabilmek için ne yapmalıydı?" diye kendime soruyorum. Bu kazada yapılabilecek bir şey var mıydı?

Belki biraz daha düşük hızda seyredebilirdi. (Videodan hızını kestiremiyorum fakat yerleşim yeri içinde hız sınırı olan 50 km/s'nin üzerinde gibi.)
İçinde sürücüsüyle park halinde olan her aracın aniden yola çıkacağını varsayıp hızı ve konumu ona göre ayarlayabilirdi.
Chopperrider'ın dediği gibi motoruna iki adet çakar takıp daha görünür olabilirdi.

Aklıma bunlar geldi. İnşallah sağ salim sevdiklerine kavuşurlar.

Jemand
13 Kasım 2017, 16:42
ölüm doblosu

thepope
13 Kasım 2017, 17:53
Her kaza videosunda "bu kazadan kaçınabilmek için ne yapmalıydı?" diye kendime soruyorum. Bu kazada yapılabilecek bir şey var mıydı?

Belki biraz daha düşük hızda seyredebilirdi. (Videodan hızını kestiremiyorum fakat yerleşim yeri içinde hız sınırı olan 50 km/s'nin üzerinde gibi.)
İçinde sürücüsüyle park halinde olan her aracın aniden yola çıkacağını varsayıp hızı ve konumu ona göre ayarlayabilirdi.
Chopperrider'ın dediği gibi motoruna iki adet çakar takıp daha görünür olabilirdi.

Aklıma bunlar geldi. İnşallah sağ salim sevdiklerine kavuşurlar.
İstediğiniz kadar çakar alın hala motosikleti araçtan saymayanlar var, kimsenin günahını almak istemiyorum bazıları sizi görse bile nasıl olsa durmak zorunda, çarparsa olan ona olur diyerek motosikleti küçük görüp, kural ihlali yapabiliyor. Bu kazada motosiklette çakar olmasa bile hepimiz biliyoruz Harley Davidson kendi gelmeden sesi geliyor yani sürücünün fark etmemesi için sağır olması lazım. Ayrıca orada bildiğim kadarıyla 50 km hız sınırı var fakat motosiklet biraz süratli gibi, 50 km ile gitse doğal olarak durmak için daha fazla mesafesi olacak ve hasar ciddi anlamda azalabilir hatta abs varsa kaza bile olmayabilirdi. Neyse hepimizin arada kurallara uymadığı olmuştur kimseyi hor görmeyelim ama yaptığımız hatanın sonucunun ne kadar ağır olabileceği bu videoda kanıtlanmış. Gerçi kural ihlali yapmasak bile otobanda içimizden geçmeye çalışan canavarlar olduğu sürece ciddi tehlike altındayız. Neyse umarım en kısa sürede sağlığına kavuşurlar, Allah şifa versin diyelim, o değilde yeni evlilermiş cidden çok üzüldüm.

sadraf
13 Kasım 2017, 18:17
75 yasinda ne isin var direksiyon basinda be amca gaza basip gitmekle frene basip durmakla araba kullanmis olmuyorsun

Erdost
13 Kasım 2017, 18:30
Doblo hatalı fakat hız çok yüksek..

matrax33
13 Kasım 2017, 18:37
Allah rahmet eylesin. Nazi kaskı ne kadar korumuştur acaba.

kurubuz
13 Kasım 2017, 18:50

Hala hayattalar

acemi60
13 Kasım 2017, 18:51
Yazık olmuş...
Yaralananlara acil şifalar...
İstanbul'da köyündeki gibi araç kullananlar hiç bitmeyecek...
O halde yola sığır çıktığında durabilecek hızda gitmeliyiz...
Motosiklet sürücüsü uygun hızda gidiyormuydu? Hayır...
Bizler uygun hızda gidiyormuyuz? Hayır...
Allah yardımcımız olsun...

twisten
13 Kasım 2017, 19:40
İlk olarak bu kazada yaralanan insanlara geçmiş olsun dilerim. Umarım ölüm yada sakatlık olmaz, kusa sürede sağlıklarına kavuşurlar. Ayrıca fikrimi belirtmem gerekirse tüm motosiklet ile araç kazalarında suçlu aramanın yersiz olduğunu düşünüyorum. Evet kanun ille de bi tarafı suçlu bulacak o ayrı konu. Ama biz motosiklet sürücüleri her ne şekil kaza olursa olsun biz suçluyuz. Çünkü eğitimsiz, cahil, psikolojisi bozuk insanlarla aynı trafikte olduğumuzu unutuyoruz. Yeşil yanıyor ise yol benimdir, basar geçerim demekle olmuyor bu işler. Yeşil yansa da, yol senin olsa da her an herşeyin olabileceğini ihtimal dahilinde bulundurup sürmeliyiz bu aracı. Emniyetle durabilecek, manevra yapabilecek hızları aşmamalıyız. Çevre kontrolünü öğrenmeliyiz artık. Bir araç yola çıkmadan onu hareketlerinden anlayabilmeliyiz. Yol benim dersen basarsan çocuk fırlar, kedi fırlar yada malın biri U döner dönülmez yerden, ÖLÜRSÜN... Haklı olmak fayda etmiyor. Olası her kazada motorcu cezanın kendisine kesileceğini bilmeli. Motosiklet sürücüsünün cezası ya ölümdür ya sakatlık :( en iyi ihtimal bikaç gün yatakta acı çeker :(

dogacıdogan
13 Kasım 2017, 19:54
böyleleri yüzünden biz canımızdan oluyoruz simdi kim zamanı geri getiricek kim eskisi gibi o insanları geri geetirebilecek?aynan yokmu senin serefsiz belanı allahtan bul lan cıkma lan sen trafiğe dangalak

thepope
13 Kasım 2017, 20:55

Nazi kaskı olduğunu nasıl anladınız, belki kaza yaptıklarında farklı bir kask kullanıyorlardır.

Metela
13 Kasım 2017, 20:57
olaya baktığımda doblo sürücüsünün ağır kusurunu görüyorum ancak motosiklet sürücüsünün da hem hızlı hem de dikkatsiz olduğunu da görüyorum, hiç ani frenleme yapmıyor, bodoslama giriyor, o mevkide her yerden araç çıkacağını biliyorum, artçın var hele de senin eşin, hızına dikkat etmek sürekli önüne bakmak lazım, hele artçın varsa birkaç misli dikkatli olmalısın, mesuliyet sende.

ayrıca doblo sürücüsü iyi durumda değil ki araba kontrolden çıkmış, bariz yavaş yavaş dönüyor, amcanın bilinci tam açık değil belli, vale uyarmış falan gibi bir durumda yok adamlar koşup herhalde arabayı durdurmaya çalışıyorlar, büyük ihtimal amca içeride bilinçsiz ya da şokta.

çok geçmiş olsun hepsine, keşke hiç olmasa böyle kazalar, ben de geçenlerde ufak ama başka türlü olsa ciddi olacak bir kazayı ufak tefek ağrılar ve kırık bir çamurlukla atlattım, tamamen benim dikkatsizliğim ile oldu, karşı tarafın hatası vardı ama benim dikkatsizliğimi telafi edecek türde değildi, sonuçta olan bana oldu, dikkatli olsaydım şimdi sağım solum ağrımıyor olacaktı, kaporta bizi hele artçın varsa iki can taşıyor oluyorsun. dikkatli olalım arkadaşlar, moto kullanmak macera işi değil hele istanbul'da hiç değil.

matrax33
13 Kasım 2017, 20:58
Nazi kaskı olduğunu nasıl anladınız, belki kaza yaptıklarında farklı bir kask kullanıyorlardır.

olabilir. Paylaştığı vidyoların resimlerinde nazi kaskı gördüm. Bu kazada normal kask da belki fayda etmeyebilir. Kötü çarpmış.

hachiko
13 Kasım 2017, 21:35
Damına koduklarımın hangi biri ayna kullanıyorki yanlarına gelip söylesen üste çıkıyor it herifler...Keşke o kadar hızlı sürmeselerdi...Keşke..Allah acil şifalar versin..

Shrieker
13 Kasım 2017, 22:47
Bu a.q. Doblolarını İst da adam akıllı kullanana niye rastlamıyorum?Son 2 aydır full trafikteyim hepsi sorunlu.Dikkat edin özellikle arka camında tuğra bulunanlar ayrı gezegende yaşıyorlar..

Tuğralı görünce uzak duruyorum, bana uzak allaha yakın olsun.

RoofRoof
13 Kasım 2017, 23:16
Ticari araçlardan uzak durun.Bırakın birbirlerini gebertsinler.Nerde neanderthal varsa ya Connect yada Doblo kullanıyor.Şu arabalar daha da pahalı olsa da araba alcak paraları olmasa trafiğe çıkmasalar.Koduğumun sığırları.

emremm
13 Kasım 2017, 23:25
Şu adamlara benzerim diye ticari araç alamıyorum.:P

M.M
13 Kasım 2017, 23:53
Eğri oturup doğru konuşalım. Öncelikle her iki tarafada geçmiş olsun Allah acil şifalar versin. Bu kazada her iki tarafta suçlu bunun 10 suçu arabada 5 suçu motorda diye bir şey yok ikiside aşırı suçlu. Araç sürücüsü o manevradan ötürü suçlu motor sürücüsü arkasında artçısı olmasına rağmen o kadar hızlı ve dikkatsiz kullandığı için suçlu. Yani arabacıya burada geçiriyorsunuz ama motosiklet kullandığınız için motorluyu haklı çıkarmayın hemen. Eğer o motor yavaş seyrediyor olsaydı frenlemek için durmak için fırsatı olurdu. Sırf motorcu olduğu için motorluyu haklı görenler orada doblo değil başka bir motorlunun manevra yaptığını bir düşünsünler. O zaman hangi tarafı haklı bulacaklardı.Benim arkamda eşim olacak ve hızlı gideceğim olacak iş değil.Bilakis daha dikkatli daha kontrollü ve daha yavaş sürmeliydi.

Sj's
14 Kasım 2017, 03:24
Kaza yapan cift sanayide komsumun kuzeni ve esi. nazi kaski kullaniyorlar. Yasak U donusu yapan araca carpiyorlar.

Kuzenin aort damari yirtiliyor, beyin kalp ve kemik ameliyati gecirecek ikinci defa bu gece, yogun bakimda, durumu krtitik. Esinin bel kemigi ve sag kolu kirik.

Doblo surucusu de yogun bakimda.

Doblo surucusunun olmesini degil sakat kalmasini temenni ederim. Kisa ve oz gecmis oldum boylece.

Olcay Avşar
14 Kasım 2017, 09:21
Allah şifa versin inşaallah.

Kimin suçlu olduğunun hiç önemi yok, kimin hayati tehlikesi var o önemli. Hayatlarımızı ve sevdiklerimizin hayatlarını, birilerinin trafik kurallarına uyması ihtimaline mi teslim etmeliyiz?

Daha önce yine böyle bir araç sürücüsüne forum ahalisi olarak saydırırken aklıma gelen bir benzetmeyi tekrar edeyim. Bu tür araç sürücüsüne sığır diyerek hakaret ediyoruz ya, ya gerçekten yola bir sığır fırlarsa? Bir sokak köpeği de olabilir, daha kötüsü bir çocuk da olabilir. Ne yapacağız, o zaman da duramayacak bir hızda sürdüğümüz için sığırı/köpeği/çocuğu mu suçlayacağız.

Yıllardır çok kez söyledim tekrar edeyim, arkadaşlar gerçekten görünmüyoruz. Aynadan bakıldığında bir arabanın üçte biri, belki de dörtte biri kadar yer kaplıyoruz aynada. E birazda hızımız fazla ise görülme ihtimalimiz daha da azalıyor.

100 km/h hız ile gidildiğinde 2 saniyede 50 metreden fazla yol kat ediyoruz. Bir çoğumuz aynı zaman araba da kulanıyoruz, bu gün bir tahmini hesap yapalım bakalım yola çıkmadan önce aynadan arkayı kontrol ettiğimizde kaç metre geriyi görebiliyoruz?

Kaza bu, hepimizin başına gelebilir. Allah hepimizi korusun, kaza yapan arkadaşlara şifa versin inşaallah.

Fakat ne kadar çok dikkat eder, defansif sürer, hızımızı kontrol edersek o kadar kaza ihtimallerini azaltırız. Sığırlar her zaman olacak, her zaman başkaları yüzünden kazaya karışma ihtimalimiz olacak, ama en azından uygun hızda gidersek kazadan sonra hastaneye götürülmektense seke seke ayağa kalkıp motorumuzun hasarına üzülelim.

Allah acil şifalar versin, kalıcı hasarlar kalmasın inşaallah.

chopperrider
14 Kasım 2017, 09:46
Ticari araçlardan uzak durun.Bırakın birbirlerini gebertsinler.Nerde neanderthal varsa ya Connect yada Doblo kullanıyor.Şu arabalar daha da pahalı olsa da araba alcak paraları olmasa trafiğe çıkmasalar.Koduğumun sığırları.

Onlar almıyor ki bu araçları, patronları alıyor. Mazotları da şirketten.
Sonra bunlar direksiyona oturunca birden erkeklikleri kabarıyor, kendilerini bir halt sanıp başlıyor makas atmalara, milletle yarışıp aşağılık komplekslerini tatmin etmeye.
Olan masumlara oluyor sonunda da.

Salurbey
14 Kasım 2017, 12:13
Olcay konuya cok dogru bir açıdan yaklaşmış.

Kaza yapan arkadaşlar,inşallah en kısa zamanda sağlıklarına kavuşurlar.

Allah kimseye yaşatmasın :(

Seko
14 Kasım 2017, 18:40
Bana göre çarpma anında motorun hızı oldukça yüksek. Öncesinde mutlaka fren yapmış olacağını da hesaba katarsak ne kadar hızlı olduğunu daha iyi tahmin edebiliriz. Hep söylerim, bizim insanımızın en büyük problemi risk algısının olmamasıdır. Yollarda kimse çok hızlı gittiğinin farkında değil, mal gibi araç sürüyor. Kenarda bir adet yola çıkmaya hazır Doblo görüp de çıkmayacağını varsayarak kaçış imkanı olmayan o dar yolda aynı hızda gitmeye devam etmek bile bile ladestir. Rahatlıkla öngörülebilecek bir durumda araca göbekten tam gaz girmişler. Olaya başka bir açıdan bakayım, bu arkadaşın altındaki motorun Harley Davidson olması parasının bol olduğunu gösterir. Genelde bu durumdaki insanların küçük hacim motorla tecrübesi fazla olmuyor. Aldıkları eğitimlere güvenerek uzun yol sürüşlerinde boy gösteriyorlar ama işte böyle durumlarda çuvallayabiliyorlar. Olay bana göre tecrübe eksikliğidir. Doblo zaten suçlu, ona diyecek yok.

viperking
14 Kasım 2017, 19:42
Oncelikle tum kazazedelere Allah acil sifalar versin.

Cogu kisi doblo ya yuklenmis ama motosiklet de cok hizli geliyor. Maalesef hiz algisi otomobillerde cok farkli. Belirli bir mesafede donerim, yola cikabilirim saniyorsun ama motosiklet o dakka dibine isinlanmis oluyor.

Bazi arkadaslar doblo surucusu icin olmayacak seyler soylemis. Acaba hatali U donusu yapan motor olsaydi, ama surat nedeniyle fren bile yapmadan ona carpan bir araba olsaydi da, motorcu hatali umarim sakat kalir diyecek miydiniz.

fatih.met
15 Kasım 2017, 13:46
Evet, motosiklet gercekten hizli geliyor. Doblo hata yapiyor olabilir ama motosiklet sanki ana yolda gidiyormus gibi geldi bana cunku hizli ve yola birilerinin cikabilecegi konusunda hic endisesi olmadan yardiriyor adam ve burada iki yanlis bir birini goturmus.

Dun saat 18 sularinda kargoya gidip geldim ve 30 km hizi gecmedim. Hava karanlik ve yola neyin atlatacagi belli olmaz, tabi gelen gecen paso solladi beni yani ben bilmiyormuyum ara sokakta 80 ile uzamasini?

halilom
20 Kasım 2017, 08:42
Son durumları hakkında bilgisi olan var mı?