PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 26 Ekim 2017 Benzine Zam Geliyor

osiosborn
24 Ekim 2017, 10:28
http://www.tevhidhaber.com/d/news/36300.jpg

Benzin fiyatlarına 50 gün sonra ilk zam geliyor. PÜİS, benzin fiyatlarına 26 Ekim Perşembe günü itibariyle zam yapılmasının beklendiğini duyurdu
24 Ekim 2017 Salı, 09:27 Güncelleme: 24 Ekim 2017 Salı, 09:28

PÜİS'in internet sitesinden yapılan açıklamada, "24-25 Ekim 2017 tarihlerinde motorin grubunda fiyat değişikliği beklenmiyor. 26 Ekim Perşembe günü benzin grubunda fiyat artışı beklenmektedir" ifadesi kullanıldı.

Benzin fiyatlarına son zam 6 Eylül tarihinde yapılmış ve kurşunsuz benzinin litresi İstanbul'da 5.18 liradan 5.27 liraya yükseltilmişti. Motorine ise aynı dönemde üç kere zam yapılmış ve motorinin litre fiyatı 4.50 TL'den 4.76 TL'ye çıkmıştı.

http://www.bloomberght.com/haberler/haber/2060634-benzin-fiyatlarina-zam-geliyor

mrt20
24 Ekim 2017, 10:33
50 GÜN mü?
Daha yeni yapılmamışmıydı yahu bu zam.
Ülke iyiye gitmese yapmazlar demekki zenginleşiyoruz :)

tuncel_85
24 Ekim 2017, 10:38
50 GÜN mü?
Daha yeni yapılmamışmıydı yahu bu zam.
Ülke iyiye gitmese yapmazlar demekki zenginleşiyoruz :)

:D çok zenginiz bro. O kadar zenginiz ki nerden daha fazla öpebiliriz halkı diye düşünüyoruz.. Ah ah daha geçen benim motorun almanyadaki fiyatına baktımda 2.000-3.000 euro bandında olduğunu görünce üzüldüm. Haraç verip vergi adı altında motor alıyoruz. Yine bir miktar daha vergi adı altında haraç verip benzin alıyoruz. Unutmadan ekipmanlarada haraç veriyorduk nasıl atlarım onu : ))

Pardon ben niye yazdım ki ? Zaten her zaman 20 TL alıyorum. Beni ilgilendirmez ..

hokahey
24 Ekim 2017, 10:38
'ölmüş eşek kurttan korkmaz'

Handbrake
24 Ekim 2017, 12:25
Biz hep 50 liralık hahaha yeter la ne zam yatılar.

uzay gemisi
24 Ekim 2017, 12:29
Ben hep 20 liralık alıyorum. dert ettiğiniz şeye bakın. 20 liralık alınca 10 kuruş daha eksik Alsan ne olacak ki bukadar cimri olmayın.

gitaristgkn
24 Ekim 2017, 12:32
Süper güç olcaz ondan para lazım başka bi nedeni yok yağğnii:queen:

MeNGuC
24 Ekim 2017, 12:35
Özlemiştim...............

The Dude
24 Ekim 2017, 12:40
eskiden ne kadar olacağı da yazılırdı.
artık gerek görülmüyor sanırım.

gerçi 50 gündür zam yapılmadığı yazılınca ben ikna oldum.
artık şöyle 20-30 kuruş olsun,
rahatlayalım.

BalkanRider
24 Ekim 2017, 12:44
Zam 11 kuruş olucakmış rafineride çalışan arkadaşa sordum :thumright

thedarkfire
24 Ekim 2017, 12:47
Zam yemeden duramıyorum bağımlılık yaptı.

Mamba09
24 Ekim 2017, 12:53
ananem akpye oy veriyor hep, hâla bu partinin icraatlarını savunuyor.
arabası yok, evi yok, telefonu kontörlü, elektrik suyunu biz ödüyoruz... minibüse bedava biniyor. bi pazara gidiyor, orda da pazarcıya pahalıya satıyor diye kızıyor.

ziyarete her gittiğimde tartışıyoruz. bunun gibi cahillerin verdiği oylarla o kadar zorlaşıyorki hayat. Sigorta fiyatları uçmuş, vergiler devlete yetmiyor daha da vergi alıyorlar. Kimse ses çıkarmıyor. Ucu kendine dokunmayanlar hâla savunuyor. Ah anane ve ananem gibi olanlar. Ah...

qıp
24 Ekim 2017, 12:55
ayın sonu tamamen bilimsel
ekim enflasyonunu teğet geçirmek

paralı geçişleri rantabl hale getirene kadar devam

_chaotic_
24 Ekim 2017, 13:37
yol yabdı kardeşim.. büyük resmi görün lütfen.

mrt20
24 Ekim 2017, 13:49
:D çok zenginiz bro. O kadar zenginiz ki nerden daha fazla öpebiliriz halkı diye düşünüyoruz.. Ah ah daha geçen benim motorun almanyadaki fiyatına baktımda 2.000-3.000 euro bandında olduğunu görünce üzüldüm. Haraç verip vergi adı altında motor alıyoruz. Yine bir miktar daha vergi adı altında haraç verip benzin alıyoruz. Unutmadan ekipmanlarada haraç veriyorduk nasıl atlarım onu : ))

Pardon ben niye yazdım ki ? Zaten her zaman 20 TL alıyorum. Beni ilgilendirmez ..

Dur akp li tesellisi yapayım hemen.
3bin euro kabaca 13bin tl. burda da o fiyatlarda vs :mrgreen:
Adam orda 1 aylık maaşıyla 250lik motoru rahatlıkla alırken biz bir yılda alamıyoruz.
Sorsan alamanyaa bizi kıskanıyo. Valla yazdıkça geriliyorum dokunmayın abi bana :pr:

AsirMahfi
24 Ekim 2017, 13:56
Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil. Ya gerçekten karşı çıkanlar olarak bizlerin zekasında bi problem var, ya da bunca kötü gidişata rağmen destekleyenlerin. Nasıl bi löp etimiz varsa bıçak kemiğe de dayanmıyor.

mgora
24 Ekim 2017, 13:58
Bedel ödenecekse öderiz , Allah yöneticilerimizin itibarına zeval vermesin.

BLUERAY
24 Ekim 2017, 14:08
Hammadde fiyatının düştüğü ancak, piyasa arz fiyatının yükseldiği tek ürün akaryakıttır zannedersem....

Not: Benzindeki vergi artışı ne zaman gelecek? Tahmini olan varmı? Örneğin 3 Ağustos 2003 tarihindeki hürriyet in haberinde der ki; BENZİNDEN alınan vergiler, son iki yılda yüzde 61.8 oranında artarak, fiyatının dört katına ulaştı.

Dip Not: Şu andaki oranı Bayiilere net satış fiyatı üzerinden, %64,5 (yuvarlak rakkam)

Daha Dip Not: 2018 itibarı ile 0 km bir araç alıp bir yıl boyunca ortalama 20000 km yapan vatandaşa kesinlikle yaş sınırı olmaksızın memuriyetlik hakkı tanınmalı, erken emekli edilmeli hatta kendisine lojman tahsis edilip, birde toki den temsili taksit rakkamı ile ev alma hakkı tanınmalıdır. Netice de "vergi gazisi"dir.

Adamın Dibi Notu: Güzide sitemizde bir dostumuz, zamanında fıkra anlatmıştı, hani şu iki ucunda geçiş parası alınan bir köprü vardı ya... hah işte...o

qıp
24 Ekim 2017, 14:10
oy veriyorum öyleyse varım

tuncel_85
24 Ekim 2017, 14:10
Dur akp li tesellisi yapayım hemen.
3bin euro kabaca 13bin tl. burda da o fiyatlarda vs :mrgreen:
Adam orda 1 aylık maaşıyla 250lik motoru rahatlıkla alırken biz bir yılda alamıyoruz.
Sorsan alamanyaa bizi kıskanıyo. Valla yazdıkça geriliyorum dokunmayın abi bana :pr:

Burdada o fiyatlarda olsa bir ihtimal dicem ama ... değil :P Hacı bizde alsak da bitmiyor ki. Her yerden çakıyorlar çok sevdikleri vatandaşlarına ..

Tİme_shİft42
24 Ekim 2017, 14:14
Tay abi Mtv ye bindirimli indirim gibi bunada indirim yapsan nasıl olur ..

otherworld
24 Ekim 2017, 14:23
Bedel ödenecekse öderiz , Allah yöneticilerimizin itibarına zeval vermesin.

bizim de bedelimizi öde o zaman!! benim bakanların, milletvekillerin, çocuklarına yiğenlerine dağıtacak param yok. biz paramızı anlımızın teriyle kazanıyoruz. haysiyetimiz, onurumuzla kazanıyoruz. biz millet olarak helal para kazanıyoruz, bize peşkeş çekilmiyor. bizim de bedelimizi öde.!!

hachiko
24 Ekim 2017, 14:56
bizim de bedelimizi öde o zaman!! benim bakanların, milletvekillerin, çocuklarına yiğenlerine dağıtacak param yok. biz paramızı anlımızın teriyle kazanıyoruz. haysiyetimiz, onurumuzla kazanıyoruz. biz millet olarak helal para kazanıyoruz, bize peşkeş çekilmiyor. bizim de bedelimizi öde.!!

Adam ironi yapmış binmişsin tepesine :D

Anasını satayım kimse az yiyeyim demiyor ülkeyi yönetenler arasında..

Çözümü : Devlet bir an önce küçülmeli giderler azaltılıp maaşların düşürülüp ek harcamaların kısıtlanıp devletin vatandaş üzerindeki yükü azaltılmalı son zamanlarda yapılan yanlış ihalelerin ( osmangazi köprüsü gibi) çözüme kavuşturulup vatandaşın sırtına yük olması önlenmeli..

Ercument
24 Ekim 2017, 15:04
Bunlar iyi günlerimiz:flower:
Aha buraya yazıyorum.
Yıl sonu dolar 3.95 (YTD)
Şubat 2018 için çok daha kötü tahminde bulunanlar var.

The Dude
24 Ekim 2017, 15:13
tavırdan anladığım kadarı ile pek 10 kuruş gibi görünmüyor,
%10 gibi rakamlar telaffuz ediliyor.
belki %10 açıkladıktan sonra reyiz el atıp %8 gibi bir rakama kapatırız.

bilemiyorum.

qıp
24 Ekim 2017, 15:36
dünya finans merkezimiz yapılıp, liBor a hükmedene kadar, sıkacaz

ayetlervaray
24 Ekim 2017, 15:55
bize ne kardeşim asgari ücretle ev geçindiren çomar düşünsün. çomar dibi görsünde ben idare ederim sıkıntı yok.

Metilen
24 Ekim 2017, 16:41
Benzin ucuz ucuz. Norveçli ne yapsın? Ekonomi çok eyi. Avrupa bizi kıskanıyor. Büyük resmi görmek lazım.
https://i.hizliresim.com/WGQokQ.jpg

mrt20
24 Ekim 2017, 16:57
Burdada o fiyatlarda olsa bir ihtimal dicem ama ... değil :P Hacı bizde alsak da bitmiyor ki. Her yerden çakıyorlar çok sevdikleri vatandaşlarına ..

Bende onu anlamıyorum. Bu hüloğcular başka ülkedemi yaşıyor birader?
Onlar vergi vermiyomu?
Onlara asgari ücret daha mı fazla?
Nedir bu parti fanatizmi?
Zamanında barzaniyi davulla karşılayanları eleştirirken bize faşist yaftası yapıldı.
Şimdi ona rest çekiyolar. Tehditler falan. 2 gün sonra barzani bizi kandırdı.
Bi kaç sene sonra da suriyeliler ayaklanır hatay bizim hakkımız diye.
Beni sürseler şöyle yunanistana falan. Yada küba. Küba iyidir iyi :)

MotorKafa
24 Ekim 2017, 16:59
Dünyanın en yüksek fiyatlı akaryakıtını kullanan Norveç'te asgari ücret 2015 yılında 7100$ imiş. Şu anki benzin litre fiyatı 2$
Türkiye'de asgari ücret şu anda 377$. Benzin fiyatı 1.49$

abeciMotoru
24 Ekim 2017, 17:11
nerden ne koparacaklarını şaşırmış haldeler
benzinin lafı olmaz yahu.

mgora
24 Ekim 2017, 17:18

Azdan az , çoktan çok gider :D
Bakan çocukları da alın teri döküyorlar 26 yaşında hayırsever bir işadamına danışmanlık yapmak kolay değil.
Veya 20 yaşında uzman olarak atanmak , adamların evlatları hep hayırlı.

RoofRoof
24 Ekim 2017, 17:50
bize ne kardeşim asgari ücretle ev geçindiren çomar düşünsün. çomar dibi görsünde ben idare ederim sıkıntı yok.

Hocam farkındaysan hiç ekmeğe zam gelmiyor.Ekmek olsun 2 TL sokaklar varya gta san andreasa döner.Bunlar bi açlıktan anlar.Nerde bedava baklava dağıtılsın hep izdiham çıkar

-Black-
24 Ekim 2017, 22:33
[QUOTE=BLUERAY;4236904

Not: Benzindeki vergi artışı ne zaman gelecek? Tahmini olan varmı? Örneğin 3 Ağustos 2003 tarihindeki hürriyet in haberinde der ki; BENZİNDEN alınan vergiler, son iki yılda yüzde 61.8 oranında artarak, fiyatının dört katına ulaştı.

Dip Not: Şu andaki oranı Bayiilere net satış fiyatı üzerinden, %64,5 (yuvarlak rakkam)
[/QUOTE]
Sanıyorum sosyal medyada;
Az daha kasarsak %100 vergiyle çalışan araba yapıcaz muhabbetinin döndüğü zamanlardı.

Olsun artık, yakışır...

hokahey
24 Ekim 2017, 22:40
***** mal mode on *****

ben lpg kullanıyorum. beni etkilemiyor.

***** mal mode off *****

-Black-
24 Ekim 2017, 22:41
Hocam farkındaysan hiç ekmeğe zam gelmiyor.Ekmek olsun 2 TL sokaklar varya gta san andreasa döner.Bunlar bi açlıktan anlar.Nerde bedava baklava dağıtılsın hep izdiham çıkar

Olan fırıncılara oldu zaten, beleşe çalıştırıyorlar adamları.

osiosborn
25 Ekim 2017, 10:24
26 Ekim 2017 Perşembe gününden geçerli olmak üzere benzinin pompa satış fiyatında 9 - 10 kuruş artış beklenmektedir.

tuncel_85
25 Ekim 2017, 10:26
26 Ekim 2017 Perşembe gününden geçerli olmak üzere benzinin pompa satış fiyatında 9 - 10 kuruş artış beklenmektedir.

Arap bir hatun bulup evlenicem. Yoksa çözemicez bu işi.

fkambay
25 Ekim 2017, 12:33
her zamanki gibi 2019 seçimlerine kadar yapıştıracaklar zamları seçim vaatleri başlayınca benzini biraz düşrecekler bi kaç vergi indirimi yapacaklar bi de vergi affı çıkarırlar

sonra olacaklar şu şekilde sıralanacak bizim anneler ablalar dedeler neneler bu adam daha ne yapsın halkı için fiyatları aşağı düşürüyor asgari ücrete zam yapıyor işte deyip yine oyları aynı yere atacaklar bu hep boyleydi böyle olacak yine..

TIGERSHARK
25 Ekim 2017, 16:28
Sıkı tutunun.

bursagsli
25 Ekim 2017, 16:54
Motorin ve lpg 2 defa zam yedi. Benzine ne zaman gelir diye bekliyorduk. Burdan ne yazsak boş. Sokaklara çıkıp protesto etmedikten sonra istediği fiyattan geçirirler

Bu arada araç cam filmlerine de ceza gelmiş. Şimdi film aracı güneşten koruyor ve yazın içerisini daha iyi soğutabiliyoruz. Birde trafiktekiler ve yayalar içerde bir bayan gördümü içine öküz gibi bakıyorlar. Çok aşırı koyu olan 3 numaralara ceza yaz ama 1,2 numaralara elleme. Bu hükümet iyice bu işin tadını kaçırdı.

mgora
25 Ekim 2017, 22:55
40 kuruşta zam yapabilirlerdi ...

watercolours
25 Ekim 2017, 23:05
Merkel, Almanlara bizimkiler gibi zam yağdıradursun, görün almanya sokaklarını. Hal böyleyken e tabii kıskanır Türkiye'yi.

S3cond
25 Ekim 2017, 23:11
İnş 10 tl olur,diyerek eklemeden edemeyeceğim.
aziz nesiniz dedigi gibi bu ülkenin %70 cahil,mal,asalak.

hachiko
25 Ekim 2017, 23:17
9 kuruş kitlemişler yarasın..:mrgreen:

qıp
25 Ekim 2017, 23:23
bigün
saat 12 yi geçinçe
balkabağı olucak
ikitekerlim
yakıtsızlıktan