PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marc Marquez dördüncü şampiyonluğa çok yakın..

hachiko
22 Ekim 2017, 14:39
Avustralya Grand Prix'sini kazanan İspanyol pilot, MotoGP'de sezonun bitimine iki yarış kala şampiyonluk yolunda önemli bir adım attı.

MotoGP Dünya Şampiyonası'nın 16. yarışı Avustralya Grand Prix'sini, Repsol Honda takımının İspanyol sürücüsü Marc Marquez ilk sırada tamamladı.

Avustralya'nın Phillip Adası'yla aynı adı taşıyan 4,4 kilometrelik pistte 27 tur üzerinden yapılan yarışa pole pozisyonundan başlayan Marquez startta yerini kaybetti. 21. turda liderliği yeniden ele geçiren İspanyol pilot sezonun 6, kariyerinin ise 35. MotoGP yarış galibiyetini elde etti.

Marquez'den 1.7 saniye sonra bitiş çizgisini geçen Movistar Yamaha'dan Valentino Rossi ikinci, liderin 1.8 saniye gerisindeki bir diğer Movistar Yamaha sürücüsü Maverick Vinales ise üçüncü oldu.

Puanını 269'a çıkaran şampiyona lideri Marquez, mücadeleyi 13. sırada tamamlayan en yakın takipçisi Andrea Dovizioso (Ducati) ile arasındaki farkı 33 puana yükseltti. 24 yaşındaki Marquez böylece son 2 yarış öncesi kariyerinin 4. şampiyonluğuna çok yaklaştı.

Sezonun 17. yarışı Malezya Grand Prix'si 29 Ekim'de koşulacak.

Pilotlar klasmanı

Sezonun 16. yarışının ardından pilotlar klasmanının ilk 5 sırası şöyle:

1. Marc Marquez (İspanya) - 269 puan
2. Andrea Dovizioso (İtalya) - 236
3. Maverick Vinales (İspanya) - 219
4. Valentino Rossi (İtalya) - 188
5. Dani Pedrosa (İspanya) - 174

RedCBR125
22 Ekim 2017, 14:52
“””Çoluk çocuk yeaaa.... küçük yaşlarda bile Moto GP şampiyonu olmuş, Marquez ile yarışanlar da zamanında çoluk çocukla yarışmış oluyor.
Bu adamın geçmişteki her şampiyonluğunda bununla yarışan yarışcılar çoluk çocukla yarışmış ve çoluk çocuğa şampiyonluk kaptırmış oluyorlar...”””

Yarışçıların yaşına bakıpta değerlendiren bir grup var onlar geliyor aklıma Moto GP muhabbeti geçince. :)

RamonRojo
23 Ekim 2017, 01:57
Bizdeki motosikletin üzerinde 100 binlerce km devirmiş ukala duayen takımı pek sevmez böyle yetenekli gençleri.Motosiklet yetenek işidir tecrübe onun pastası cilasıdır.Yeteneğin kısıtlıysa istediğin kadar eğitim al en fazla ortalama bir kullanıcı olursun.

Erdost
23 Ekim 2017, 09:40
Ben izlerken büyüleniyorum bu çocuğu, bu kadar agresif bir stili kusursuz bir şekilde piste isleyebiliyor, hayret doğrusu.Ruhuyla sanat icra ediyor gibi..

killingroad
23 Ekim 2017, 12:11
Ölümsüz eşşoleşek.
Bu arada inanılmaz keyifli bir yarıştı, hop oturduk hop kalktık, bol bol sövdük. =)

YBRMANİA
23 Ekim 2017, 13:26
Yamahacıyım ama,

Marc marquez ayrı birşey.Her yarış favori.pist veya hava farketmiyo.öncelerde sövüyodum.şimdilerde takdir ediyorum.

Kızıl pars
23 Ekim 2017, 15:17
Marquez yaşı ve bu yaşa kadar yaptıkları ile sıradışı bir sporcu.
Önünde uzun yıllar var ve bu gidişle kırılması zor rekorlara imza atabilir.

zekeriyaimam
23 Ekim 2017, 16:51
Yamahaların kapışması çok keyifliydi.Dovi büyük ihtimalle şampiyonluğu kaybetti.Ah o lider grupta bir de o olsaydı mükemmel bir yarış olurdu.

Shrieker
23 Ekim 2017, 16:57
Ducati'ye Stoner lazımdı bu haftasonu...

Okan Sinan Ocan
23 Ekim 2017, 17:12
Bizdeki motosikletin üzerinde 100 binlerce km devirmiş ukala duayen takımı pek sevmez böyle yetenekli gençleri.Motosiklet yetenek işidir tecrübe onun pastası cilasıdır.Yeteneğin kısıtlıysa istediğin kadar eğitim al en fazla ortalama bir kullanıcı olursun.

Sevgili kardeşim,

İki tane yanlışın var.

Bir : MotoGP şampiyonu olmuş bir adamı beğenmeyen duayen falan değildir . Olsa olsa ego denizlerinde sörf yapan bir budaladır.

İki : Marquez in motosiklete kaç yaşında başladığını , ilk yarışa ne zaman katıldığını araştırırsan MotoGP ye gelene kadar yüzbinlerce kilometreyi hem de yarış pistinde ve yarış temposunda tecrübe kazanarak yaptığını görebilirsin. Elbette yetenek önemlidir ancak o adamların küçük yaşlarından itibaren gerek ebeveynlerinden gerekse profesyonel koçlarından aldıkları eğitim bu forumdakilerin aldığı eğitimin toplamından daha fazladır.

Sevgilerimle

Önemli Not:

Bu gibi genç şampiyonların çoğu pist dışında trafikte güvenle motosiklet kullanmak için de eğitim alırlar . Hatta bu konuda İngilterede çekilmiş bir belgesel dahi vardır. Linkini bulabilirsem koyarım.

RamonRojo
24 Ekim 2017, 01:28
Sevgili kardeşim,

İki tane yanlışın var.

Bir : MotoGP şampiyonu olmuş bir adamı beğenmeyen duayen falan değildir . Olsa olsa ego denizlerinde sörf yapan bir budaladır.

İki : Marquez in motosiklete kaç yaşında başladığını , ilk yarışa ne zaman katıldığını araştırırsan MotoGP ye gelene kadar yüzbinlerce kilometreyi hem de yarış pistinde ve yarış temposunda tecrübe kazanarak yaptığını görebilirsin. Elbette yetenek önemlidir ancak o adamların küçük yaşlarından itibaren gerek ebeveynlerinden gerekse profesyonel koçlarından aldıkları eğitim bu forumdakilerin aldığı eğitimin toplamından daha fazladır.

Sevgilerimle

Önemli Not:

Bu gibi genç şampiyonların çoğu pist dışında trafikte güvenle motosiklet kullanmak için de eğitim alırlar . Hatta bu konuda İngilterede çekilmiş bir belgesel dahi vardır. Linkini bulabilirsem koyarım.
İlk yanlış dediğiniz şey için kendini duayen sanan diye düzelteyim.
İkinci yanlış dediğiniz şey marquezle beraber yüzlerce genci kapsamaktadır.Doğduğu ve yetiştiği ispanya'da onbinlerce genci ekarte etmek ve 24 yaşında 4 kez dünya şampiyonu olmak ''yetenek elbette önemlidir'' diye geçiştirilebilecek bir durum değildir.