PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyet süresi

kralecel33
15 Ekim 2017, 21:49
Merhaba, İyi akşamlar herkese. Ehliyet dosyamı aldım cuma günü.[A2] Kısmet olursa yarın bankaya gidip ücretleri yatırıp emniyete geçeceğim. Şimdi öğrenmek istediğim; Ehliyeti gün içerisin de veriyorlar mı ? Eve gönderiyorlar muhabbeti vs var, Ondan merak ediyorum.

JuxtaCrucem
15 Ekim 2017, 22:03
Emniyete gidip ehliyet için başvurduğunda sana geçici ehliyet belgesini veriyorlar. 15 gün süresi var.
Ayrıca istediğin adrese de kargo yapıyorlar 1-2 güne kargo yapılır. 1 hafta içerisinde de teslim ediliyor.

kralecel33
15 Ekim 2017, 22:08
Ama sıkıntı yok yani değil mi ? Yani geçici ehliyet belgesi bile senin ehliyet sahibi olduğunu niteliyor A2B olarak :) Ben de B ehliyeti'de mevcut. 2 Yıl önce almıştım. Öğlen ücretleri maliye'ye yatırıp Emniyete geçmiştim ve saat 16:00' gibi ehliyeti vermişlerdi. Değişmiş :)

Teşekkür ediyorum.

RoofRoof
15 Ekim 2017, 22:09
Geçici ehliyet 15 gün süreyle gerçeğinin yerine geçiyor sıkıntı olmaz.

kralecel33
15 Ekim 2017, 22:10
Teşekkür ederim :)

artemis99
15 Ekim 2017, 22:13
Merhaba, İyi akşamlar herkese. Ehliyet dosyamı aldım cuma günü.[A2] Kısmet olursa yarın bankaya gidip ücretleri yatırıp emniyete geçeceğim. Şimdi öğrenmek istediğim; Ehliyeti gün içerisin de veriyorlar mı ? Eve gönderiyorlar muhabbeti vs var, Ondan merak ediyorum.

randevu aldın mı? randevusuz zor biraz.

kralecel33
15 Ekim 2017, 22:15
randevu aldın mı? randevusuz zor biraz.

Birader Polis Memuru, O trafik birimin'de olmadığı için bu konular da bilgisi yok. Ayriyeten biraderin arkadaşları'da var Polis Memuru olarak, Yardımcı olmalarını bekliyorum hayırlısıyla :)

artemis99
15 Ekim 2017, 22:22
Birader Polis Memuru, O trafik birimin'de olmadığı için bu konular da bilgisi yok. Ayriyeten biraderin arkadaşları'da var Polis Memuru olarak, Yardımcı olmalarını bekliyorum hayırlısıyla :)

Onunla birlikte gideceksen olur tabi araya aldırırsın en kötü akşam üstü gel derler. Ama ehliyetin aslı adresine ptt kargo ile geliyor aynı gün alamazsın.

AnladımHocam
15 Ekim 2017, 22:24
Ehliyeti gün içerisinde vermiyorlar.Sen işlemleri yapıyorsun evine gidiyorsun ehliyetine 2 gün sonra kavuşuyorsun.(benimki 2 gün sonra geldi idk)

thedarkfire
15 Ekim 2017, 23:44

Ehliyer kargoyla geliyor, benimki 1 haftada gelmişti. Ama yaşadığın yere göre değişeklik gösterebilir.
Tüm işlemleri hallettiğinde o en son gittiğin emniyetten sana 15 gün geçerli belge vericekler onunla kullanabiliceksin. Ama dikkat et eğer ehliyetin bi şekilde gecikirde 15 günü aşarsa git o kağıdı yenilet 15 gün sonra geçerliliğini yitiriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Bunda ne torpil bekliyosun basıldığı yere gidip önce mi bastıracaksın. Sırayla basılıyor kargoya veriliyor. Kalemle çizilmiyorya. Geçici belge veriyolar işte daha ne milletin hakkını yiyosun.

Boldpilot
15 Ekim 2017, 23:48

Valla ben 1 ay kadar önce aldım ehliyeti , tam emniyetteyken senin gibi tanıdık vasıtasıyla iş halletmeye başkalarının hakkını gasp etmeye çalışan bir vatandaşı , bayan polis memuru arkadaşımız halk tabiriyle milletin içinde "itin fötüne sokup çıkardı" ... Randevunu al zamanı gelince işini hallet.