PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Patlak Arka Amasör

blue4
15 Ekim 2017, 15:29
60 kg bir adamım. motosikletimden bir süre sonra arka amasörün yağ kaçırdığını fark ettim yol tepkiside değişti 100-120 giderken arka tekerlek top gibi sekmeye başladı. ne yapmam gerek. arka amasör tamir oluyormu yeni amasör 1500tl üstünde öğrencilik halimle o kadarda para veremem. can güvenliğim tehlikede!!! :sunny: ::sos:: ::sos::

hokahey
15 Ekim 2017, 15:56
amasör ney lan?

qıp
15 Ekim 2017, 16:27
noldu üstüne mtv mi düştü
1500tl den fazla mı...

geçmiş olsun, tamir olur inşallah

mustick
15 Ekim 2017, 16:38
amasör diye yazılır amortisör diye okunur :mrgreen:

emremm
15 Ekim 2017, 16:41
Biz müneccimiz ya.:)

Motorun modelini bilip hemen cevap yazacağız.

matrax33
15 Ekim 2017, 16:51
Atanamamış türkçe öğretmenleri basmış forumu. Hangi konuya girsem kelime hatası düzeltme derdi sarmış.

blue4
15 Ekim 2017, 17:05
yanlış yazmış olabilirim sonuç olarak söylediğimi anlayabiliyormusunuz ? eleştireceğinize sorunuma çare bulursanız sevinirim. he pardon musunuzu da yanlış yazmışımdır belki!

BLUERAY
15 Ekim 2017, 18:29
Motorun marka ve modelini belirtirmisiniz, 1500 tl. amontisor icin saglam bir rakkam. Mutlaka işin latife kısmıni atlayip bilgisini paylasacak motodaşlarimiz da vardir. Sizde hemen alinganlik gostermeyin, gulumseyin gecer...😊

Benim kanaatim; Amontisor kecesi asindigindan fazlaca yag kacirmis ve bunun onarilabilir bir durum oldugudur. Bu sadece benim kanaatimdir, sizin bunu bir servise giderek gostermeniz şarttir. Bu konunun şakasi olmaz.

Saglikcakla...

fatih.met
15 Ekim 2017, 18:50
yeni bir amortisör keçesi ve yağ ile halledecekler bu işi ve birazda işçilik ekleyince öyle hiçte 1500 lira olmayacak. bu arada diyaloglara ayrı ayrı bayıldım :mrgreen:

BLUERAY
15 Ekim 2017, 19:01
üstadim bende bayildim vallahi.. dayanamadim yazdim yoksa tadi kacicak gibiydi...🤣

ha sunu atlamayalim, bu alet amosör diye yazilir, amortisör diye okunur ancak beyindeki temporal bölüm amontisör diye duyular....

lutfen yani, cahilliginde bir sınırı olmali... 🤣

Jemand
15 Ekim 2017, 19:11
amortzör??

kurubuz
15 Ekim 2017, 19:21
Cbf1000 kılavuzunda şöyle der." Arka amortisör sökülmez, sökülse de toplanmaz." Orjinali 1500-2000 tl arasında. Sanayide bir amortisörcüye göster bakalım. Belki bir yol bulur.

aokuyumcu
15 Ekim 2017, 22:19
Cbf1000 kılavuzunda şöyle der." Arka amortisör sökülmez, sökülse de toplanmaz." Orjinali 1500-2000 tl arasında. Sanayide bir amortisörcüye göster bakalım. Belki bir yol bulur.

diğer markaların arka amortisörleri içinde aynı şey geçerli kapalı sistem olanlar tamir olmuyor . öndeki tamir olabilir , borusu zedelenmemiş, çizilmemiş ve düz ise. riske atma yenisini al taktır. yapacak bir şey yok geçmiş olsun bir kazaya sebebiyet vermeden fark etmen iyi olmuş.

Erdost
15 Ekim 2017, 22:29
Arka her türlü amortisörün tamiri vardır.Maslak oto sanayi de Nam(Namiştain Amortisor) Amortisor var.Söküp götürün, veya söküp gönderin, düzgün şekilde tamirini yapar verirler.Yalnız tamir edildikten sonra varsa ayarı ile oynamayın.Bir kere ayarlayın ve kurcalamayın, 300 tl idi en son hatırladığım kadarıyla..

aokuyumcu
15 Ekim 2017, 22:38
Arka her türlü amortisörün tamiri vardır.Maslak oto sanayi de Nam(Namiştain Amortisor) Amortisor var.Söküp götürün, veya söküp gönderin, düzgün şekilde tamirini yapar verirler.Yalnız tamir edildikten sonra varsa ayarı ile oynamayın.Bir kere ayarlayın ve kurcalamayın, 300 tl idi en son hatırladığım kadarıyla..
kıymetli bilgi teşekürler.

F54
15 Ekim 2017, 23:46
nc 700 e 300 e yaptırmıştık şakir usta ya gayet sağlam 15000 km oldu

blue4
20 Ekim 2017, 19:18
nc 700 e 300 e yaptırmıştık şakir usta ya gayet sağlam 15000 km oldu

şakir hangi şakir acaba dükkanı nerede :)

hokahey
20 Ekim 2017, 20:01
Atanamamış türkçe öğretmenleri basmış forumu. Hangi konuya girsem kelime hatası düzeltme derdi sarmış.

arkadaş, özsaygı diye bir şey var bilir misin bilmiyorum. bir insan önce kendine saygı duyacak, kendini geliştirecek, öğrenmeye açık olacak.

şimdi kusura bakmayın, burada basit bir kelimeyi dahi doğru düzgün yazamayan bir insanı kibarca uyarmışız; siz kalkmış bize "atanamayan türkçe öğretmeni" gibi haksız ithamlarda bulunuyorsunuz. yarı dalga geçer gibi, yarı hakaret eder gibi davranışlarda bulunuyorsunuz. lütfen terbiyenizi takınınız.

sizin kendinize özsaygınız yok ve başkalarında saygı bekliyorsunuz. mümkün değil. ya kendinizi düzeltip, kendinizi geliştireceksiniz; ya da bu şekilde uyarılara katlanacaksınız.

saygılarımla..

F54
20 Ekim 2017, 20:02
face de ara bulursun özellikle nc 700 750 sayfasına bak :)

hokahey
20 Ekim 2017, 20:07

önce kendinize saygı duyun, kendinizi geliştirin, sonra biz size saygı gösterelim.

sizin kendinize saygınız yok ki, daha bir kelimeyi doğru düzgün yazamıyorsunuz. yazamadığınız gibi sizi uyaranlara da tepki gösteriyorsunuz.

millete ayar vermeye kalkana kadar tefekkürünüzü geliştirmek için çaba gösterseniz daha iyi olur.

saygılarımla.

GaCCaLL
20 Ekim 2017, 20:33
hocam kelimeyi biraz daha kısaltsan iyicene sakat bi yere gidiyodu iş.

blue4
20 Ekim 2017, 21:41
kendini bilen çok gelişmiş insanlar sayesinde soruma sadece 3-5 kişi cevap verdi. gerisi kusur arama peşinde. kusur aramayı bırakıp arkadaşlık dostluk üzerinde yoğunlaşsanız bu ülke daha bi güzel olur. her insan kusur işleyebilir. hatasız kul olmaz diye şarkı yapmış adamlar. yaptığımız kusur ölümcül bir hata değil. amortisör yazmadım diye kimsede ölmedi. demekki hatalı bir cümle konuşsak adamlar kurşun atacak. hala yok amasör amortzör amartisör amortisör egzoz egsos egzost egsostt hala bunların tartışmasını yapmayı bırakalım. basit şeylere bu kadar takılırsanız ömür boyu mutlu olamazsınız. hoş görün gülün geçin yanlış yazmışsak ne olmuş yani..? size espiri konusu çıkmış olur çok çokta ::coool::::coool::::asker::

hokahey
20 Ekim 2017, 21:51
kendini bilen çok gelişmiş insanlar sayesinde soruma sadece 3-5 kişi cevap verdi. gerisi kusur arama peşinde. kusur aramayı bırakıp arkadaşlık dostluk üzerinde yoğunlaşsanız bu ülke daha bi güzel olur. her insan kusur işleyebilir. hatasız kul olmaz diye şarkı yapmış adamlar. yaptığımız kusur ölümcül bir hata değil. amortisör yazmadım diye kimsede ölmedi. demekki hatalı bir cümle konuşsak adamlar kurşun atacak. hala yok amasör amortzör amartisör amortisör egzoz egsos egzost egsostt hala bunların tartışmasını yapmayı bırakalım. basit şeylere bu kadar takılırsanız ömür boyu mutlu olamazsınız. hoş görün gülün geçin yanlış yazmışsak ne olmuş yani..? size espiri konusu çıkmış olur çok çokta ::coool::::coool::::asker::

bu sefer ki yazını çok beğendim. bravo.

soruna gelecek olursak, patlak amortisör ile gezmek risk ihtiva eder. kazaya sebebiyet verebilir. imkanın varsa değiştir. durumun yoksa yolla bana IBAN numaranı.. şaka lan şaka bende de para yok. sana yardımcı olmak isterdim inan.

ne bileyim, şöyle çıkma mıkma falan yok mudur? kazalı, hurda motorlardan sağlam çıkma parça varsa bi araştır derim.

sağlıcakla kal.

matrax33
26 Ekim 2017, 00:21
bu sefer ki yazını çok beğendim. bravo.

soruna gelecek olursak, patlak amortisör ile gezmek risk ihtiva eder. kazaya sebebiyet verebilir. imkanın varsa değiştir. durumun yoksa yolla bana IBAN numaranı.. şaka lan şaka bende de para yok. sana yardımcı olmak isterdim inan.

ne bileyim, şöyle çıkma mıkma falan yok mudur? kazalı, hurda motorlardan sağlam çıkma parça varsa bi araştır derim.

sağlıcakla kal.

Ukalalık yapma uyarı yapıryosan kırıcı olma. Kökeni yabancı olan kelimeyi herkes doğru yazamayabilir. Normaldir. Çünkü dilimize uygun değil. Sen nasıl dalga geçerek insanları güya düzeltip eleştiri kılıfına sokuyorsan, bende sana hakaret etmeden istediğim gibi fikir özgürlüğü çerçevesinde sıfatlar takabilirim. Beğenmiyosan yallah ekşi sözlüğe. Burda imla kurallarına uymak gibi bir zorunluluk yok.

Ayrıca amasorun ney olduğu sana ney "LAN"

hokahey
26 Ekim 2017, 00:32
Ukalalık yapma uyarı yapıryosan kırıcı olma. Kökeni yabancı olan kelimeyi herkes doğru yazamayabilir. Normaldir. Çünkü dilimize uygun değil. Sen nasıl dalga geçerek insanları güya düzeltip eleştiri kılıfına sokuyorsan, bende sana hakaret etmeden istediğim gibi fikir özgürlüğü çerçevesinde sıfatlar takabilirim. Beğenmiyosan yallah ekşi sözlüğe. Burda imla kurallarına uymak gibi bir zorunluluk yok.

Ayrıca amasorun ney olduğu sana ney "LAN"

ne ukalalığı kardeşim, insan gibi uyarıyoruz. ne demek "yabancı kelimeyi herkes doğru yazamayabilir". bilmiyorsan aç google'ı, arama kutusuna yazarken bile o kendisi doğrusunu sana gösteriyor. elinin altında bilgi deryası var bir zahmet oku öğren değil mi?

kendini geliştirmek bu kadar mı zor geliyor? sizin bana daha teşekkür etmeniz gerekirken, saldırgan tavırlar sergiliyorsunuz.

pes doğrusu!

levend84
26 Ekim 2017, 00:39
Kardeş,motorunun modeli nedir?

Yay sertlik ayarlarina bakabilirsin,Amortisör govdedeki tirnakli(çikintili)kademeden yukari yonde yukseltmen durumunda yay kursu kisalarak sertlesir,zit yonde ise yumuşar.

Bu sekilde biraz daha idare edebilir,denemek lazim.
https://i.hizliresim.com/Dyykro.jpg (https://hizliresim.com/Dyykro)
https://i.hizliresim.com/g99LD0.jpg (https://hizliresim.com/g99LD0)

matrax33
26 Ekim 2017, 00:40
İnsanlara hakaret vari aşşağılarayarak iyilik yaptığını düşünüyorsan senin zihniyetine pes doğrusu !

levend84
26 Ekim 2017, 00:58
EDIT:

Amortisör govdedeki tirnakli(çikintili)kademenin,oyuklu kisminin pozisyonuna gore,yukari veya asagi yonde yukseltmen durumunda yay kursu kisalarak sertlesir(esneme kabiliyeti azalir)

Zit yonde ise yay kursu uzayarak yumuşar(esneme kabiliyeti artar)

Resimler yardimci olacaktir.

hokahey
26 Ekim 2017, 01:01
İnsanlara hakaret vari aşşağılarayarak iyilik yaptığını düşünüyorsan senin zihniyetine pes doğrusu !

hakaret, aşağılama yok. çarpıtma.

levend84
26 Ekim 2017, 01:11
. .

oxus
26 Ekim 2017, 09:37
marka, model belirtmeden yardımcı olunması zor ama ben olsam aynı boyutlarda daha ucuz olan başka bir amortisör bulurdum. aynı uzunluk ve genişlikte olan farklı marka amortisörler, genellikle aynı sürüş karakterinde oluyor.

tyrung
26 Ekim 2017, 10:22
En bilinen adres namistain.

https://www.namistain.com/

Motorsiklet Amortisörlerin %90'ının Tamiri Mümkün.
Öncelikle siz değerli Namiştain ailesi mensuplarına ve okurlarına hayırlı günler. Bildiğiniz üzere motorsiklet amortisörlerinin patlaması sonucu veya zamanla düzgün çalışmayabiliyor. Patlayan motorsiklet amortisörlerinin ne yazıkki sıfırları dudak ucaklatan fiyatlara cıkabiliyor. Profesyonel ekibimizle ve gelişmiş engin tecrübelerimizle motorsiklet amortisörlerinin %90'ının tamir takımı elimizde mevcut olup revizyonlarını mümkün kılıyoruz. Bu da siz motorseverleri uçuk fiyatlardaki amortisör masrafından bir nebze kurtarıyoruz. Motorsiklet amortisörlerinin revizyonları minimum 200 Tl den başlayıp 1000 Tl ye kadar çıkmaktadır. Yapılan amortisörler 1 YIL garantilidir ve herhangi bir sorun olduğunda ücretsiz değişim hakkına sahipsiniz.

HamzaBey95
16 Kasım 2017, 10:08
AMÖRTZÖRÜME çare ararken kanser oldum resmen... Dil bilgisi dersi veren klavye şövalyelerinin tek bir cümleye dahi büyük harfle başlayamamasına ne demeli! Bir de "burada basit bir kelimeyi dahi doğru düzgün yazamayan bir insanı kibarca uyarmışız" , "kendinizi geliştireceksiniz; ya da bu şekilde uyarılara katlanacaksınız" gibi cümleler sarfetmez mi! Oturup ağlayası geliyor insanın...