PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendi Projemi üretmek istiyorum

mrtalk
14 Ekim 2017, 15:18
Merhaba arkadaşlar
Siteyi yeni buldum. Ben gemi makineleri işletme mühendisliği son sınıf öğrenciyim.
Motorsikleti küçüklüğümden beri seviyordum ailem karşı çıkıyordu. Şu andaki farklı bir projeye gitmek istiyorum.

Konu şu
Bir chopper yada scooter almak istiyorum . Maddi yeterliliğim var. Ucuz ve bunu kendi atölyemizde dağıtmak sonra eksik parçaların siparişini vermek sonra baştan toplamak ve eksikleri gidermek boyamak . Üzerinde biraz tasarım oyunları yapabiliriz

Atölyede ki abiler müsait oldukça yardım ederiz dediler .
Kimisi de girme o toplara al kıy paraya al dediler yani.
Asıl burda amaç parçaları anlamak ve sorunları çözmek sonra keyifle binmek

Toplam süre Mayıs 2018 e kadar bitirmek

Sizin düşüncelerini merak ediyorum

emremm
14 Ekim 2017, 15:26
Web'den dokümana ulaşmak kolay veya ulaşabildiğin bir model ile yapabilirsin.

Yer sıkıntısı da yoksa. Kolay gelsin. :)

ayetlervaray
14 Ekim 2017, 16:22
İmkanın varsa hiç düşünme başla derim. Çok isterdim bir chopper ın içindeki tüm aksama hakim olmak. Düşünsene tüm mekaniği öğrenmişsin ilerde motorundaki hertürlü sorunu kendin çözebiliyosun.

mrtalk
14 Ekim 2017, 20:19
Eyvallah arkadaşlar

Şu an bakıyorum hangi chopper da karar kılalım diye. Fikri olan yoruma gelsin Yada önce sen böyle bir işe girişen. Başlayınca forumda anlatacağım

korayuzuner1
14 Ekim 2017, 21:22
Eyvallah arkadaşlar

Şu an bakıyorum hangi chopper da karar kılalım diye. Fikri olan yoruma gelsin Yada önce sen böyle bir işe girişen. Başlayınca forumda anlatacağım

Limitiniz ne kadar ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

Limitiniz ne kadar ?Limite göre yapmak istedğiniz motosiklete göre 500cc mi 250cc mi hepsi olabilir :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Birde bişey sorcam sen aldın 250cc chopper motosikleti 650cc yaptın trafik polisi çevirdiğinde sıkıntı olmaz mı?

sadraf
14 Ekim 2017, 21:58
200 ve 250cc olarak
Kuba sl200
Falcon freedom
Hyosung gv 250
Daelim daystar ilk aklima gelenler. Ucuz ucuz bunlardan birini alabilirsin. Boyle ugraslar guzel keske bende vakit ayirabilsem ve atolyem olsa. Kismetse ilerde boyle bir seye yeltenebilirim sana kolay gelsin hayallerinin pesinden kos.

artemis99
14 Ekim 2017, 22:26
Eğer amaç motor parçalamak toplamak bir şeyler öğrenmekse evet. Ama bir motosiklet sahibi olmaksa hayır.

matrax33
14 Ekim 2017, 22:30
Kendi el işçiliğinle yapmayacaksan, senin işinle uğraşacak usta bulman zor. Bu iş projeyi çizip birilerine yaptırılacak bişey değil. Ya baştan savma olur yada adamın harcadığı zamana değecek para ödersin istediğini alırsın.

hachiko
14 Ekim 2017, 22:59
Merhaba arkadaşlar
Siteyi yeni buldum. Ben gemi makineleri işletme mühendisliği son sınıf öğrenciyim.
Motorsikleti küçüklüğümden beri seviyordum ailem karşı çıkıyordu. Şu andaki farklı bir projeye gitmek istiyorum.

Konu şu
Bir chopper yada scooter almak istiyorum . Maddi yeterliliğim var. Ucuz ve bunu kendi atölyemizde dağıtmak sonra eksik parçaların siparişini vermek sonra baştan toplamak ve eksikleri gidermek boyamak . Üzerinde biraz tasarım oyunları yapabiliriz

Atölyede ki abiler müsait oldukça yardım ederiz dediler .
Kimisi de girme o toplara al kıy paraya al dediler yani.
Asıl burda amaç parçaları anlamak ve sorunları çözmek sonra keyifle binmek

Toplam süre Mayıs 2018 e kadar bitirmek

Sizin düşüncelerini merak ediyorum

Aklındaki projeyi gösterseydin bir merak ettim doğrusu..

Ekarademir
14 Ekim 2017, 23:18
Uzaktan göründüğü gibi olmuyor. Bi çok sıkıntı çıkıyor. Mesela az önce kendi yaptığım motorla yolda kaldım. Arkadaş kamypnetle aldı beni. Şimdide ödeşmek için kokoreç ısmarladım mesajı ordan yazıyorum. :D açtığım tulpar konusunu iyice incele. Girmeyi düşündüğün yolu bayadır gidiyorum. Fikir olsun. Aklına takılan bişey olursada mesaj at elimden geldiğince yardımcı olurum.