PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yunuslara 20 Yeni Motosiklet Alındı..

hachiko
14 Ekim 2017, 10:59
https://iasbh.tmgrup.com.tr/e07103/752/395/0/44/450/281?u=https://isbh.tmgrup.com.tr/sbh/2017/10/13/yunuslara-20-yeni-motosiklet-1507918373527.jpeg

İZMİR Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde bulunan motosikletli yunus timlerine 20 yeni motosiklet alındı. Motosikletlerin hizmete alınmasıyla ilgili Halkapınar semtindeki Motosikletli Polis Timler Amirliğinde düzenlenen törende konuşan İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, yeni alımla yunus timlerince kullanılan motosiklet sayısının 60'a yükseldiğini söyledi. Önümüzdeki günlerde bu sayıyı 110'a çıkarmayı hedeflediklerini, bunun için de eğitimlerle yunus timlerinde görev yapacak nitelikli personel sayısını gün geçtikçe artırdıklarını ifade eden Aşkın, İzmir'in huzuru için gece gündüz çalıştıklarını dile getirdi. Törende daha sonra görevli polisler hizmete yeni alınan motosikletlerle gösteri sürüşü yaptı.

EpaddaiC
14 Ekim 2017, 11:10
https://iasbh.tmgrup.com.tr/e07103/752/395/0/44/450/281?u=https://isbh.tmgrup.com.tr/sbh/2017/10/13/yunuslara-20-yeni-motosiklet-1507918373527.jpeg

İZMİR Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde bulunan motosikletli yunus timlerine 20 yeni motosiklet alındı. Motosikletlerin hizmete alınmasıyla ilgili Halkapınar semtindeki Motosikletli Polis Timler Amirliğinde düzenlenen törende konuşan İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, yeni alımla yunus timlerince kullanılan motosiklet sayısının 60'a yükseldiğini söyledi. Önümüzdeki günlerde bu sayıyı 110'a çıkarmayı hedeflediklerini, bunun için de eğitimlerle yunus timlerinde görev yapacak nitelikli personel sayısını gün geçtikçe artırdıklarını ifade eden Aşkın, İzmir'in huzuru için gece gündüz çalıştıklarını dile getirdi. Törende daha sonra görevli polisler hizmete yeni alınan motosikletlerle gösteri sürüşü yaptı.

MTV vergilerinin küçük bir kısmı güzel yerlere gitmiş anlaşılan. Büyük kısmı acaba kimlerin cebinde.

RODWIN250R
14 Ekim 2017, 12:08
Niye BMW almışlar ki keşke HONDA yada TRIUMPH alsalarmış...

aquarist4
14 Ekim 2017, 13:23
Asayiş de açıklasa ya aldıkları motosiklet sayısını. Geçenlerde trafikteki artan GS sayısını görünce "millette ne para var be" dedim içimden. Ben elimdeki MT'yi korumaya çalışıyorum millet çatır çatır GS 1200 alıyor. Sonra tesadüfen şahit oldum ki adamlar sivil polismiş. :cyclopsan

bektanist
14 Ekim 2017, 13:44
Halkın asayişi içi harcanan paraya acınmaz motosiklette araç'da yelek'de eğitimde sürekli yenilenmeli ve verilmeli halk için gereken asayiş sağlandığı sürece göze batmaması lazım. Sağlanıyorsa tabi.
İsraf nedir diye yazsak devletin paraları nasıl hiç ediliyor diye yazsak ne çıkar. 268 Araç çıkarmı mesela bir kişiye bu lüks verilirse bunun adı ne olur. Bunun ücreti benzini vergisi kim tarafından karşılanır ? Çığır açtık bilimde değil ekonomide değil sağlık'da değil eğitimde değil cahillik'de ? buna'da inanmıyorum bir insan bu kadar görü yeteneğini kaybetmiş olamaz.

bursalıali
14 Ekim 2017, 14:31
Bursa'da evim ve eski işyerim gayrimeşrunun her türlüsünün çok yoğun olduğu mekanlar. Bugün zehir tacirleri olsun hırsız tayfası olsun ortalıktan en azından
eksilmiş ve terki diyar etmiş durumda. En azından benim şahit olduğum kadarıyla Bursa dışındaki illerde işlerine devam ediyorlar. Ufacık bir ihbarda bile yunus
ekipleri bir kaç dakika içerisinde olay yerine ulaşıp gereğini yapıyor. 20 değil
200 motor alınsın . Ben rx3 le idare ederim. Yeterki toplum huzur içerisinde olsun. Sevgiler bütun 2teker aşkıyla yananlara.

aquarist4
14 Ekim 2017, 15:48
Halkın asayişi içi harcanan paraya acınmaz motosiklette araç'da yelek'de eğitimde sürekli yenilenmeli ve verilmeli halk için gereken asayiş sağlandığı sürece göze batmaması lazım. Sağlanıyorsa tabi.
İsraf nedir diye yazsak devletin paraları nasıl hiç ediliyor diye yazsak ne çıkar. 268 Araç çıkarmı mesela bir kişiye bu lüks verilirse bunun adı ne olur. Bunun ücreti benzini vergisi kim tarafından karşılanır ? Çığır açtık bilimde değil ekonomide değil sağlık'da değil eğitimde değil cahillik'de ? buna'da inanmıyorum bir insan bu kadar görü yeteneğini kaybetmiş olamaz.

Yazdıklarınıza kısmen katılıyorum. Bize hizmet ederken güven içinde çalışmaları gerektiği düşüncesini sizinle paylaşıyorum, fakat bu motorize hizmet GS'lerle mi olmak zorunda? Araç ya da motosiklet takibi yaparken hangi ara sokakta GS'in performansını sergileyecekler? Ayrıca bu motosikleti kullanırken kendileri motosiklete yetebilecekler mi? Her türlü zırhlı aracı alsınlar emniyete sesimi çıkarmam ama kusura bakma, bu motosiklet olayı tamamen gövde gösterisi ve israf bence.

emremm
14 Ekim 2017, 15:58
...
fakat bu motorize hizmet GS'lerle mi olmak zorunda? ....
..
gövde gösterisi ve israf bence.

Orasını kimse bilmiyor, bunların alım yaparken danışmanları, satın almacıları nasıl karar veriyor bilmiyoruz.
İhale yoluyla alınıyordur diye tahmin ediyorum.

Fakat bu motorlar pahalı. İhale nasıl BMW'de kalıyor. Acaba aynı segment de araç mı bulamıyorlar. Aslında var.
Kandırılıyorlar mı?

Muamma.:silent:

bektanist
14 Ekim 2017, 16:09
Yazdıklarınıza kısmen katılıyorum. Bize hizmet ederken güven içinde çalışmaları gerektiği düşüncesini sizinle paylaşıyorum, fakat bu motorize hizmet GS'lerle mi olmak zorunda? Araç ya da motosiklet takibi yaparken hangi ara sokakta GS'in performansını sergileyecekler? Ayrıca bu motosikleti kullanırken kendileri motosiklete yetebilecekler mi? Her türlü zırhlı aracı alsınlar emniyete sesimi çıkarmam ama kusura bakma, bu motosiklet olayı tamamen gövde gösterisi ve israf bence.

Demek istediğim şu marka bu marka meselesi yada şu cc bu cc değil. demek istediğim Güvenliğe Eğitime Sağlığa ve Üretime harcan paraya acımam çünkü hepsinin gideri kadar getiriside var. Fakat harcanan paralar zevki ise buna her daim karşıyım Avatarımdanda anlaşılacağı üzere Anarşist bir düşünceye sahibim ve sol sağ gibi görüşlerimde yok.
Bir ara BMW ile ortakmı çalışıyor bu emniyet dedim bir baktım araçlar Reno Fiat motorlar BMW ne alaka dedim. meğer gerçektende bir anlaşma varmış. Satın almacılar var içişlerinde Tıpkı askeriyede olduğu gibi ihale ile çalışıyorlar. mesela askeriyenin M.S.B İç Tedarik Bölge Başkanlığı var Her Şehrin Askeriyesine bu birim alış veriş yapıyor botundan tutun ununa kadar ve hepsi ihale olarak yapılıyor.
Aynı şekilde İç işleri Bakanlığına bağlı bu satın almacılar ihaleye girip en uygun fiyatı BMW 'den almış olabilirler. Olabilir diyorum çünkü bilmiyorum.
Yalnız ıspartaya gittiğimde orada 125 cc Yamaha Tricity Polis motoru olduğunu gördüğümde çok şaşırmıştım. Envanter neye göre şekilleniyor bilmiyorum.

aquarist4
14 Ekim 2017, 16:20
Orasını kimse bilmiyor, bunların alım yaparken danışmanları, satın almacıları nasıl karar veriyor bilmiyoruz.
İhale yoluyla alınıyordur diye tahmin ediyorum.

Fakat bu motorlar pahalı. İhale nasıl BMW'de kalıyor. Acaba aynı segment de araç mı bulamıyorlar. Aslında var.
Kandırılıyorlar mı?

Muamma.:silent:

1200 GS satış fiyatı BMW Türkiye'de 24200 Euro. 24200 x 4.30 = 104.060 TL. Devlet kendi içindeki kuruma verdiği için ÖTV ve Vergiyi almıyor diyelim o zaman 14970 Euro. 14970 x 4.30 = 64.371 TL. Bu motosikleti alıp da üstüne 2 kişi bindireceğine ver altlarına dolu Egea'ları, kar-kış, yağmur-çamur, sıcak-soğuk demeden kullansınlar. Yok araba sıkıştırdı, dengesi bozuldu kontrolünü kaybetti derdi de olmaz. Biz keyf için kullanıyoruz, onlarsa görev ifa ediyorlar. Motosiklet üzerinde olacaklarına otomobilde daha güvende olurlar. Görev yerine ulaşım süresi derseniz hiç birinin bu riski alacağını pek sanmıyorum..

emremm
14 Ekim 2017, 16:21
Biraz dedikodu olacak ama.:)
Emniyetin kademesinde çalışan birisinden duyulmuş, bana söylenmiş bir şey. Çalışanı ben de tanıyordum ama şahsen duymadım.

BMW'nin ihalelerde düşük fiyat verip, sonra parçalarda giydirme yaptığı.
Kademede düzgün yapıl(a)mayan motorların çok parça gereksinimi ve kısa zamanda hurdaya ayrıldığıyla ilgiliydi.

aquarist4
14 Ekim 2017, 16:36
Biraz dedikodu olacak ama.:)
Emniyetin kademesinde çalışan birisinden duyulmuş, bana söylenmiş bir şey. Çalışanı ben de tanıyordum ama şahsen duymadım.

BMW'nin ihalelerde düşük fiyat verip, sonra parçalarda giydirme yaptığı.
Kademede düzgün yapıl(a)mayan motorların çok parça gereksinimi ve kısa zamanda hurdaya ayrıldığıyla ilgiliydi.

Lütfen yanlış anlaşılmasın; düşüncemi yazarken siyasi yaklaşmıyorum.

Jandarmanın Varadero'larını da İzmir'de özel bir servisin önünde gördüm kaç sefer. Araziden hiç çıkmıyorlar ya motosikletlerle!

Yaklaşık iki ay önce belki de daha fazla olmuştur, bir baktım motosikletli trafik polisi arka lastiği almış değiştirecek yer arıyor. "Yok mu sizin ilgili servisiniz? Kademeniz?"

tokhanoğlu
14 Ekim 2017, 16:40
İsraf vallahi alsın crosstourer africa twin yada tiger 800 neylerine yetmiyor illa alman olacak kazığı iyi sokuyorlar ya.

emremm
14 Ekim 2017, 16:53
...

Yaklaşık iki ay önce belki de daha fazla olmuştur, bir baktım motosikletli trafik polisi arka lastiği almış değiştirecek yer arıyor. "Yok mu sizin ilgili servisiniz? Kademeniz?"

İst.da eskiden kademeleri vardı, 10-15 sene önce. Sonradan ne oldu bilmiyorum.

Siyasi yaklaşsanız ne olur? Herkes istediğini konuşur.

alfamob
14 Ekim 2017, 17:02
20 kütüphane acildimi...?? Tabiki hayir....Bu kafayla 1000 motor alsan ne olur...

aquarist4
14 Ekim 2017, 17:13
Demek istediğim şu marka bu marka meselesi yada şu cc bu cc değil. demek istediğim Güvenliğe Eğitime Sağlığa ve Üretime harcan paraya acımam çünkü hepsinin gideri kadar getiriside var. Fakat harcanan paralar zevki ise buna her daim karşıyım Avatarımdanda anlaşılacağı üzere Anarşist bir düşünceye sahibim ve sol sağ gibi görüşlerimde yok.
Bir ara BMW ile ortakmı çalışıyor bu emniyet dedim bir baktım araçlar Reno Fiat motorlar BMW ne alaka dedim. meğer gerçektende bir anlaşma varmış. Satın almacılar var içişlerinde Tıpkı askeriyede olduğu gibi ihale ile çalışıyorlar. mesela askeriyenin M.S.B İç Tedarik Bölge Başkanlığı var Her Şehrin Askeriyesine bu birim alış veriş yapıyor botundan tutun ununa kadar ve hepsi ihale olarak yapılıyor.
Aynı şekilde İç işleri Bakanlığına bağlı bu satın almacılar ihaleye girip en uygun fiyatı BMW 'den almış olabilirler. Olabilir diyorum çünkü bilmiyorum.
Yalnız ıspartaya gittiğimde orada 125 cc Yamaha Tricity Polis motoru olduğunu gördüğümde çok şaşırmıştım. Envanter neye göre şekilleniyor bilmiyorum.

Kimi zaman şirketler vergiden düşmek için de bağış yapıyorlar; İzmir de Polis araçları Hyundai accent, doblo, Ford Transit Connect, Ford Courrier gibi çok renkli mesela, bunların hepsi "satın alım" şeklinde değildir herhalde. Bir aralar da beverly motosikletle gezdiler kısa bir süre, sonra bunlar bir anda yokoldu. Trafikten çekilen araçlar bir süre sonra sözümona ihaleyle satılıyor ama sahipleri çoğu zaman önceden belli olsa gerek :) İhalelerden de pek kimsenin haberi olmuyor. :)

RedCBR125
14 Ekim 2017, 17:17
Honda alınsaymış fiyat/performans açısından...

Devlet, Bayrak, Asker sevdalısı biri olarak polislere karşı antisempatim var malesef. Kaç kere karakola gittim baştan savmaktan, şikayetimi geri almaya zorlamaktan başka birşey yapmadılar. Büyük bir çoğunluğu “Bana iş çıkartma şimdi.” kafasında insanlar.
Geçen hafta bizim hastaneye bir hırsız girdi, polisi aradık ve şikayet üzerine gelen ekiple olan diyalogları duysanız cidden gülersiniz... Polisler geldi “yerde cüzdan bulup ihbar yapanlar siz miydiniz?” diyor hastane güvenliklerine. Daha neye niçin geldiklerinden haberleri yok, uslup kahveci dayı gibi. Ağızlarında kürdan. Gelip hiçbir kayıt vs yapmadan baktılar gittiler ayrıntılar zaten tam bir rezalet yani polisle geçen konuşmalar.

Geçen gün İzmir Konak pierin önünde trafik zabıtalar ile tartışan kuryelere şahit oldum. İçlerinden biri sinirle isyan ediyordu, zabıtaya “ Geçen hafta bizden bedava yemek istediniz biz de bedava vermedik diye şimdi yolda duran motora ceza kesitorsunuz değil mi? !!!.” diye bağırıyordu. Konak pierin orada kenarda durmuş kurye motosikletlerine ceza yazıyordu zabıtalar.

emremm
14 Ekim 2017, 17:36
....

.. ama sahipleri çoğu zaman önceden belli olsa gerek :) İhalelerden de pek kimsenin haberi olmuyor. :)

Mahalli veya küçük gazeteler olur ya. Onları takip et, denk gelirsin. :cherry:

İhale ise gazetede yayınlamak zorunda. Mahalli gazetelerin geliri de bunun gibi ihale ilanlarıdır, ucuz ama kısıtlı okuyucu.

hachiko
14 Ekim 2017, 22:34
Arkadaşlar yanlış anlamayın da bmw daha sağlam daha az arıza yapmasından dolayı alınmış olabilir mi..

SAVASASA
14 Ekim 2017, 22:50
Kanımca bu araçlar sokak için de kovalama yapamayacağı için büyük ihtimalle kodamanların eskortluğunu yapacaktır...

mephamd
14 Ekim 2017, 23:23
Uzun vadeli kullanımda BMW almak Honda almaktan daha ekonomik polis için.
Varaderolar çöp oldu. Ama hala çalışan 1150 var, 1100 rt var. Hatta birkaç yıl öncesine kadar R80GS vardı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Öyle bir de kovalamaca yapiyorki gerçek kullanıcı elinde.
1200 GS ağırlığı ve cüssesine göre çok çok kolay kullanımı olan bir motosiklet. Ve polisler büyük oranda iyi eğitim alıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

İhaleler toplu şekilde yapılıyor. Yani 100 araba 50 motor paket olarak tek parça satılıyor. Alanlar elden geçirip teker teker satıp para kazanıyor. Polis teker teker satsa uzun iş olur, değer mi degmez mi, sırf bu iş için yapılacak yazışma emek açısından bence değmez.

TUTITO
14 Ekim 2017, 23:41
Arkadaşlar yanlış anlamayın da bmw daha sağlam daha az arıza yapmasından dolayı alınmış olabilir mi..

Dostum BMW hiçte az arıza yapan motorlar üretmiyor. Tam aksine, oldukça fazla arıza çıkartıyor ve servise ihtiyaç duyuyorlar.
Bilginin ne kadar temiz ve güvenilir olduğunu bilmiyorum ama bir ara forumda yazmışlardı, "BMW'ler en fazla arıza yapan motorlardır" diye.

kadango
14 Ekim 2017, 23:43
Buyuksehir e bol motosikletli polis sart. İstanbuldan beter trafik olmaya basladi duzensiz kentlesme ve vasatin altinda belediyecilikten dolayi.

Riptalon
14 Ekim 2017, 23:47
Herşeyi geçtim 20 motor aldık diye tören yapma kafası çok güzelmiş. Bununla övünecek kadar aciz miyiz yani?

hachiko
14 Ekim 2017, 23:49
Dostum BMW hiçte az arıza yapan motorlar üretmiyor. Tam aksine, oldukça fazla arıza çıkartıyor ve servise ihtiyaç duyuyorlar.
Bilginin ne kadar temiz ve güvenilir olduğunu bilmiyorum ama bir ara forumda yazmışlardı, "BMW'ler en fazla arıza yapan motorlardır" diye.

İşte markadan yanılabiliyoruz ..İnşallah az arıza yapıyordur sonuçta bize çıkıyor masrafları..

MrMud
15 Ekim 2017, 10:13
20 kütüphane acildimi...?? Tabiki hayir....Bu kafayla 1000 motor alsan ne olur...

Welcome to wonderland...

Geçen haftalarda sultanbeyli'ye kitap fuarı açıldı, durakta şu diyalog geçti iki genç arasında.

+Bu bu ne lan ne yaptılar buraya ?
-Kitap fuarı kanka.
+..na koyim sultanbeylininde en büyük ihtiyacı kitap fuarıydı, iyiki yaptılar(!)..
-Aynen..

RoofRoof
15 Ekim 2017, 12:35
Brezilya polisi gibi sokak arasında motorla takla atmıyorlar ki abi bu adamlar Brezilyalılar kovalamacaya XRE300'le,250 Tenere ile çıkıyor.Onların bi bildikleri vardır da böyle motorlar almıyolardır.

hasmet
15 Ekim 2017, 15:59
Brezilya polisi gibi sokak arasında motorla takla atmıyorlar ki abi bu adamlar Brezilyalılar kovalamacaya XRE300'le,250 Tenere ile çıkıyor.Onların bi bildikleri vardır da böyle motorlar almıyolardır.
Fakirdir onlar... Sarayları kaç odalı?

Seko
15 Ekim 2017, 19:01
Artık kordonda 20 km hızla gezerler. Bana kalsa 250 cc maxi scooter'dan fazlasını vermem.

BLUERAY
15 Ekim 2017, 19:34
Tamam poli i anlarimda, zabitanin altindaki hayvan gibi makineler ne züke yariyor.... pazarda teftisemi cikiyorlar, seyyar mi kovaliyorlar.... ulan seytan diyo al bitane 250 lik cross koy arkasina mangali... kofte ekmek... ver yesin vatandas... Bok yakalarsin o altindaki hayvanla....

highlore
15 Ekim 2017, 23:32
Kötü motor alsınlar demiyorumda hani çok mu zengin ülkeyizde bu kadar pahalısı alınıyor. 60bin tl lik motor kötümü mesela yetersiz mi geliyor ?

aokuyumcu
16 Ekim 2017, 00:17
selam
honda nın şu modelini alsalar bu modelini neden almadılar deriz , yamaha veya suzuki niye alınmadı deriz . ama görmemiz gereken açılan ihale şartlarını sağlayan motor olması gerektiği.
yunusları seviyorum genç, idealist, görevinden taviz vermeyen, arpa tost vb tamah etmeyen kişiler.motor üzeri görev süreleri de bir kaç sene . sonrasında başka departmanlara geçiyorlar. ihtiyaçları olan şartları sağlayan en iyi motora binmeleri görevlerini daha iyi yapabilmeleri için gerekli ise helal olsun. ucuz diye mondiale binecek halleri yok ya..

sadraf
16 Ekim 2017, 00:29
Yunuslar binsin en güzelinede geçenlerde haber gördüm zabıtalarada motor almaya başlamışlar. zaten zabıtaların tam olarak görev tanımı nedir bilmiyorum avcılar, mecidiyeköye gittiyseniz her taraf satıcı ve cam silcilerle dolu.

MkD
16 Ekim 2017, 00:30
http://www.4gp.me/ebtc/1508102472565.jpg

yamaha xt mi ne bu trafik için alınan bu tarz bir model de var.

Ne olduğu anlaşılmıyor küçük fotoğrafta diyen olursa

https://i.hizliresim.com/nJE9lg.jpg

emremm
16 Ekim 2017, 00:56
http://www.4gp.me/ebtc/1508102472565.jpg

yamaha xt mi ne bu trafik için alınan bu tarz bir model de var.

Ne olduğu anlaşılmıyor küçük fotoğrafta diyen olursa

https://i.hizliresim.com/nJE9lg.jpg

XT660 olabilir.

hasmet
16 Ekim 2017, 01:02
selam
honda nın şu modelini alsalar bu modelini neden almadılar deriz , yamaha veya suzuki niye alınmadı deriz . ama görmemiz gereken açılan ihale şartlarını sağlayan motor olması gerektiği.
yunusları seviyorum genç, idealist, görevinden taviz vermeyen, arpa tost vb tamah etmeyen kişiler.motor üzeri görev süreleri de bir kaç sene . sonrasında başka departmanlara geçiyorlar. ihtiyaçları olan şartları sağlayan en iyi motora binmeleri görevlerini daha iyi yapabilmeleri için gerekli ise helal olsun. ucuz diye mondiale binecek halleri yok ya..
Aynen. Devlet büyüklerimiz için de, büyüğü küçüğü demeden, kaymakamından savcısına, hepsine en lüksünden zırhlı mersedesler alınmalı. Bize kalsa, boş boş konuşur, Honda alsalar niye Toyota almadı deriz. İhtiyaçları olan şartları sağlayan en iyi arabaya binmeleri görevlerini daha iyi yapabilmeleri için gerekli ise helal olsun. Ucuz diye Passat'a binecek halleri yok ya...

Bu arada Amerika'da polis motosikleti olarak Harley kullanıyorlar, yerli olduğu için. Ender olarak ta F650. Sonuçta Türkiye kadar sükseli bi ülke değil. Belki de o yüzden neredeyse yirmi senedir Amerika'da yaşamama rağmen bir tane bile makam arabası görmedim daha...

Beyaz sarayı da görseniz, saray demeye diliniz varmaz. Zaten "beyaz ev" diye geçiyor. Sadece 132 tane odası varmış. Komedi resmen. Bizim yeni yapılan yazlık saray bile 300 odalıymış yahu... E nasıl kıskanmasın herkes Türkiye'yi? Veriler ortada...

aokuyumcu
16 Ekim 2017, 01:18
Aynen. Devlet büyüklerimiz için de, büyüğü küçüğü demeden, kaymakamından savcısına, hepsine en lüksünden zırhlı mersedesler alınmalı. Bize kalsa, boş boş konuşur, Honda alsalar niye Toyota almadı deriz. İhtiyaçları olan şartları sağlayan en iyi arabaya binmeleri görevlerini daha iyi yapabilmeleri için gerekli ise helal olsun. Ucuz diye Passat'a binecek halleri yok ya...

Bu arada Amerika'da polis motosikleti olarak Harley kullanıyorlar, yerli olduğu için. Ender olarak ta F650. Sonuçta Türkiye kadar sükseli bi ülke değil. Belki de o yüzden neredeyse yirmi senedir Amerika'da yaşamama rağmen bir tane bile makam arabası görmedim daha...

Beyaz sarayı da görseniz, saray demeye diliniz varmaz. Zaten "beyaz ev" diye geçiyor. Sadece 132 tane odası varmış. Komedi resmen. Bizim yeni yapılan yazlık saray bile 300 odalıymış yahu... E nasıl kıskanmasın herkes Türkiye'yi? Veriler ortada...

Oooo hasmet bey gene bulmuşsun tenkit için mevzuyu ... işin gücün saraymış abd - türkiye kıyaslamasıymış, lüx makam arabalarıymış , şefim benim yazılarımı alıntı yapıpta fikirlerine beni dahil etme lütfen..
sizin şişenin boş tarafını görmeniz ay ne kadar da boş muş bu şişe demeniz benim hayat felsefem ile hiç uyuşmuyor.

Alonedark93
16 Ekim 2017, 01:25
Tabi ya, rabia, benim eller west coast yapar sadece abi. ::xrock::
https://i.resimyukle.xyz/NVx08K.jpg (https://resimyukle.xyz/resim/NVx08K)

hasmet
16 Ekim 2017, 02:49
Oooo hasmet bey gene bulmuşsun tenkit için mevzuyu ... işin gücün saraymış abd - türkiye kıyaslamasıymış, lüx makam arabalarıymış , şefim benim yazılarımı alıntı yapıpta fikirlerine beni dahil etme lütfen..
sizin şişenin boş tarafını görmeniz ay ne kadar da boş muş bu şişe demeniz benim hayat felsefem ile hiç uyuşmuyor.

Rica ederim. Teşekküre gerek yok. Bazen ben de saçmalıyorum öyle. Baktım "o saray milletin sarayı" türü mantık sınırlarını zorlayan ifadeler baş göstermeye başladı, anladım ki muhabbet "yunuslar köpek balıklarından da korkmazmış" gibi belirsiz ufuklara doğru alacak başını gidecek, sürrealizmde kaybolacak. Acil çarpıcı gerçeklere ihtiyaç olduğunu farkedip yetiştim hemen. Aklı başında kim olsa aynısını yapardı.