PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gaz dalgalanma sorıunu

thedarkfire
13 Ekim 2017, 21:25
Motor mondial roadracer 125

Bütün devirlerde bu sorun oluyor, sabit gazla giderken dalgalanıyor böyle ileri geri bi yığılma gibi yapıyor gaz kendiliğinden azalıyor birden normale dönüyor biraz artırıyor. Hızda pek bi değişiklik olmuyor.

velizrsln
13 Ekim 2017, 22:07
senkron diyicektimde tek silindir, kelebek falan mı bozuk acaba

thedarkfire
13 Ekim 2017, 22:18
senkron diyicektimde tek silindir, kelebek falan mı bozuk acaba

1 aydır felan yedek depo açık sürüyodum, acaba pislik mi kaçtı?
Ama bu gün benzin almıştım, normalde 95 oktan vi power nitro kullanıyordum pompacı normal 95 oktan koydu biraz arttı gibi zaten onu koyduktan sonra acaba ondan mı oldu? 97 oktan denesem düzelir mi ki?

velizrsln
13 Ekim 2017, 22:24
1 aydır felan yedek depo açık sürüyodum, acaba pislik mi kaçtı?
Ama bu gün benzin almıştım, normalde 95 oktan vi power nitro kullanıyordum pompacı normal 95 oktan koydu biraz arttı gibi zaten onu koyduktan sonra acaba ondan mı oldu? 97 oktan denesem düzelir mi ki?

bu tezimiz motora gaz verince düzeldiği için ölüyor

ayetlervaray
13 Ekim 2017, 22:26
debriyajın bitmiştir

thedarkfire
13 Ekim 2017, 22:52
bu tezimiz motora gaz verince düzeldiği için ölüyor

gaz verince düzeliyor diye bişiy demedim zaten hareket halindeyken oluyor bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

debriyajın bitmiştir

aynen oda olabilir çünkü gazı tam kesmiyor sadece sesi değişiyor hafif hafif fren yapmış gibi oluyor sanki aynen debriyajda olabilir ya

Ekarademir
13 Ekim 2017, 23:21
Bendede oluyordu o. Elimi gazda sabit tutarken sanki tekleme var gibi. Ateşleme ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Benimki 2 zamanlı. Yani ya karbüratörden ya ateşlemeden.

thedarkfire
13 Ekim 2017, 23:23
Bendede oluyordu o. Elimi gazda sabit tutarken sanki tekleme var gibi. Ateşleme ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Benimki 2 zamanlı. Yani ya karbüratörden ya ateşlemeden.

Debriyajla alakalı olabilir mi?
Tekleme gibi değil benimkisi, sabit hızla giderken böyle bi öne yığılıyor bi düzeliyor sanki haff hafif fren yapmış gibi motordan da o anda sesi değişiyor bi zorlanma gibi

emremm
14 Ekim 2017, 00:46
Debriyajdır.

Motoru durduğu yerde çalıştırın. Her devri kontrol edin.

velizrsln
14 Ekim 2017, 01:28
peki o zaman tam ters, gaz açtığınızda bu durum artıyor olması lazım pislik kaçıpta benzin yetiştiremiyor ise

Sj's
14 Ekim 2017, 01:34
Sebebini acikliyorum cok sasiracaksiniz. Sebebi mondial olmasi.

thedarkfire
14 Ekim 2017, 09:55
Sebebini acikliyorum cok sasiracaksiniz. Sebebi mondial olmasi.

Hiçbi alakası yok sebebini açıklıyorum 4. mondialim ilk kez bunda oldu.

eby78
14 Ekim 2017, 11:37
buji sorununa benziyor öncelikle.doğru tırnak aralıgı ölçüsünü kontrol edin ve tabii bujinin durumunu da..ve diğer bir seçenek zincirin ne durumda? zincir bozuk ise motor sabit gazda ileri geri yığılır bunu da mutlaka kontrol et..

thedarkfire
17 Ekim 2017, 15:44
Sorun bobin fişlerindeymiş halledildi :)