PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1. KÖPRÜ HALA 7 LİRA ÇEKİYOR, DÜZELTİLMEMESİNİN SEBEBİ NE.. TEPKİ VERMELİYİZ

birbilent
13 Ekim 2017, 15:51
daha önceki 4 geçişimi zorlukla düzelttim.. 1 ekimde geçtim yine 7 tl.. 2.köprü 3,5 tl çekiyorsa demek ki bu iş olabiliyor değil mi.. kaç ay oldu çalışıyoruz demişlerdi.. inancım kalmadı aklıma başka şeyler geliyor..

emiliosantos
13 Ekim 2017, 15:56
her gün geçiyorum her gün 7 lira veriyorum. durmadan hgs bakiyem bitiyor doldurun diye uyarı mesajı alıyorum. aramak zorunda mıyız devamlı düzeltmek için? ya farkına varmayanlar ne yapsın. muz cumhuriyeti yemin ederim ya

MOTORİSK
13 Ekim 2017, 16:05
Tepki oyla olur. Bu halkta o görü de yok!

Erkan344
13 Ekim 2017, 16:36
benden hiç çekmiyor..:cherry:

okanbagiscan
13 Ekim 2017, 17:37
daha önceki 4 geçişimi zorlukla düzelttim.. 1 ekimde geçtim yine 7 tl.. 2.köprü 3,5 tl çekiyorsa demek ki bu iş olabiliyor değil mi.. kaç ay oldu çalışıyoruz demişlerdi.. inancım kalmadı aklıma başka şeyler geliyor..

Ben 1 dende 2 dende geçişimde 7.00tl çekmiş.Yani birinci köprüde sorun var ikide yok değil.Orasıda aynı.

Ekarahan
13 Ekim 2017, 17:38
iyi hatırlattınız yarın sabah arıyım düzelttiriyim geçiş üstünden 6-7 gün geçerse dosya oluşturmak zorunda kalıyorlar daha azsa dosya sonucu beklemeden iadeyi hemen veriyorlar her gün geçtiğim için unutuyorum 4-5 günü geçirmemeye çalısıyorum

SavageGarden
13 Ekim 2017, 17:47
valla bende de ikinci köprüde hep sorun oluyor.
tuhaf durum.

*

ama asıl tuhaf olanı; itiraz etmezsen paralar aynen cukka

bakın size belediyeden örnek vereyim
metrobüs duraklarında iade otomatları var ya
aha işte onlar, küçücük ve hiçbirinde iade otomatı diye yazmıyor biliyorsunuz.
uyarı yok, görünür yerde değiller, ve en önemlisi sayıları az..

yani sadece bilen ve takibi sıkı yapan, iade sırası bekleyenler iade alıyor
2016da ne kadarlık iade ALINMAMIŞ biliyor musunuz?
tam 200 milyon lira

yani iade işinin peşini bırakanlar, belediyeye yılda 200 milyon lira gelir yazmışlar

köprülerde de aynı durum. paşam basıyor 7 lirayı
itiraz eeden olursa ödüyor. itiraz eden olmazsa paralar cukka

velkam to almanların kıskandığı ülke.

rollcycle
13 Ekim 2017, 18:15
valla bende de ikinci köprüde hep sorun oluyor.
tuhaf durum.

*

ama asıl tuhaf olanı; itiraz etmezsen paralar aynen cukka

bakın size belediyeden örnek vereyim
metrobüs duraklarında iade otomatları var ya
aha işte onlar, küçücük ve hiçbirinde iade otomatı diye yazmıyor biliyorsunuz.
uyarı yok, görünür yerde değiller, ve en önemlisi sayıları az..

yani sadece bilen ve takibi sıkı yapan, iade sırası bekleyenler iade alıyor
2016da ne kadarlık iade ALINMAMIŞ biliyor musunuz?
tam 200 milyon lira

yani iade işinin peşini bırakanlar, belediyeye yılda 200 milyon lira gelir yazmışlar

köprülerde de aynı durum. paşam basıyor 7 lirayı
itiraz eeden olursa ödüyor. itiraz eden olmazsa paralar cukka

velkam to almanların kıskandığı ülke.

yersen hesabı diyoruz biz buna :) belki o iade otomatları için devletini sevenler parasını devlete bırakıyor gibi düşünülmüş olabilir. Düşünün nasıl bir para kazanılıyor oradan. Kimse bunu bile sorgulamıyor sığır gibi yaşıyoruz.

mgora
13 Ekim 2017, 22:19
iyi hatırlattınız yarın sabah arıyım düzelttiriyim geçiş üstünden 6-7 gün geçerse dosya oluşturmak zorunda kalıyorlar daha azsa dosya sonucu beklemeden iadeyi hemen veriyorlar her gün geçtiğim için unutuyorum 4-5 günü geçirmemeye çalısıyorum

Hikaye ben ayda bir arıyorum düzeltiyorlar , o kadar vergi ödetip kötü bir hizmet alıyoruz.

rumelian
13 Ekim 2017, 22:23
ben aramıyorum. 1 ay sonra kendiliğinden düzeltilmiş halde buluyorum.

mgora
26 Ekim 2017, 12:31
Bunu bile beceremeyen bir hükümet , yerli jet motorundan bahsediyor.
Elemana diyorum hem size hem bize yazık , siz her zaman arayın diyor , iyi de senin paranda benim vergilerle gidiyor böyle saçmalık olmaz.

Ekarahan
26 Ekim 2017, 13:00
abi herşeyi geçtim bu ülkede yazılımcı program yazıcak adam yokmu bulupda düzeltiremiyorsunuz
koyduğunuz sisteme bak ya bu yazılım plakadan tanıyorda sınıfına ayıramıyormu ?
3-4 aydır cektiğimiz eziyete bak ya para ödüyoruz. kullandıkları sistem okadar yavaşki her aramamda 20 25 dkmı çalıyorlar
(sabah lastik patladı yolda kaldık gerginliğim ondan olabilir :) )

zapalka
26 Ekim 2017, 15:49
her gün köprüden geçtiğim için, az önce aradım yine 4 tane 7 tl vardı onları düzelttirmek için. hepsi için tek tek işlem yapıyor ve yaklaşık 1-1.5 dk sürüyor. aralarda muhabbet ettik ;

- millet uzaya çıkıyor biz plakası belli her şeyi belli motosikletin fazla çekilen paraları için uğraşıyoruz. hem siz hem biz yoruluyoruz, ne saçma iş böyle. plakayı %50 ücret düşecek şekilde ayarlamak bu kadar mı zor ?

+ aslında körpü geçişlerinizde ogs ve hgs karışık olduğundan çoğu zaman da ogs okuduğundan ve ogs'de de 6. sınıf diye bir ayrım olmadığından tam para çekiyor. biz her gün mail atıyoruz bu durum için ve mail ata ata artık ogs görevlileri de bıktı ve ogs için de 6. sınıfın yakın zamanda tanımlanacağını öğrendik. inşallah en kısa zamanda bu iş çözülecek, siz de kurtulacaksınız biz de

diye bir cevap aldım. ne kadar doğrudur ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

MUSTAFA KIR
26 Ekim 2017, 16:20
Abi gecerken kapatın plakayı. Hic değilse poşet takın geçerken. Kaç defa 7 tl aldılarsa o kadar fazlan geçin devlete haram para yedirmeyin ayıptır günahtır.

killingroad
26 Ekim 2017, 17:30
her gün köprüden geçtiğim için, az önce aradım yine 4 tane 7 tl vardı onları düzelttirmek için. hepsi için tek tek işlem yapıyor ve yaklaşık 1-1.5 dk sürüyor. aralarda muhabbet ettik ;

- millet uzaya çıkıyor biz plakası belli her şeyi belli motosikletin fazla çekilen paraları için uğraşıyoruz. hem siz hem biz yoruluyoruz, ne saçma iş böyle. plakayı %50 ücret düşecek şekilde ayarlamak bu kadar mı zor ?

+ aslında körpü geçişlerinizde ogs ve hgs karışık olduğundan çoğu zaman da ogs okuduğundan ve ogs'de de 6. sınıf diye bir ayrım olmadığından tam para çekiyor. biz her gün mail atıyoruz bu durum için ve mail ata ata artık ogs görevlileri de bıktı ve ogs için de 6. sınıfın yakın zamanda tanımlanacağını öğrendik. inşallah en kısa zamanda bu iş çözülecek, siz de kurtulacaksınız biz de

ALLAHU AKBAR

Jemand
26 Ekim 2017, 17:33
iade ediyorlar, arayın mutlaka.

thepope
26 Ekim 2017, 18:54
Bende FSM köprüsünü haftada 3-4 kere kullanıyorum, HGS kartını motosikletin önüne, sensörlerin algılayabileceği şekilde koymadan önce sürekli 7 lira çekiyordu. Şu anda sorun yok, öncesinde her hafta arayıp bakiye iadesi istiyordum fazla uğraştırmadan yapıyorlardı ama ararken kaybettiğim zamana değmez diyerek böyle bir çözüm yoluna gittim.

azah
26 Ekim 2017, 18:57
Kim işletiyor Twitter ve Şikayetvar' dan taciz edelim. Olmadı BİMER'e şikayet edelim.

zapalka
16 Kasım 2017, 12:08

sanırım düzenleme yapılmış olabilir.

1 haftadır yaptığım tüm geçişlerden 3.5 tl alınmış.

killingroad
16 Kasım 2017, 12:19
denemek için bi tekirdağa köfteye mi gitsek napsak =)

serconline
16 Kasım 2017, 13:42
Yani köprüler çok büyük kolaylık ama artık can sıkmaya başlıyor bi yerden biryere gidiyoruz defalarca gişe köprü vs...Sonra plakayı kapatmak yasak evet doğru yasak

inzell
16 Kasım 2017, 14:45
Konuyu görünce aradım tekrar, 10,50 TL iade geçmişler. Son geçişimden de 3,50 TL almış.