PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bakışı kaçırdım, yayaya aynayı vurdum :(

twisten
12 Ekim 2017, 10:17
Sabah işe gelmek için yola çıktım, arayoldayım, hızım çok düşük. Karşıdan ters yönden yola araba giriyordu, ona kanalize oldum, selektör yapıp uyardım. Gördüğü halde inatla yola girdi. Yanından geçerken burası ters yön diye fırçalamayı kafaya koymuşken yayanın biri birden önüme atladı, aynayı eline vurdum. Durdum, baktım, elini ovuşturup bana ters ters baktı. Bende özür dileme aklıma bile gelmedi, gazlayıp yola devam ettim. Aslında öyle biri değilim ama terse giren adama kanalize olduğumdan bi an gaflete düştüm, özür bile dilemedim, o an aklıma bile gelmedi.
İleride durup geri dönüp özür dilemek aklıma geldi ama kimbilir nereye gittiydi, yapmadım. Şimdi ofisteyim hep aklımda, yarın tekrar rastlarsam mutlaka özür dilerim ...
Bakışı kaçırmak, çevreyi kontrolü bırakıp tek bir nesneye kanalize olmak böyle sonuçlar doğurabiliyor. Hep bizi farkedin diyoruz ama biz de bazen farketmiyoruz...

tuncel_85
12 Ekim 2017, 10:28
En korktuğumda yola birden atlayan yayalar. Suç sanırım sizde değil. Ama panik haliyle özür dilemek aklınıza gelmemiş. Kafana çok takma sağlık olsun:)

vişneçürüğü
12 Ekim 2017, 11:46
Bilinçli bi kullanıcısınız, takdir ettim sizi. Hatasının farkına bile varmayan o kadar çok sürücü var ki memlekette..