PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Öneri lazım kararsız kaldım?

MTAvcı
12 Ekim 2017, 03:02
Arkadaşlar a1 ehliyet alacağım bir konuda kararsız kaldım 4000 5000 tl lik motosiklet ler de var Cbr125R gibi 13000 tl lik motosiklet te var 4500 gibi fiyata oturduğum yerde 2 km uzaklıkta motosiklet satan yer var ordan salcano wolf tarzi motosiklet aliyim diyorum ilk olacagindan düşerim felan içim pek yanmaz en azından a2 alınca cc anında yukselticem a2 ehliyet alinca orjinal bayi yuksek cc motosiklet almak var aklimda 125 cc konusunda nasil bir yol izlemeliyim sizce?

Yolcu0
12 Ekim 2017, 04:28
Direk a2 alsan olmaz mi ? Hem okuluna odaklanmış olursun. Tamam hepimiz biran önce ehliyet almak istedik ama unutma önünde koca bir omur var 60 a kadar yaşayacağını düşünürsek. Bu yüzden 18 de a2 al direk. İlla ben a1 alacağım diyor isen 4 5 bin liralık motosikletler çok. İkinci el bi mondial veya küba al. 2 3 bin e filan. Paran cebinde kalmış olur satarken fazla zarar etmemiş olursun ayrıca ekipman dizersin a2 alınca da ekipmanla uğraşmazsın. Hee param var şekil şukul istiyorum der isen o zaman cbr yi geç yzf r125 al direk. Çoğu kişi için tartışmasız en şekil 125 lik motor. Ayrıca düşünmeye başla çocuk değilsin artık. Mantıklı secimler yap söylediğin seçenekler tamamen bütçe ile alakalı. Bunu alırsam böyle şunu alırsam böyle. 13.000 e onu almaktansa 2.500 e drift alıp kalan para ile en kral set ekipman dizilir. Cc yükseltirken motor almak için para bulunur. Heves sonuçta peki ekipmanı güçlendirmek için o şekilde heves eder misin ? Var işte kullaniyoz der geçersin. Otur masana hesabını yap. Unutma cbr ile düşersin masrafın çok olur mondial ile düşersin az. Kazadaki masrafı karşılayabilecek misin ? Düşün genç adam. Herkes 1000 fikir verse burada gene de senin kararın senin secimin olacak. O yüzden otur bütçene göre hesabını yap.

thedarkfire
12 Ekim 2017, 05:04
Kardeşimizin kararını değiştirmek size düşmez, a1 almak istiyorsa a1 alır beklemek istiyorsa bekler. Parayı o veriyor ehliyeti o istiyor. Em fazla ailesi karışır sen ve beni alakadar etmez.

Sana tavsiyem mondial superboy dur.
100 cc bir motora sahip vergisi yok.
Az yakıyor şeklide fena değil 90 küsür kilo hafifte, seleside yüksek değil gidonuda alçak değil oturuşu rahat kullanımı kolay az yakan güzel bi motosiklettir.
Fiyatı 3290 TL şu an trafiğe çıkarması sigortası felan var daha bunun. Onlarla beraber oturduğun şehre göre de değişir ama 4000 i bulur zaten.
1000 lira daha ayır üstüne git kask, mont, eldiven ve dizlik al. Hatta imkanın olursa bot ve pantolon al daha iyi olur.

4 mevsim mont tavsiye ederim sırt omuz ve dirsek korumaları olsun yüzeyi sürtünmeye dayanıklı olsun
kask konusunda da ucuza kaçma en az 300 TL bütçeni kaska ayır
bayiden de tavsiye al bilen kişilerden tavsiye al ekipman konusunda çok bilgili değilim bende ekipmanımı arkadaşların bilgi yardımıyla gidip almıştım pek anlamam ekipmandan. O yüzden direk gidip de dediğimi uygulama önce araştır soruştur öyle al.

Motosiklet konusunda benim fikrim odur. Şimdi a1 e uyan mh minör çıkardılar, 4350 TL e bunun trafiğe çıkarması var sigortası var onlarla beraber 5100 ü felan bulur hatta belki geçebilirde sigorta fiyatları şehire göre de değişiyor çünkü. E üstüne ekipmanda alacaksın, eğer param yeter diyorsan mh minör al. Ama benim sana tavsiyem superboydur kullanmasıda zevklidir.

Yolcu0
12 Ekim 2017, 05:25
"Kardeşimizin kararını değiştirmek size düşmez, a1 almak istiyorsa a1 alır beklemek istiyorsa bekler. Parayı o veriyor ehliyeti o istiyor. Em fazla ailesi karışır sen ve beni alakadar etmez."
Tabi ki bizi alakadar etmez. Fakat 16 yaşında daha neyin ne olmadığını bilmeyen devletin bile çocuk dediği bir kişi kaza yapsa bu hoş olur mu ? En azından 18 e girip birey olmalı. Bu yüzden 18 e girip a2 almalı. Alacak olduktan sonra beni dinlemeyecek sonuçta.

thedarkfire
12 Ekim 2017, 05:51
"Kardeşimizin kararını değiştirmek size düşmez, a1 almak istiyorsa a1 alır beklemek istiyorsa bekler. Parayı o veriyor ehliyeti o istiyor. Em fazla ailesi karışır sen ve beni alakadar etmez."
Tabi ki bizi alakadar etmez. Fakat 16 yaşında daha neyin ne olmadığını bilmeyen devletin bile çocuk dediği bir kişi kaza yapsa bu hoş olur mu ? En azından 18 e girip birey olmalı. Bu yüzden 18 e girip a2 almalı. Alacak olduktan sonra beni dinlemeyecek sonuçta.

Aracı yaş değil kabiliyet, yetenek, dikkat v.s sürdürür.
Aile rızası varsa sıkıntı yok sonuçta ehliyete yaşı tutuyor.

Yolcu0
12 Ekim 2017, 06:01
Aracı yaş değil kabiliyet, yetenek, dikkat v.s sürdürür.
Aile rızası varsa sıkıntı yok sonuçta ehliyete yaşı tutuyor.

O değilde bu kadar tartismaya hevesli bir kardeşimiz çıkıyormuş ailesi ne motora ne ehliyete izin vermiyormus. Konuştuğumuz ile kaliyormuşuz ne olur be :)

MTAvcı
12 Ekim 2017, 06:16
16 değil 17,evet dediğin gibi a2 ehliyeti beklemeye karar verdim 2016 veya 2017 mt-07 almaya karar verdim tek engel ehliyet ekipman hazırlayıp ilk gun almaya gideceğim öneriniz çok güzel di teşekkür ederim

Erky Perky
12 Ekim 2017, 07:13
16 değil 17,evet dediğin gibi a2 ehliyeti beklemeye karar verdim 2016 veya 2017 mt-07 almaya karar verdim tek engel ehliyet ekipman hazırlayıp ilk gun almaya gideceğim öneriniz çok güzel di teşekkür ederim
Mt 07, A2'yle sürülemiyor dostum. Ayrıca başlangıç için aşırı güçlü bir motosiklet..