PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : honda nc 750 x i nasil bilirsiniz

emre xt125
12 Ekim 2017, 00:07
arkadaslar nc 750 x dusunuyorum. iyisiyle kotusuyle nasil motordur? sorunsuz uzun sure kullanilir mi? gecenlerde 200.000 km yi gecmis , sahibinin hala kullandigi nc yi duydum. sizce nasil motordur?

banro
12 Ekim 2017, 00:14
Boşver git Tenere al.Tenere gerçek enduro NC serisi sadece yakıt olarak iyi.

mustang256
12 Ekim 2017, 04:37
Nc'den ziyade tenere veya versys e yönelirdim. Kullanacağım alana göre yolsa kawasaki, arada arazide olacaksa Yamaha.
Ucuz bi seçenek düşünüşürse nc den sanırım 8 bin daha ucuz Trk 502, üşenmeden kullanıcı sayfasını sayfa sayfa okudum. Kullanıcılar bir hayli memnun.

E-TEKİN
12 Ekim 2017, 07:23
Tr piyasası Honda motosikletlere sıcak bakar, Honda tr de bunun farkındadır, nc serisi hiç bir şeyi tam yapamayan ama herşeyden bir tutam yapabilen enteresan bir motordur, Az yakar ama aradaki farkı motorlu taşıtlar vergisi ile kapatır. 700 cc ile yakından uzaktan alakası olmayan bir gidişi vardır.
Bu sınıfın tartışmasız lideri versys dir, Araziye de girerim derseniz tencere alınır,
Evet Emin'im motor bloğu çok uzun km gider, sadece motor bloğu sağlamlığı ve az yakıtı haricinde bana göre hiçbir krıterde önde değil

Riptalon
12 Ekim 2017, 08:27
Güzel motordur. Çok sağlamdır. Uzun yıllar kullanırsın. Vergi, konfor, amortisörler, kısmen fren gibi dezavantajları olabilir. Ama yakıt, pratiklik, güvenilirlik gibi artıları vardır. Ben de alacaktım ama fiyatını aşırı pahalı buluyorum. Dolayısı ile 9500 lira daha ucuza TRK tercih ettim.

Kızıl pars
12 Ekim 2017, 09:39
Öncelikle link paylaşayım;

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/100659-honda-nc700x-750x-and-nc700s-750s-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

Burada da göreceğin üzere NC bir rüya motoru değil ama mantıklı bir motor.
Yani aşk evliliği değil, mantık evliliği diye özetlenebilir.

Motorda ne aradığına bağlı.
Ben sıfır aldım, kullanıyorum ve çok memnunum.

Yoğun kullanan birisi olarak yakıt konusu göz ardı edilemeyecek bir konu bence.
Ayrıca servis ve yedek parça da bence önemli.

Düşük devir bandında çalıştığı için ani hızlanmalarda etkili sayılmaz.
Ama aynı nedenle yakıtı düşük, motor ömrü uzun.

Ama sen adrenalin istiyorum, uzasın gitsin diyorsan o zaman NC yanlış adres.
O zaman zaten az yakmasına da bakmazsın.

Özetle, ne aradığına bağlı olarak NC yi tercih edebilirsin.
İyi düşünüp alırsan pişman da olmazsın.
Toplam satış rakamına da bakarsan oldukça iyi bir rakam yakaladığını görürsün.
Dolayısı ile insanlar farklı nedenlerle de olsa tercih etmişler ve bu bir tesadüf değil.

YAHYaONUR
12 Ekim 2017, 10:06
Uzun yol yapmak için düşünüyorsan çok rahatsız, şehir içi için düşünüyorsan gereksiz, zaten tipsiz, her halukarda tercih etmezdim. Arkadaşlar alternatifleri zaten yazmış bu günlerde yamaha tracer 700'ü görücüye çıkarmış git bi sür bence ben henüz denemedim ama çok keyifli bir motor diyorlar.

emre xt125
12 Ekim 2017, 10:21
garip gelmesin ama top speed merakim yok. benim icin daha ziyade tork onemli. r25 kullaniyordum, gereksiz fazla yakitindan dolayi ve esimle daha rahat bir motora binebilmek icin sattim. arazi yapmiyorum %90-95 sehir ici sakin kullaniciyim. tayin dolayisiyle her gittigim ilde servis ya da usta bulunmayabiliyor. elimden nispeten is gelir yag, filtreler, buji gibi bakimlari yaparim. bu bakimlar harici bana kolay kolay ariza cikarmayacak motor bakiyorum. ani gaz tepkisi ya da 200u gecen bi hiz cazip gelmiyor zaten hangimiz sollamalar harici 140 uzerini goruyoruz ki? bu garip kullanim amacim dogrultusunda sanirim ilk onceligim motorun hani derler ya yagini suyunu koy evladiyelik diye ilk kriterim bu. scooter düşünmüyorum enduro tarz bana daha uygun. oneriler icin ayrica tesekkurler hepinize

MrMud
12 Ekim 2017, 10:25
Araziye girmeyi felan hayal ediyosan mıcırlı yol çakıllı yol felan harbi gülerim.
Ama yok şehir ici tozla toprakla işim olmaz dersen, fişek gibi makinadır kendisi.
Hem sürücü hem artçı oldum, iki taraftada çiçek gibi makina, şehir için aralardan geçmek biraz tecrübe olduktan sonra sorun değil, elcikten verilen tepki anında blokta.
Konforlu, gayet keyifli, atik, çevik, zeki...

Erdost
12 Ekim 2017, 10:44
Az yakar..

Olcan138
12 Ekim 2017, 10:46
Bilenlerin geniş geniş anlattıkları bir başlığı var:
Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı (http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/100659-honda-nc700x-750x-and-nc700s-750s-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html)
Oradan devam edebilirsiniz.