PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kış indirimleri ne zaman başlıyor ?

pintus
10 Ekim 2017, 14:10
Arkadaşlar merhaba.Bir süredir ilk motorumu almayı planlıyorum.Ehliyet>Kıyafet>Motor sırasında bir planım var.Araştırdığım kadarıyla,az da olsa kışın motorlar indirime giriyormuş.Bunun belli bir ayı,tarihi var mı ?
Honda Pcx 125 almayı düşünüyordum.Eylül ayında %20 zam geldi,şansımı seveyim.Acaba şimdi kış indirimi beklerken (malum dolar artıyor) yeniden zam söz konusu olur mu acaba diye tereddüte düştüm.

Karar veremedim.En kısa zamanda daha da zam gelmeden almalı mı yoksa zam gelmez,kış indirimini beklemeli mi diye.
Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler. :)

mombohunter
10 Ekim 2017, 14:19
Bence biran önce al paran varsa indirim mindirim olmaz bu memlekette bindirim olur.

artemis99
10 Ekim 2017, 14:33
Arkadaşlar merhaba.Bir süredir ilk motorumu almayı planlıyorum.Ehliyet>Kıyafet>Motor sırasında bir planım var.Araştırdığım kadarıyla,az da olsa kışın motorlar indirime giriyormuş.Bunun belli bir ayı,tarihi var mı ?
Honda Pcx 125 almayı düşünüyordum.Eylül ayında %20 zam geldi,şansımı seveyim.Acaba şimdi kış indirimi beklerken (malum dolar artıyor) yeniden zam söz konusu olur mu acaba diye tereddüte düştüm.

Karar veremedim.En kısa zamanda daha da zam gelmeden almalı mı yoksa zam gelmez,kış indirimini beklemeli mi diye.
Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler. :)

Sen yanlış anlamışın o indirim değil 2. el piyasasıdır. Kış gelince bir kısım kullanmaz bu nedenle satmak ister. Arz talep meselesi talep az olunca da fiyatlar düşer.
Sıfır için diyorsanız indirimi unutun, döviz artışları zam olarak yansıyacak o kesin.

pintus
10 Ekim 2017, 14:40
Anladım hocam çok teşekkürler.Bu cevap tatmin edici oldu.Çünkü indirimden çok zam gören bir ülke olduğumuz için zam kaçınılmaz.Evet sıfır alacağım.Ne kadar erken alırsam o kadar iyi.

toreador
10 Ekim 2017, 15:35
- Bu televizyonu şimdi alma, yazın fiyatı düşer.
- Bu motosikleti şimdi alma, kışın fiyatı düşer.
- Bu telefonu şimdi alma, 6 ay sonra fiyatı düşer.

Bu telkinlerin dönemi yaklaşık 8-9 yıl önce nihayet buldu aslında, ancak çevremizde bu fırsat döneminde bir kere piyasa fiyatı 1000 lira olan telefonu 800 liraya almış olan kişinin ömür boyu vermeye devam edeceği önerilerdir. Bunları dikkate alarak planlamanızı yapmayın. Şu anki dünya düzenini sağlayan kapitalizm, maalesef 800 lira ile telefonu bedavaya getirmiş olan tornacı Mehmet ustadan daha zeki.

Sigaraya zam geleceği zaman tezgah altına istifleyen, motosiklete ek gümrük vergisi geleceği zaman garaja çekilen dönemlerdeyiz. İnternet ve bilgi çağında fırsat beklememenizi öneririm. Bir unsuru, ihtiyacınız olduğunda mümkünse hazır para ile edinecek biçimde planlayın alımınızı; tahminimce mesut olacaksınızdır.

Öz_Musti
10 Ekim 2017, 15:49
Ne indirimi ya.

Bunca yıldır motosiklet piyasasının içindeyim, kışın fiyat düştüğünü, firmaların kendi özel kampanyaları hariz hiç görmedim-duymadım.

Abi nerede yaşıyorsunuz siz ne yiyip içiyorsunuz ya. İlk defa mı evden çıkıyonuz kimseyle konuşmuyor musunuz? Bu forumda bu kaçıncı ya.

toreador
10 Ekim 2017, 16:02
Ne indirimi ya.

Bunca yıldır motosiklet piyasasının içindeyim, kışın fiyat düştüğünü, firmaların kendi özel kampanyaları hariz hiç görmedim-duymadım.

Abi nerede yaşıyorsunuz siz ne yiyip içiyorsunuz ya. İlk defa mı evden çıkıyonuz kimseyle konuşmuyor musunuz? Bu forumda bu kaçıncı ya.

Tabii böyle çok da iddialı cümleler kurmamakta fayda var.

2016'ya girmeden şöyle bir kampanya olmuştu kaçırdığım için üzüldüğüm;

http://www.aneshonda.com/kampanyalar/yuksek-indirim

Ayrıca KTM de kimi modellerinde eski modellerin stoğunu tüketmek maksadıyla 1000-2000 Lira gibi iskontolarla motosiklet sattığına tanık oldum, 13.500 lira civarındaki Duke 200'leri sanırım yakınlarda bitirdi.

Nadir de olsa avantaj sağlayabilecek indirimler olabiliyor, bazen ödeme biçimine bağlı özel fiyatlar değişebiliyor. Yeni motosiklet alacak arkadaşları rehavete kapılmasına vesile olmayalım iç karartan bilgilerle derim ben.

New Shamy
10 Ekim 2017, 16:20
Bu saatten sonra, kaldırdılar, daha da inmez artık, indirime degilde az kaldırılanlara bakmak lazim.

Keoma
10 Ekim 2017, 16:59
Kışın.....

something123
10 Ekim 2017, 17:41
temiz bir pcx 2. el kışın alsan kar edersin gibime geliyor,
az km gibi, bende hep kar yagarken motor almış biriyim :)

şu var ki aralık dönemlerinde o yılın son kalan motorları oluyor yeni yıl geldiginden bir onceki yılı daha uyguna vermeye çalışıyorlar
misalen ben mt-07 ocak -2017 de aldım, 2017 kasa (siyah renk 2016 yok) turkiye girişi 2016 oldugundan ruhsatta 2016 yazıyor,
son teşhir urunuydu, 26,000 TL gibi güzel bir fiyata aldım şu anda sanırım mt piyasası 35,000 lerdedir,

indirimden amaç bu olabilir,

EUOGLU
10 Ekim 2017, 17:53
2. El bende ocak ayını bekliyorum 1000 tl cıvarı indirim olacagını umuyorum duke 125 lerde

LynXMaSTeR
10 Ekim 2017, 18:00
aksine ocak 2018 de fiyatlar daha da artacak diye düşünüyorum.

MoRFy
10 Ekim 2017, 19:49
2018 yılına girince 2017 den kalan son motorları alırsanız karlı bir alışveriş olur yoksa yeni modelde indirim diye bişi olmuyor. CBF 150 lerde kampanya vardı geçen sene okadar oda 1 ay kadar honda amca indirim yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam... 2.el piyasasıda bir nebze düşüyor kışın oda bu kış değil bence. Piyasalar allak bullak millet motor satmayada almayada korkar oldu :(

MUSTAFA KIR
10 Ekim 2017, 20:03
Kış aylarında motor fiyatları düşecek 😁

okankalaycı
10 Ekim 2017, 21:42
Bende 1 hafta önce pcx 125 aldım fakat ikinci el eğer ilk motorunuzu alacaksanız bence temiz bir ikinci el alın şahsen ben kış başlarken ucuza aldığımı düşünüyorum ve yaza kadar kullanıp yazın 250 lik bir joymax yada xciting alıcam. Uzun süre binerim derseniz sıfır almak tabiki daha mantıklı fakat ikinci el alsanızda sıfır alsanız da fiyatlar artmadan alın aralıkta fiyatlar artar diye düşünüyorum.

pintus
10 Ekim 2017, 23:51
Yardımcı olan herkese çok teşekkürler.

mhmtesk
11 Ekim 2017, 00:48
temiz bir pcx 2. el kışın alsan kar edersin gibime geliyor,
az km gibi, bende hep kar yagarken motor almış biriyim :)

şu var ki aralık dönemlerinde o yılın son kalan motorları oluyor yeni yıl geldiginden bir onceki yılı daha uyguna vermeye çalışıyorlar
misalen ben mt-07 ocak -2017 de aldım, 2017 kasa (siyah renk 2016 yok) turkiye girişi 2016 oldugundan ruhsatta 2016 yazıyor,
son teşhir urunuydu, 26,000 TL gibi güzel bir fiyata aldım şu anda sanırım mt piyasası 35,000 lerdedir,

indirimden amaç bu olabilir,

2017 model 0 km 31.500'e Eskişehir esmoto bayisi satıyor. Tabi bu pazarlıksız fiyat bide pazarlık yaparsan ohh miss.

Seko
11 Ekim 2017, 07:16
Kış indirimi diye bir şey mi varmış ? Ayrıca bu fiyatlardan sonra hala PCX veya Nmax almak isteyenler var ya hayret ediyorum.

pintus
11 Ekim 2017, 12:46
Hangi MaxiScooter'ı öneriyorsunuz daha hesaplı fiyata ?