PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YENİ MEZUNİYET VE YETERSİZ TECRÜBE

Hamza Toruk
08 Ekim 2017, 13:54
Herkese merhaba arkadaşlar bu yıl yeni mezun olmuş bir mühendis olarak aranızda yer almaya devam ediyorum . Bu gün sizlerden yardım istediğim konu ise henüz üniversiteden yeni mezun olmamın verdiği heyecanla hemen yeni bir işe girdim ancak bazen bilgi ve becerilerim yetersiz kalıyor bu problemi aşmak için düzgün bir servis ( birşeyler öğrenebileceğim ) yada tamirhane var mı ? Cumartesi ve pazar iş yapmak istiyorum . Sigorta vs istemiyorum şuan zaten bir firmada çalışıyorum . Bana KOCAELİ ve İSTANBUL ASYA bölgesinde tavsiye edebileceğiniz bir yer var mıdır ? Bu arada mezun olduğum bölüm OTOMOTİV MÜHENDİSLİĞİ şimdideN teşekkür ediyorum

qıp
08 Ekim 2017, 14:46
etkilendim
bu dahice fikrini patronuna aç, o da etkilensin

artemis99
08 Ekim 2017, 15:14
Zamanla alışırsın, sadece ctesi pazar çalışabileceğin mühendise uygun bir iş bulamazsın kendini yorma.

Hamza Toruk
08 Ekim 2017, 16:13
Amacım kımseyı etkılemek değil , birşeyler öğrenmek ve gelişmek

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

Zamanla alışırsın, sadece ctesi pazar çalışabileceğin mühendise uygun bir iş bulamazsın kendini yorma.

yani amacım pratiği de öğrenmek

osiosborn
08 Ekim 2017, 16:35
Esnek çalışma saatleriyle haftanın 6 günü çoğu zaman pazar günü de olarak asgari ücret + elden 300-500TL çalışmak istersen iş bulabilirsin bunun dışında ek iş istiyorsan cafe bar tarzı yerlerde geceleri veya bazı fast-food mağazalarında gece kuryecilik yapabilirsin.

Hamza Toruk
08 Ekim 2017, 16:47
Esnek çalışma saatleriyle haftanın 6 günü çoğu zaman pazar günü de olarak asgari ücret + elden 300-500TL çalışmak istersen iş bulabilirsin bunun dışında ek iş istiyorsan cafe bar tarzı yerlerde geceleri veya bazı fast-food mağazalarında gece kuryecilik yapabilirsin.

Hocam sen üst tarafı ya okumadın yada tam anlayamadın . Benim para gibi amacım yok OTOMOTİV sektöründe daha fazla tecrübe sağlamak için bu konu başlığını açtım ve eminimki tecrübeli arkadaşlar bir yerleri tavsiye edecektir ... Amaç para kazanmak olsa babamın servis araçlarından bir tanesini alır hafta sonları düğün vs işleri yaparım

bindiregandi
08 Ekim 2017, 20:30
Tamirci ciragi mi olmak istiyorsunuz? O kismi pek anlasilmiyor.

Boldpilot
08 Ekim 2017, 21:06
adam otomotiv mühendisi olmuş ama otomotivden pratikte anlamıyor. Demekki okulun öğrettiği teori eğitimleri bi yere kadar.

Kardeşim iyi markaların yetkili servislerine git , ilgili kişilere (müdür , genel müdür ve ) durumunu anlat yardımcı olacaklardır.

Birheves
08 Ekim 2017, 23:55
Staj basvurusu yap.

kefkes
09 Ekim 2017, 00:24
Tamam çalışmak öğrenmek, eksiğini tamamlamak güzel bir şey de; calıştığın yerde tecrübe eksikliğinin dezavantajlarıni yaşayıp, başka bir yerde ek iş, ücretsiz çalışmak gibi çareler aramak bir o kadar yanlış bence..Mevcut isyerinde yeniymissin rahatsızlık hissetmemelisin, çalıştığın yer sana zaman tanımak veya yardımcı olmak zorunda bi bakıma zaten faydalarına olacaktir, enerji ve emeğini başka yerlerde harcamak yerine isyerinde göster. Farklı alanlarda da çalışmak istiyorum dersen bilemem işinin ayrıntılarını bilemediğimden..

Zabitatak
09 Ekim 2017, 00:45
Bende otomotivdeyim stajını nerede yaptın ?