PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eyvah Eyvah Bugünleri de Gördüm Ya..Sizce Ne Yapayım..

hachiko
08 Ekim 2017, 00:35
Arkadaşlar ailem özellikle babam motora hep karşılardı sürmeme kızlarlardı (2004te kaza geçirip beyin ameliyatı olmam en büyük nedeni)..Bugün babam öyle bir elektrikli motora bakakerken gördüm dalmış ağzı kulaklarında , hayırdır baba dedim..Ya bundan almak istiyorum arkadaşlar almış dağ bayır geziyorlar 30 km gidiyormuş dedi..Önce inanmadım sonra yüzümü yıkadım tekrar sordum aynı şeyleri duydum..Biraz anlattım baba aküleri çabuk bozuluyor vs ama dinlemedi..Şimdi pek kafa şişirmeyecek birşey ne alayım babama gördüğü 3 tekerli bişeydi..Ya hala inanamıyorum..:sunny::santa:

54RR
08 Ekim 2017, 01:07
Benim babamda, ilk motosikletimi aldıktan sonra heves edip kendine 100cc bir cup motor almıştı :P hala da onla gezer :queen:

Stock Sever
08 Ekim 2017, 01:11
Benim babam fa cbf almama kızıyordu. Artık alıp sürmeye çalışıyo. Hayalleri de var. Köye gidip heryeri gezecekmiş. Arada balığa ava falan gidecekmiş. Kısaca hoşumuza giden şeyler bunlar. Ancak biraz sıkıntılı.

mustick
08 Ekim 2017, 09:19
B sınıfı ehliyeti varsa 50'lik bir şey bak. Şarjı bitti mi kurtarmaya gitme derdin de olmaz. :)

mombohunter
08 Ekim 2017, 09:47
Bizimkilerin haberi yok

mgora
08 Ekim 2017, 10:02
Arkadaşlar ailem özellikle babam motora hep karşılardı sürmeme kızlarlardı (2004te kaza geçirip beyin ameliyatı olmam en büyük nedeni)..Bugün babam öyle bir elektrikli motora bakakerken gördüm dalmış ağzı kulaklarında , hayırdır baba dedim..Ya bundan almak istiyorum arkadaşlar almış dağ bayır geziyorlar 30 km gidiyormuş dedi..Önce inanmadım sonra yüzümü yıkadım tekrar sordum aynı şeyleri duydum..Biraz anlattım baba aküleri çabuk bozuluyor vs ama dinlemedi..Şimdi pek kafa şişirmeyecek birşey ne alayım babama gördüğü 3 tekerli bişeydi..Ya hala inanamıyorum..:sunny::santa:

Evlatlık hakkımı helal etmem , çok tehlikeli de :)

neobirzenci
08 Ekim 2017, 10:18
En mantiklisi 50 cc olan elektrikli falan bos is usta.

EUOGLU
08 Ekim 2017, 14:09
Motordan korkan annem su an motor alırsak ogrenıcem arabayı satıp sukuter alıcam diyor tatsın bu zevkı yeter :)

shruikan
08 Ekim 2017, 18:38
peder de bozdu desene...

DKN
08 Ekim 2017, 22:42
keşke derdimiz hep böyle olsa

MrMud
09 Ekim 2017, 01:33
Moruk elektrikliden uzak dur.
Sen 50cc bisey aldır elektrikli diye yuttur.
Yolda kalınca benzin koy dediğinde anlar mevzuyu.

velizrsln
09 Ekim 2017, 02:28
bizimkilerde 150cc alcağımda önüne geçmeye çalıştılar ama olmadı şimdi 1000cc var hala önüne geçmeye çalışıyorlar hafiften ama olmuyor çünkü tek problem motor kazası olsa keşke, belki motosiklet olmasa çoktan ölmüştüm

Muzdarip
09 Ekim 2017, 16:48
Bizim burada sucularda lahmacuncularda elektrikli kullanan çok var. Genelde kullandıkları şu model:
http://www.kralmotor.com.tr/kr07-2-kelvin/

Şu alete de bir yıldır sokaklarda rastlıyorum:
http://www.kralmotor.com.tr/kr13-l-x-truva-6-8000/

Sorunlu elektrikliler olduğunu biliyorum fakat bu modeller sorunlu olsa bu kadar yaygın kullanılmaz heralde.

Akülü motor alırken 1 veya 2 yıl içerisinde akü değiştirme maliyetini de hesaplamak gerek. Benzinlilerin yakıt maliyeti nispeten biraz fazla olsa da bence şarj kahrını çekmeye değmez.

Diğer arkadaşların önerdiği gibi 50cc cub'lar iyi bir çözüm.

2 teker kullanmak istemiyorsa benzinli ATV'lere bakılabilir. ATV'lerde B sınıfı ehliyet için cc sınırı yok. İhtiyaca göre romörk falan da bağlanabilir.

Ekarademir
09 Ekim 2017, 23:40
Babam hep karşıydı. Hiç izin vermedi. İzin almadan gittim aldım şimdide karşı ama iyi kötü biniyorum.

Babamada biraz motor sevgisi aşılamak için elektirikli scooter aldım. Babamın sevgisi olacağına durum tam tersi oldu.

Artık oda anlamış kendi trafikte scooterle dolaşınca. "Motoru adam yerine koymuyorlar" diyor dahada karşı çıkıyor. :mrgreen: