PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletliyi döven polisler

Mamba09
07 Ekim 2017, 12:11
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10155826050404558&id=604699557

youtube linkini bulamadığım için bu linki koyuyorum.

..YaNKee..
07 Ekim 2017, 12:44
hırsızı yakaladıysa birşey demem, ama hırsız değilse bu kadarı fazla!

Ekarademir
07 Ekim 2017, 12:51
Başka zamanda yetkisi yok polisin diyoruz. Niye dövmüş belli mi ? Sadece videoya bakarak konuşmak doğru değil. Sebebine bağlı olarak dövmesi ve hatta çekip vurması dahi doğrudur.

Mamba09
07 Ekim 2017, 12:55
Benim bildiğim (babam uzm. başçavuş), polisin karşı koyana güç kullanma yetkisi vardır. Lâkin ben bir karşı koyma göremiyorum. Ne kaçmaya çalışıyor, ne de yumruk atmaya çalışıyor. Buna bi kelepçe vurulup götürülmeliydi diye düşünüyorum...

qıp
07 Ekim 2017, 13:00
"İnsan insanın kurdudur"

Ekarademir
07 Ekim 2017, 13:03
İşte suçuna bağlı. Öncesinide bilmiyoruz.

Tacizci olamazmı mesela ? Çok var böylesi. Tabi dayak yiyene iftira atmıyorum sadece farklı noktadan bakalım diyorum.

hokahey
07 Ekim 2017, 13:05
belli ki bir suç var ortada. bir şeyler var ki polis sinirleniyor.

yusufkalaz
07 Ekim 2017, 13:15
Öncesi olmadan sonrasını değerlendirmek pek mantıklı olmayacaktır fakat çok büyük bir suç yoksa o şekilde dövmek de pek hoş sayılmaz.
https://i.hizliresim.com/1GMGnG.png (https://hizliresim.com/1GMGnG)
internette gördüğüm çoğu şeye inanmam televizyonda ise Hiç inanmam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

belli ki bir suç var ortada. bir şeyler var ki polis sinirleniyor.

Polisin işi bu zaten suçlularla ilgilenmek. Yani bugün çok çalıştım kafam atık açık egzozuyla gezidi diye de dövdüm olmaz.
Bir yerden bir şey çalmıştır dur demişlerdir durmamıştır,kızlara laf atıp kaçmıştır veya kapkaç yapmışlardır o zaman da versin sopayı.

snappy x
07 Ekim 2017, 13:20
iyi olmuş amk,kimbilir ne bok yaptı

matrax33
07 Ekim 2017, 13:20
Öncesi de olsa sonrası da olsa polis vatandaşı darp edemez. Varsa suçu, tutuklar çıkarır savcının karşısına. Vatandaş muhavemet gösteriyorsa da etkisiz hale getirmenin yöntemleri var.

Bunun gibi mahalle kabadayısı tiplerin savunulacak tarafı yok.

2007-2016 yılları arası göreve başlamış tüm polisler yavaş yavaş tasviye edilmelidir.

İmamın ordusu...

sadraf
07 Ekim 2017, 13:41
Söz konusu hırsızlık, taciz, tecavüz, terör olunca şiddet isterim ama buradaki durum ne belli değil o yüzden bir şey diyemem keşke mevzudan da bahsedilseydi.

The Dude
07 Ekim 2017, 13:41
polisin dünya üzerindeki ünü ve görevi bellidir.
koruyun kendinizi her ortamda ve her zamanda.

blue39
07 Ekim 2017, 13:59
O adamın vergileriyle polisin maaşı ödeniyo. Bazıları yazmış nedenini bilmek lazim diye. Nedeni falan önemli degil. O uniformayı giyiyosan, onun arkasındaki gucu kullaniyosan gorevini yaparsin. Cezasini yargi verir. Ama bizim polisimizin çeteden farkı yok. İstedigini yapar karsilik verirsen de ceza yersin

zheroen
07 Ekim 2017, 14:23
Söz konusu hırsızlık, taciz, tecavüz, terör olunca şiddet isterim ama buradaki durum ne belli değil o yüzden bir şey diyemem keşke mevzudan da bahsedilseydi.

iyi olmuş amk,kimbilir ne bok yaptı

İşte suçuna bağlı. Öncesinide bilmiyoruz.

Tacizci olamazmı mesela ? Çok var böylesi. Tabi dayak yiyene iftira atmıyorum sadece farklı noktadan bakalım diyorum.

Başka zamanda yetkisi yok polisin diyoruz. Niye dövmüş belli mi ? Sadece videoya bakarak konuşmak doğru değil. Sebebine bağlı olarak dövmesi ve hatta çekip vurması dahi doğrudur.
cezayı kesmek yargının işidir.
polisin işi işgence, tartaklama ,eziyet değildir.
Suçların cezasını herkez kafasına göre uygulasa linçler ,insan kesmeler, palarla gezenler gibi, otelleri yakmak gibi şeylere sebebiyet verir yamyamlığa kadarda yolu vardır.
medeniyetten nasiplenin az biraz

sadraf
07 Ekim 2017, 15:21
cezayı kesmek yargının işidir.
polisin işi işgence, tartaklama ,eziyet değildir.
Suçların cezasını herkez kafasına göre uygulasa linçler ,insan kesmeler, palarla gezenler gibi, otelleri yakmak gibi şeylere sebebiyet verir yamyamlığa kadarda yolu vardır.
medeniyetten nasiplenin az biraz

Yazdigim suclardan biri cevrendekilerin basina gelirse yine boyle medenice konusabilecek misin merak ediyorum.

Birakin su etiler agzini "cezayi mahkeme verir iskenceye karsiyiz" lafini. Akliniza ozgecana tecavuz edip oldurenler, munevver karabulutu canli canli kesenler gelsin. Vicdan medeniyetten once gelir tabi varsa vicdaniniz.

gungenir
07 Ekim 2017, 15:53
Elin adamını dövemezsin.
Kabahati olsa bile dövemezsin.
Haklı olsan bile.
Polis olsan bile dövemezsin.
Sana yamuk yapmış olsa bile, hareket yapmış olsa bile dövemezsin.

Burası forum diye bol keseden atıp egoyu tatmin etmeye itirazım yok. Sonuçta işin doğrusunu hepimiz biliyoruz. Nasıl olması gerektiğini hepimiz biliyoruz.
Polisin tanımadığımız birini dövmesini hoş göremeyiz. Aksi taktirde sırf şüphelendi diye başka bir polisin bizi evire çevire dövebileceğini kabul etmiş oluruz.

Mexico
07 Ekim 2017, 15:55

Neye göre, kime göre? Hırsız olduğunu veya tacizci olduğunu nerden bileceksin? Belki adamın hiç alakası yok ve olay tesadüf eseri oluyor? 40 yıl haksız yere hapis yatıp, suçsuzluğu ispatlananlar dahi varken, ayaküstü yargılamayla nasıl anlayacaksın suçun kesin olduğunu?

Eğitimin önemi burada devreye giriyor arkadaşlar. Lütfen bilinçlenelim. Polisin veya savcının kimseyi darp etme, aşağılama hakkı yoktur. Bunun bir adım sonrası yargısız infazın meşru hale gelmesidir. Bu da kaosa davetiye çıkarmaktır. Mahkemeler, hakimler boş yere yok. Ülkemizde kurumların planlı bir şekilde içi boşaltılmış olsa dahi her zaman adaletten yana olalım.

Video'daki şahıs hırsızsa ve ispatlamışsa umarım 20 yıl yatar. Birinin malını çalmak demek, emeğini çalmak demektir. Ama yasalarımız maalesef suçluyu korumaya yönelik. Sebebi de sırf "polis dövsün, şeriat gelsin" gibi lafların toplumda yer edinip, laik sistemin yetersiz olduğunu bilinçaltımıza yerleşmesini sağlamaktır.

Eğitimle, laiklikle, çağdaşlıkla, insan haklarıyla, adaletle kalın arkadaşlar. Her birey dini inancını yaşamakta özgürdür. Lâiklik, dine bir müdahale etmez aksine dini korur. Aksini iddia eden varsa oturup araştırsın.

Not: alıntı yaptığım arkadaş hepsini sana yazmadım. Iyi niyetinden de şüphem yok :)

acemi60
07 Ekim 2017, 16:00
Görüntülere bakarsak oradaki 2 kişi herhangi bir direniş göstermiyor. Abuk sabuk davranış sergileyen memurlardan sadece birisi. Eğer çok ağır bir suçları varsa emniyeti sağlamak için kişilere kelepçe takılır. Nakil için araç istenir. Hepsi 30 saniye. Memur adamla neredeyse karakucak güreş tutmuş. Adamlar tehlikeli ise zaten yakın temas yanlış. Bu memura önce psikolog sonra hizmet içi eğitim lazım.

MrMud
07 Ekim 2017, 16:18
Valla hayatım boyunca hiç bi polisten darp görmedim, hakaret yemedim.

Dur diyosa duracaksın birader, kimlik ver diyosa vereceksin.
Durmayıp kaçarsan, yakaladığında "Ay dövlet bize şiddet uyguliiyy" demiceksin.
Kimlik istediği zaman, inadına kendi lafını geçirmeye çalıştığında, arabaya tıktıkları zaman "Foşşist dövlet" diye zırlamıcaksin.
Tipler net belli olmasada az çok belli.
Motorun gidondan nasıl bişey olduğunu anlıyorum net..

Bu elemanlar başka bi yerde polis görünce "Bu polisler pısırık, bana kralı dokunamaz" triplerine girmeden önce bi oturup muhasebe yaparlar.

Ellerine kollarına sağlık.

Mamba09
07 Ekim 2017, 16:40

Kimlik istediği zaman, inadına kendi lafını geçirmeye çalıştığında, arabaya tıktıkları zaman "Foşşist dövlet" diye zırlamıcaksin.

Bu elemanlar başka bi yerde polis görünce "Bu polisler pısırık, bana kralı dokunamaz" triplerine girmeden önce bi oturup muhasebe yaparlar.

Kardeşim, adamın dur dediğinde kaçtığını nerden biliyorsun? Videosu var ise söyle. Ayrıca kaçsa bile darp edemez. Kaçmanın cezası var. Polise karşı koymuyor adam ona rağmen darp görüyor.

RoofRoof
07 Ekim 2017, 16:41

Kimse zaten adamlara haklı demedi ki hocam.O adamlardan biri dava etse polisi sülalesini ağlatır.Adamlar belki suçlu olabilir ama geçen günlerde videosu çıkan polisten dayak yiyen kadın da suçlu olabilir.Polis suçlu suçsuzu ayıracak merci değil.

emremm
07 Ekim 2017, 16:50
Kardeşim, adamın dur dediğinde kaçtığını nerden biliyorsun? Videosu var ise söyle. Ayrıca kaçsa bile darp edemez. Kaçmanın cezası var. Polise karşı koymuyor adam ona rağmen darp görüyor.

Peki, siz kaçmadığını nereden biliyorsunuz. Videonun öncesini mi izlediniz?
Burada herkes afaki konuşup, yorum yapıyor.
MRMud da olasılıklardan bahsetmiş.

Bence de tiplerin ne olduğu belli. Ellerine sağlık derim. :P
Bunlara iyilik yaramaz.

alfamob
07 Ekim 2017, 16:59
Sucuna bagli olarak,polis adami dovebilir diyenleri bir mekige koyup muz cumhuriyetine gondermek lazim...Dibine kadar cahiliz....

emremm
07 Ekim 2017, 17:26
Sucuna bagli olarak,polis adami dovebilir diyenleri bir mekige koyup muz cumhuriyetine gondermek lazim...Dibine kadar cahiliz....

Evet, cahiliz.
Bu tiplere benzerlerin yaptığı bir olayı anlatayım. Siz beyzbol sopası ile caddede nöbet tutarsınız.

Oturduğum sitenin alt tarafında, trafiksiz, uzun, geniş bir cadde var.
Hafta da 3-5 gün, Gece 1 ile 5 arasında, 100lük, 150lik motorlar, egsozlar açık, bağırta bağırta, son gaz.
Bir kaç defa polise şikayet ettik. Hatta polisler olduğunda gelmiyorlar. Polis dönüp, neredeler diye soruyor.

Her yaptıklarında dua ediyorum. İnş. kol çıkartırsınız, krankınız kilitlenir diye. :cherry:

hokahey
07 Ekim 2017, 17:31
polis dövemez diyenler; polisin karşısında İsveç, Norveç segmentinde birey yok.

burası Ortadoğu, medeniyet talep edenler yallah İsviçre'ye!!!

şaka lan şaka, dövmemesi lazım tabii ki.

sadraf
07 Ekim 2017, 17:49
Polis siddetini hakikaten medeniyet mi saniyorsunuz? Ya hic turkiyeden disari cikmadiniz ya da hic haber takip etmiyorsunuz.

Yapacaginiz islemleri tek tek anlatayim size gore medeniyet besigi ulkeleri bir gorun. Agizlardan salyalar aka aka ozenilen avrupanin polislerini gorun.

Haber, gazetelere inanmayan, kulp takanlar:

@youtube "xxx polis siddeti" aratin ve zilyon tane video izleyin. Sonra aramaya birde ingilizcesini yazin izleyin. Osuruktan hatta sebepsizce uygulanan polis siddetlerini hatta daha ilerisi durduk yerde olsurmelerini bir izleyin hatta durumunuz varsa gidin bir avrupayi gorun sonra ulkemizin polislerinin ellerini opersiniz.

Ayrica medeniyet besigi dediginiz isvicrede polislerin gozu onunde acilan dev pankarta(ulkemizin cumhurbaskaninin kafasina silah dayanmis bir sekilde oldurene araba odulu var) nasil ses cikarmadigini goz yumdugunu izleyin.

Hollanda da insanimizin ustune vahsi kopekleri salan ve acimasizca iskence eden hollanda polislerini ne cabuk unuttunuz yoksa bilmemezlikten mi geliyorsunuz.

Amerika da sucsuz gunahsiz nice insan polis kursunuyla öldü ve darp edildi milyonlarca videosu var acin izleyin.

Su an disardayim bu karambolde aklima gelen olaylar bunlar. Mesele ortadogu ulkesi olup olmamak degil insan olabilmek.

Jester8
07 Ekim 2017, 18:05
Suçunun ne olduğu belli değil. Polis itin teki olabilir, gerçekten egosunu tatmin ediyor da olabilir ama tartakladığı elemanın tacizci, hırsız olma ihtimali de var ki öyleyse eğer bence az bile yapmış.
Kanunlara göre kelepçeyi takıp götürmesi gerekir belki ama kanunların hiç bir noktada yeterli olmadığı memleketimizde en azından böyle acısı çıkarılmalı diye düşünüyorum.
Belki de motoruyla geçerken bir kadını taciz etti, polis bunu farketti. Karakola götürse ne olur ki, kadınları otobüste tekmeleyenler, tokatlayanlar bir kaç güne salınırken.

Alonedark93
07 Ekim 2017, 18:42

Lan sen yapma bari...
O günü hatırla. Kampa giderken o geceyi?
Sen yakıt alırken ben polisle atıştım?
Plaka için bana posta koydu ama kendi 1 şahine 6 kişi binip alkol kullananlarla yaptığı yaptığı muhabbeti hatırla.??
İş koydu bize motorluyuz diye hatırla.
Hatırladın mı?
Tersleseydim belki bizide izlerdi insanlar kanka.

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar, ben onuncu köye muhtarım. :mrgreen:

Benim diyenin kaynanasını sinemaya götüreyim. :mrgreen:

BLUERAY
07 Ekim 2017, 19:31
polisin her vatandas gibi mesru mudafa hakki vardir, ilaveten polisin gorevini yapmasina engel olan bir halde, gorevi mudafa hakki vardir, bu durumda niisbi oranda kuvvet kullanmasina yasada izin verilmistir. Ancak polisin bu yetkisi kisiyi drencini kirdigi an yani yakalama ve etkisiz hale getirdigi an sona erer. Kisiyi yakaladigi ve direnmeyecek hale getirdigi zaman zor kullanma halini surduruyorsa bu cebr e girer diger adi ise iskence ve kotu muameledir.

Bu isin resmi kisimi, yani olmasi gerekeni.

Birde gayri resmi kismi var, benim yillarca tirnak tirnak kazidigim mesailer ile biriktirip aldigim motorumu piçin biri calip goturucek, ben esim ile kizim ile gezmeye gittigim bir ana caddede suriyeli vatan serefsizi birkac kopek replikasinca tacize ugruycam. Bu dediklerime olay aninda mudahale edicem... ne olucak..

o pic kanunlarimizin arka kapisindan cikicak, ben hesap vericem...

polisimiz bunun farkinda... ellerine saglik iyi yapiyorlar.. yoksa meydan boş, taslar baglanir itler boşa kalir. Dosta guven dusmana tehdit hali devam etmelidir.

MrMud
07 Ekim 2017, 20:23

Bu olaydan bahsetmiyorum, genel olarak ülke de yaşanan "Polis kim yaa" kafasından bahsediyorum.

Varsa sende elemanların "keyfii" darp edildiğine dair bir kaynak ver hocam bende bu iki memura tü kaka diyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

Kimse zaten adamlara haklı demedi ki hocam.O adamlardan biri dava etse polisi sülalesini ağlatır.Adamlar belki suçlu olabilir ama geçen günlerde videosu çıkan polisten dayak yiyen kadın da suçlu olabilir.Polis suçlu suçsuzu ayıracak merci değil.

Hocam davulun sesi uzaktan hoş gelir.
Bırakın artık şu kalıpları "kaka polis" muhabbetlerini.

Polis yatarak para kazanıyor diyenlerin alayına bakın, hiç polis tanıdıkları ya da, bir polis ile beraber geçirdikleri 2 saat vakti yoktur.

Fix muhabbetler bunlar geçin bu işleri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

Lan sen yapma bari...
O günü hatırla. Kampa giderken o geceyi?
Sen yakıt alırken ben polisle atıştım?
Plaka için bana posta koydu ama kendi 1 şahine 6 kişi binip alkol kullananlarla yaptığı yaptığı muhabbeti hatırla.??
İş koydu bize motorluyuz diye hatırla.
Hatırladın mı?
Tersleseydim belki bizide izlerdi insanlar kanka.

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar, ben onuncu köye muhtarım. :mrgreen:

Benim diyenin kaynanasını sinemaya götüreyim. :mrgreen:

La olm bırak bu isleri ya..
Banada ehliyet ruhsat çıkar diyo can'ın dükkanın orda "Yok abi ne ehliyeti" diyorum gülüyo adam.
Etkiye tepki.
Rüzgar eken fırtına biçer hesabı.

Beni dellendirme dayıoğlu.

Ekarademir
07 Ekim 2017, 20:47
Karakola gidilecekmiş falan filan. Yahu bu ülkede tecavüzün bile doğru düzgün cezası yok. Karakola gidilse mahkemeye gidilse ne olacak?

Geçenlerde bu forumda bi başlık vardı. Adam motorunu buluyor hırsızıda buluyor karakola gidiliyor. Karakoldaki memur "bu sürekli buraya gelir" gibi birşey söylemiş hatta. Adam hırsızlıktan yakalanıyor ama tutuklanmıyor.

Çok sağlam bi hukuk sistemimiz olsa dediğiniz doğru. Polisin tek görevi yakalayıp adalete teslim etmek olmalı. Ama güzel ülkemizin hukuk sistemi çöktüğü için polis adalete teslim edemiyor.

Bu durumda bi nebzede olsa adaleti sağlamasını doğru buluyorum.

Ayrıca memlekette ohal var farkında mısınız bilmiyorum.

hukukihayat
07 Ekim 2017, 20:50
Videonun öncesinde ne olduğu bizi hiç ilgilendirmiyor,

Polisin vatandaşı bu şekilde darp etme yetkisi-görevi yoktur; Hırsız, tacizci ve hatta suç üstü dahi yapılmış olsa da yoktur.

Failin fiilinin suç teşkil edip etmediğini ve tespiti halinde gereken cezayı vermek sadece mahkemelerin görevidir.

Kaldı ki mahkeme dahi, alın bu adamı duvara yaslayıp darp edin şeklinde bir karar veremez.

akindir
07 Ekim 2017, 21:58
Adalete teslim etse ne olacak, götürdüğü gibi geri salacaklar. Sonra dışarda kızınıza,bacınıza sarktıklarında, motosikletinizi götürdüklerinde buraya konu açıp asalım keselim edebiyatına gireceksiniz. Ha dediğinizi polis yapınca kötü, siz yapınca iyi. Kime neyi anlatıyorsunuz, yargıymışşşş.

yusufkalaz
07 Ekim 2017, 22:19
Yok böyle birşey yaa!!!
Yazıp yazıp sildim.
Adam resmen o tip(Videoda kini kast etmiyorum) gelsin beni dövsün hata anamı taciz etsin üstünede motorumu çalsın polis ama o na dokunmasın ya o nu alsın mahkemeye götürsün diyor.
Lan olum yanımda ki kız arkadaşıma baktı diye kavga eden insanım ben siz nerede oturuyonuz ?
Bırak yeri geliğinde polis cezasını kesin.Zaten yargımız saol sun acınacak kıvamda nasıl olsa çıkarız diyorlar.En azından 2 tokat yesin arada aklına gelir.

matrax33
07 Ekim 2017, 22:20
Geçmişte olsa belki bende savunabilirdim polisi. Ama bu genç polisler 2006 dan sonra teşkilata katılmış olanlar potansiyel fetö'cüdür. Yüzde 90 itibarı ile hepsi örgütten. Benim gözümde hepsi terörist. Tiplerine bakın zaten makrubeci olduğu besbelli. Özellikle de çevik kuvvetten olanlar.

hukukihayat
07 Ekim 2017, 22:37
Ben polislerle sık sık bir araya geliyorum. İşini düzgün yapmayan bir tanesine henüz rastlamadım.

Ancak görüldüğü üzere işini gereği gibi yapmayanları da var.

Siz, polisin vatandaşa dayak atmasına hakkıdır derseniz hukuk, suç ve ceza gibi eğitim almadığı için ölçüsünü bilemeyecektir.

Misal İzmir'de 14 yaşında çocuğun polisler tarafından dövülerek öldürüldüğü iddia ediliyor.

Buna da hırsızlık yaptı hak etti mi diyeceksiniz? Öncesini bilmiyoruz belki polise karşı koymuştur mu diyeceksiniz? iyi olmuş polis cezasını kesmiş mi diyeceksiniz??

Şu da videosu

https://www.youtube.com/watch?v=JxPnrDvzfJE&feature=youtu.be

nyk
07 Ekim 2017, 22:45
Polis dövebilir diyenler birgün polis dayağı yemezler umarım.

Suçluysada suçsuzdada polis dövemez. evet gerekirse zor kullanabilir ama etkisiz hale getirmek için. Etkisiz hale getirilen veya karşı koymayan adamı dövmek için değil.

burak burk
08 Ekim 2017, 00:07
konuyu bilmiyoruz o yüzden bu görüntüden bir şey çıkmaz.ama illede yorum yapcaksak darp edilen adamın sanırım bir artisliği dayılığı olabilir diyorum nedeni ise yanındaki arkadaşının hiç oralı bile olmaması öbür polisinde sadece takipte gözükmesinden bunu çıkarttım

hukukihayat
08 Ekim 2017, 01:08
polis dövebilir diye yazanlar şu soruları bi cevaplasın,

Polisin faili darp etme hali hangi suçlara uygulanacak, ne ölçüde uygulanacak? ne süreyle uygulanacak?

Hırsızı yakalarsa kaç dakika dövecek? 500 TL lik motor çalan ile 50.000 TL lik çalan aynı dayağı mı yiyecek?

Tecavüzcüye ne ile vuracak? çocukların neresine vurulacak? Kadınları yatırıp mı dövmek iyidir? 1 kişiye toplam kaç polis girişebilir?

Madem polise dövme hakkı tanıdınız bir standart getirmek icap eder. Aksi halde "bana dövebilirsin dendi döverken öldü" de diyebilir.

Tamam istediğiniz gibi işlemeyen yargıyı da saf dışı bırakıp faili cezalandırma yetkisini tamamen polise bırakalım onlar çözsün işi. Tüm hırsız arsızlar da 2 polis tokadı yediği zaman hemen akıllansın, akabinde KPSS ye girip öğretmen olsunlar, Öğrencilerine hayat dersi verip başlarını beladan uzak tutmalarını öğütlesinler. Ülke güllük gülistanlık olsun.

Yol verdiğiniz model bu, mevcut yargı sisteminden iyi gibi, sanki işler gibi duruyor..!

Hindistan'da bu sistem uygulanıyor polis suçluyu halk ortasında sopayla dövüyor, bok içinde yaşayan bu ülkedeki sistemi de direkt model olarak alabiliriz.

yeditepely
08 Ekim 2017, 01:44
Konuyu bilmiyoruz diyenler,polis haklı olsa dövebilir mi?
Motorcuların tipi diyenler,tipe göre mi suçlu insanlar?
Motorun gidonu,markası diyenler,marka ve gidonlara göre mi suçlu kişiler ayrılıyor?

Komiksiniz..

Kimilerinin çocuğu var bilmiyorum.Okulda çocuğunuz haksızsa veya bir suç işlemişse öğretmen dövdüğünde ses çıkartmıyormusunuz? Yoksa koşarak okula gider sen kimsin benim çocuğumu dövüyorsun mu diyorsunuz?

Bırakın Allah aşkına konuyu bilip blmemeyi,motora veya gidona göre suçlu ilan etmeyi.Polis bile olsa karsısındaki suçluysa direndiyse ve direncini kırdıysa yatırıp kelepçeyi takar götürür karakola mahkeme cezasını verir.
Öğretmende nasıl ceza veremez disiplin kuralına sevk ediyorsa..

Sonra gazetelerde okuyoruz değil mi? Öğretmeninden dayak yiyen öğrenci okul çıkışında öğretmenini 5 yerinden bıcakladı veya öğrencinin velisi okulu bastı.Bir başka haberde üniformalı polis bir vatandaşı darp ettıkten sonra mesai bitimi bir cafede arkadaslarıyla otururken bir grup tarafından saldırıya uğradı.Bunlar olmayan haberler mi? Hiç okumadık mı?Siz hiç okul yıllarında çıkışta görüşürüz demediniz mi?

Mesala üst kat komsum çok ses yapıyor yukarı çıkıp cezalandırım mı yoksa polisi arayıp şikayet mi edeyim?

Polislere hiç bir sözüm yok yanlış anlaşılmasın.Sadece cezaların polis veya vatandaş tarafından verilmesine karsıyım.

Kısaca kimse kimsenin cezasını veremez,vermemeli.Adalet var,yargı var.

thedarkfire
08 Ekim 2017, 06:14

Orantılı güç kullanılmalı.
Orda o çocuğun suçu ne bilmiyorum öncesi yok videoda ama çocuk direnmiyor zaten suçu varsa takarsın kelepçeyi götürüp teslim edersin. Cezayı kesmek polisin değil mahkemenin işidir.