PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor yenileme ve reflekte arasındaki fark?

okncnk
07 Ekim 2017, 09:25
Merhaba arkadaşlar motor almayı düşünüyorum ancak bazı ilanlarda reflekte edildi veya motor yenileme görüyorum bu ikisi arasındaki fark nedir ?
Bir motor buldum üretim hatasından dolayı motor servisinde yenilenmiş bu motor alınır mı sizce ilerde satarken sıkıntı olur mu

MSMorkan
07 Ekim 2017, 09:36
Rektefiye demek istedin sanırım.

Üretim hatasından dolayı komple motoru değiştirmiş olabilirler. Buna da yenileme denilmiş olaBİLİR.

Rektefiye ise genelde iç aksama yapılan müdahale ve değişimlerdir. Piston, segman, silindir vs. değişimi. Bu değişime de yenileme diyebiliriz aslına bakarsan. O yüzden arayıp sor. Komple motor mu değişti yoksa rektefiye mi gördü diye

TUTITO
07 Ekim 2017, 09:41
Türkçede MOTOR YENİLEME ve REKTİFİYE aynı şeyi ifade eder.

http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&arama=gts&kelime=motor%20yenileme
http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&arama=gts&kelime=rektifiye

okncnk
07 Ekim 2017, 10:17
Krank silindir subaplar hepsi garantiden değişmiş yetkili serviste

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

Rektefiye demek istedin sanırım.

Üretim hatasından dolayı komple motoru değiştirmiş olabilirler. Buna da yenileme denilmiş olaBİLİR.

Rektefiye ise genelde iç aksama yapılan müdahale ve değişimlerdir. Piston, segman, silindir vs. değişimi. Bu değişime de yenileme diyebiliriz aslına bakarsan. O yüzden arayıp sor. Komple motor mu değişti yoksa rektefiye mi gördü diye

Krank silindir subaplar üst kapak hepsi garantiden değişmiş yetkili serviste ve 1 yıl daha garantisi varmış motorun

MSMorkan
07 Ekim 2017, 10:35
Tamam işte 0 olmuş motor. Bir de yetkili servis. Tadından yenmez benim görüşüm.
Ama herkes benim gibi değil. Hiç anahtar değmemiş olması lazım bazıları için. Kaç kmde rektefiye olmuş ve rektefiyeden sonra rodajı iyi yapılmış mı öğren onu. 1 yıl da garanti diyosun. Bence alınır. Ama rahat satılır mı bilmiyorum.

Ek: Motorun marka modeli nedir?

TskMuvazzaf
08 Ekim 2017, 09:28
Neden rektifıye olduğu da çok önemli ömrü mu bitti yoksa kullanıcı mı motoru pert etti

Seko
08 Ekim 2017, 10:18
Doğrusu rektifiyedir. İkisi de aynı anlama geliyor çok kafa yormaya gerek yok. Bu işlem Çin motorunda ustanın kafasına göre yapılmışsa o motordan uzak dur. Marka motorlarda yetkili servis yaptıysa olabilir ama ben hiçbir şekilde rektifiye görmüş motoru almam. Klasiktir, Jawa'dır, MZ'dir o başka... Arkadaşın dediği gibi rodajının yeniden yapılmış olması gerekir.

İlanın linkini ver, motor ne marka ?