PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kısa mesafe günlük kullanım için elektrikli motorsiklet önerisi

Dudorg
07 Ekim 2017, 00:19
Merhabalar.
İşe gidip gelmek için bir elektrikli motor almak istiyorum. Mesafe tek yön 7km, 3-5 yokuş var. Kilo 90 boy 192.

Normal yoldan da dağ yolundan da gitme şansım var. Dağ yolu derken baya jip vs gerektirecek yollar :D Elektrikli motor bu yollarda gidebilir mi açıkçası bir fikrim yok ama olursa çok keyifli olur benim için :)

Max verebileceğim 4-5 bin lira, tercihim 2-3 bin. Hem düz yol için (hafif yokuşlu) hem de eğer mümkünse dağ yolları için e-motor tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler!

E-atv de olabilir galiba ne dersiniz? Atv asfaltta çok iyi değil falan deniyor ama zaten yapacağı hız tahminen 40-45km.

drtayfun
07 Ekim 2017, 00:29
Bir dağ bisikletine elektrik kiti takın,işiniz hallolur.

thedarkfire
07 Ekim 2017, 01:15
5 bin liraya kadar verebiliyosanız 50 cc bi scooter alabilirsiniz motosiklet ehliyetiniz yoksa bile B ile kullanabiliyosunuz.
Atv de virajlara hızlı girmeyeceksin devriliyomuş. Tabi duyduğumu söylüyorum ben hiç atv kullanmadım nasıldır bilmem.

Bende zamanında elektrikli kullandım benzinliye geçince oh be dedim. Kesinlikle amacım karalamak değil ancak elektriklide yokuş işin içine girince şarj konusu sıkıntılı oluyor beinm kendi düşüncemdir.
Tabi motor gücüne akü sayısına göre de değişir ben çok eskiden kullanmıştım 250 wat 4 akülü. Pek gitmiyordu açıkçası.

Dudorg
07 Ekim 2017, 01:45
İlanla birlikte fark ettim ki atv daha çok ilgimi çekiyor. Dağlık bir yerde yaşıyorum, bol arazi var ve de boş vaktimde keşfetmek isterim. Kr39 triste 4500 diye bir alet buldum, acaba tırmanma / arazi performansı nasıldır

RoofRoof
07 Ekim 2017, 02:13
Elektrikli Zero almayacaksan hiç bulaşma.100 km'de atarsın 10-15 TL benzin.Ucuz elektriklilerin arızası bitmiyor.Dandik akü koyduklarından durmadan akü değiştiriyorsun.

thedarkfire
07 Ekim 2017, 02:28
Elektrikli Zero almayacaksan hiç bulaşma.100 km'de atarsın 10-15 TL benzin.Ucuz elektriklilerin arızası bitmiyor.Dandik akü koyduklarından durmadan akü değiştiriyorsun.

Durmadan değiştirme değil ilk aküsü kötü çıkarsa gidip iyisini alacaksın. Ben de zaanında uzun zaman kulandım ehliyet yaşım tutmadığı zamanlarda, o zamanda aldığımda aküsü 1 senede bitti resmen. Gittim kaliteli bi akü aldım 3 sene de onu kullanmıştım.

Dudorg
07 Ekim 2017, 02:35
Arkadaşlar evimin etrafında pek çok dağ yolu, yangın şeridi vs var. Oralarda gezebilmek istiyorum, sanırım atvye yönelmeliyim, ama elektrikli atv bu dediğim yollarda performans veremez gibi

mustafa_325
07 Ekim 2017, 12:03
Elektrikli motor pişmanlıktır. (http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/161703-elektrikli-motor-pismanliktir.html)

Bu linkdeki yazıyı oku ondan sonra karar ver.

Ekarademir
07 Ekim 2017, 13:05
Bazen kardeşimin elektriklisini kullanıyorum. Her seferinde tövbe ediyorum. İşe yaramaz bence.

yusufkalaz
07 Ekim 2017, 13:21
Elektrik daha yeni bir teknoloji,bu yüzden düz yolda küçük şehirlerde örneğin Balıkesir ben çok kullandım.O tarz yerlerde bayağı işe yarıyor fakat sizin istediğiniz gibi dağ yolu gideceğini sanmıyorum veya İstanbul'da uzun mesafe gidebileceğini de sanmıyorum.Her yerde şarj imkanı yok.
Bu yüzden düşük 50cc mesela bir sıkıntı veya mobilet daha işlevsel olacak gibi tabi ki karar sizin.