PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : trafik çevirmesinden kaçmak

velizrsln
06 Ekim 2017, 20:18
geçem gün gece yarısı antalya kültür mh caddesinde yığınla polis vardı ve gene sadece motorcuları durduruyorlardı, iyice uyandılar sanırım güzel bir ekmek kapısı bu, her neyse ilerden hunharca bir racing geldi polisleri fark edince üstlerine kırdı ama durmadı basıp gitti, bu arada polis ona bişey fırlattı ve elemanın kamerası düştü, bu tür konular hakkında düşünceleriniz nedir?

ben taraf tutmuyorum;
*çevirmeye katlanırdan ceza yiyicekti
*katlanır olmasa egzozdan
*egzoz olmasa bu sefer trafik ile başa çıkamicak ölüm riski katlanıcak
*herşeyi tam olsa birinci vitesi 150 olan şey ile bütün şehirde birinci viteste gezicek radar cezası yiyip durucak
*yavaş gitse arkadan araba gelcek taciz edicek tehlikeye atıcak, sonra kafayı dışarı çıkarıp "yürüsene ......_........" sonra sinirine hakim olamasa olan gene kendine olucak

sadraf
06 Ekim 2017, 20:43
bu çevirmeleri ekmek kapısı olarak mı görüyorsun?

abarth egzosun varsa
hız limitini aşarsan
kaskın yoksa
tehlikeli kullanırsan
ruhsatın yoksa
muayenen yoksa
plakan katlanabilirse ya da hiç yoksa

o cezaları çatır çatır yiyecekler umarım cezalar arttırılırda ortalık bu tip hanzolardan temizlenir.

Uygulamaların artması dileğiyle..

MUSTAFA KIR
06 Ekim 2017, 20:50
Önemli değil dostum herzaman çeviriyorlar beni. İstiyorlarsa yine çevirsinler çok şükür bildiğim kadarıyla bir hata etmedim

thepope
06 Ekim 2017, 20:54
Ya çevirmeden kaçan sizin çalınan motorunuz olsaydı bu seferde polisler işini yapmıyor olacaktı, o zamanda aynı bahaneleri öne sürer miydiniz acaba...

MUSTAFA KIR
06 Ekim 2017, 20:57
Çevirmeler çok iyi oluyor şuan tahmin ediyorum on binlerce çalıntı motor var.
Aşırı hız ve ekipmansız kullananlar falan ooooo

Tvs01
06 Ekim 2017, 21:31
Hiç laga luga yapmaya gerek yok Antalya da % 90 kask takan insan yok o kadar net söylüyorum abartı yok. Zaten çıplak geziyorlar ve çoluk çocuğun elinde motor dolu, çok iyi yapıyorlar tek güzel yanı hırsızlık çok az herkesin motoru kapının önünde :)

velizrsln
06 Ekim 2017, 21:34

abarth egzosun varsa
hız limitini aşarsan
kaskın yoksa
tehlikeli kullanırsan
ruhsatın yoksa
muayenen yoksa

o cezaları çatır çatır yiyecekler umarım cezalar arttırılırda ortalık bu tip hanzolardan temizlenir.

ilk 4 ü kimseye zarar vermicek şeyler, egzozu komple söküp megafon bile taksan bir kekonun arabasından daha çok ses çıkaramaz

hayat2teker
06 Ekim 2017, 22:26
ilk 4 ü kimseye zarar vermicek şeyler, egzozu komple söküp megafon bile taksan bir kekonun arabasından daha çok ses çıkaramaz

İlk 4'e bi bakalım:
1) abarth egzosun varsa
2) hız limitini aşarsan
3) kaskın yoksa
4) tehlikeli kullanırsan

Milletin kulağını mikme hakkı nerden geliyor? Arabalı kekolarla bir mi tutulmak istiyosunuz?
Hız limitini aşınca yalnızca kendinizi mi tehlikeye atmış oluyosunuz?
Kafana değer vermeyip kask takmıyorsan tamam o seni bağlar..
Tehlikeli kullanınca da zararı yalnızca size mi?

mfBulut
06 Ekim 2017, 22:33

Egzoz neyse de, diğer üçüne bu gözle bakıyorsanız diyecek tek bir şey var:

“Bi bitmediniz ***** ******* !”

..YaNKee..
06 Ekim 2017, 22:46
15 gün oldu egzoz takılalı.. trafikte korna çalmadan fark ediliyorum.. kısaca riskler azaldı.. akşama kadar caddeden soba borusu gibi egzoz takan araçlar geçiyor.. belkide o araçların yüzde birinden daha az olan egzozlu motosikletlerin peşinde adamlar..

velizrsln
06 Ekim 2017, 23:07
15 gün oldu egzoz takılalı.. trafikte korna çalmadan fark ediliyorum.. kısaca riskler azaldı.. akşama kadar caddeden soba borusu gibi egzoz takan araçlar geçiyor.. belkide o araçların yüzde birinden daha az olan egzozlu motosikletlerin peşinde adamlar..

büyük motor daha doğrusu hızlı motor kullanmayan kimse bu konuyu anlamıyor halk olarak genellikle sıgır olan bir millet oluncada çok daha normal olur kii ben bile küçük motor kullanırken bu durumlardan bir haberdim, forumda da bu iki özelliği taşıyan üye çoğunlukta gayet normal yani bilmeyen anlayamaz

erenedip
06 Ekim 2017, 23:11
Arkadas motorun 1. Viteste hiz sinirini asiyorsa ya cezani ode ya da o motoru alma, kullanma...

..YaNKee..
06 Ekim 2017, 23:22
büyük motor daha doğrusu hızlı motor kullanmayan kimse bu konuyu anlamıyor halk olarak genellikle sıgır olan bir millet oluncada çok daha normal olur kii ben bile küçük motor kullanırken bu durumlardan bir haberdim, forumda da bu iki özelliği taşıyan üye çoğunlukta gayet normal yani bilmeyen anlayamaz

aynen bende paketçilik yaparken egzozu açanlara uyuz oluyordum ama altımızdaki motor ybr idi.. yani zaten motorun gidişi belli açık egzozla işi yok.. ama hızlı makinayla giderken farkedilebilmek çok önemli.. makinaya binmeyen hız sınırı falan diye konuşur, ama emin ol altına ver 1000 lik makinayı, egzozlu olsun üstelik caddeyi yırta yırta gider 1. viteste :queen:

Ekarademir
06 Ekim 2017, 23:28

abarth egzosun varsa
hız limitini aşarsan
kaskın yoksa
tehlikeli kullanırsan
ruhsatın yoksa
muayenen yoksa

Katılıyorum.

burak burk
06 Ekim 2017, 23:30
daha çok çevirme olsun sıkıntı yok.çalıntı motor tonla ehliyetsiz adam gırla kasksız binen zaten saymakla bitmez.3 senedir antalyada motor sürüyorum 1 kere çevirmeye girdim.çevirmeden kaçsa ne olur diye şık sıralamana gerek yok kaçıyorsan herşeyi göze almışsın demektir gta 5 de polisten kaçmaya pek benzemez bu iş.

velizrsln
06 Ekim 2017, 23:37
aynen bende paketçilik yaparken egzozu açanlara uyuz oluyordum ama altımızdaki motor ybr idi.. yani zaten motorun gidişi belli açık egzozla işi yok.. ama hızlı makinayla giderken farkedilebilmek çok önemli.. makinaya binmeyen hız sınırı falan diye konuşur, ama emin ol altına ver 1000 lik makinayı, egzozlu olsun üstelik caddeyi yırta yırta gider 1. viteste :queen:

zaten aksine yorum yapanların hiç birini ezmeye gerek yok ama motorları belli yapcak bişey yok

thedarkfire
07 Ekim 2017, 01:32

Tamamda kekonun arabasını baz almıyosun.

egsoz çok ses çıkarıyosa, tabi şöyle egsozu değiştirmiştir ama önceki egsozla aynı düzeyde ses çıkartıyordur sadece patırtısı farklıdır ona bişiy diyemem ama çok yüksek bi ses çıkarıyosa çevreyi rahatsız ediyor. Bunun bi zararı var mesela.

Hız limiti, yayanın birine çarpınca kimseye zararı olmamış mı oluyor?
Hadi yaya değilde bi araca çarptı diyelim. Bak zararı varmış.

Kaskının olmamasının da başkasına zararı var. Belli bi hızın üstünde giderken suratına gözüne sinek v.s çarpsa ki 50 nin üzerindeyken bile çarpınca acıtıyor mermi gibi geliyor. Dikkati dağılıp kontrolü kaybedip bi yere girince mi kimseye zararı olmuyor? Kask bu tür şeylerden de koruyor.

Tehlikeli kullanmasının da mı kimseye bi zararı yok. Direk kazaya sebebiyettir bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:31 ----------

İlk 4'e bi bakalım:
1) abarth egzosun varsa
2) hız limitini aşarsan
3) kaskın yoksa
4) tehlikeli kullanırsan

Milletin kulağını mikme hakkı nerden geliyor? Arabalı kekolarla bir mi tutulmak istiyosunuz?
Hız limitini aşınca yalnızca kendinizi mi tehlikeye atmış oluyosunuz?
Tehlikeli kullanınca da zararı yalnızca size mi?

Açıkladığını sonradan gördüm. Anlatamazsın bende uğraştım yazdım ama yinede bi şansımızı deneyelim.

shruikan
07 Ekim 2017, 02:30

kurallara uyunca fark edilmeni gerektirecek bi senaryo zaten gerçekleşmiyor. sığırlık yapan, jet motoru taksan gene yapar.

..YaNKee..
07 Ekim 2017, 09:08
kurallara uyunca fark edilmeni gerektirecek bi senaryo zaten gerçekleşmiyor. sığırlık yapan, jet motoru taksan gene yapar.

yok o iş öyle dediğin kadar basit olsa trafikte motor kazaları bu kadar çok olmaz.. adam seni aynadan görse bile ciddiye alıp şeritinde gitmiyor önüne kırıyor rahatça. yada en soldan gidiyorken sağa geçmiyor soldan devam ediyor.. benim 15 günlük izlenimime göre egzoz bunların olmasını azaltıyor.. daha önce başıma gelenler şuan da olmuyor kısaca..

velizrsln
07 Ekim 2017, 11:23
hangi çevirmeden çalınan motorunu bulanı gördünüz şimdiye kadar

Mamba09
07 Ekim 2017, 14:28

Sevgili kardeşim, kask işi aslında sadece kendini bağlamaz. Bir araç gelip size çarpsa ve hatalı olsa (herkes hata yapabilir) siz ölseniz cezası yaralanmaya göre daha çok. Yani yaralansaydınız belki tutuksuz yargılanacaktı, öldüğünüz için tutuklu yargılanacak.

Peki diğer taraftan bakalım. Kasksız motor sürüyorsunuz, bi araca çarptınız. Karşı tarafın hiç bir hatası da olmasa, öldüğünüz için yıllarca unutamayacağı kötü bir anı olacak. Çok korkacak. Fakat kaskınız olsaydı o karşıdaki kişi de "oh hiç bir şey olmadı" diyecekti.

Kask sadece kendimiz için değildir.

Yeni Çocuk
07 Ekim 2017, 16:42
Sadece kaza anını düşünmemek gerek en basitinden 100 kmh ile giderken vizörünüzü açın öyle gidin ne kadar dayanabilirsiniz.

Rüzgardan gözlerinizi kısmak zorunda kalırsınız tehlike 1.
Gözünüze toz kaçar,sinek kaçar,allah korusun taş kaçar kör kalırsınız o da değil hakimiyeti kaybedip başkasının canını tehlikeye atarsınız tehlike 2.

Yani kask sadece kendimiz için ve kaza anında korusun diye değildir.

velizrsln
10 Ekim 2017, 02:38
Sadece kaza anını düşünmemek gerek en basitinden 100 kmh ile giderken vizörünüzü açın öyle gidin ne kadar dayanabilirsiniz.

Rüzgardan gözlerinizi kısmak zorunda kalırsınız tehlike 1.
Gözünüze toz kaçar,sinek kaçar,allah korusun taş kaçar kör kalırsınız o da değil hakimiyeti kaybedip başkasının canını tehlikeye atarsınız tehlike 2.

Yani kask sadece kendimiz için ve kaza anında korusun diye değildir.

motorcu göremezse duyamazsa zararı gene kendine verir ama genede doğru yorum

aquarist4
10 Ekim 2017, 10:06
hangi çevirmeden çalınan motorunu bulanı gördünüz şimdiye kadar

Kimse çevirmeden çalınmış motorunu bulamaz çünkü çalıntı motoru bağlayan polisimizin araç sahibine bilgi vermesi gibi bir mevzuat yok. Motosiklet araç parklarında çürümeye bırakılıyor.

singlegunman
10 Ekim 2017, 10:47
Çevirmelerden bende kaçıyorum hemen hemen 2 senedir felan.
Uygulamalar son zamanlarda baya baya arttı. Çevik kuvvet olsun, yunuslar olsun, mobil ekipler olsun. Çevirmelerden kaçma sebebime gelecek olursam, plakasızlık, performans egzoz ve o kendini ilah gibi gören memur müsvetteleri.
Plaka neden mi takmıyorum?
Normalde yarı fiyatına geçmem gereken gişelerden 4 tekerlekli taşıt muamelesi gördüğüm için takmıyorum.
Egzoza gelince fark edilmek falancasını geçin bi kere. Egzoz egodur sevgili arkadaşlarım bunu bi kere kabul edelim.

kurubuz
10 Ekim 2017, 11:03
Çevirme iyidir. Apaçileri gerçek motorcularda ayıklar. Eksiğim olsa bile her çevirmede dururum. Çünkü çevirmeden kaçarak elde ettiklerim , riske attıklarımı karşılamaz. Kaçarken kaza yapabilirsin, plakana yüklü bir ceza yazılabilir, plakandan adresini bulup gece evden alabilirler, veya en kötüsü polis arkandan ateş edebilir ( terör şüphesi varsa kesin vurur). Hiç değmez. Son 10 yılda sadece bir çevirmede ceza yedim.

aquarist4
10 Ekim 2017, 11:05
Çevirme konusunda sıkıntım yok ama sırf bu yüzden Akrapoviç'ten uzak duruyorum. O kadar parayı verip de kullanamamak sıkıntı olur.

killingroad
10 Ekim 2017, 11:21
Benim gibi polis düşmanı birine bile uygulama savunduracak noktaya gelmişsin valla süper. =)
Birinci vitesi 150'den biten motor satın alma o zaman yani napalım? Kuralcı bir herif değilimdir de ynani bunları söyleye söyleye çevirmeden kaçmayı haklı göstermek.. bilemedim =)

velizrsln
14 Ekim 2017, 02:17
Çevirmelerden bende kaçıyorum hemen hemen 2 senedir felan.
Uygulamalar son zamanlarda baya baya arttı. Çevik kuvvet olsun, yunuslar olsun, mobil ekipler olsun. Çevirmelerden kaçma sebebime gelecek olursam, plakasızlık, performans egzoz ve o kendini ilah gibi gören memur müsvetteleri.
Plaka neden mi takmıyorum?
Normalde yarı fiyatına geçmem gereken gişelerden 4 tekerlekli taşıt muamelesi gördüğüm için takmıyorum.
Egzoza gelince fark edilmek falancasını geçin bi kere. Egzoz egodur sevgili arkadaşlarım bunu bi kere kabul edelim.

egzoz aksine küçük cclerde kötü ses veriyor motosiklette egzozu komple söküp gezseler gene ortalığı yıkan arabalar kadar ses yapmaz o yüzden ben asıl egzozdan bahsediyorum, ego değildir ya güzellik katar ama o kadarda değil

Sj's
14 Ekim 2017, 02:26
Simdi oncelikle;

Polis cevirmesinde durmamak suctur. Amerikada avrupada adam oldururler bunun icin.

Siz kacip hala sagsaniz ceza bile yemediyseniz Turkiye'de yasadiginiza dua edin./

Sonralikla, motorcular olarak zilyon tane cevirmeden kacma sebebimiz olabilir. Ben kactim, kurtuldum, oradan biliyorum.

Kacmayin, durun. Maruzatinizi ifade edin. Kurallara riayet etmeyen bir durumunuz varsa ve emniyet gorevlisi bununla ilgili bir islem yapmaya kendini zorunlu hissediyorsa itiraz etmeyin.

Cezanizi yiyin, motoru baglatin, ama cirkinlesmeyin. Dunyanin geri kalani icin yediginiz haltlara gore guzel bir ulkede yasiyorsunuz.

MTAvcı
14 Ekim 2017, 03:02
Bir kaç arkadaş dışında gereksiz konuşan kişiler var ben onlara motorcu demiyorum demem de,neymiş uygulamadan kaçıyorum sebebi bu bu sen zaten düzgün kullansan şu aleti uygulamada durur bizim gibi motosiklet kullanan kişilere laf yedirmez sin,sonra motorsiklet kullanan böyledir diyorlar saygı göstermeyip sıkıştırıyorlar kimler yüzünden bizim kılığımızda dolaşan bizleri temsil eden (Sözde) motosiklet kullanan veya kullandığını sananlar,arkadaşlar bu tür kişilere cevap bile yazmayın bence,bir adam 10'unda neyse 60'ında da öyle olur.Bu kişilerin bu formda yer alması tamamen saçmalıktan ibarettir.

aquarist4
14 Ekim 2017, 09:21
Simdi oncelikle;

Polis cevirmesinde durmamak suctur. Amerikada avrupada adam oldururler bunun icin.

Siz kacip hala sagsaniz ceza bile yemediyseniz Turkiye'de yasadiginiza dua edin./

Sonralikla, motorcular olarak zilyon tane cevirmeden kacma sebebimiz olabilir. Ben kactim, kurtuldum, oradan biliyorum.

Kacmayin, durun. Maruzatinizi ifade edin. Kurallara riayet etmeyen bir durumunuz varsa ve emniyet gorevlisi bununla ilgili bir islem yapmaya kendini zorunlu hissediyorsa itiraz etmeyin.

Cezanizi yiyin, motoru baglatin, ama cirkinlesmeyin. Dunyanin geri kalani icin yediginiz haltlara gore guzel bir ulkede yasiyorsunuz.

Motoru bağlatma dışında yazdıklarına katılıyorum. Motorları bağladıklarında, birbirleri üstüne nasıl balık istifi gibi yığdıklarını gördün mü? Oluşabilecek hasarlar da umurlarında değil. Sırf bu yüzden çok istediğim halde Akrapoviç takmıyorum.

Turkzade
14 Ekim 2017, 09:40
Sen znnediyomusun ki seni isteseler durduramazlar...

brooklynnn
14 Ekim 2017, 10:21
Altımda makina olsa ben de kaçarım heralde
Baglatmaktan korktuğum için makinaya zarar gelmemesi için.

Not : motorum fabrika çıkışı kullanilmaktadir. Plaka vs mevcuttur.

velizrsln
12 Kasım 2017, 00:37
bir gün polisten nasıl kaçılır öneri konusu açarım

thedarkfire
12 Kasım 2017, 01:32

abarth egzosun varsa
hız limitini aşarsan
kaskın yoksa
tehlikeli kullanırsan
ruhsatın yoksa
muayenen yoksa

Aynen öyle ben 4 bin deviri geçince insanlar rahatsız olacak diye vites yükseltiyorum.

yaşlıveacemi
12 Kasım 2017, 02:16
bir gün polisten nasıl kaçılır öneri konusu açarım

Bir gün bile polisten kaçma ihtiyacı hissetmedim. Yahu nedir bu saçmalıklar? Bizde ciddi ciddi okuyoruz.

y.selimbatu
13 Kasım 2017, 11:44
OHAL ne demek, Ohal kapsamında kolluk güçlerinin silah kullanma yetkisi ve kapsamı. polis görev ve selahiyet kanunu ve iç işleri bakanlığı yönergeleri...Fırsat bulunca okuyun derim. Sonra üç kuruşluk motor için ( insan canı yanında hangi marka model olursa olsun motor üç kuruşluktur.) b.k. yoluna niyazi olmanın ne demek olduğunu tartışırız.)