PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5000 lira ve altında motosiklet önerisi

caddeadami1
04 Ekim 2017, 22:55
Mümkünse sıfır ya da düşük kmli olacak şekilde alınabilecek seçenekler nedir? Günlük kullanıma uygun uzun vadede üzmeyecek çok yüksek hızlar torklar vs. beklenmeyen az yakıt tüketimi kaliteli parça iyi işçilik ve uzun süre kullanıma dayanıklı bir motosiklet bakıyoruz. Dayımın oğlu bana sordu ben de size soruyorum. Önerilere açığız teşekkürler

M.M
04 Ekim 2017, 23:01
Honda cb125e,bajaj discover

Remzidemir41
04 Ekim 2017, 23:03
2. el honda cbf 150 , honda cb125e , honda spacy , yani bu fiyat aralığında bunlar var benim bildiğim. Hiç bajaj araştırmadın ve kullanmadım...

kurufasulye
04 Ekim 2017, 23:07
Bajaj Boxer

ramazan_06
04 Ekim 2017, 23:59
cbf 150 senin ilacin

thedarkfire
05 Ekim 2017, 00:38
Mondial drift alabilirsin eğer bayilerin elinde kalmışsa mondial roadracer alabilirsin. Drift ile motoru aynıdır 135 cc ancak artık mondial bu motordan getirtmiyor bazı bayilerin elinde kalmış olanlardan alabilirsin mesela burda bi bayide 1 adet var 4100 tl idi ve bence drfitten güzel.
mc ve mcx diye modelleri var mc olanı 135 cc mcx olanı 162 cc
bi gez mondial satan yerleri belki bulursun sıfır ellerinde kalmış olanlardan, cidden çok rahat bi motosiklettir gidonu yüksek drifte göre daha doğrusu gidonun kendisi kavisli olduğu için elcik kısımları yüksekte duruyor ancak çok rahat oturuşu sürüşü, titreşim var ama ben rahatsız olmuyorum.
Uzun yolada gittim şehir içide epey kullandım şu an makine 3 binde önceki motorlarımdan daha güzel.

Bu motorlara önyargılı olan insanlar var gidip bi mc veya mcx bulsunlar tanıdıklarından felan bi kullansınlar önyargıları kırabilecek bi motor bana göre. Bi çok çin motoru kullandım bu çok ayrıydı.

caddeadami1
05 Ekim 2017, 00:52
Honda cb125e,bajaj discover

Bajaj discover satışta değil sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:47 ----------

cbf 150 senin ilacin

İkinci eli çok çalkantılı temiz cbf bulmak çok zor temizleri de sıfır fiyatında

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

Mondial drift alabilirsin eğer bayilerin elinde kalmışsa mondial roadracer alabilirsin. Drift ile motoru aynıdır 135 cc ancak artık mondial bu motordan getirtmiyor bazı bayilerin elinde kalmış olanlardan alabilirsin mesela burda bi bayide 1 adet var 4100 tl idi ve bence drfitten güzel.
mc ve mcx diye modelleri var mc olanı 135 cc mcx olanı 162 cc
bi gez mondial satan yerleri belki bulursun sıfır ellerinde kalmış olanlardan, cidden çok rahat bi motosiklettir gidonu yüksek drifte göre daha doğrusu gidonun kendisi kavisli olduğu için elcik kısımları yüksekte duruyor ancak çok rahat oturuşu sürüşü, titreşim var ama ben rahatsız olmuyorum.
Uzun yolada gittim şehir içide epey kullandım şu an makine 3 binde önceki motorlarımdan daha güzel.

Bu motorlara önyargılı olan insanlar var gidip bi mc veya mcx bulsunlar tanıdıklarından felan bi kullansınlar önyargıları kırabilecek bi motor bana göre. Bi çok çin motoru kullandım bu çok ayrıydı.

Kuzenim honda yamaha suzuki gibi 40-50 bin kmleri görebilecek bir motor istiyor.. tabii mondial da görür o kilometleri ama o kilometreye gelene kadar ölmek nerde diri kalması nerde.. Aslında suzuki nin bir modeli var mondial drift benzeri benzin deposunun üstünde suzuki logosu var sade bir model ama adını bulamadım

Remzidemir41
05 Ekim 2017, 00:53
Temiz cbf bulmak nasıl zor ? Cbf in motor bloğu ömürlük. Kuriye'den alma yeter bence...

thedarkfire
05 Ekim 2017, 01:28
Bajaj discover satışta değil sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:47 ----------

İkinci eli çok çalkantılı temiz cbf bulmak çok zor temizleri de sıfır fiyatında

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

Kuzenim honda yamaha suzuki gibi 40-50 bin kmleri görebilecek bir motor istiyor.. tabii mondial da görür o kilometleri ama o kilometreye gelene kadar ölmek nerde diri kalması nerde.. Aslında suzuki nin bir modeli var mondial drift benzeri benzin deposunun üstünde suzuki logosu var sade bir model ama adını bulamadım

Motora iyi bakarsa eğer 40-50 bini görür.
2. el alsan kim bilir ilk sahibi nası kullandı şahsen ben güvenemem tanıdık biri olmadıkça. Tabi güvenilir insanlarda var elbet ama bilemiyosun.

darkmotor
05 Ekim 2017, 02:18
162 cc mc roadracer kullandım 32.000 km sürdüm motor oldukça sağlamdı.Selesi hiç rahat değil koltuk döşemeciye gidip kalın sünger taktırırsanız , o rahatsızlık büyük oranda gidiyor.

Yan Yan
05 Ekim 2017, 02:41
ybr 125 esd

Tvs01
05 Ekim 2017, 04:08
Apache al hocam hem km düşük olur hem fiyat uygun, cbf ybr aramaya kalkışma zaten uçuk fiyat söylüyorlar, sıfırı sanırım 6000 tl idi en son pazarlıkla bi 500 daha kırabilirsin..

pinkcrow7
05 Ekim 2017, 09:01
Haojue Da 135s

cenkyenmez
05 Ekim 2017, 09:17
CBF kullanıyorum öneririm, YBR kullanmıyorum ama yine öneririm.

Ayrıca (bütçe az olduğu için) cub tipi motosikletleri de öneririm. (gerçekten az yakar) Örn:Yamaha crypton.

Bir de en önemli konu var:
Bu bütçe sadece motosiklet bütçesi mi yoksa motosiklet + ekipman bütçesi mi?

Mr.Yldrmdmr
05 Ekim 2017, 09:17
Hemşerim dayıoğlun da antepde yaşıyorsa hiç ybr'ye girmeyin. Servisi bir kere berbat (şahsımdan biliyorum) 0 motosiklet götürüyorsun bakıma çocuk yapıyor motor bakımını. Ustalarına veriyorsun adam caddede motora yan vererek geliyor dükkana. 0 km alacaksan yamaha baş tacı ama antepde doğmuş bir yamaha kesinlikle önermem. Honda cbf kendini kanıtlamış bir motosiklet. Tirine tipine bakmazsanız gayet güzel servisi de gayet iyi tavsiye ederim. Ama bir fikir vericem eğer gaziantep içinde yaşıyorsa ve şehir içinde kullanacaksa motosikleti Kuba kee100 motosiklete baksın. Cub motor kullanımı rahat sele altı olan tek cub yakıt gayet düşük (o kadar düşük ki 2. motor olarak alacaktım param çıkışmadı) gaziantep içinde servis ağı en çok olan marka kuba (bu inkar edilemez) ve motoru elden çıkartmak istediğinde yine antep içinde gayet güzel fiyata satabilir. Bu kee100 bir fikir beğenir beğenmez sözüm yoktur. Dayanıklılık konusunda da o bana kalırsa kullanıcının elinde. 10.000'e gelmeden dökülen japonlarda varr 25.000'de hala uçan çinli de var.

Birde niye herkes kendi motosikletini övmüş :P :P :P

EUOGLU
05 Ekim 2017, 13:15
eski bir discover sahibiyim sorun varsa sor memnundum satmak zorunda kaldım borçlar yüzüne ama en kısa sürede kredi çekip tekrar bir motor alacağım yoksa hiç ayrılmaya niyetim yoktu uzun yolada gittim şehir içide kullandım az yakar 90 dan sonra titreşim var hemde 30 dk sonra el ayak uyuşturcak kadar ama 90 km/h altında hissedilmiyor 80 e bağlayıp hiç durmadan 210 km yaptım indiğimde şişmemişti

Mustaphalanx
05 Ekim 2017, 14:01
Tabiki de Honda Activa! :)

thedarkfire
05 Ekim 2017, 14:12
162 cc mc roadracer kullandım 32.000 km sürdüm motor oldukça sağlamdı.Selesi hiç rahat değil koltuk döşemeciye gidip kalın sünger taktırırsanız , o rahatsızlık büyük oranda gidiyor.

Roadracer çok güzel motor, bende de var şu an. Dediğin gibi uzun kullanımda biraz ağrı yapıyor selesi ama değiştirebiliyosun ama ben değiştirmedim çok rahatsız olmuyorum.

frankestayn1
05 Ekim 2017, 16:45
Bence japonculara bakma apache veya mondial vulture alabilirsin yada drift çok güzel motorlar

Turkzade
05 Ekim 2017, 17:11
Hero karizma:)

caddeadami1
06 Ekim 2017, 19:49
Hero çok tipsiz be aga