PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorlu Taşıtlar Vergisi yüzde 40 artıyor - Yeni Vergi Zamları Kapıda

Sayfa : [1] 2 3 4

admin
27 Eylül 2017, 14:50
Maliye Bakanı Naci Ağbal, açıklamalarda bulundu. Maliye Bakanı Naci Ağbal, binek otomobil MTV’sinin 2018’de yüzde 40 artacağını açıkladı.

'Binek otomobillerin motorlu taşıtlar vergisini yüzde 40 oranında artırıyoruz. Motor silindir hacminin yanında binek otomobilin değerini de dikkate alan yeni tarife sistemine geçiyoruz'

Maliye Bakanı Naci Ağbal, " Finans sektöründe kurumlar vergisi artırılacak" dedi. Gelir vergisinin üçüncü dilimindeki, gelirler için uygulanan yüzde 27 oranını yüzde 30'a çıkaracaklarını duyuran Ağbal, "Binek otomobillerin motorlu taşıtlar vergisi önümüzdeki seneden itibaren yüzde 40 artırılacak" açıklamasını yaptı. Ayrıca makaron olarak bilinen sigara sarma kağıdı vergi kapsamına alınırken gazlı içecekler de ilave vergi artışına gidildi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "2018 yılına ilişkin olarak hedefimiz 65 milyar 924 milyon lira bütçe açığı olacak ve milli gelire oranı da yüzde 1.9 olacak. 2018 yılı bütçesi büyümeyi destekleyecek. 2018 yılı bütçesi Türkiye'nin karşı karşıya olduğu riskleri yönetecek bir görünüme sahip. İmalat sanayi sektöründe özel sektör yatırımlarını teşvik edecek çalışmalara devam edeceğiz. Esnafımıza, çiftçimize verdiğimzi kredi destekleri artarak devam edecek" dedi.

Bakan Ağbal, "2018 yılı bütçesi kolay bir bütçe değil, 2016 yılında aldığımız kararların 2018 yılında yönetilmesi son derece önemli. 2018 yılında bizim 2017 yılına göre gelecek sene harcamalarımız 89 milyar lira artacak, faiz giderlerimiz de 14.2 milyar lira artacak. Dolayısıyla buradaki harcamalarımıza rağmen milli gelirin yüzde 1.9 seviyesinde tutmayı hedefliyoruz. Yukarı yönlü harcama baskılarını yönetebilmek için birtakım tedbirler aldık, alacağız" şeklinde konuştu.

Ağbal, "Öncelikle artan kamu harcamalarında tasarruf yapılabilecek tüm alanlarda tasarruf yapmak .Çok önemli değişiklikler yapacağız. Gelir kaynaklarını da bütçe dengesinde kullanacağız. Çok kapsamlı Torba Yasa'yı Meclis'e sunmak istiyoruz bugün. Vergi gelirlerini artıracak kalıcı düzenlemelerimiz var. Bu düzenlemeleri de Torba Yasa içinde Meclise gönderiyoruz. Hem gelir hem gider tarafından tüm tedbirler hususlardır" dedi.

Binek otomobile yeni vergi

Bakan Ağbal, "İlk söylenmesi gereken, finans sektöründe kurumlar vergisi oranını yüzde 20'den yüzde 22'ye çıkaracak bir düzenlemeyi meclise sevk edeceğiz.Kurumların dağıtılmayan kar paylarından da yüzde 1 oranında bir vergi tevfikatının yapılmasını öngörüyoruz. Şirketlerin 2 yıldan fazla elde tutmuş oldukları gayrimenkulleri elden çıkarma halinde yüzde 75 kazanç istisnası var, bunu yüzde 50'ye düşüreceğiz" dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Gelir vergisi tarifesinde bir değişikliğe gideceğiz. Ücret değişikliği için 2018 yılıdnan itibaren geçerli olacak. Tarifede yaptığımzıdaki değişiklik üçüncü diliminde gelirler için uygulanan yüzde 27 oranını yüzde 30'a çıkarıyoruz.Binek otomobillerin motorlu taşıtlar vergisi önümüzdekİ seneden itibaren yüzde 40 artırılacak. Ayrıca Makaron denilen sigara kağıtlarına da ÖTV geliyor" açıklamasını yaptı.

Kaynak: CnnTürk

MOTORİSK
27 Eylül 2017, 14:57
Merhaba

İlk haberi ben veren olmak istedim.

Maliye Bakanı Naci Ağbal ise, gelir getirici önlemler kapsamında binek otomobillerin vergisine yüzde 40 zam yapılacağını açıkladı.

Binek otomobillerin motorlu taşıtlar vergisi önümüzdekİ seneden itibaren yüzde 40 artırılacak.

Kaynak: http://www.haberturk.com/basbakan-yardimcisi-simsek-konusuyor-1650568-ekonomi

Party hard, bam bam bam bundan sonraki müzikleri bu adamların konuşmalarından seçeceğim.

https://i.hizliresim.com/zJVRaD.png

GLADiUSS
27 Eylül 2017, 15:01
Motosikletler içinde mi yüzde 40

İhsan34
27 Eylül 2017, 15:03
Haberi okudum. Sadece araçlara değil, maaşlerdan kesilen gelir vergilere de zam geliyormuş. Padişahım sen çok yaşa !..

sadraf
27 Eylül 2017, 15:04
Artık motor hacminin yanı sıra araç değerine göre vergisi yükselecekmiş.
2018 yılında bizim 2017 yılına göre gelecek sene harcamalarımız 89 milyar lira artacakmış.(bu sene böyle kan ağlarken seneye s.çtık)
Şans oyunlarındaki vergi %10dan %20ye çıkarılacakmış
Sigara kağıtlarına ötv geliyor(sigaralar ciddi zamlanacak)

İhsan34
27 Eylül 2017, 15:05
+ Bu açıklamaya göre yıllık taşıt vergileri de artar.

"1 Ocak 2018 tarihinden itibaren motorlu taşıtlar vergisinde sistem değişikliğine gidiyoruz. Şu anda sadece motor silindir hacmini dikkate alan sistem var. Binek otomobilin değerini de dikkate alan yeni bir tarife değişikliğine geçiyoruz."

yusufkalaz
27 Eylül 2017, 15:05
Acımadıki acımadıki :)

-Black-
27 Eylül 2017, 15:09
4 dakika önce davranmışsın :)

Ben de, motosikletlere özel bir gıcıklık olmadığını ortaya koyan:cherry: bu sevinçli haberi:santa::pr: paylaşmak için girmiştim :)

osiosborn
27 Eylül 2017, 15:09
Sigaraya ZAM. Makaron denilen sigara kağıtlarına da ÖTV geliyor.

Şans oyunlarında ve çekilişlerde elde edilen vergilerde yüzde 10 olan vergi oranını yüzde 20'ye çıkarıyoruz.

Gelir vergisi tarifesinde bir değişikliğe gideceğiz. Ücret değişikliği için 2018 yılından itibaren geçerli olacak. Tarifede yaptığımzıdaki değişiklik üçüncü diliminde gelirler için uygulanan yüzde 27 oranını yüzde 30'a çıkarıyoruz.

İlk söylenmesi gereken, finans sektöründe kurumlar vergisi oranını yüzde 20'den yüzde 22'ye çıkaracak bir düzenlemeyi meclise sevk edeceğiz.

Binek otomobillerin motorlu taşıtlar vergisini gelecek sene yüzde 40 oranında yasal değişiklik yaparak artırıyoruz.

Yeni alınacak binek otomobillerde aracın değeri de vergide belirleyici olacak. Değeri arttıkça vergi miktarında da yüzde 10 ve 20 oranında artış olacak.

ozzzzz80
27 Eylül 2017, 15:13
çok güzel ama yetmez aga %100 zam yapsınlar zaten çooooookkkk ucuz araç fiyatları. yüreğim dayanmıyor düşük vergi vermeye...

MOTORİSK
27 Eylül 2017, 15:14
Kahkaha atıyorum çıldırıyorum. Arkadaşlar bunlara oy verenlerde araç falan yok mu acaba?

Keoma
27 Eylül 2017, 15:15
Üretim yapma,çiftçiyi,hayvancılık yapanı destekleme ama cari açık olunca faturasını millete kes!!!!

Yapılan israfın haddi hesabı yok ama bakab bey tasarrufa gidecekmiş ve mtv'de %40 artış yapacakmış.Üstüne gelir vergisinide 3 puan arttırmışlar.

Diyecek çok söz var...Yiyin efendiler yiyin,aksırıncaya,tıksırıncaya kadar hem de...Allah büyük

ehil
27 Eylül 2017, 15:15
ben nerde yanlış yaptım

kurubuz
27 Eylül 2017, 15:16
Osmangazi , 3. köprü ve tünelin taahhüt farklarını ödeyecek paraları yok. Almanya örtülü ambargo uyguluyor, yakında alman yatırımlar da çekilecek yavaştan. Petrol yükselişte. Az önce kurumlar vergisine de zam geldi. Bu durum çalışanların maaşlarına zam yapılmayacağı anlamına geliyor, hatta işten çıkartmalar bile gelebilir. Vergi artışı son çareleri. Ama kazanmayan adam nasıl vergi ödesin değil mi ?. Kredi garanti fonu da tükendi. varlık fonu isteneni vermedi. Yokuş aşağı tam gaz gidiyoruz. Padişahımız 1. Mahfettin iş başında.

SavageGarden
27 Eylül 2017, 15:18
maaşlı çalışan isen yandın:

zira gelir vergisi üçüncü dilimi de zamlanıyor, %10
motosiklet en az %20 zamlanndı; ortalama %20 daha fazla vergi ile zamlı kullanacaksın
motosikletin benzini de zamlanıyor her ay
şimdi de mtv'sine %40 varan zam geldi.

yani;
bir anda;
maaşın yıllık toplam 1200 lira net düştü. fakirledin yani. yüzde 10 fakirledin.
ama motosiklet giderlerin ise yıllık ortalama 500-2500 lira arasında arttı

eghonomi çogheye ya diyenin, hüloğğ diyenin canını yakarım...
enflasyon 9.5a düşecek diyenin sülalesine söverim.
h...s... diyorum,
yani danışmanın dediği gibi "hadi canım sen de"

sakinim, tamam.

twisten
27 Eylül 2017, 15:27
Kendi başarısızlığın (kendi açılarından başarı) cezasını hep halka ödetiyorlar...

artemis99
27 Eylül 2017, 15:28
bu konu bitmez en az 10 sayfa diyorum. :)

Ercument
27 Eylül 2017, 15:28
Yandaş basını takip edin orda hiç zam yok.:queen:
https://i.hizliresim.com/4Gkmop.png (https://hizliresim.com/4Gkmop)

korayuzuner1
27 Eylül 2017, 15:32
Demekki 2018 yılında da motosiklet almayacağım :)

BLUERAY
27 Eylül 2017, 15:36
benden yine ayni cevap....

Eğleniyomuyuz gençler..... 😂😍

hachiko
27 Eylül 2017, 15:38
Kendi düşen ağlamaz en son referandumda tüm yetkileri de verdiniz..Eşşek olduktan sonraaa teeey teeeey ver mehteri ver..

TanImsIz
27 Eylül 2017, 15:39
Eveet.. Yol yaptı köprü yaptıcıları piste alalım. Mikrofon sizde.

cihan54
27 Eylül 2017, 15:40
Anladığım kadarıyla yalnızca "binek otomobillere" bu zam.. Motosikletler konu dışı.. Sanırım :sunny:

mombohunter
27 Eylül 2017, 15:40
Amarikanın oyunları bunlar

artemis99
27 Eylül 2017, 15:42
Anladığım kadarıyla yalnızca "binek otomobillere" bu zam.. Motosikletler konu dışı.. Sanırım :sunny:

Binek otomobil sahiplerinin günahı ne? hepsine gelecek demek ki. ticariler motosikletler dahil. belki zam oranları farklı olabilir. ticariye %35 motosiklete %30 gibi.

josepth_o6
27 Eylül 2017, 15:42
Az olmuş , daha fazla olsun. Nefes aldıklarımıza sayın. Yetmez ama Evet :))

rollcycle
27 Eylül 2017, 15:43
MİLLET

Birşey söyliycem siz 25 tllik avrasya tünel geçişi yapıp, uyarılmadan 280 tl ceza yollanan ve o ceza paralarıyla tablet dağıtan ve buna göz yuman bir devletin içinde yaşıyorsunuz.. Laf burada değil laf sandıkta söylenir boşa nefes tüketmeyin bu saatten sonra.

Yüzde 100 zamda olsa ödenecek el mahkum ... gardiyan.

twisten
27 Eylül 2017, 15:43
YETMEZ AMA EVETTTTT ... :)
Gülüyoruz ağlanacak halimize ...

whitedeamon
27 Eylül 2017, 15:45
2018 zor geçecek anlaşılan.

GLADiUSS
27 Eylül 2017, 15:49
Abi ne yapıyorlar bu kadar parayı yaa

uzay gemisi
27 Eylül 2017, 15:50
Ben hep 20 liralık alıyorum zaten sıkıntı yok

josepth_o6
27 Eylül 2017, 15:53

Boeing firmasından en son 40 adet 787 aldılar 11.000.000.000 $'a.

sadraf
27 Eylül 2017, 15:53
Ben hep 15 binlik motor alıyorum

avarekasnak
27 Eylül 2017, 15:57
ak parti intihar ediyor.dünyalıkları kurtardılar zahir.kendileri milletin parası ile milyonlık araçlara binerken iyi.halkın şamarı geliyor.

THE_LANCET
27 Eylül 2017, 15:58
Bazı arkadaşlar motosikletle ilgili değil herhalde diye yazmış. Motosiklet dışında binek arabaya da sahibim üstelik ihtiyaç duymadığım zamanlarda binmiyorum bile öylece duruyor. Hafta da bir işimi görüyor sağ olsun. Arabası olmayanların ilgisizmiş gibi durması çok saçma, sonuçta bu herkes için. Şu an arabanız yoksa ileride olabilir ya da en yakınlarınızda olabilir ki muhtemelen vardır zaten. Üstelik bu daha başlangıç. Motosiklete gelmesi de an meselesidir. Önden yaptıkları %20 zam artışı sebebiyle şimdilik askıya alındığına eminim.

Benim için fark etmiyor ben hep 50 TL'lik alıyorum diyen ve kesinlikle inanmayın yalan bunlar diyen vatandaş az önce sayfadan uzaklaştı. :salut:
Ayakkabı kutuları :silent:
Yurt dışı banka hesapları :silent:
Yunana peşkeş çekilen adalar :silent:
Gemicik filoları :silent:
ZAM ZAM VERGİ VERGİ :santa:
Altın varaklı bardaklar :silent:
Kaçak saray :silent:
İstenilen her şeyin verilmesi :silent:
İşsizlik :silent:
İşçi hakları, iş ve maaş sıkıntısı :santa:
Üretim '%0' Tüketim '%1500' :santa:
Aldatılanlar :salut:
Kandırılanlar :salut:
Yanıltılanlar :salut:
Vs vs vs :sunny:
Bu bir kâbus olmalı... :pr:
Allah bizi uyandırsın ve sonumuzu hayır etsin.

birisileri
27 Eylül 2017, 16:11

Bu forumda fanatikler yandaşlar pek yok gibi çok sevindim. Ben de buralardayım artık.

Sanki araçlar ucuzdu da zam yapıldı üstüne. İyi ki motosiklete biniyorum da vergiyi köklemiyorum devlete.Araba almayı da uzun süre düşünmyüorum alırsam da kesinlikle ikinci el alırım. Not: Dohtorum ve ailem zengin.

Mantıklı olan ikinci ele yönelip vergilerini kesmek ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

benden yine ayni cevap....

Eğleniyomuyuz gençler..... 😂😍

ne diyosun sağlam parti var ya :D bir de yılbaşına ne kaldı şurda 3 ay sonra da bir şenlik daha olur coşarız !! :D

twisten
27 Eylül 2017, 16:12
Araç sahibi olmak bu ülkede günahkar olmak ile eşanlamlı.
Politikacıların yediği/sıçtığı, bindiği/uçtuğu, yaptığı/yapmadığı herşeyin faturasını aracı olanlara yüklüyorlar ve birde bordrolu çalışanlara ...
Yediği boku asgari ücretliye yüklerken ''milletin ..mına koyanlara vergi affı ve hazine arazileri, ihaleler kıyak geçiliyor...

Ve hala yetmez ama EVETTTTT ...

shruikan
27 Eylül 2017, 16:13
Kahkaha atıyorum çıldırıyorum. Arkadaşlar bunlara oy verenlerde araç falan yok mu acaba?

araç var da beyin yok

erenedip
27 Eylül 2017, 16:14
açık söylüyorum bu yavşakların gebererek gideceğini hep beraber göreceğiz!!

pokeharun
27 Eylül 2017, 16:15
Zaten acayip faiş fiyatlarla araç alıyoruz iki katı vergi verip yetmiyor benzin alıyoruz kendisinden cok vergisi var daha yeni zam geldi sigorta kasko yetmiyor şimdi bi de zaten pahalı olan mtv ye yüzde 40 vergi demek nedir allah aşkına biraz insaf ayıptır günahtır herşey ateş pahası inanılmaz yükseliyor ama bizim kazandığımız minicik.ulkemiz büyüyor gelişiyor diyorlar kişi başı milli gelir artıyor diyorlar iyi güzel de biz bunu neden hissedemiyoruz kime gidiyor! Valla çok söylecek şey var ama..

erenedip
27 Eylül 2017, 16:15
Ben hep 15 binlik motor alıyorum

:D hahah aynen bir de hep 20 liralık benzin aldılarmı tamamdır...

tanertc
27 Eylül 2017, 16:17
Yönetenleri siz seçtiniz, seçmediysenizde göz göre göre seçenler ile haşır neşir oldunuz. Hak ettiğiniz şekilde yönetiliyorsunuz. Paranız yoksa araca binmeyin.

kurubuz
27 Eylül 2017, 16:24
Bu vergiyi ödeyecek param var ama ÖDEMEYECEĞİM. Arabayı satarken ( kim bilir ne zaman) öderim, nasıl olsa o zamana kadar 10 tane vergi affı gelir. Benim paramla kaynak yaratmayacağım.

Bende ilk iş havuz medyasına baktım. Bol bol ; kahrolsun israil, pis fetö, kaka barzani ve 15 temmuz tiyatrosu anmaları vs dışında bir haber yok.

Çalıyorlar

french press
27 Eylül 2017, 16:27
Köprü çıkışına da bir adam koysalar da bari çok sıra beklemesek!

osiosborn
27 Eylül 2017, 16:32
Türkiye'de 86.762 cami, buna karşılık 62.250 okul var. İmam maaşlarını ödemek için, ek tedbir alıp, okulları kapatın.

EmirŞengezer
27 Eylül 2017, 16:38
Şimdiden bu kadar artırdılarsa 2018 ocağında şoko parti var demektir.

Levent
27 Eylül 2017, 16:41
http://www.youtube.com/watch?v=Rtk08QA94Vw

sezer aykaç
27 Eylül 2017, 16:48
Bu vergiyi ödeyecek param var ama ÖDEMEYECEĞİM. Arabayı satarken ( kim bilir ne zaman) öderim, nasıl olsa o zamana kadar 10 tane vergi affı gelir. Benim paramla kaynak yaratmayacağım.

Bende ilk iş havuz medyasına baktım. Bol bol ; kahrolsun israil, pis fetö, kaka barzani ve 15 temmuz tiyatrosu anmaları vs dışında bir haber yok.

Çalıyorlar

Muayeneye girerken alırlar. Ayrica günluk faiz işliyor.

Nerde o yol yaptı diyenler. Evet evet evet diye bagiranlar. Şimdi de bagirirsıniz evet evet diye. Zevkten mi acıdan mi yoksa ortaya karısık mi bilemem.

54RR
27 Eylül 2017, 16:49
Ya motoru trafikten çekip plakasız gezerim yada Bahçedeki küçük seraya ot ekip satarım. Hangisi daha az riskli?

famerx
27 Eylül 2017, 16:58
Ya motoru trafikten çekip plakasız gezerim yada Bahçedeki küçük seraya ot ekip satarım. Hangisi daha az riskli?

biniciysen ya da içiciysen çok sıkıntı olmuyo diye biliyorum.