PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Alıyorum Lütfen Yardım

cko1907
10 Eylül 2017, 22:48
Merhaba arkadaşlar
22 yaşındayım 1.5 yıldır Yamaha X-Max 250 kullanıyorum X-Max'ı babamla kullanıyorduk aslında çok fazla kullanmaz genelde arabayı kullanırdı ama son zamanlarda sürekli Motoru alır oldu Arabasıda kıymetli olduğundan bana bırakmıyor geriye bana yeni bir motor almak kalıyor madem yeni motor alıcam içimde heves kalmasın istiyorum ve spor tarzı motorlara bakıyorum ancak daha önce hiç vitesli motor kullanmadım bu beni korkutuyor açıkçası öğrenmek bana sıkıntı çıkarır mı ? etrafımda motorla ilgilenen 1 kişi var o ben öğretirim dedi ancak onunda çok vakti yok 1 haftada öğrenilebilir miyim ? açıkçası arkadaş beni biraz endişelendirdi zor olur öğrenmesi tarzında konuştu diğer bir sorum ise alacağım motor hakkında öncelikle söyleyeyim yaşadığım şehirde çok fazla trafik yok yollar genelde açık olur takıldığım yerler birbirine çok uzak değil yollar genelde düz(çok yokuş yok) ve düzgün zaten küçük bir şehir aklımdaki modeller Honda CBR 125R veya 250 (250 bi anda yüksek mi gelir diye 125'e daha meyilliyim) ve KTM RC 125 ABS 1.77 boyum 85 kiloyum bütçem aşağı yukarı 15 bin ama 2-3 bin daha artırabilirim (ekipmanım için ayrıca para ayırdım xmax ile idare eder kask ve koruma kullanıyordum ama bu motorla kalite artırmak istiyorum önerebileceğiniz kask ve diğer ekipmanlar varsa memnun olurum)

Şimdiden teşekkürler

..YaNKee..
10 Eylül 2017, 22:54
ekipman için ayırdığınız bitçe nedir acaba ona göre tavsiyeler verebiliriz..

cko1907
10 Eylül 2017, 22:56
4-5 bin ayırabilirim ekipman için elimde 20 civarı bir param var önerdiğim motorların en yükseği 18-19 bin elimde aşağı yukarı 1-2 bin kalacak üstünü aileden alabilirim

..YaNKee..
10 Eylül 2017, 23:07
alacağın motora uyumlu bir kask modeli bu.. bu fiyata bu ayarda bulabilceğini sanmıyorum ama sen araştır muadillerini.. http://www.feyizoglu.com/Shoei-NXR-Kenan-Sofuoglu-Kapali-Fiber-Kask-Pinlock_51207.html

SuleymanE
10 Eylül 2017, 23:27
İlk vitesli motorun olacaksa cbr125r gayet ideal. Aslında cbf150 veya ybr125 daha uygun olur öğrenmek için çünkü koruma demiri de takarsın ve düşürünce yani motor yan yatınca sana masraf açmaz.

Ancak sen biraz da görsellik arıyorsun belli ki. Cbr125 başlangıç için gayet ideal bir motor bu konuda. Aslında eğitim alsan cbr250r de olur ama ilk vitesli motorun olacaksa motor ne kadar hafif o kadar iyi, Bu noktada da cbr125 daha hafif ve güç olarak ideal, senin işini görür.

Şimdiden hayırlı olsun. Ekipman almayı da sakın ihmal etme.

Sercan_07
10 Eylül 2017, 23:36
Cbr 250 al bence.Zaten tecrüben var hemen kaparsın.Ben hiç hayatımda motosiklet kullanmadan 1 haftada öğrendim kursta sonra gidip cbr 250 aldım.1 seneyi geçti anca 6.000 küsür km yapabildim ama kaza,tehlikeli durum falan olmadı şükür.Repsol olanını al.Hem spor,görüntü vs. sevdan bilenir hemde o paraya sağlam bir motorun olur.

Ekarademir
10 Eylül 2017, 23:39
Vitesli motor kullanıp kullanamayacağını düşünenlere şaşırıyorum açıkcası.

Hiç tecrübem yokken mobilete binerdim. Bi arkadaşta jawa vardı. Bir aşağı geri kalan yukarı dedi bindim onuda sürdüm. Sonuçta araba gibi debriyaja bas çek oldu bitti.

Şu yaşıma kadar hiç bir vasıtaya "bunu süremem" demedim. İş makinasına bile. Şimdi ise en küçüğünden en büyüğüne karada giden her türlü vasıtayı sürmüşlüğüm var. Bi vasıtaya binince önce debriyajın nerde kavradığına bakarım. Tam ayarı bulunca sanki sürekli onu sürüyormuşum gibi olur. Bi otomatik vitesli tırda biraz zorlanmıştım. Az gidince onada alıştım. Motosikleti aldığımda da ilk 10 15 km alışma süresi oldu sonra alıştım.

Bunları övünmek için yazmıyorum. Kendinize güvenin. Birşey olmaz vitesli diye. İlk birkaç gün acemilik olur dikkatli olursun sonra alışırsın. Zorlanacak bişey yok.

-Black-
11 Eylül 2017, 03:32
Önümüz sonbahar kış. Yeni motor alırsan, kirlendikçe canını sıkacak. İkinci el ufak bi motor al, arada kazandığın tecrübe, bir sonraki motorunu seçerken daha fazla fikrin olmasına yardımcı olacaktır. Yaşın daha genç, hepsinin tadını çıkaracak kadar vaktin var. ;)

Tvs01
11 Eylül 2017, 05:12
Abi ben anlamıyorum son günlerde hep motor alıyorum yada aldım konusu var, bu zamlar hiçmi etkilemedi sizi, bari geçen ay bi r25 alsaydınız fiyatı 18500 dü, şimdi 23250 tl :)

C.Q.Legend
11 Eylül 2017, 17:31
Abi ben anlamıyorum son günlerde hep motor alıyorum yada aldım konusu var, bu zamlar hiçmi etkilemedi sizi, bari geçen ay bi r25 alsaydınız fiyatı 18500 dü, şimdi 23250 tl :)

Pulsar'ıma 8750 veren var ve o fiyata satamıyorum şuan başka motor bulamam diye. Valla fiyatlar düşer mi zarara mı girerim diye tedirginim bende.

MotoRR
11 Eylül 2017, 18:48
2017 model Rc 125 alırsan buraya fotolarını at merak ediyorum 2017 modelini ben yerimi aldım. rez