PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motordan gelen ses.

desertseek
06 Eylül 2017, 12:52
Yolda giderken bi ses kafama takıldı önceleri az geliyordu baya artınca şüphelendim.
Düşük devirde 2 ile 4 bin devir arası motordan otobanda beyaz şeritler olur ya üstünden arabayla geçerken ses çıkarır aynı şekilde ses geliyor.
Debriyaja bastığım an ses kesiliyor tekrar dabriyajı bıraktığımda ses devam ediyor.
Neden kaynaklanıyor olabilir bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

SkylineWalk
06 Eylül 2017, 14:11
birçok etmen var zincir-dişli-debriyaj balatası-şanzıman eğer motorun gidişatında bir değişiklik oluyorsa(çekişte boşluklar oluyorsa)dişliler diye düşünüyorum. sadece ses duyuyorsan zincirdir. bir diğeri ise debriyajda bir sıkıntı olabilir.3-4 devirde sadece sabit bir viteste oluyorsa şanzıman benim aklıma gelenler bunlar ama bir ustaya göstermeni tavsiye ederim

desertseek
06 Eylül 2017, 14:21
birçok etmen var zincir-dişli-debriyaj balatası-şanzıman eğer motorun gidişatında bir değişiklik oluyorsa(çekişte boşluklar oluyorsa)dişliler diye düşünüyorum. sadece ses duyuyorsan zincirdir. bir diğeri ise debriyajda bir sıkıntı olabilir.3-4 devirde sadece sabit bir viteste oluyorsa şanzıman benim aklıma gelenler bunlar ama bir ustaya göstermeni tavsiye ederim

Çekişte hiçbir sıkıntı olmuyor.Dediğiniz gibi biran önce bir ustaya götürmem gerek.