PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomobil Kırmızı Işıkta Bekleyen Motosiklete Çarptı.. 1 Ölü 1 Yaralı..

hachiko
30 Ağustos 2017, 15:53
Erdek ilçesi Düzler mahallesi trafik ışıklarının olduğu kavşakta bir otomobilin kırmızı ışıkta bekleyen motosiklete çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında motosiklet sürücüsünün artçısı hayatını kaybeder iken motosiklet sürücüsü yaralandı..

http://www.yenierdekgazetesi.com/resimler/2017-8/30/1512378489151.jpg

Kaza Erdek Düzler mahallesinde trafik ışıklarının olduğu kavşakta dün saat 15:15 sıralarında meydana geldi..Edinilen bilgiye göre plakası ve sürücüsü belirlenemeyen beyaz renkli bir otomobil , kırmızı ışıkta bekleyen 10 jc 339 plakalı motosiklete arkadan çarptı..

Çarpmanın etkisiyle motosiklet sürücü ile artçısı yola savruldu . Sürücünün yaralandığı kazada , arkasında yer alan arkadaşı ve asker adayı Hüseyin Çoban (20) olay yerinde vefat etti. Çevredeki vatandaşların ihbarı ile olay yerine gelen ambulans ekipleri motosiklet sürücüsü Mustafa Çolak ile Hüseyin Çoban'ı Erdek Neyyire Sıtkı Devlet hastanesine götürdü .. Doktorların yaptığı muayene de Hüseyin Çoban'ın olay yerinde yaşamını yitirdiği belirlendi..
Kırmızı ışık ihlali yaparak bir kişinin ölümüne bir kişinin de yaralanmasına neden olan sürücünün kaza yerinden kaçtığı belirlendi..Savcılık olay ile ilgili soruşturma başlatır iken güvenlik güçleri kayıplara karışan sürüyü arıyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

Ekleme : Hepimizin zafer bayramı kutlu olsun...

nazar48
30 Ağustos 2017, 18:00
Şehir içindeki kırmızı ışıkta duran arabaya çarpsa en fazla maddi hasar oluşur. Motora çarparsa ya yaralanma, ya sakatlanma, ya da Ölüm.

Cevdet61
30 Ağustos 2017, 18:04
Çok yakın bir arkadaşımın akrabasıydı. Allah rahmet eylesin. Çarpan herifte inşallah bulunur hemen. Çok üzücü bir olay.

yürekçe
30 Ağustos 2017, 18:37
bana da carpmislardi ayni sekilde.
full korumaydim. ayagim kirildi sadece.
adam uyumus direksiyonda, isiklarda bekleyen polis zor durdurdu. bir de hayirdir ne oldu dedi ya yerdeki bana :))

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

senin de bayramin kutlu olsun...

Jemand
30 Ağustos 2017, 19:07
bana da oldu aynısı mecidiyeköy ışıklarında. motor altımdan uçtu gitti otobüsün altına girdi. herif bir şeyin var mı dedi, senin ben ananı s...m dedim yüzüne, iyi iyi sende bir şey yoksa sıkıntı yok dedi. motoru kaldırırken kaçtı gitti.

Dorebar
30 Ağustos 2017, 20:02
Bu gibi durumlarda, trafik ışıklarında uygun yer ve pozisyonda beklerken her iki freni de basılı bir şekilde bekliyorum. Sizce yanlış mı yapıyorum?

Fr.Sante
30 Ağustos 2017, 20:13
Arabaların arasında durmak en iyisi. Barkın abi de bu konuda sürekli uyarırdı.

Ekarademir
30 Ağustos 2017, 20:21
Arabaların arasında durmak en iyisi. Barkın abi de bu konuda sürekli uyarırdı.

Aynen bende genelde öyle yapıyorum. Biri duramasa vursa tost olacaz.

Işıkta kalkarkende sanki bana yeşil yanmamış gibi yolu kontrol ediyorum. Yeşil bize ilk yandığında kırmızıda yeni yanmış oluyor ve geçenler olabiliyor.

hachiko
30 Ağustos 2017, 20:58
Pergel gibi de açmayın bacaklarınızı.. Bir gün kadıköyde ışıklarda bekliyorum böyle açmışım bacakları pergel gibi yanımdan 500t geçti o anki acıyı unutamam ayağımın üzerinden geçmiş..Lan bir de yavaş geçiyor kadıköyden gebzeye kadar sektiydim motorun üstünde..:queen:

-Black-
30 Ağustos 2017, 23:46
Işıklara yaklaşırken arkayı kontrol edin. Boşsa, durduğunuzda kontrol etmeye devam edin. Motor viteste, debriyaj sıkılı. Önünüzde; ters bir durum için her zaman kaçış alanınız olsun.
Arkadan gelen varsa, özellikle büyük şehirlerde %95 takip mesafesine dikkat etmiyordur. Önünüzde araçların arasında güvenli bir yeri gözünüze kestirim ve orada durun.

velizrsln
30 Ağustos 2017, 23:52
iyi insan çocukları ...:/

Alonedark93
30 Ağustos 2017, 23:59
bana da carpmislardi ayni sekilde.
full korumaydim. ayagim kirildi sadece.
adam uyumus direksiyonda, isiklarda bekleyen polis zor durdurdu. bir de hayirdir ne oldu dedi ya yerdeki bana :))

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

senin de bayramin kutlu olsun...

Abi öyle bir kaza şekli ki ekipmanla kurtaramazsın.
Duran motosiklet ve arkadan çarpan bir araba demek direk boyun kırmak için tam ortam demek.

Benim 94 doğanım vardı. Alkollü amca vurdu park halinde, arkada 4 85 2 bass pandizotla kafama geçmişti.

10 gün boyun ağrısı cektim boyunlukla.

COQ
31 Ağustos 2017, 01:02
Geçen hafta Erdek'teydim.
Yazlık yer tabi doğal olarak herkesin altında irili ufaklı motosikletler var.
Fakat şehir çok küçük ve özellikle otomobil nüfusunu kaldırmıyor.
Bu nedenle de oldukça enteresan ve gidilemeyen bir trafik var şehir içinde.
Bu da motosiklete olan ilgiyi arttırmış tabi.
Ama neredeyse hiç kimsede kask görmedim.
Geneli şort-tişört ve Allah'a emanet.
Kaza geçiren arkadaşların durumunu bilemem ama muhtemelen onlarda da herhangi bir koruma ekipmanı bulunmuyordu.
Şimdi sıcak gerçekten iyi bir bahane fakat böyle sonuçlara da hazırlıklı olmak gerekiyor.

Tabi bunları bu kazadan bağımsız olarak yazıyorum.
Kazanın oluş şekli hakkında tam bilgi sahibi değiliz.
Arkadaşlarımız ekipmanlı da olabilirler.
Ama genel olarak benim gördüğüm hiç bir koruma ekipmanı kullanmadan vızır vızır gezen motosiklet sürücüleriyle dolu bir şehir.
Aslını isterseniz gördüğüm küçük yerleşim birimlerinin hepsinde durum aynı.
Kimse kask falan takmıyor.
Büyük şehirlerde kask kullanımı daha yaygın.
Sanırım denetimler ve cezaların uygulanması ile ilgili bir durum.

OğuzÖztürk
31 Ağustos 2017, 01:04
Kaza geçiren arkadaşların durumunu bilemem ama muhtemelen onlarda da herhangi bir koruma ekipmanı bulunmuyordu.
Şimdi sıcak gerçekten iyi bir bahane fakat böyle sonuçlara da hazırlıklı olmak gerekiyor.

Ama genel olarak benim gördüğüm hiç bir koruma ekipmanı kullanmadan vızır vızır gezen motosiklet sürücüleriyle dolu bir şehir.

Hocam ben zaten bırakın diğer kıyafetleri, eğer türü yaşı ne olursa olsun kask takmayanların ciddi bir cehalet içinde konudan bi'haber motosiklet sürdüklerini farkındalıklardan çok uzaaak olduklarını düşünüyorum. (Kazadan bağımsız olarak kişisel görüşümdür.)

velizrsln
31 Ağustos 2017, 01:43
bakalım bize ne zaman sıra gelicek

yanii diyorsunuzki arabada bir suç yok, adam kask takmamış

yürekçe
31 Ağustos 2017, 02:51
Duran motosiklet ve arkadan çarpan bir araba demek direk boyun kırmak için tam ortam demek.

Benim 94 doğanım vardı. Alkollü amca vurdu park halinde, arkada 4 85 2 bass pandizotla kafama geçmişti.

cok sansliydim.
adam motora vurdu ve ben duserken siet cantam arabanin yan citasina takildi, motor gavada ve ben surukleniyorken motor tam da ustume tencere kapak misali dustu ve motor ustumdeyken surukleniyorken polis adamin onunu kesip durdurmus..
keske kamera olsaymis.
cok cins biseydi. bu arada kafam arka camurlukla teker arasina girer gibi oldu, kask esnedi ve geri cikti. kaliteli bir kaskti ve catladi.
verilmis sadakam varmis

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:48 ----------

cok sansliydim.
adam motora vurdu ve ben duserken siet cantam arabanin yan citasina takildi, motor gavada ve ben surukleniyorken motor tam da ustume tencere kapak misali dustu ve motor ustumdeyken surukleniyorken polis adamin onunu kesip durdurmus..
keske kamera olsaymis.
cok cins biseydi. bu arada kafam arka camurlukla teker arasina girer gibi oldu, kask esnedi ve geri cikti. kaliteli bir kaskti ve catladi.
verilmis sadakam varmis

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:49 ----------

cok sansliydim.
keske kamera olsaymis.
verilmis sadakam varmis

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:50 ----------

cok sansliydim.
keske kamera olsaymis.
verilmis sadakam varmis

hachiko
01 Eylül 2017, 00:51
Beşiktaş’ta Feci Kaza

Beşiktaş’ta bir cipin altına girerek metrelerce sürüklenen motosikletli 2 kişi yaralandı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri bir kişiyi cipin altından kurtardı.

http://www.adanaajans.net/images/haberler/2017/08/besiktasta_feci_kaza_h1075_aabf0.jpg

Büyükdere Caddesi üzerinde saat 18.00 sıralarında yaşanan olayda iddiaya göre 34 ME 342 plakalı cip ve sokaktan kırmızı ışıkta karşıya geçmek isteyen 39 TK 361 plakalı motosiklet çarpıştı. Motosiklet çarpmanın etkisiyle cipin altına girdi. Motosiklet metrelerce sürüklendi. Çevredeki vatandaşlar kazayı görerek olay yerine sağlık ve itfaiye ekiplerini çağırdı. Kaldırıma savrulan 1 kişi ambulansa taşınırken cipin altında sıkışan diğer kişi itfaiye ekipleri tarafından çıkarıldı. Çıkarıldıktan sonra sağlık ekiplerine teslim edildi.

“Kim Haklı? “Kavgası

Kaza yerine yakın yerde otobüste bulunan Metin D. isimli vatandaş, kaza olduktan sonra ihbar etmekte zorluk yaşadığını belirtti ve motosikletteki kişilerden birinin kaskının olmadığını belirtti. Bir kişinin de cip altında sıkıştığını ifade eden Metin D. Cipin motoru altına aldıktan sonra epey sürüklediğini ekledi. Otobüsten inerek polisi ve ambulansı aradığını, kendisine kimlik sorduklarını ve nüfusu sorduklarını, acil durum olduğunu söylediğini belirtti. Kazayı anlatırken oradaki vatandaşların kendisine tepki gösterdiğini söyleyen Metin D. uyarılar sonrasında tartışma yaşandığını ekledi. Kaza yerinde kim haklı tartışması yaşadı.

Kaza İle İlgili Soruşturma

Cipin sahibi Avustralyalı iş adamı, ifadesi alınmak üzere Levent Polis Merkezi’ne götürüldü. Yaralılarsa Şişli Etfal Hamidiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.

RoofRoof
01 Eylül 2017, 00:55

Adamın yazdığını nerenle yazdın?Kask takmamış ölmeyi hak etmiş mi yazmış.2. paragrafın başını oku önce.

velizrsln
01 Eylül 2017, 01:17
Adamın yazdığını nerenle yazdın?Kask takmamış ölmeyi hak etmiş mi yazmış.2. paragrafın başını oku önce.

hiç uğraşmam gerekir sizlerle ama sen nerenle okudun kask takmamakla ilgili 10 satır şey yazmış, yürüyen yaya çarpsa ne diyiceksiniz bilmiyorum tabi gayet normal bu davranışınız hakimler bile siz gibi

RoofRoof
01 Eylül 2017, 01:20
hiç uğraşmam gerekir sizlerle ama sen nerenle okudun kask takmamakla ilgili 10 satır şey yazmış, yürüyen yaya çarpsa ne diyiceksiniz bilmiyorum tabi gayet normal bu davranışınız hakimler bile siz gibi

Kötü mü demiş?Ölen adam ölmeyi hak etmiş mi demiş.Çok doğru demiş.Tatil yerleri üstünde atlet ayağında parmak arası terlik motor süren adamlarla dolu.

-Black-
01 Eylül 2017, 02:23

Israrla kazadan bağımsız olarak ekipman önemine vurgu yapıldığı belirtilmiş.
Kimsenin mesajında bu türden anlam çıkarabileceğiniz bir yazı yok.
Sakin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:13 ----------

Kötü mü demiş?Ölen adam ölmeyi hak etmiş mi demiş.Çok doğru demiş.Tatil yerleri üstünde atlet ayağında parmak arası terlik motor süren adamlarla dolu.
Hatalıdır, davetiye çıkarmaktadır, eyv.
Ama insan canı değerlidir. Atlet ve parmak arası terlik yanlış olmakla beraber, ölmeyi "hakedecek" kadar büyük bir şey değildir.
Söyleminiz biraz ağır olmuş sanki.

COQ
01 Eylül 2017, 08:44
Yazdıklarımı tekrar okudum acaba iyi olmuş, ölmüşler anlamına gelecek bir şey mi yazdım diye.
Ekipmanlı olsalar belki sonuç ölüm olmazdı diye düşünerek yazdığım satırlardı çünkü.
Bunca yıl bir motosikletli daha ölmesin diye şu ortamda bile verdiğim savaş ortadayken yazdıklarımdan böyle bir anlam çıkarmak için gerçekten kötü niyetli olmak gerek.

Neyse bayramınız kurban olsun.
Siz bayrama kurban olmayın.