PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaskla uçak yolculuğu

musclegent
30 Ağustos 2017, 15:49
Arkadaşlar Türkiye'den kask aldığım zaman Yurtdışına uçak yolculuğunda bunun taşıma kuralları nelerdir bavulda mı gidiyor yoksa elimize alıp binebiliyormuyuz?
Tecrübe edinen arkadaşlar varsa bilgilendirirlerse sevinirim

RoofRoof
30 Ağustos 2017, 17:23
Ben dün kask getirdim uçakla yanımda.Biletleri çıkartan kişiler artık ismi ne ise bilmiyorum demir var mı dediler içinde.Ardından da güvenlikten geçerse sıkıntı yok dediler.Bavulda gitmeyi sıkıntı etmezler ama.

musclegent
30 Ağustos 2017, 17:37
Ben dün kask getirdim uçakla yanımda.Biletleri çıkartan kişiler artık ismi ne ise bilmiyorum demir var mı dediler içinde.Ardından da güvenlikten geçerse sıkıntı yok dediler.Bavulda gitmeyi sıkıntı etmezler ama.

Bavulda darbe alır diye elde götürmeyi daha uygun görüyorum , demir olmadığına göre sıkıntısız geçer herhalde biletçiden ?

KYorulmaz
30 Ağustos 2017, 18:07
Merhabalar,

İki sene önce İzmir'de bulunmayan kaskı İstanbul ziyaretim sırasında bulmuştum.
Dönüşte check in anında görevli kişi kutuda ne olduğunu sordu. Kutu içerisinde kask olduğunu ve darbe almasını istemediğim için uçağa almak istediğimi belirttim.

Görevli hanımefendi bir sorun olmayacağını ve uçağa alabileceğimi söylemişti. Baş üstü dolabına yerleştirip sorunsuz bir uçuş yapmıştım.

TUTITO
30 Ağustos 2017, 18:47
Nedense konu başlığını ilk okuduğumda uçağa kasklı binmek istediğinizi düşünmüştüm.
Helal olsun dedim, gerçek motorcu! :)

Jemand
30 Ağustos 2017, 19:04
birşeyin içine koymak zorunda bile değilsin uçağa sokarken. kaskı kendi filesinde koluna as ve uçağa devam et.

alasehirli
30 Ağustos 2017, 19:11
Ben de almanyaya geldim 1 hafta önce burada motora binmek için kendi kaskımı getirmeyi düşünmüştüm fakat el koymasınlar diye bırakmak zorunda kaldım kıyamadım neyse ki kuzenin kaskı tam oluyor 1 hafta daha burdayım :queen:

musclegent
30 Ağustos 2017, 19:24
Ben de almanyaya geldim 1 hafta önce burada motora binmek için kendi kaskımı getirmeyi düşünmüştüm fakat el koymasınlar diye bırakmak zorunda kaldım kıyamadım neyse ki kuzenin kaskı tam oluyor 1 hafta daha burdayım :queen:

Neresine geldin bende Almanyadayım :)

tomass
30 Ağustos 2017, 22:03
Daha geçen hafta İstanbul'a motorumu teslim almak için uçakla geldim.
Kaskımı sırt çantasına , mont eldiven ve botumu küçük bir bavula koydum.
İki çantayı da kabinde yanıma aldım.
Güvenlik kontrollerinde herhangi bit sıkıntı olmadı.
Güvenlikten geçmemesi için herhangi bir neden yok.
Gönül rahatlığıyla yanında götürebilirsin .

efendy06
30 Ağustos 2017, 22:52
Bavulda darbe alır diye elde götürmeyi daha uygun görüyorum , demir olmadığına göre sıkıntısız geçer herhalde biletçiden ?

Bir havalimanı çalışanı olarak, o bavullar 10 kere yere atılıyor uçak altında, konveyörde, ramp'da vs. Bagaj yerine el'de götürmek daha sağlıklı olur.

alasehirli
31 Ağustos 2017, 01:15
Neresine geldin bende Almanyadayım :)

Bir terslik olmazsa Unkel'da olacağım sürekli :)

velizrsln
31 Ağustos 2017, 01:40
ben uçakla motor almaya gittim hiç bagaj istemedim kask kılıfsız birde elimdeydi :D

hayat2teker
31 Ağustos 2017, 01:46
Bir havalimanı çalışanı olarak, o bavullar 10 kere yere atılıyor uçak altında, konveyörde, ramp'da vs. Bagaj yerine el'de götürmek daha sağlıklı olur.

Bir havalimanı çalışanı bulmuşken sormak isterim, bu valizlere falan biraz nazik davranmama nedenleri nedir? Düşman malı gibi davranıyorlar sanki.
10 seneye yakın sağlam bir şekilde kullandığım valiz 2 kez uçağa binince perte ayrıldı

Felis Leo
31 Ağustos 2017, 05:25
Bence giyince bin uçak kazasından korkuyorum dersin

musclegent
31 Ağustos 2017, 11:06
Bence giyince bin uçak kazasından korkuyorum dersin

:cherry::cat:

hardy1234
31 Ağustos 2017, 11:47
Nedense konu başlığını ilk okuduğumda uçağa kasklı binmek istediğinizi düşünmüştüm.
Helal olsun dedim, gerçek motorcu! :)

Hahaha bende ilk okuduğumda kaskla binecek sandım kazadan korktuğundan dolayı sonradan anladım ki durum farklıymış *:)

efendy06
01 Eylül 2017, 22:16
Bir havalimanı çalışanı bulmuşken sormak isterim, bu valizlere falan biraz nazik davranmama nedenleri nedir? Düşman malı gibi davranıyorlar sanki.
10 seneye yakın sağlam bir şekilde kullandığım valiz 2 kez uçağa binince perte ayrıldı

Geç gördüm kusura bakma. Hocam uçak altında çalışan ramp işçilerinin sayısı az, işi çok. Adamlar 40-50 dk içinde bagajları boşaltıp, uçağın temizliğini yapıp yeni bagajları yükleme işini yapıyorlar. Uçak başı bilemedin 10 kişi olurlar. Genelde kültür seviyesi düşük, insan yükü işgücü ile çalıştırılan adamlardır. Ben çok görmüyorum.