PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GARİBAN ÖGRENCİYE FİBER KASK

Hkarakus
30 Ağustos 2017, 00:29
Merhaba forumdaşlar.
Başlıkta da belirttiğim gibi Öğrenciyim ve part time az bir maaşla çalışıyorum zar zor bi motor aldım ama kasksız binmek istemiyorum. Motor yatarken bi kask alıp öyle çıkarmayı planlıyorum ama malumunuz ülkemizde elle tutulur kask fiyatları asgari ücretten başlıyor ve ne kadarda vermem gerekse de o kadar para vermem imkansız. Sizden istediğim şey tabi ki araştırıyorum ama benim gözümden kaçan 500 tl civarı fiberglass kask satan varmıdır? yoksa MT Revenge alacağım. Simdiden görüşleriniz için teşekkür ederim.:cat:

owlam
30 Ağustos 2017, 00:36
Mt revenge al geç

Mr.Bold
30 Ağustos 2017, 00:38
Mt revenge al geç

katılıyorum :cat:

artemis99
30 Ağustos 2017, 00:40
Her kask sorana da mt revenge tavsiye edilir sanki başka kask yok.

emremm
30 Ağustos 2017, 00:48
Forumda ekipmancı bir arkadaş var. Tavsiyede bulunur.
Nickini hatırlayamadım.

Hkarakus
30 Ağustos 2017, 00:52
işin doğrusu bende Mt düşünüyorum ama olurda motoru degişirsem ki kask 2016 veya 2017 üretim olduğunu düşünürsek motoru değiştirme ihtimalim yüksek daha hızlı birşey alırsam kaskı nasıl değiştireyim fiber alayım olayına girmek istemiyorum.

Tİme_shİft42
30 Ağustos 2017, 01:03
Fiyat performans ürünü olsada kaliteli değildir bence
İyi kask için
1.500
2 liraları gözden çıkarmalısın:)

Green Arrow
30 Ağustos 2017, 01:03
işin doğrusu bende Mt düşünüyorum ama olurda motoru degişirsem ki kask 2016 veya 2017 üretim olduğunu düşünürsek motoru değiştirme ihtimalim yüksek daha hızlı birşey alırsam kaskı nasıl değiştireyim fiber alayım olayına girmek istemiyorum.

MT fiyat performans olarak tercih edebileceğiniz bir kask. Güvenlik açısından ok ancak onun dışında hiçbir hususta bana göre geçerli ve kabul edilebilir kalite düzeyinde değil. Bu sharp testini de ucuz kasklar dışında kaskın vizörüne koyan firma da pek yok, böyle böyle insanların aklını çeliyorlar bakın biz yıldız aldık güvenliyiz diye. Ekipmanın amacı korumak zaten, yeterli koruma standardına sahip olmayan kıtalarda kabul edilen belgeyi alamıyor. Diğerleri daha fazla para alıp daha az mı koruma sağlıyorlar gibi bir izlenim yaratılmaya çalışıyor. Bir gerçek var ki esas sertifika kaskın vizörüne değil arka kısmına yapıştırılandır, gerisi bağımsız test sonuçlarıdır. Biraz daha biriktirip size daha kaliteli ve uzun süreli hizmet verebilecek bir kask bakmak daha mantıklı ancak olmuyor ise hayırlısı olsun.

Bu arada kask üretim yılına bu kadar takılmayınız. 2-3 yıl raf ve 5 yıl kullanım ömrü vermekte ortalama olarak firmalar. Bir çok insanın kaza yapıp, tekrar o kasklar ile trafiğe çıktığını varsayarsak, kutusu açılmamış ve düzgün muhafaza edilmiş bir kask sizi emin olun ki üzmeyecektir.

Hkarakus
30 Ağustos 2017, 01:21
Fiyat performans ürünü olsada kaliteli değildir bence
İyi kask için
1.500
2 liraları gözden çıkarmalısın:)

Fiyat konusunda yeterince açıklayıcı oldugumu sanıyordum, demek ki daha net olmam lazımmış. Bende biliyorum RX7'nin kalitesini guvenilirliğini bende isterim r125 ile baslangıc ileri surus eğitimi alıp rx7lerle GP PLUS R ile Handroid ile gezmeyi mümkün olan en yüksek güvenlikle maddiyatla gezmeyi ama malumunuz dediğim gibi öğrenciyim ve asgari ücretin nerdeyse yarısı kadar maas alıyorum ve bununla elimden gelenin en iyisini ayarlamaya calısıyorum. Görüşünüz için tesekkurler tekrar!