PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletimi Değiştireceğim Önerilerinizi İstiyorum

OğuzÖztürk
29 Ağustos 2017, 23:19
Arkadaşlar biliyorsunuz geçenlerde 2017 model cb650f satın almıştım. Ancak ilk alacağım zaman almak istediğim motosiklet cb500f ti. Fakat bir takım şartlardan dolayı cb650f almak durumunda kaldım. Memnun kalmazsam değiştirebilme şansıyla birlikte aldığımdan 1 defaya mahsus motosikletimi değiştirme şansım olacak.

Şimdi motosiklet benim ihtiyaç duyduğumun üzerinde bir güce sahip. Hız merakım yok ve ortalama 90-120 km/h hızlarla motosiklet süren bana 240 Km/h hı yapan agresif sayılabilecek 650'lik bir motosikletin fazla olduğunu düşünüyorum. Makineyede yazık :)

Şimdi ciddi ciddi bu motosikleti satıp yerine farklı ihtiyacıma daha uygun bir motosiklet almak istiyorum.

Amacım şehir içi ve şehirler arası motosiklet kullanmak. Şehir içinde çok km yapmayacağım. Aslında motosiklete daha çok keyif için biniyorum. Ancak iş görüşmelerime de zaman zaman motosikletle gidiyorum.

Burada tümüyle maxi scooter sınıfınada geçebilirim fakat maxi scooter güvenli mi değil mi sorunsalı yüzünden pek yanaşmıyorum. Çok kayma düşme duyuyorum sürenlerden.

Seçeneklerim; (Sizin önerilererinizde açığım)

1- Honda Forza

2- NC750X

3- CB500f

Evet sınıfları farklı. Ancak burada motosiklet sınıf karşılaştırması yapmıyorum. Fakat bu değişim sonrasında alacağım motosiklete bağlı olarak tarzımda tamamen değişecek.

3 motosikletin de ortak özelliği yumuşak huylu, güçlü kaliteli olmaları.

onuRRtas
29 Ağustos 2017, 23:22
Ben CB500F derim, şekli şemali inanılmaz yerinde, çok komik rakamlar tüketiyor yakıt olarak, işletme maliyetinin de oldukça uygun olduğunu düşünüyorum.

-Black-
29 Ağustos 2017, 23:27
Son vergilerle artık aldığınız motorun %90 uzun vadeli kullanılacak olduğunu öngörerek NC derim.

kefkes
29 Ağustos 2017, 23:39
Cb500f de işini görecektir, boyün 1.80 civarındaysa NC derim 1.72 boyla NC bana rahat gorunmemisti,Ben olsam 500f alırım fakat NC daha tutulan bir model gün olur da satmak istersen.

pea
29 Ağustos 2017, 23:39
Sürmedim bilmiyorum ama yakından inceledim. Forza çok güzel bir alete benziyor. Heybetli, şekil güzel, depolama alanı bolca, sele inanılmaz geniş ve alçak.

NC de sürmedim. Yakıt ve ön bagaj artıları var. Ama vergi sıkıntı. Senede 10000-20000 binmiyorsanız, yakıtı vergiyi amorti etmez. Keyif için istiyorsunuz, araba motorlu olduğu için NC çok keyifli değil diyorlar. Keyif ve vergi işini görmezden gelirsek, şehir içi ve dışı ideal makine.

Cb500f'i 2 ay, 3500 km'dir kullanıyorum. Cb650f'in yarısı olarak düşünün. Şehir içinde çok keyifli. Manevrası, yakıtı, hızlanması, dengesi ideal. Sakin kullanım 3.5Lt/100km, keyifli kullanım 4.2Lt/100km.
Ama şehir dışında işler değişiyor. Rüzgar engellemek adına hiçbir şey yok, 100km/h'in üzerinde rahatsız etmeye başlıyor. 140km/h'ten sonra hızlanması bitiyor, 170'e kadar zar zor çıkıyor. Şehir dışı çok gezecekseniz rüzgar camı ister.
Bir de arka çanta çok sırıtıyor bence. Yan çantalar da hem ateş pahası hem de küçükleri işlevsiz, büyükleri şehir içinde sıkıntı. Dolayısıyla depolama işi sıkıntı.

sezer aykaç
29 Ağustos 2017, 23:51
Enduro touring modellere bakın. Ben tercihimi benelli trk502 den yana kullandım. 5 gun önce böyle bir modelin varlıģindan bile haberim yoktu. Tesadüfen mt de gördüm ve tamam dedim bu benim motosikletim. Arastırdim ve bugün satın aldim. Hemde hiç canli görüp incelemeden test etmeden.

zaferce
30 Ağustos 2017, 00:04
CB650F'e devam derim.

uzay gemisi
30 Ağustos 2017, 00:16
650f'i satmayın

Alonedark93
30 Ağustos 2017, 01:16
Forza alırdım.
Scooter farklı bir dünya.
İş görüşmesi demişsiniz. Kask, mont ve evrak taşırsanız sele altı size çok yardımcı olur.
Avm sinema vb yerlere gittiğinizde elinizde kaskla gezmezsiniz..(bunu diyen alone 3crf değiştirdi:)

Bu arada gecen hafta 7 gün cb650f kiralamıştım o kadar da hırçın bir motor değildi aslında yakıt olarak da süperdi...