PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : memura ötv indirimi istiyoruz

Sayfa : [1] 2

hokahey
29 Ağustos 2017, 16:47
arkadaş, esnafa ÖTV indirimi var da, memura neden yok?

biz de dövlet çalışanıyız, halka hizmet ediyoruz. biliyorsunuz halka hizmet hakka hizmettir. öyleyse neden ÖTV indiriminden fayda sağlayamıyoruz?

duyun bu memurun feryadını..

stevejones
29 Ağustos 2017, 16:57
karsı cıktıgım önerme,zaten yatış bayramlarda tatılı kap ozel sektör calıssın,maaşı vakıfta zıraatte mıs gıbı dusuk faızle kredı de al ozel sektör alamasın bırde ötv den ındırım alın oldu,esas maas zulmünde ezılen ozel sektörde ucretlı calısandır,kı bunlarında onemlı bır kısmı asgarı ucretlıdır.

son okuduğumda en dusuk memur maaşı 2900 olacak yazıyordu , daha ne , ulke sartlarına gore gayet güzel ımkanlar var memurlarda,evet 4000-5000 maaşı olsun sartları ıyılessın ama oncelıkle altdan yukarı baslasın bu ıyılesme.

CemoKa
29 Ağustos 2017, 17:34
2023'ü bekle, o zaman dünyanın süper gücü olunca hiç vergi almayacakmış devletimiz :)

banro
29 Ağustos 2017, 17:51
Esnaflık yap

mgora
29 Ağustos 2017, 17:57
Esnafa ötv indirimi nerede var ?

gogozh
29 Ağustos 2017, 18:02
esnafları piste alalım :)

PWT
29 Ağustos 2017, 18:03
İstiyosan bırak yerini alacak bir sürü insan var. Memur bence bu ülkede şuan en iyi iş imkanlardan birine sahip. %3 zam bile çok. Halka hizmet edecek çok insan var kimsiniz siz?

hokahey
29 Ağustos 2017, 18:03
Esnafa ötv indirimi nerede var ?

taksi ve minibüs esnafına ÖTV'siz araç satışı var. hiç duymadın mı?

adamlar ötv'siz merso çekti altlarına, peki ben passat mı çekeyim yanlarına?

KityVity
29 Ağustos 2017, 18:20

Taksici minibüscü ne zamandır esnaf oldu? Esnaf nedir bir araştırın isterseniz.

MotorKafa
29 Ağustos 2017, 18:29
Bencil olduğunuz için nah alırsınız indirim!

Ben memurum vergimde indirim yapın dersen, "özel sektör çalışanları hayvan mı, onlar ödüyor da sen niye ödemiyorsun?" derler adama.
Hep bir ağızdan "ben halkım, bu vergi benim sırtıma yük, ve hiç bir şekilde faydasını göremiyorum. O yüzden bu vergiyi ödemek istemiyorum" dersen işte o zaman haklı olursun.

Bu dediğin "o da benimle aynı işi yapıyor, o neden benden daha yüksek maaş alıyor" demeye benzer. Bunun yerine ne demen gerektiğini artık sen düşün.

mhmtesk
29 Ağustos 2017, 18:32
Biz işçi kesimi olarak şu memurlar kadar ağlamıyoruz ya... ona yanıyorum. :sunny:

acemi60
29 Ağustos 2017, 18:33
arkadaş, esnafa ÖTV indirimi var da, memura neden yok?

biz de dövlet çalışanıyız, halka hizmet ediyoruz. biliyorsunuz halka hizmet hakka hizmettir. öyleyse neden ÖTV indiriminden fayda sağlayamıyoruz?

duyun bu memurun feryadını..

Bir memur olarak işime gelir. Fakat yeterli olmaz. Bence 250 cc ye kadar şeklinde olan ÖTV oranının 650cc ye kadar olarak uygulanması motosiklet sektörüne biraz nefes aldırabilir.

etc33
29 Ağustos 2017, 18:53
Ben de memurum ama böyle bişeyi desteklemem. Olacaksa herkese olsun. 100-250 %8, 250-650 %37 gibi absürt bi fark koyacaklarına hacim aralığını daraltsınlar. Mesela 100-250 %8, 250-400 %15-18, 400-600 %25-28 gibi dar aralıklarda artış. Hiç almasın diye karşı çıkanlar olabilir ama böyle bi olay bile büyük kazanç olur bizlere. Diğer türlü zaten giren çıkanın ne olduğu belli değil. Ekipmanlara gelen ek vergiler ötv falan da azaltılmalı. Ekipman bu yaa. Kasktan aldığın ötv yi düşür ek gümrük vergisini kaldır herkes düzgün kask alsın 50 liraya polissavar almasın. Bunu bir tek biz anlıyoruz biz de sesimizi duyuramıyoruz

istanbu_gezg
29 Ağustos 2017, 18:55
esnafa neede ötv var varsa bende alayım

yusufkalaz
29 Ağustos 2017, 18:59
2023'ü bekle, o zaman dünyanın süper gücü olunca hiç vergi almayacakmış devletimiz :)

Bayatladı bunlar.

Macit250
29 Ağustos 2017, 19:04
Açız diye bağıran memur var ise Allahında utansın, yüzbinlerin hakkını yiyorsunuz. 2900 maaş alsam utancımdan sesimi çıkarmam şahsen

CemoKa
29 Ağustos 2017, 19:07
Bayatladı bunlar.

Bayat mayat her seçim yiyorlar :thumleft:

erkanzdemir
29 Ağustos 2017, 19:09
Yazmıyorum uleyn vazgeçtim.

umutss
29 Ağustos 2017, 19:45
Hep yanlis yerden tepki veriyoruz. Hep dar acidan bakiyoruz. Biri der memura vergi avantaji, biri der ben isverenim esnafim vergi avantaji, digeri gider gelirinin aclik-yoksulluk siniri altinda olmasina sinirlenip, hakkini aramak yerine ogretmen maasi cok yuksek, doktor maasi cok yuksek, ben acsam o da aclik siniri altina cekilsin der.

Arkadas daha hak aramayi bilmiyoruz bence. Vergiler herkese cok yuksek. Vergiler anormal yuksek. Bir sey soylenecekse topyekun buna soylenmek lazim. Maasimin %45'i vergiye gidiyor, bunun uzerine aldigim herseye en az %18 kdv oduyorum. Bir de araba motosiklet vs almaya kalktigimda bir %20-30 da oraya oduyorum. Kisaca gelirimizin en az %60 i vergiye gidiyor. Bireysel ve tek tarafli avantaj istenecegine topyekun bir vergi duzenlemesi icin birseyler yapilmasi gerekiyor bunun talep edilmesi gerekiyor diye dusunuyorum!

cemtover
29 Ağustos 2017, 19:49
Memura taninan tum ayricaliklar esnafa taninsa esnaf suan ucmustu. Kaldi ki sofor kesimin gorev yaptigi aracla senin keyfen binecegin arac arasinda ne baglanti kurdun da boyle bir istekte bulunuyorsun? Taksicinin ekmek teknesi ile senin motosikletin ayni kefede mi?

bankimuun
29 Ağustos 2017, 19:52
1400 lira asgari ücretle ev geçindiren çocuk okutan insanlar varken bu kadar vurdumduymaz ve konformist taleplerin sadece beni sinirlendirmemiş olması sevindirdi. Bu arada ;
Konformist: Uymacı, uyumlu anlamına gelen sıfat. Fransızca ''conformiste'' 'ten Türkçe'ye giren (TDK sözlüğü) sözcük, zannedildiği gibi 'konforu seven, rahatına düşkün' anlamına gelmez, "sorgulamadan itaat eden", 'boyun eğen", intibak eden, uyum sağlamış anlamlarına gelir.

yusufkalaz
29 Ağustos 2017, 19:59
Bayat mayat her seçim yiyorlar :thumleft:

Bende buna tutuluyorum ya. :thumleft:

fkambay
29 Ağustos 2017, 20:02
Memurlar kadar ağlayan var mı acaba şu memlekette fazla kazanan ağlarmış sözü doğru kesinlikle.. 8 saat ten fazla çalışmama çalışsan da %100 mesaiyi almak sizde çatır catlr 10 günlük bayram iznini kapip tatillere kaçmak sizde daha ne olsun. 12 saatten fazla mesai yapan milyon tane insan var lan bu memlekette üstelik çalışırsan çalışırsın calismazsan kapı orda diye başlarına dikilen yöneticiler eşliğinde 1400 lira parayı alabilmek için 1 ay boyunca it gibi çalıştırılan insanlar. Yeter memur ağlama artık

Jemand
29 Ağustos 2017, 20:08
https://pbs.twimg.com/media/CTtWGZyXAAIuSDB.jpg

Osm@n
29 Ağustos 2017, 20:11
Kimse benim kazancım niye az, çalışma koşullarım niye uygun değil, sosyal haklarım neden verilmiyor demiyor fakat kendisinden daha iyi olan niye iyi diye itiraz ediyor. Aferin.:pr:

Alonedark93
29 Ağustos 2017, 20:29
Memura ötv indirimini ne hakla istiyorsun sen!!
Memur olup ağlamakdan ne zaman vazgeçeceksiniz...
Tr şartlarında memur olup ağlamayın arkadaşlar..
Zaten ülkenin durumu şuan çok kötü, esnaf aldığını devlete veriyor vergi vergi vergi...
Millet 1400 tl ile ev geçindiriyor.
3 yada üstü rakamı sabit alıyorsun hafta sonu yok 9-5 çalışıyorsun birde ağlıyorsun.

Rica ediyorum ya halinize şükredin yada memleketi terk edin...

Biz asgari ücretle nasıl geçiniriz derdindeyiz sen resmen makarasındasın işin..

Kırıcı olucam ama konuyu açarken bunu düşünmüşsündür galiba..

Halka hizmetmiş..

Senden fazla hizmet edip,hak eden çok çok özel sektör çalışanı var..

TUTITO
29 Ağustos 2017, 20:52
Hep bana, hep bana.....
Empati eksikliği sendromu.

gogozh
29 Ağustos 2017, 21:19
https://pbs.twimg.com/media/CTtWGZyXAAIuSDB.jpg

https://i.hizliresim.com/3qyV1p.jpg (https://hizliresim.com/3qyV1p)

mustick
29 Ağustos 2017, 21:58
"Benim memurum işini bilir"
Turgut Özal

ersinisdj
29 Ağustos 2017, 22:08
Arkadaş tohumu ekmiş kaçmış resmen:mrgreen:

Tİme_shİft42
29 Ağustos 2017, 23:23
Haktan hukuktan girdin ama burda yemezler yavaşça klawyeni yere bıraksan iyi olur :)

odisabi
29 Ağustos 2017, 23:43
Ayıptır yahu.Kimse kusura bakmasında memur kişi(Hakkıyla yapanları tenzih ederim) sabah 9 aksam 5 klimalı ortamda fiilen 2-3 saat çalışığ gününü geçiren kimsedir.Hafta sonu tatili ot tatili püsür tatili.Hakkeden var mı çok ama bunu hakketmeyen kesim daha çok.Taksici esnafıyız.Bir kereye mahsus evet ötv indirimi aldık ve yeni bir araç aldık.İyide biz bu aracı keyfimize almadık ki.Esnafın dükkanı neyse taksicinin aracı o dur.Vergi yüklerinden nedense kimse bahsetmiyor.Dolmuş demişler toplu taşıma kullanan bir insanım iyi yaptılar o dandik demir yığınlarında kusa kusa gitmektense rahat rahat yüksek model araçta ferah bir şekilde gitmeyi tercih ediyorum.Esnafı bu kadarda gömmeyin hepsi bir değil.Şerefsizi çok ama bir okadar ekmeğinde insanı da var.
Ve ayrıca bu konuda ki amaç araç kalitesini bir standarda çıkarmak ve araç piyasasını hızlandırmaktı.Çünkü hala lpg li okadar eski dolmuş ve taksi meydanlardaki.Abs si dahi olmayan.Her ne kadar ooh mis gibi bir durum gibi gözükse de olması gerekendi.Ben bir esnaf olarak işime özen göstermem gerekir "imkanlar dahilinde" ve bir müşteri olarak paramın karşılığını sonuna kadar almalıyım ve bunların bir standardı olmalı.

S3cond
30 Ağustos 2017, 00:00
Memurların %80 i partili torpilli,esnafın %70 i partili destek alıyor vergi indirimi Vs,

Ülkeyi döndüren işçi ve çifçi kesimi onuda süründürüyorlar işçi ve çifçi kesimi sistematik olarak borçlandırıldı haliyle sesi çıkmıyor bankalardaki sıcak para kredi suyunu çekince iç savaş cıkar tahminimce ;)

RoofRoof
30 Ağustos 2017, 00:07
Memur diyince neden aklınıza tek masa başında okey oynayıp çay içen adamlar geliyor.Polis,asker,jandarma,hemşire,doktor bunlarda memur.ÖTV indirimi olcaksa herkese olsun.Bir sınavı geçtik diye sadece memurlara olmasın.

odisabi
30 Ağustos 2017, 00:12
Memurların %80 i partili torpilli,esnafın %70 i partili destek alıyor vergi indirimi Vs,

Ülkeyi döndüren işçi ve çifçi kesimi onuda süründürüyorlar işçi ve çifçi kesimi sistematik olarak borçlandırıldı haliyle sesi çıkmıyor bankalardaki sıcak para kredi suyunu çekince iç savaş cıkar tahminimce ;)

Hocam görüyoruz ya esnafsan ve makam sahibi tanıdığın varsa hayat sana güzel.Makam sahibi tanıgı olupta kpss sıkıntı değil diyen adamlar var etrafta süürüyle.

hokahey
30 Ağustos 2017, 00:25
hepinizi okudum.

hükümet kazara memura ÖTV indirimi yapsa iç savaş çıkacak mk!!!

artemis99
30 Ağustos 2017, 00:37
Esnaf dediğin taksi plakası kaç TL haberin var mı acaba. Millet de zannedecek her esnaf ÖTV siz araç alıyor. Yok öyle bir şey.

Alonedark93
30 Ağustos 2017, 00:46
hepinizi okudum.

hükümet kazara memura ÖTV indirimi yapsa iç savaş çıkacak mk!!!
Yemin ederim sokağa atarım kendimi.
Abicim yerinizin değerini biliniz şuan şartlar çok kötü,inanın.

Vergi müfettişi arkadaşım var onunla hergün bu konuyu tartısırız. Oda halinden memnun değil sorsan.
Jöh arkadaşım var oda aldğı paradan memnun değil.

Memnun değilseniz gelin babacım yer değişelim ben memur siz kurye olun, hakkınız yenilsin sabit bir sisteminiz olmasım, hafta sonu izin olmasın..

Çok sayardım da senin sucun yok bizim saksı çalışmadı zamanında..

Tİme_shİft42
30 Ağustos 2017, 00:55
Memur memurla evleniyor..

hokahey
30 Ağustos 2017, 01:07
Yemin ederim sokağa atarım kendimi.
Abicim yerinizin değerini biliniz şuan şartlar çok kötü,inanın.

Vergi müfettişi arkadaşım var onunla hergün bu konuyu tartısırız. Oda halinden memnun değil sorsan.
Jöh arkadaşım var oda aldğı paradan memnun değil.

Memnun değilseniz gelin babacım yer değişelim ben memur siz kurye olun, hakkınız yenilsin sabit bir sisteminiz olmasım, hafta sonu izin olmasın..

Çok sayardım da senin sucun yok bizim saksı çalışmadı zamanında..

haklısın kardeşim. bir indirim olacaksa hepimize olsun. sadece bana değil, hepimize olsun. saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:59 ----------

Memur memurla evleniyor..

doğrudur. dışarıdan iyi gibi görünse de zorlukları da var.

çocuk sahibi olduğun zaman muhakkak bir bakıcı tutman gerekiyor.

akşam eve gelende, kadın da erkek de mutfağa seğirtiyor. oturmak yok.

ev temizliği kadın erkek hep beraber yapılıyor.

nöbet ile çalışıyorsanız, eşinizi bazen günlerce goremeyebilirsiniz. sen nöbete girersin o çıkar. o girer, sen çıkarsın. seks yapmaya dahi vakit bulamazsiniz.

eve geldin, yemeği yediniz, çocuklarla ilgilen, ödev yaptır, uyut derken saat olmuş 01.00 ee çiftleşme? zaten takat, derman kalmamış bir de ona vakit ayırmak zulüm gibi gelir insana. o iş de sekteye uğruyor haliyle.. :(

Tİme_shİft42
30 Ağustos 2017, 01:21
haklısın kardeşim. bir indirim olacaksa hepimize olsun. sadece bana değil, hepimize olsun. saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:59 ----------

nöbet ile çalışıyorsanız, eşinizi bazen günlerce goremeyebilirsiniz. sen nöbete girersin o çıkar. o girer, sen çıkarsın. seks yapmaya dahi vakit bulamazsiniz.

eve geldin, yemeği yediniz, çocuklarla ilgilen, ödev yaptır, uyut derken saat olmuş 01.00 ee çiftleşme? zaten takat, derman kalmamış bir de ona vakit ayırmak zulüm gibi gelir insana. o iş de sekteye uğruyor haliyle.. :(

Ev alırsınız
Zıfırından Birerde araba
Yetmez geleceğe yatırım yaparsınız
Sonra yetmiyir ötv indirimi vs
Özel sektörde aynı
yetmiyır 1500 alan adama..

hokahey
30 Ağustos 2017, 01:28
Ev alırsınız
Zıfırından Birerde araba
Yetmez geleceğe yatırım yaparsınız
Sonra yetmiyir ötv indirimi vs
Özel sektörde aynı
yetmiyır 1500 alan adama..

valla özel sektör çalışanlarına yapsalar ayakta alkışlarım. keşke yapsalar.

Alonedark93
30 Ağustos 2017, 01:34
valla özel sektör çalışanlarına yapsalar ayakta alkışlarım. keşke yapsalar.

Fikirler neden değişti acaba?
Halinize şükrettiniz galiba.

Sahi siz memursunuz bu saatte ne işiniz var, uyusanız yarın iş var!!
Haa pardon ya 10 gün tatil dimi unutmuşum..

Takılıyorum bozulmaca yok. :P

huseyin.
30 Ağustos 2017, 01:44

Adam plakaya 2 trilyon vermiş ötv mi koyacak ona ? + o sadece bir kereye mahsustu. Saat 4 olunca iş bırakıyorsunuz ya ek iş bulup çalışın. ( mesainin 5 bittiğini biliyoruz )

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

"Benim memurum işini bilir"
Turgut Özal
O Süleyman Demirel değil miydi ? :)

selocukrtl
30 Ağustos 2017, 02:06
Şuan bu konu ülke temsili. Benim düşüncem devlet memuru arkadaşlar zaten fazlasıyla özel sektöre göre hakkını alıyor. Eğer bunun zıttını idda eden varsa meğmurluğu bırakıp özel sektörde asgari ücretle çalışsın.

pikatel34
30 Ağustos 2017, 03:00
Şu memur aglakligi cok komik oluyor gercekten.Canini ortaya koyan güvenlik güçleri ve zor sartlar altinda mahrumiyet bölgelerinde gorev yapan memurlar haric çoğunun yeri çiftlik. Butun gun mesai saati doldurmaca.

Ayrica taksi ve minibüsler kamunun hizmetinde. Bir şehrin demirbaslari.Dokuk albealari mi gormek istiyorsunuz ya da gurultulu magiruslari.Otv ne kadar desteklemesem de tuketim çılgınlığını frenlemek icin var

shooter1
30 Ağustos 2017, 03:13
asgari ücret 4 kişilik bir aile için çok fazla bir ücret, lütfen bizden vergi olarak kesilsin memura ötv indirimi gelsin

gogozh
30 Ağustos 2017, 04:09
baska bır arkadas bu konuyu acsa okur gecerdım ama sen ,motosıkletının arka lastıgını kılıtleyıp kedı kopegı korkutup huzursuz eden o hayvanların urkek yasamasına sebep olan arkadastın galıba .

hala oyle davranıslar sergılemıyorsun ınsallah .

memurluk konusuna gelınce keyfını cıkar . bı ara ben de devlet kurumunda calıstım sozlesmelı teknısyen olarak ve calıstıgım kurumun muduru babam'dı , gece goreve gıttım ve 10 dakıka kestıreyım derken benı yakaladı ve tutanak tuttu . ben sımdı hem senın davranısın hem de babamın davranısı uzerıne nasıl memurlara saygı duyacam :( benı uzuyorsunuz yapmayın bunu :(

Jemand
30 Ağustos 2017, 04:21
http://media.memurlar.net/album/1174/9d81f7c2-e50e-e311-8b10-14feb5cc13c9.jpg

< iLk@yy >
30 Ağustos 2017, 05:49

bu arkadaşın ciddi sıkıntıları var bence

arkadaşım o dediğin sadece sizdemi geçerli sanıyorsun ?
siz 2 memur çalışıp 1 memur parasıyla hayatınızı idame ettirip diğerininki ile para biriktirme yaparken özel sektörde karı koca it gibi çalışıp anca evini kendini çevirebiliyor. Kendi imkanları ile kirada yaşamaya çalışıyorsan lojman vs şansın yoktur ev sahibine bağlı yaşarsın resmen ( bu arada belediyelere bağlı çalışanlarda lojman haricinde vasisi olmayan kişilerinde varlıkları belediye/devlet tarafına geçtiğinden buralardaki kiralama imkanlarıda çok komik rakamlara kullanabiliyorsunuz ) telefona biz 100 - 200 tl öderken siz 40 - 50 tl ödeyip aynı hizmeti alabiliyorsunuz. yazın tatile çıkarsınız devletin işletmelerinde milletin otel demeye bin şahit dediği yerlere göre komik rakamlarda tatil yaparsınız ( tabii oralarda alaçatı bodrum vb gibi beach concon yerler yok kaldıki süper yerler olduğuda söylenemez oralarında içine sıçtılar )

ben kötü bir para kazanmıyorum evellah ama o parayı kazanmak için neler yaptığımı bir ben biliyorum.
haftalarca uyumadığımı aylarca şehir dışında 3 5 günde bir başka şehirlere gittiğimi plazalardaki insanlarla da muhattap oluyoruz beyaz yakalısından ceosuna müdürüne kadar yeri geliyor sanayinin en dip köşelerindeki kurnaz insanlarlada uğraşıyoruz veya abuk subuk yerlerde yobaz insanlarla. 2 kuruş fazla cebimizde kalabilsin diye bazen işide yetiştirmek adına yollarda uyuduğumu da bilirim arabada.

sabah 9'da mesai başlar 5'te kaçar adım çıkacak şekilde mesaiyi bitirirsiniz.
özel sektöre bakalım. 8 saat çalışma süresi + 1 saat yemek yeme süresi koyarlar üstünede 2x15 dk çay sigara eklerler senin mesai 8 saatten 9,5 saate yükselir ama işverenine ağzını açıp söyleyemezsin yiyorsa söyle hadi kapı orada der sana.

kısacası bunca kazandığınız paraya göre az harcama yapabileceğiniz onca olanak varken ve askeri ücretten hayli fazlasını alabiliyorken halen neyin derdidir bu ?

biz halka çalışıyor naraları vs sonra da yok öyle birşey devlet kurumlarında kime işin düşse hepsi kendi yararına bir çıkar kolluyor ( istisnalar var tabii ) örneklerinide bol bol yaşayıp görüyoruz.

neyse ben çok konuştum bu kadarı fazlasıyla yeterli olmuştur artık...