PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilmemek değil , öğrenmemek....

Follower
28 Ağustos 2017, 14:30
Sevgili arkadaşlar ..

Son 2 hafta içinde durduk yere bir motosiklet sürme isteği belirdi..Çoğu yerde de okuduğum gibi geçmek de bilmiyor :)) Yalnız anlamadığım bir konu var kolaylık olsun diye 50 cc. birşey bakayım dedim çin malı diye tabir edilen bayilere gittim fiyatlara baktım sonra 2. ellere baktım 2 yaşındaki motosiklet ile 0 arasındaki fark 500 tl :silent: Otomobil piyasasını az çok anladım ama motosiklette daha almam gereken çok yol var..Neyse çok uzattım..Sizce en fazla 2 ya da 3 yaşındaki bir 50 cc skutere en fazla kaç tl verilmelidir??

Herkese iyi forumlar ..

RoofRoof
28 Ağustos 2017, 14:58
50cc alıp kendini Doblolara ezdirtme.125 cc güzel motosikletler var.Onlara bak.Maksimum 10000'e patlar sana ekipman dahil.

serkan bayra
28 Ağustos 2017, 15:06
Ben 50 cc savuncusu oldum forumda sıfır alın eğer çin işi olacaksa değilse honda pejo sym arasında bakmak durumundasınız hondalar eski model ve çok para istiyorlar ama kesinlikle güzel motor düşük km bulursanız alın değilse kimse sizi ezmez yani ezer de 600 cc de eziyo adamlar ne yapcan bizde böyle eziyorlar motorcuları genel itibarıyla ş içi sıkışık trafikte kullanacaksanız işinizi görür 50 cc

Follower
28 Ağustos 2017, 15:15
İstanbul umraniyede yaşıyorum trafik burda artık olmazsa olmaz .. 3 yıldır otomobil kullanıyorum 45 dk park yeri aramaktan bıktım .. Genelde tek başıma yolculuk ediyorum zaten yani trafiğin artmasına da katkım var açıkçası..Bunu değiştirmeye çalışıyorum .. şimdilik daha yüksek cc ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum ama teşekkürler :) today çok yok ama olanlarda 6 7 bin istiyor çok gibi sanki

serkan bayra
28 Ağustos 2017, 15:38
BEN pejo kisbee kullanıyorum 2 .el alabilirsiniz ben memnunum ihitiyacınızı görür Çin işine bulaşmamış olursunuz

artemis99
28 Ağustos 2017, 15:45
50cc 2 ya da 3 yaşında bir scootera hiç para verilmemelidir.

ibo8316
28 Ağustos 2017, 16:28
Yazdıklarınızın buna göre hepsi yanlış.
-50cc akıcı trafikte 70-90km sorunsuz gitmez
-2.el motor alınabilir zamanında bakımları yapıldıysa ama 50cc Almak mantıklı değil..
-km ne kadar az ise 2.el alınabilir ama adam sıfıra yakın veya 300-500tl ucuz ise sıfır alın..
Çin malı almayın Hintli-Tayvanlı alın..
Sym Orbit 2 50cc
Peugeot kisbee 50cc bakın
Bana kalırsa yaşınız müsaitse direk A ehliyet 150-200cc alın 4000 TL den başlıyor Hintliler

uçanmotor
28 Ağustos 2017, 16:45
2-3 sene demişsin kaç km yapmış o daha önemli sıfır al

burak burk
28 Ağustos 2017, 17:27
50 cc bisiklet mesafesinde olmayan yerler için yokuş,sıcak,soğuk,pratiklik açısından kullanılan bir motor diyelim.20 km civarı yol yapıcaksanız baya bir yetersiz gelicektir kendinizide tehlikeye atarsınız ayrıca.dersenki elektirikli bisikletler tüm şehri dolaşıyor hatta tünellerden bile geçiyor onlar MANYAK RUH HASTASI varlıklar.ölmeleri bir şey ifade etmiyor benim için ama arkadan normal seyir halinde arabayla gelip bunlara vurup suçsuz yere can alanlara üzülüyorum.1 2km yol yapıcam denize gidicem hobi olarak kullanıcam vergisi vs olmasın diye alıyorum dersende 50 cc motorlar gerçekten pahalı.50 cc yada 125 cc arasında max 1000tl fark oluyor nedense.benim bildiğim vergisiz en hızlı ve güçlü piaggo fly 100 sanırım buna bakabilirsin.

MeNGuC
28 Ağustos 2017, 18:36
Konu sahibinin motorsiklet ehliyeti yok gibi b ehliyetiyle 50cc kulanabiliyor sana tavsiyem adam gibi kaliteli pejo kisbe var sıfırı 5.300 gibi çiçek 50 km hız gidiyor ufak bi yazılım atılıyor 80 km re hıza ulaşıyor hem yeni hem yedek parça servis sıkıntısı çekmesin

Saten zamanla motorsiklet kendisine göremi deyilmi görücektir ve ehliyet alıp güzel bi scooter alıp keyfine bakar :)

enlighteray
28 Ağustos 2017, 20:10
50 ccye vereceğin paraya, belirli şartlar yok ise çöpe gidiyor gözüyle bak

benim bir arkadaşta honda today var sarı, şekil olsun diye aldı
-işe 2 km mesafeye gidip geliyo
-arada şehir içi 3-5 km yerlere gidiyo

bu işlere yarıyor ama başka hiçbir işe yaramıyor 50 cc
3000-4000-5000 vermek yerine 1000 küsura motor ehliyeti alınır artan paraya 2.el 125-150 cc bişey alır hem bu işleri hem çok çok fazlasını yaparsın

Follower
28 Ağustos 2017, 22:32
Bu fiyatlar değişmedikçe motor ehliyeti almak daha makul gibi .. Yani dediğinizde haklılık payı az değil benim de düşüncem hani ehliyet lazım değil mtv yok sigorta yok vb. Avantajları olunca ilgimi çekmişti..Bayram sonrası ehliyet başvurusu yapıcaz gibi görünüyor .. Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum ...

serkan bayra
10 Ekim 2017, 11:12
Daha öncede yazdım yine yazıyorum 50 cc ile hergün 18 km İzmir de yeşilyurt çankaya alsancak (trafik fecidir)arası gidip geliyorum ve gayet memnunum neden vergi ödeyesiniz ki ha bir arkadaş arkadan çarpmak tan o ölenlere acımamaktan bahsetmiş çarpma arkadaşım fren yapıver ben ailemle araba ile geziyorum önümde benden yavaş giden bir araca çarpmak aklıma gelmiyor fren yapıyorum sana da öneririm,