PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka Görüş Kamerası. Fotoğraf Örnekli

uur52
28 Ağustos 2017, 11:57
Herkese selamlar.
Joymax facebook sayfasında bir arkadaş yaptırmış kendisi buradaysa affına sığınarak paylaşıyorum.

Aklımda olan bir çalışmaydı. Hatta dahili sesi olan, navigasyon ve mp3 çalarlı bir model düşünülebilir.

Kesinlikle daha geniş bir görüş söz konusu ancak dikkat dağıtır mı onu bilemedim. Bilmediğim bir yere giderken kulaklıkla navigasyonu takip ediyorum. Ekrandan nasıl olur bilemedim. Kayıt özelliği de eklenebilir mi diye bir sorayım sizlere.

https://resmim.net/f/bpVUTK.jpg

https://resmim.net/f/FGcWNg.jpg[COLOR="Silver"]

adanalı
28 Ağustos 2017, 12:02
bence oldukça işe yarayabilecek bir örnek olmuş.başarılı olmuş.daha önce burada büyük bir motorda görmüştüm.:cat:

uur52
28 Ağustos 2017, 12:08
Bir arkadaşın önerisiyle; kayıt özelliği olursa montajı öne yapıp kayıtta edilebilir aslında.

demirarch
28 Ağustos 2017, 12:44
Vay arkadas ....
biraz abartılı bir olay gibi geldi bana ...

Mucit23
28 Ağustos 2017, 13:17
Bi an motora geri vites taktınız sandım.

Kızıl pars
28 Ağustos 2017, 14:16
Sanırım hareket halinde aynaya alternatif olarak kullanılacak, gerekirse kayıt yapacak.

Kayıt için kullanılacaksa biraz daha geniş açılı - balık gözü kamera daha faydalı olur.
bu sanki arabalarda kullanılan geri vites kamerası gibi.

Bir yandan ileri giderken ekrandaki görüntü de tersten akmış oluyor,
Benim başım dönerdi, dikkatim dağılırdı açıkçası.
En azından ekran kapatılabilmeli.

AsmOnc
28 Ağustos 2017, 14:20
güzel düşüncede dikkatinizi bozabilir bence

uur52
28 Ağustos 2017, 14:21
Sanırım hareket halinde aynaya alternatif olarak kullanılacak, gerekirse kayıt yapacak.

Kayıt için kullanılacaksa biraz daha geniş açılı - balık gözü kamera daha faydalı olur.
bu sanki arabalarda kullanılan geri vites kamerası gibi.

Bir yandan ileri giderken ekrandaki görüntü de tersten akmış oluyor,
Benim başım dönerdi, dikkatim dağılırdı açıkçası.
En azından ekran kapatılabilmeli.

Takan arkadaş arkayı görerek daha güvenli sürüş düşüncesiyle takmış. Ben bunu öne takıp kayıt yapmak aynı zamanda navigasyon ve mp3 çalar olarak kullanmayı düşünüyorum. Şuan düşünce aşamasında

shadowofsun
28 Ağustos 2017, 14:58
akıllı kask vardı bi ara kask camının önünde geri görüş kamerasının görüntüsü vardı. gözbebeklerini o tarafa yöneltince geriyi düz bakınca yolu görüyordun . sonra iflas etti firma kask da hayal oldu. ozamanlar almış olan bir kaç kişide vardır sanırım.

korayuzuner1
28 Ağustos 2017, 18:55
Bende motosiklete elimden gelse gösterge koymam bile.