PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bugün ilk defa motora bindim

MMia
27 Ağustos 2017, 13:24
Merhaba,
Uzun süredir hayalini kurduğum şeyi bugün gerçekleştirdim ve sizinle paylaşmak istedim. Bir kaç saat önce Sürücü kursunda ilk motoruma binişi yaptım.
Mondial 150Z-One modelini kullandırttılar. Gelmeden önce biraz motoru araştırmıştım fakat bana bisiklet gibi,dandik bir şey gibi geldi. Belki de öyledir,ilk kez bir motor üstüne çıktığımdan motor ihtişamlı göründü birden gözüme. Sesi falan hiç beklediğim gibi değildi,gayet tok çıkıyordu. Hocam biraz motoru anlattıktan sonra motora bindim. İlk viteste başladım turlamaya. Alıştırma yapmaya. Yaklaşık 25km hızı geçmedim,motor bacaklarımın arasında o kadar hoş titriyordu ki hayatımda en çok eğlendiğim 2.şey oldu.
Biraz zorlandım,özellikle debriyaj konusunda. Gazı açtıkça motor deli gibi titriyor,titreme heyecan yapıyor. İlk gün yaklaşık 1 saat sürdü ve motoru sıkıntısız bir şekilde sürmeye başladım.
Gerçekten çok eğlendim ve kesinlikle bir motor alacağım. Zaten hedefimde GV250 vardı. Chopper ile başlamak istiyordum. Artık kesin gözüyle bakıyorum. Umarım isteyen herkes bu tadı alır ve bir motor sahibi olur. Henüz kendi motorum yok fakat kredi,bilmem ne kesinlikle alacağım... :cat:

uçanmotor
27 Ağustos 2017, 13:26
ben hiç motora binmedim ne de artçı olabildim::angry2::

MMia
27 Ağustos 2017, 13:31
Artçı olmadım,olmam da büyük ihtimal. Umarım bir gün tadarsın :mrgreen:

fenerbahceli
27 Ağustos 2017, 13:47
Artçı olmanın zerre kadar keyfi yok. Eziyetten başka bir şey değil

Boldpilot
27 Ağustos 2017, 14:02
2 hafta önce bende seninle aynı duyguları tattım , ama ben sürücü kursunda değil kendim ybr125 alıp tatdım bu duyguyu (sürücü kursu eğitim vermiyor sadece sınavdan 1 hafta önce parkurda 2 saatlik eğitim var) geçen hafta pazar 40km , bu günde 90 km yol yaptım kullandıkça keyif alıyosun bu meretten :D Vücut geliştirme yapıyordum 2 senedir , her gün motorun yağıydı , hava filtresiydi , bujisiydi , elcik yağlama , debriyaj teli , gaz teli yağlama fln derken 2 haftadır salonun yolunu unuttum :D

Muzdarip
28 Ağustos 2017, 00:12
Bu konu ile ilgili bir uyarı yapmakta fayda var. Motorla ehliyetsiz trafiğe çıkmanın riskleri çok büyük. En isabetli olanı arkadaşın yaptığı gibi bir eğitimle başlamanız. Kurs alma imkanınız yoksa, bir arkadaşın yardımıyla veya kendi kendime pratik yapacağım diyorsanız, B sınıfı ehliyet ile kullanılabilen 50 cc motorlarla başlayabilirsiniz. En azından ehliyetsiz trafiğe çıkmamış olursunuz.

highlore
28 Ağustos 2017, 00:52
Merhaba,
Uzun süredir hayalini kurduğum şeyi bugün gerçekleştirdim ve sizinle paylaşmak istedim. Bir kaç saat önce Sürücü kursunda ilk motoruma binişi yaptım.
Mondial 150Z-One modelini kullandırttılar. Gelmeden önce biraz motoru araştırmıştım fakat bana bisiklet gibi,dandik bir şey gibi geldi. Belki de öyledir,ilk kez bir motor üstüne çıktığımdan motor ihtişamlı göründü birden gözüme. Sesi falan hiç beklediğim gibi değildi,gayet tok çıkıyordu. Hocam biraz motoru anlattıktan sonra motora bindim. İlk viteste başladım turlamaya. Alıştırma yapmaya. Yaklaşık 25km hızı geçmedim,motor bacaklarımın arasında o kadar hoş titriyordu ki hayatımda en çok eğlendiğim 2.şey oldu.
Biraz zorlandım,özellikle debriyaj konusunda. Gazı açtıkça motor deli gibi titriyor,titreme heyecan yapıyor. İlk gün yaklaşık 1 saat sürdü ve motoru sıkıntısız bir şekilde sürmeye başladım.
Gerçekten çok eğlendim ve kesinlikle bir motor alacağım. Zaten hedefimde GV250 vardı. Chopper ile başlamak istiyordum. Artık kesin gözüyle bakıyorum. Umarım isteyen herkes bu tadı alır ve bir motor sahibi olur. Henüz kendi motorum yok fakat kredi,bilmem ne kesinlikle alacağım... :cat:

Ben de kursta mondial ile öğrenmiştim. Ehliyeti aldıktan 9 ay sonra (işsiz kalınca motoru alamadım uzun süre) tekrar işe girmemle Gv 250 aldım. Daha 5 kere bindim sadece ama net söyleyebilirim kurstaki motordan daha kolay geldi. Ağırlığı göz korkutuyor ama debriyaj/gaz ikilisiyle daha rahat anlaştım oGVde. Herhalde kalite farkından.

yusufkalaz
28 Ağustos 2017, 01:15
Hayırlı olsun.
Yanlız kafama takıldı en keyif aldığınız 1.Şey neydi ki ? :P

uçanmotor
28 Ağustos 2017, 13:09
ybr 125 her gün motor yağıydı falan demişsin eski bi motordu ne bilim illahlah etmişsin gibi geldi bana ybr taş gibi diyorlar

AfilliEgzoz
28 Ağustos 2017, 14:08
Bizim kursun motosikletide 180z-one idi.Ön ve arka selesi benim motosikletten daha yumuşaktı.Fakat sürüş konforu derseniz acayip titriyordu makine.Özellikle bacaklarınızla depoyu kavramaya çalıştığınızda motosikletin titremesine sizde eşlik ediyorsunuz :)

MMia
28 Ağustos 2017, 23:17
Ben de kursta mondial ile öğrenmiştim. Ehliyeti aldıktan 9 ay sonra (işsiz kalınca motoru alamadım uzun süre) tekrar işe girmemle Gv 250 aldım. Daha 5 kere bindim sadece ama net söyleyebilirim kurstaki motordan daha kolay geldi. Ağırlığı göz korkutuyor ama debriyaj/gaz ikilisiyle daha rahat anlaştım oGVde. Herhalde kalite farkından.

Benim de aklımda GV250 var kurs harici herhangi bir deneyimim olmadı acaba bahsettiğiniz gibi rahat kullabilir miyim ki çok ters yorumlar geldi motor ağırlığıyla ilgili.
Bir de 2.el mi aldınız sıfır mı.