PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sıfır motor 7 km de normal mi

uçanmotor
27 Ağustos 2017, 11:44
sym bayisine gittim 7 km deydi 17 de olabilir küçük ihtimal

..YaNKee..
27 Ağustos 2017, 18:20
normal evet.. 3 tane sıfır araba aldım hiç biri 0 da değildi.. hatta sonuncusu 30 km falandı.. şimdiki motorum sandıktan yanımda çıkarıldı. yanlış hatırlamıyorsam o bile 0 km de değildi.. olabilir deneme sürüşleri yapılmıştır vs... bence sıfır demek fabrikadan çıktı ilk sen oturuyosun demek değil..

hardy1234
27 Ağustos 2017, 18:35
Fabrikadan çıktığında deneme sürüşleri yapılıyor

Tvs01
27 Ağustos 2017, 18:44
3 tane motor aldım 3 üde sıfır km deydi, 2 tvs Apache, 1 Çinli, hepside serviste fabrika çıkışı geliyor ve toplanıyor, alırkende aküler şarj edilip teslim ediliyor.

ProLife
27 Ağustos 2017, 19:04
Araba ile motorsiklet aynı olmaz arabalar limanda gemiye yükleme tahliye için çalıştırılır motorlarda öyle bir şey yok ben limanda çalışıyorum arabaların bazılar 10 km ye kadar çıkıyor ama motorlar limanda konteyner içinde kapalı kutu olarak ve parça halinde geldiği için motorun 0 da olması lazım büyük bi ihtimal birisi almak için sipariş vermiştir bi sıkıntı olup alamamıştır bu yüzde km yazmış olabilir

ibo8316
27 Ağustos 2017, 20:32
Motor kutu koli ambalaj içinde ise sıfır km olması gerekir..

Montajli ise hergun depo dükkan önü konulması içeri alınması zamanla km yapar

fenerbahceli
27 Ağustos 2017, 21:03
0 olması gerekir. Benim motorum sıfırdı

X-Slim
27 Ağustos 2017, 21:15
Ne farkeder ? sonuçta 100 km değil...

IRau
27 Ağustos 2017, 21:24
2. el o alma

temiz 40.000 km sym bakarsın

burak burk
27 Ağustos 2017, 21:36
şöyle oluyor bazı satıcılarda markalarda.servis ile showroom farklı yerlerde oluyor.tabiki önce servise gidiyor orda kutudan açılıyor daha sonra sürülerek satış mağazasına getiriliyor.kamyonete konmaktansa 4er 5er kişi binip binip götürüyorlar.

alp010
27 Ağustos 2017, 22:17
2 kere 0 motor aldım, ikisi de 0 km deydi.

Tvs01
28 Ağustos 2017, 03:37
normal evet.. 3 tane sıfır araba aldım hiç biri 0 da değildi.. hatta sonuncusu 30 km falandı.. şimdiki motorum sandıktan yanımda çıkarıldı. yanlış hatırlamıyorsam o bile 0 km de değildi.. olabilir deneme sürüşleri yapılmıştır vs... bence sıfır demek fabrikadan çıktı ilk sen oturuyosun demek değil..

Ne içtiysen banada ver bilader sen..

..YaNKee..
28 Ağustos 2017, 10:46
Ne içtiysen banada ver bilader sen..

alkol veya her hangi bir uyuşturucu madde kullanmıyorum BİLADER... neyi beğenmedin BİLADER?

sırf yazı yazmak için yorum yapanlar varya onlara ayar oluyorum.. tarza bak, yoruma bak...

Tvs01
28 Ağustos 2017, 10:50
alkol veya her hangi bir uyuşturucu madde kullanmıyorum BİLADER... neyi beğenmedin BİLADER?

sırf yazı yazmak için yorum yapanlar varya onlara ayar oluyorum.. tarza bak, yoruma bak...

Arabayı bilmemde, motora sıfır diyorsun ya nerede gördün km yapılmış bir motorun sıfır olduğunu ? Ona ithafen yazdım.. varsa doğru bildiğin buyur yaz.. yoksa yanlış yönlendirme

mfBulut
28 Ağustos 2017, 11:02
Arabayı bilmemde, motora sıfır diyorsun ya nerede gördün km yapılmış bir motorun sıfır olduğunu ? Ona ithafen yazdım.. varsa doğru bildiğin buyur yaz.. yoksa yanlış yönlendirme

O kafadaysanız gidin fabrikada çalışın. Çünkü 200-300 metre bile olsa test etmek zorundalar. Belli bir hıza çıkıp frenleri, vitesleri denemeleri lazım. Adam yanlış yönlendirme filan yapmamış. Arabalarda bu testler daha uzun sürebiliyor.

Yankee haklı.

..YaNKee..
28 Ağustos 2017, 11:04

iyi okursan yorumumda ne yazmışım 'motoru yanımda sandıktan çıkardılar, o bile 0 km de değildi yanlış hatırlamıyorsam' yazmıştım.. yanlış hatırlama payımıda belirtmişim.. velev ki yanlış hatırladım yada doğrusu böyle olabilir şuan bilemiyorum.. bundan yola çıkarak benim kafamda sorunlar olduğunu mu çıkardınız? yani madde bağımlısı olduğumu mu anladınız :) gülüyorum ne diyim.. yaş 39 ama daha sigara bile içmedim hayatımda..

neyse konuya dönelim.. yanlış hatırlamıyorsam 5-6 tane 0 motor aldım sanırım.. bazıları 1-2 km deydi çünkü bayii ile servis arasında gidip geliyordu sanırım ondan da olabilir..

maksat zaten yardımcı olmak yoksa neden bile bile yanlış yönlendirelim soru soran kişiyi, değil mi?

uçanmotor
28 Ağustos 2017, 12:35
kavgaya yakıp yıkmaya bozmaya aksilik çıkarmaya meraklı bi toplumuz sormaz olaydım yine tartışma çıkmış

RedCBR125
28 Ağustos 2017, 13:52
Muhabbet şimdi buradan siyasete geçerse hiç şaşırmam �� :) :) Forum iyice cortladı. Herkes birbirine giydirmeye laf atmaya gelmiş.

osiosborn
28 Ağustos 2017, 13:59
Normal hocam, 20-30km gibi rakamlar normaldir.

artemis99
28 Ağustos 2017, 14:01
Cem Yılmaz'ın kısa filmi izleyin

https://www.youtube.com/watch?v=OIzoWNrJR7A

Tvs01
28 Ağustos 2017, 22:58
O kafadaysanız gidin fabrikada çalışın. Çünkü 200-300 metre bile olsa test etmek zorundalar. Belli bir hıza çıkıp frenleri, vitesleri denemeleri lazım. Adam yanlış yönlendirme filan yapmamış. Arabalarda bu testler daha uzun sürebiliyor.

Yankee haklı.

Kim hangi servis yapıyor 7 km lik testi söyleyin bi bizde bilelim

mfBulut
28 Ağustos 2017, 23:14
Kim hangi servis yapıyor 7 km lik testi söyleyin bi bizde bilelim

Yukarıda IQ'su ortalama bir ayakkabı ölçüsünden daha küçüklerin bile anlayabileceği şekilde açıklamışlar. Tekrar yazıp kendimi yormayayım şimdi. Siz okumadan geçmişsiniz sanırım. Yoksa anlamamış olma ihtimaliniz çok düşük olsa gerek.

berksengun
28 Ağustos 2017, 23:33
Benim bildiğim, test edilmesi gerekiyor. Yamaha honda gibi markalar amörtisör testi, balans testi gibi şeyler yapıyor(en azından bazı motosikletlere). Ama çin malı motosikletlerin sadece motoru(kelle motor) krank piston vs. testine tabi tutuyor. Tek parça haline gemideyken veya Türkiyeye gelince getiriliyor. Ve yol testine tabi tutulmuyor. Bu tür motorlar 0 km olması lazım. Ama fabrikada toplanıp gelenlerde bir kaç km olabilir. Fakat bu testlerde 7 km olur mu o ayrı konu.

asinank
28 Ağustos 2017, 23:34
Yasal olarak 70km'ye kadar sıfır olarak satılabiliyor diye biliyorum. Detayını bilenler paylaşabilir

alp_tunay
29 Ağustos 2017, 00:43
Fabrikalardaki test mesafesi çatlasa 2 km yi geçmez... Geçmemesi lazım...
Kawasaki motorlar kasa içinde geliyor..
Montajı ve deneme sürüşünü servisler yapıyor... Yani 0 km...
Diğerlerini bilmiyorum..
Ama 7 veya 17 olmamalı.. Çok saçma....

EmreKc
29 Ağustos 2017, 03:52
Sıfır r25 almıştım, 0 kilometredeydi.

Tvs01
29 Ağustos 2017, 04:53
Yukarıda IQ'su ortalama bir ayakkabı ölçüsünden daha küçüklerin bile anlayabileceği şekilde açıklamışlar. Tekrar yazıp kendimi yormayayım şimdi. Siz okumadan geçmişsiniz sanırım. Yoksa anlamamış olma ihtimaliniz çok düşük olsa gerek.

Yorum yazan 15 kişinin % 95 i km 0 olur diyor, Honda ve yamaha yı aradım km 0 dediler, sanırım IQ seviyesini geçtim, IQ olmayan biri bu konuda hala ısrar edebilir.

mfBulut
29 Ağustos 2017, 10:04
Yorum yazan 15 kişinin % 95 i km 0 olur diyor, Honda ve yamaha yı aradım km 0 dediler, sanırım IQ seviyesini geçtim, IQ olmayan biri bu konuda hala ısrar edebilir.

O zaman biz senin görüşüne göre ne içiyorsak onu içmeye devam edelim. IQ'su olmayan biri olarak siz seviyeli IQ beye iyi günler dilerim.

artemis99
29 Ağustos 2017, 10:26
Fazla kurcalamayın altından bayide test aracı olarak kullandıkları da ortaya çıkabilir. 1 km lik yolu 4 kez git-gel yapsa 8km oluyor zaten.

Mamba09
29 Ağustos 2017, 10:28
Kardeş siz niye birbirinize hakaret ediyorsunuz.
Sen öyle biliyorsundur, diğeri öyle biliyordur. Saygı duyar kenara çekilirsiniz.
İQ falan komik şeyler yapmayın etmeyin, yaşlarınız küçük değil. Biz bunu 5. sınıfta yapıyorduk. Saygı ve birbirini kırmamak. Bu foruma keyif almak için giriyoruz. :)

mfBulut
29 Ağustos 2017, 10:45
Kardeş siz niye birbirinize hakaret ediyorsunuz.
Sen öyle biliyorsundur, diğeri öyle biliyordur. Saygı duyar kenara çekilirsiniz.
İQ falan komik şeyler yapmayın etmeyin, yaşlarınız küçük değil. Biz bunu 5. sınıfta yapıyorduk. Saygı ve birbirini kırmamak. Bu foruma keyif almak için giriyoruz. :)

Kırıcı veya hakaret içerikli bir şey yazmadım. Özellikle dikkat ederim. Sadece kendi fikirlerini söylemek yerine başkalarının fikirleri ile direkt dalga geçmeye yönelik bir tavırdan hoşlanmadığımı elimden geldiğince saygı çerçevesinde paylaştım. Aldığım cevap ise ilk yönde paralel olduğu için arkadaşının fikrini değiştiremeyeceğimi anlayıp iyi günler diledim.

Size katılıyorum. Keyif almak ve bir şeyler öğrenmek ortak derdimiz. İşte sırf bu yüzden hiç bilgisi olmadan paylaşım yapanlara, bu halde iken kesin konuşup kafa karıştıranlara ve özellikle de başkalarının fikirleriyle dalga geçenlere saygı çerçevesinde tepkimi göstermeye devam etmeyi planlıyorum. Rahatsız olduysanız sizden ve varsa diğer rahatsız olan arkadaşlardan özür dilerim.

Tvs01
29 Ağustos 2017, 10:59
Kırıcı veya hakaret içerikli bir şey yazmadım. Özellikle dikkat ederim. Sadece kendi fikirlerini söylemek yerine başkalarının fikirleri ile direkt dalga geçmeye yönelik bir tavırdan hoşlanmadığımı elimden geldiğince saygı çerçevesinde paylaştım. Aldığım cevap ise ilk yönde paralel olduğu için arkadaşının fikrini değiştiremeyeceğimi anlayıp iyi günler diledim.

Size katılıyorum. Keyif almak ve bir şeyler öğrenmek ortak derdimiz. İşte sırf bu yüzden hiç bilgisi olmadan paylaşım yapanlara, bu halde iken kesin konuşup kafa karıştıranlara ve özellikle de başkalarının fikirleriyle dalga geçenlere saygı çerçevesinde tepkimi göstermeye devam etmeyi planlıyorum. Rahatsız olduysanız sizden ve varsa diğer rahatsız olan arkadaşlardan özür dilerim.

Tamam keyif alalım ama bilmediğimiz bi konuya biliyor gibi cevap verip insanlara yanlış bilgi vermeyelim o zaman.

BatuhanK
29 Ağustos 2017, 12:07
700 metre olabilir mi?

Phoenixs
29 Ağustos 2017, 12:18
Arkadaşlar motosiklet için değil de her araç fabrika fa tamamlandıktan sonra bi kaç km test ediliyor 10 km ye kadsr normal diye biliyorum ama bunun üzerinden bi rakam varsa o şüpheli ama her araç test edildiği için 0 km araç olmaz bayilerin size söylediği araç 0 demek istemiştir 3-5 km de standart test usulleri